Author Topic: Dishwasher pozicija-Intervju  (Read 2602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Delija93

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
Dishwasher pozicija-Intervju
« on: 12/March/2020 »
Pozdrav svim,nadam se buducim kolegama.Dakle kao sto sam naslov kaze,pitanje se odnosi konkretno na poziciju ''dishwasher''.Predpostavljam da su kriterijumi za sam ulazak izuzetno niski za razliku od drugih pozicija,ali me zanima kako izgleda sam intervju.Kakva pitanja da ocekujem isl.Dobro bi bilo da se javi neko ko je sve to prosao bas za navedenu poziciju.Sta se  konkretno proverava na lekarskom pregledu.Da navedem da me interesuje recni brodic.Inace nov sam u ''ovoj prici'',tako da se polako trudim da sto dublje udjem u materiju. :pop1:

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Dishwasher pozicija-Intervju
« Reply #1 on: 12/March/2020 »
Kakva pitanja nema sta ni da te pitaju,3 puta sam imao intervju za 3 kompanije,prvi put sam telefonski imao samo 2 minuta pitala me zasto zelim na recni brod  i nista vise,sad poslednji put sam samo poslao mejl kompaniji i primili me bez ikakvog intervjua.

 Lekarski ne moras ni da radis za recni brod,ako hoces poslacu ti broj klinike u BG gde mozes za 2000 din,da zavrsis lekarski samo ti popuni doktor,bitno je da se na engleskom popuni,nemoj nikako da ides u privatne klinike gde ce da te oderu i da ti rade silne preglede,jer ti za recni to ni ne treba,samo je bitno da ti neko popuni na engleskom.

Moj ti je savet da nikako ne ides na ovu poziciju,dobro razmisli da li to zelis da radis najtezi posao na brodu ceo dan u vodi i prljavom.

Offline Delija93

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re: Dishwasher pozicija-Intervju
« Reply #2 on: 12/March/2020 »
Moze naravno ako ti nije problem.Inace ja nisam gradsko dete.Imam velikog dodira sa tim tezim poslovima,poljoprivreda,branje sitnog voca,rad u drvnoj industriji,uopste cela moja sezona se svodi na rad na visokim temperaturama.U sustini dosta citam razna iskustva ljudi,pozitivna,negativna....iz moje perspektive sve to ne treba shvatiti previse ozbiljno,niti to treba da posluzi kao nesto sto ce coveka u startu odmah da sasece,jer da li je nesto tesko ili ne....to ti sam moras licno da iskusis i da dozivis,jer jbg ima nas raznih i ne odgovara svima jedan isti posao.Svaki pocetak je u sustini tezak,ali sa neke moje tacke gledista,najbitnije je prvih nekoliko dana,pa i ceo mesec.Ako se izdrzi nema problema.Na kraju krajeva,jedino sto je onako u pocetku dosta zeznuto je dok ne upoznas kompletno mesto rada,gde se sta nalazi,paljenje masine,rad na samoj masini i sl,uopste upoznavanje prostorija na brodu.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Dishwasher pozicija-Intervju
« Reply #3 on: 12/March/2020 »
Ako smem da pitam sto bas ovu poziciju? , ne zelis uopste kruzere, samo te recni zanimaju, opet razmisli oko toga, obicno ljudi sa kruzera idu na recni, navodno lakse je, placeni staz (tako sam cuo nesto da neke kompanije ti uplacuju staz). Dok sam bio na kruzerima ja sam na ovoj poziciji vidjao ljude iz Indije, Indonezije...zna se kakva je situacija tamo i da mozda i nemaju bas izbora oko posla ili ih agencije guraju samo na ove pozicije (verovatno zbog jezika engleskog sto im nije na nekom zavidnom nivou a i zbog finansijske situacije da im i ovo dobro dodje). Ima nekoliko pozicija koje bi opet bile bolje nego ova. Iskren savet, bezi od ovoga. Verujem ti da si kroz svakakv posao prosao u zivotu i da ti nije tesko, druga ti je stvar brod a druga je stvar rad na kopnu.