Author Topic: Sezona 2023  (Read 2084 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Simonovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Sezona 2023
« on: 10/March/2023 »
Imao sam intervju sa Viking regruterima u mesec Octobru (Listopad).

Dobio vizu u Februar (veljača), i sad cekam prvi ugovor.

Malo me nervira ovo cekanje, vidim da neki idu na treninge, dobijaju datume.....

Viking gang, where you at?


Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2023
« Reply #1 on: 30/March/2023 »
Ja sam bio tri meseca na vikingu i pobegao tj.nisam se vratio sa godisnjeg odmora. Sta da ti kazem kad prvih mesec dana nisam ni izasao sa broda jer nisam imao vremena i od umora. U Amsterdamu samo na pola sata. Zavrsim rucak oko tri i imam pauze sat ipo maksimum dva,kad se vratim u kuhinju cekalo me brdo metala da perem na ruke. Da poslednji dan pre nego sto cu otici na odmor najzanimljiviji deo,morao sam da ustane u pola tri ujutru da bi nosio kofere gostima... i to sve za 80-90 sati rada nedeljno,prekovremeno naravno neplaceno...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Sezona 2023
« Reply #2 on: 30/March/2023 »
@donshone  Robija a la Grande

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2023
« Reply #3 on: 31/March/2023 »
Na poziciji perača sudova je jako teško i sa puno radnih sati na većini, ako ne i na svim rečnim kompanijama. Inače se na rečnim brodovima radi više nego na prekookeanskim a pozicija dishwasher je ubedljivo najteža.

Offline Simonovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Sezona 2023
« Reply #4 on: 01/April/2023 »
Ja mislim da se isplati za te pare + platen smestaj svi troskovi zivota.....kod nas doktori i drugi strucnjaci ne uzimaju takve plate.
Cak da radis kao cistac na Zapadu (radio sam u New York) ne bi ustedio toliko jer placas stanarinu/kiriju 600 baksa i putujes pola sata do posla.

Kraj-krajeva ko ne moze ima slobodu da napusti, onda vise prilike za nas koji mozemo i zelimo.

On topic: bio sam 10 dana, rekli su da ce me zvati opet.

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2023
« Reply #5 on: 01/April/2023 »
Vredi možda pokušati javiti se za neku drugu poziciju. Kompanija bi trebalo da omogući ljudima koji rade neki period za njih da promene poziciju. Da ih na neki način nagradi.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sezona 2023
« Reply #6 on: 01/April/2023 »
Vredi možda pokušati javiti se za neku drugu poziciju. Kompanija bi trebalo da omogući ljudima koji rade neki period za njih da promene poziciju. Da ih na neki način nagradi.

Nece ih nagraditi odmah, u pravilu su sretni da nadju sljakera za taj posao, i onda im nema smisla izgubiti ga, eventualno poslije par ugovora ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Sezona 2023
« Reply #7 on: 03/April/2023 »
Da, tako je. Mada ima i izuzetaka. Sve zavisi od broda do broda, znam za primer gde je neko dobio promociji jako brzo, ali kompaniji zapravo jeste u interesu da zadrže ljude na toj poziciji jer je jako teško naći nekoga ko će taj posao raditi duži vremenski period.
Kuhinja je jako teška na rečnim brodovima a pozicija dishwasher ubedljivo najteža. Obim posla je toliki da normalan čovek može da poludi. Na poziciju dishwasher odnosno utility bi trebalo da ide samo ko mora i u tom momentu nema baš puno boljih opcija.