Author Topic: Zivotno Iskustvo  (Read 4884 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aurelius-maximus

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Team Waiter
Zivotno Iskustvo
« on: 15/December/2021 »
Ljudi prije svega bi htio da naglasim da nije bilo ovog foruma i svih vas nikad ne bi otisao na brob, bukvalno ste sve objasnili od pocetka do kraja, sad bi htio da vam prenesem moje iskustvo sa broda i odma da kazem preporucio bi svima da odu bar na jedan ugovor da vide sami sa sobom gdje su i sta su.

Otisao sam na brod pocetkom decembra 2016 godine, intervju sam imao u aprilu iste godine tako da sam dugo cekao na finalni ukrcaj, znate kako ide prvi put avionom, sam ne znas nikog pozdravis se sa svojim i palis. Putovao sam iz Beograda u Pariz a onda finalna destinacija Miami Vice :run:

Dolazim u Miami u jakni samo sto kapu jos nisam stavio a tamo je taj dan bilo 42 stepena, nenormalna toplota i klima (bar za mene sto sam sam prvi put tu). Skidam jaknu na aerodromu majcu mjenjam,uhvatim shuttle do hotela neki latinos vozi prejak lik slusa Gunse cijeli put, cekiram se u hotelu i izadjem napolje na smokin areu, uzmem kafu i javim se svojim normalno probudim ih zbog vremenske zone, provjerim spisak za ukrcaj nadjem svoj ID i u koliko idem na brod dan poslije.

Ujutro jedan ukrainac, filipinka i ja idemo zajedno do broda, taj dan sam odma htio ic kuci 😂 Pokazu mi gdje je moja soba prosetam par metara izgubim se ne znam je nac 😂 Treninzi drillovi taj dan, izgubljen u vremenu i prostoru, morska bolest i fried rice na hot line 😂 Pocnem da radim u crew messu sa dva indonezana, radili smo night shift skoro 3 mjeseca onda smo prebaceni u room service, nazalost opet night shift slab tips 1😁😒 Lido mi nije dugo trajao dobio sam acting asst team waiter i ubrzo toga i promociju u restoranu i nije bas good life kako znaju rec 😀

Tu sam bio sve do kraja ugovora, napokon embarkation i sign off, izmoren sa slikom bez tona smrso oko 18 kg zbg lose ishrane.

Sve u svemu na pocetku za vas buduce mornane bit ce dosta tesko vjerujte al posle nekih 2,3 mjeseca bit ce vam lijepo upoznate sirok krug ljudi djelite istu sudbinu, za mene je bilo zivotno iskustvo bio sam 4 ugovora ne planiram vise radim kuci drugi posao, ali osim para vam ostaju sjecanja da ste bili na Bahamima,Cozumel Mexico, Long Beach, Alaska,Grand Turk, Half Moon Cay itd....

Sretno svima

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Zivotno Iskustvo
« Reply #1 on: 15/December/2021 »
Ovo je za probali i uspeli a ne Probali & Odustali :D

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Zivotno Iskustvo
« Reply #2 on: 17/December/2021 »
Na kojoj kompaniji si radio?
Preko koje agencije si se zaposlio?

Na profileu pise Carnival i da si isao preko Uspinjace...

Kakav je crew bar na Carnivalu? Jel istina da se samo luduje?

Nisam nikada bio na Carnivalu, samo slusao price tips kako je na NCL dosadno u odnosu na ludnicu koja je na Carnivalu.

Offline aurelius-maximus

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Team Waiter
Re: Zivotno Iskustvo
« Reply #3 on: 18/December/2021 »
Na Carnivalu sam bio 4 ugovora, otisao preko Uspinjace iz Zagreba, iskreno opustenija je atmosfera dosta nego na ostalim kompanijama ali zato i manja zarada kako sam cuo, tolerisu sve moguce, sto se tice zivota onaj brate Crew Bar je opsesija svima naviknes se i svaku noc posle posla ubijas jetru i vrijeme  :yeah: Desavalo se da ispred kabine nalazim kolege kako spavaju kasnije smo taj hodnik zvali ulica 😂 redovno neko pijan unisten spava, a sto se tice pozicije stigao sam do Teamwaitera i tu sam zavrsio karijeru 😂

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Zivotno Iskustvo
« Reply #4 on: 19/December/2021 »
Pijancenje na NCL prolazi ako te ne uhvate.

Uhvatice te ako ne znaš da kontrolišeš ponašanje dok si pod dejstvom alkohola ili ako te pozovu na random test.

Bila je jedna Brazilka koja se nije pojavila na treningu, zvali su je na test, utvrdili su da je pijana, ali nije dobila otkaz. Dobila je tri warninga. Ona je jedini primer za koji ja znam da neko na NCL bude uhvaćen da je bas pijan, a da nije dobio otkaz. Pre ovoga nisam ni znao da neko sa tri warninga moze da završi ugovor.

Mene su na kraju prvog i na kraju četvrtog ugovora zvali na random test ali tih dana uopste nisam pio.

Na recnim brodovima se pije i to ti cak šefovi donose alkohol za vreme radnog vremena. Jedan lik je dobio otkaz jer je bas bio notorni alkoholičar koji često nije mogao da radi koliko je bio pijan.
A znam da jedan covek koji je radio u restoranu kao konobar se puno puta napao, ali mislim da nije dobio čak ni warning nego su mu usmeno rekli da smanji piće.