Author Topic: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi  (Read 5171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« on: 21/January/2022 »
Evo 2/7 dan karantina na brodu, plovimo po Karibima, pa htedoh da podelim malo svoje iskustvo sto se tice sigurno najbitnije stvari na brodu svima : internet.

Vec vise od 2 godine koristim pokefi. To je 4G LTE hotspot uredjaj za internet koji radi u preko 100 zemalja. Ja sam ga narucio direktno iz Hong Konga, mada se moze naci i na amazonu. Kostao je cca 150e sa 5GB na njemu. Kada se potrosi svakih novih 5GB kosta 15usd. Brzina je odlicna, uglavnom 4G, dovoljna za sve sto treba.

Nema sim karticu tj ima virtual sim koji radi odlicno, tako da nema potrebe u svakoj novoj luci razmisljati o internetu. A svakako je najjeftinija varijanta, puno jeftinija od esima (kome telefon podrzava naravno).

Link https://www.mypokefi.com/

Nadam se da sam pomogao nekome.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #1 on: 21/January/2022 »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #2 on: 22/January/2022 »
Jel' ti to reklamiraš Poketfi ili je nešto drugo? Postoji tema na kojoj smo pisali o tome, štaviše ti si poslednji postovao na temi "SIM za moreplovce" i to baš o Poketfi varjanti. Ali ajde... Evo iz prve ruke Globaltel, na čijem sam ja platnom spisku, za 3GB neta u USA, sedam dana uzima 1400 dinara. Nije loše obzirom da nemaš početnu investiciju od 150$, naročito sada kada više ne znamo "šta nosi dan a šta noć" i koliko ćemo se još dugo moći igrati moreplovaca  :plovim:

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #3 on: 22/January/2022 »
Jel' ti to reklamiraš Poketfi ili je nešto drugo? Postoji tema na kojoj smo pisali o tome, štaviše ti si poslednji postovao na temi "SIM za moreplovce" i to baš o Poketfi varjanti. Ali ajde... Evo iz prve ruke Globaltel, na čijem sam ja platnom spisku, za 3GB neta u USA, sedam dana uzima 1400 dinara. Nije loše obzirom da nemaš početnu investiciju od 150$, naročito sada kada više ne znamo "šta nosi dan a šta noć" i koliko ćemo se još dugo moći igrati moreplovaca  :plovim:
Reklamiram pokefi? Ne, vec sam osetio potrebu da podelim iskustvo jer sam video da pojedine kolege nemaju resenje. Btw kakve ja imam koristi da reklamiram pokefi, da mi mozda ne daju 10%.

To sto ti pricas je za USA, pokefi je za ceo svet. Ko planira duze da plovi, pokefi je best buy opcija sigurno, sto se moze matematicki izracunati vrlo lako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #4 on: 22/January/2022 »
Prvo: kažem ima tema za to u kojoj si poslednji postovao u novembru o istom tom Pokefi-ju - nema potrebe da otvaraš novu.
Drugo: ovaj Globaltel što ja koristim nije samo za USA. Dajem primer za USA ali imaš mogućnost da uplatiš data roming za bilo koju državu, povoljnije nego da uzimaš net matične države.
Treće: samo dek i marin može da "planira da plovi" kako kažeš, sa ovim uklj/isklj varjantama mi iz hotel departmenta teško možemo da planiramo bilo šta vezano za broda, pa je u tom smislu po mom skromnom mišljenju suludo trošiti 150$ na uređaj koji ćeš sutra pokušavati da uvališ nekome.
Ali avaj, svi smo različiti. Što reče Kinez: neka cveta hiljadu cvetova ;D

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #5 on: 22/January/2022 »
Znam da sam pisao u novembru, ali sam resio da otvorim novi topic da dignem reach malo, ionako je forum zamro.

Kao sto rekoh, prostom matematikim se da izracunati da je ovo bolja opcoja za one koji planiraju duze da plove. Ako je tvoja pozicija takva da ne znas kad ces na brod, onda neces razmatrati ovu opciju, naravno. Ali ima ljudi ovde koji plove i plovece neko duze vreme. Ja cu raditi na brodu jos 5 god sigurno na primer.

I ne znam zasto imas potrebu da se razpravljas sa mnom jer sam ponudio resenje za internet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Najbolja opcija za inrernet - Pokefi
« Reply #6 on: 22/January/2022 »
Evo kad me vuces za nos, sad sam bacio pogled na stranicu globaltela. Nemaju pakete na primer za Karibe uopste, ni za jednu drzavu.

Pricas nesto, a ne znas. I preskupi su, 150e za pocetnu investiciju za pokefi se isplati za ugovor ili dva, zavisi koliko korisnik trosi GB.


Sent from my iPhone using Tapatalk