Author Topic: Moje iskustvo kao ''kitchen steward'' na recnom brodu.  (Read 1016 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikola93

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
Pozdrav svim trenutnim,a i buducim moreplovcima.Kao neko ko je prvi put konkurisao za recni brod,registrovao sam se na ovom forumu,prikupljao informacije,pa je nekako i red da se na neki nacin oduzim,jos nekome ko mozda kao i ja ovde trazi pomoc za prvi ukrcaj.Tog avgustovskog popodneva listajuci objave na Fejsbuku,nailazim na oglas agencije Safe Cruise,za posao na recnom brodu.Brzi ukrcaj,nije potrebno iskustvo..itd itd,bez razmisljanja sam izabrao poziciju Kitchen Steward,znao sam dobro o cemu se radi,sta me tamo ceka,neko sam ko se bavi poljoprivredom i ko je celog zivota radio teske fizicke poslove,tako da nista nije moglo da me iznenadi.Ispostavice se da sam doneo ispravnu odluku.Nakon sto sam poslao CV,kroz 2 sata mi stize odgovor da ce intervju biti uradjen za 2 dana,medjutim sutradan mi se Ivan javio,krenula je ona standardna procedura,razgovor na engleskom,opis posla...poslao sam sliku pasosa,i nakon toga pocinje citava procedura mog prvog ukrcaja.Sve je manje vise bilo gotovo za manje od 2 nedelje,najvise zavrzlama bilo je prilikom  dokumentacije za vizu,gde sam propisno izmucio stampac sa ukupno 72 odstampane strane,nakon toga je usledio odlazak u ambasadu na davanje otisaka i ostalo je samo da cekam da mi se posalje pasos sa vizom i ugovor sa datumom ukrcaja.Odmah da napomenem,da kad vam kompanija posalje prvi ugovor,svi podaci na njemu su fiktivni,to se odnosi na datum ukrcaja najvise,sve u cilju brzog dobijanja vize.

Stigao je i taj dan.Na email stize ugovor sa konacnim detaljima vezanim za datum i mesto ukrcaja.Krenule su pripreme,doduse,nisam mnogo stvari ni poneo,sve je stalo u jedan malo veci ranac,pribor za higijenu,carape,majice,donji ves,radne pantalone,cipele,za koje se ispostavilo da nisu bile ni potrebne,moglo je da se radi i u patikama.Nisam poneo ni drugu civilnu odecu,to u sta sam otisao na brod,u tome sam se i vratio.Putovanje do Nemacke i ostalo u nastavku koji sledi neki drugi put.Do tada pozdrav svima i budite mi zdravi. :wave:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
:clapping:

Lepo je videti ponovo ovakve teme i iskustva :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 ::yes::

Zadnji "upitnik" za veterane popunjen jos 2019-e.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
I ja sam prvi put otišao na rečni brod, isto preko agencije Safe Cruise, isto me Ivan zvao nakon sto sam se javno na oglas s tim što ja imam EU pasoš pa sam se ukrcao za svega nekoliko dana. Jedva sam stigao da napravim karticu u banci. Fluktuacija radnika na pomenutoj poziciji je jako velika pa su nekada ukrcaji hitni.

Bio sam na dva broda, AmaSerena i AmaPrima.

Čekamo tvoj nastavak priče da vidimo na kom si brodu bio i kako ti je bilo.