Author Topic: Seachefs- sveza iskustva,sve dobro i lose od svih nas  (Read 2035 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Pozdrav svima,evo malo da osvezimo teme pa rekoh da cujem malo i da se zanimamo..sticajem okolnosti radio sam kao i ovu sezonu kratko za seachefs..ko je jos od vas bio tamo i radio poslednjih nekoliko godina za njih i sta vam se ko njih svidelo a sta ne?
Pa da krenemo od mene ..kiparski ugovor lose,hrana za crew losa ,svi brodovi osim Ama brodova su u haosu ,uvek fali posade..dobre strane su nova poznanstva,Ama brodovi gde mozes da zaradis i putovanja....da cujem vas? Idemo ljud...

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Seachefs- sveza iskustva,sve dobro i lose od svih nas
« Reply #1 on: 02/December/2021 »
Losa kompanija na kojoj dominiraju dve nacije, Madjari i Rumuni i ne zna se ko se gore ponasa prema drugima.
Neki od sefova su katastrofalni, ponasaju se kao obicni ulicari.
Placaju uvek na vreme, ne teze da te zakinu.
Dosta radnih sati.
Brodovi su relativno dobri, ja sam bio na AMA brodovima.

Recni brodovi su generalno u poredjenju sa prekookeanskim dosta dosadni.

Kuhinja je jako teska, velika je fliktuacija ljudi jer puno njih ide sa broda vec nakon par dana, restoran donekle laksi, housekeeping nije toliko los na ovoj kompaniji, ukljucujuci i menadzere.

Kompnija placa avio kartu.

Kabine za crew nisu lose.

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Seachefs- sveza iskustva,sve dobro i lose od svih nas
« Reply #2 on: 04/December/2021 »
Bas tako mada mislim da rumuni drze glavni deo..menadzment su rumuni,uzas,nemamo penziono,i da bas zakidwju i generalno je sve to puno sati za neke osrednje pare sto se plate tice..tip je ok na americkim brodovima,kuhinja je uzas,sve zuti cute i rade,po 15 sati svaki dan i ne bune se...idemo dalje bravo za dodavanje i komente..ima li jos ko?

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Seachefs- sveza iskustva,sve dobro i lose od svih nas
« Reply #3 on: 19/December/2021 »
Opet, na recni brod na ovu kompaniju mozes da odeš sa jako malo uloženog novca i s obzirom da je na brodu sve besplatno možeš dobro da uštediš.

Kabine za crew nisu loše na brodovima na kojima sam ja bio.

Offline Ekrems

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Seachefs- sveza iskustva,sve dobro i lose od svih nas
« Reply #4 on: 28/December/2021 »
Da se upisem, Radim kao pekar za sea chefs zavrsavam ugovor za 7 dana. Prije od prilike 5 mjeseci sam trazio vasa islustva vezano za brod i mnogo ste mi olaksali jer sam iskreno imao tremu da li cu moci ispuniti zadatke pa je bila opcija da idem kao dishwash. Moj prvi sok je bio sto sam u kuhinji zatekao sve same indonezane jedino sam ja bio evropljanin. Iskreno to nisam ocekivao. Nakon odradjenog treninga od 8 dana ostavljaju me na poziciji pekara i salju na drugi brod. Brod koji ina najveci kapacitet gdje je pored mene bila jos jedna baba iz rumunije u kuhinji ostatak naravno indonezani. Tu sam radio svaku noc 8 sati bukvalno bez pauze da bi sve stigao. Sef debil indonezanin koji nista ne radi samo sjedi na kanti. Hrana katastrofa za crew samo podgrijavaju iz dana u dan i spremaju neke splacine al zato za sebe svaki dan spreme finu indonezansku hranu. Nakon mhesec se dobro zakacim s njim i dobijem transfer na treci brod gdje zaticem potpuno drugaciju situaciju. Pola broda su ljudi s nasih prostora, u kuhinji samo 4 indonezanina, sef poljak. Hrana za crew stvarno odlicna, gosti englezi koji manje vise jedu samo tost pa mi je posao bio duplo laksi. Radio sam navece 5 sati i to sa dvije pauze od po pola sata za kafu i hranu. Hotel menadzer slovak lik je top dozvolio je nakon vecere da mozemo sjedit u restoranu piti pivo sok vino ko sta zeli, dao nam je wi-fi sto je na drugim brodovima strogo zabranjeno. Uglavnom smo mi balkanci sjedili, hotel menadzer i kapetan tako da mi je na ovom brodu stvarno super u poredjenju sa predhodnim. Tako da dosta ulogu igra kakvu ce te ekipu dobit. Kad sve saberem ja sam zadovoljan svakako da dodju periodi gdje bi najradije dao otkaz i otiso kuci jer nije jednostavno raditi iz dana u dan i spavati u maloj kabini.
U konacnici Brod je fina prilika da se zaradi fin novac za neki kratak period al po meni nije za duze staze jer se onda gubi normalan zivot

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Ljudi update za sve koji rade na seachefs,od ove godine su poceli da skidaju neke pare sa plate recimo po
Nekih 100 eura od svake plate koje kao dobijes na kraju ugovora. Pobunili se crew videcemo sta ce biti,mada znakuci da kompanijom vladaju ali bukvalno homoseksualci ,mislim da ce nastaviti trwnd opadanja. Na ovu kompaniju ne vredi vise ici iskreno,para nigde a plata stoji,u 2023 su mnoge kompanije tipa scenic podigle platu za 200 eura,seachefs je poceo da skida.Toliko o njima.