Author Topic: Jesu li aparati za kosu (figaro/pegla) dozvoljeni na Princesu ili ne ?  (Read 1177 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanjchi

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Purser
Zdravo koleginice,

Buduca purserka ovde. Dok cekam garantno pismo pocela sam pomalo da pravim spisak sta spakovati pa me zanima kakva je politika sa aparatima za kosu tj smem li poneti svoj Philips autocurler i peglu za kosu ? Idem na Princess.. Guglala sam ali nigde nisam mogla naci taj podatak 😅

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Pegla, figaro, aparati za kafu i bilo sta sto stvara toplotu nisu dozvoljeni da se ponesu na brod.
Takodje, grooming policy za sve vece kompanije nalaze da kosa bude vezana u rep.

Offline Ismer05

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Zdravo koleginice,

Buduca purserka ovde. Dok cekam garantno pismo pocela sam pomalo da pravim spisak sta spakovati pa me zanima kakva je politika sa aparatima za kosu tj smem li poneti svoj Philips autocurler i peglu za kosu ? Idem na Princess.. Guglala sam ali nigde nisam mogla naci taj podatak 😅

Mozes imat peglu za kosu.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Ja mogu da ti kažem za NCL i to samo za fen, jer ne znam za pegle za kosu.

Fen je dozvoljen. Meni su nasli 3 u koferu prilikom inspekcije kabine i apsolutno nista nisu rekli.

Kako mogu da ti zabrane da imas fen?

Ali kuvanje kafe ili supe u kabini je strogo zabranjeno i ljudi su za takve stvari dobijali otkaz.

Jedna Indonezanka je kuvala supu u svojoj kabini, zaspala je, nesto je počelo da kipi i oglasio se alarm. Dobila je otkaz.
Ako hoćeš da jedeš supu, reci ce ti da ides u crew mess i tamo jedes supu.

Kosu mozes da susis u svojoj kabini.

Ipak, mozes da se posavetujes sa HR sa tvog broda jer sam ja pisao kakve su stvari na NCL.

Nisam nikada radio na Princess.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Kako mogu da ti zabrane da imas fen?

Pa lako u sustini, ali ne bi trebali.

Salu na stranu, mozes da nosis pegle za kosu i fen. Ako ti bas budu konfiskovali nekim cudom, posalji mi poruku ovde pa cemo probati resiti.

Pegla, figaro, aparati za kafu i bilo sta sto stvara toplotu nisu dozvoljeni da se ponesu na brod.

Problem sa aparatima koji prave toplotu je sto mogu da se zaborave i ostave, te izazovu pozar.
Pegle za kosu vec dugo imaju funkciju da se same ugase i prosto kolicina incidenata sa njima je nula. I obicne pegle danas imaju cesto tu zastitu, ali i dalje se ne dozvoljavaju iz raznih razloga. Fen je glasan, tesko ces ga zaboraviti.

Drugi problem je sto mi imamo 220V a na brodu cesto imas i 110V, te ljudi ukljuce preko adaptera stvari u pogresnu voltazu. I to je danas manji problem jer vecina stvari radi od 100-250 V isto bezbedno.

Pogledaj da li su ti uredjaju pogodni za 110V i ako jesu nemas problem. Cak i ako nisu, tesko da ce ti zabraniti, ali moze da se desi.

Najbolje je da ih tokom Crew Rounds-a stavis u ladicu cisto da ne mame inspektore, posto cesto oni nemaju pojma sta jeste, a sta nije bezbedno, pa se desi da konfiskuju uredjaje koji su potpuno bezazleni. Doduse, takve stvari elektro tim vrati nazad, ali sto bi se cimala...

Uvek mozes da odneses uredjaj u Elektro radionu na testiranje (tzv. PAT TEST) i oni ce ti zalepiti stiker koji kaze da je bezbedan i onda nemas brige. Nekad se to testiranje radilo za sve nove clanove posade, ali sad nemam pojma da li se radi tako ili samo po potrebi, moracu da pitam.


Takodje, grooming policy za sve vece kompanije nalaze da kosa bude vezana u rep.

WTF? Van svog radnog vremena moze devojka da drzi kosu kako joj je volja...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Tanjchi

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Purser
Da apdejtujem ovu temu, mozda nekome posluzi   :nokti:
Ne znam kako je na drugim brodovima ali na Caribbean Princess mozete poneti sve moguce aparate za kosu, niko vam nista reci nece.

Na ovom brodu su inace svi teska ladovina za sve, od izgleda (ja sam 90% vremena imala spustenu kosu u smeni, prosli ugovor sam bila bele blajhane kose) do sveg ostalog (cabin rounds su sprdnja, udju pogledaju levo desno i izadju)