Author Topic: Koliko je istina da je posao masera bas toliko tezak?  (Read 26263 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bojanradovan

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Koliko je istina da je posao masera bas toliko tezak?
oVde sam video sve i svasta, jedni kazu da se crcni svaki dan po ceo dan, bukvlano, dok trugi komentarisu drugacije?
Da li se ima slobodnog vremena za bilo sta drugo? Da izadjem na kopno npr?
I da li uopste ima masaza ili moram da vucem ljude za rukav na palubi?
Preko sea agency sam se raspitivao...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znao sam jednog masera makedonsko-slovenskih korijena, koji je plaćao kolegicu tajlanđanku da ga masira poslije smjene  :rofl:

Ma ne znam ... to je na koncu konca fizički posao, pa ti onda još menadžer sjedne na leđa da utrpavaš kozmetičke proizvode ...

Ali je extra plaćeno, a to je ono što nas sve zanima.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
   Tesko je naci nekog masera sa iskustvom, da komentarise postove na forumu i resi nam nedoumice.

Offline bojanradovan

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Vidim da je tesko naci nekog sa iskustvom. Svi su u fazonu da je JAKO tesko ali se vracaju ponovo.

Offline Grom

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Nisam radio na brodu (sto ne znaci da necu ), ali kao maser mogu reci da je crnacki posao , pogotovo ako imas  vise masaža zaredom .
Btw koliko se krecu place fizioterapeuta/maser-a ako neko zna

Offline Fuzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav, kolegica radi kao maserka na brodu Coste, ako nekoga nesto zanima, mogu je pitat.

Offline flyKKiller

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Pozdrav, kolegica radi kao maserka na brodu Coste, ako nekoga nesto zanima, mogu je pitat.

mene zanima  :run:  pitaj je od svega pomalo, kako je prošla na steiner obuci i kakav je na brodu konkretno posao, plata itd...  b00/

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
  :run: Zanima i mene, jer bi trebalo da putujem u London na obuku 12. septembra

Offline Fuzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  :run: Zanima i mene, jer bi trebalo da putujem u London na obuku 12. septembra

U Londonu je kaze gore nego na brodu. Tamo te pokusaju privaditi na zivot na brodu kako god mogu. Hrana kaze nije tako dobra, ali privadis se. na Brodu je bolja (Costa). Kaze da je drustvo odlicno, to je najblolji dio obuke. I profesori su jako dobri, sve ti obrazloze, ali treba da radis kako oni to zele. Ako se nesto ne napravi dobro, to treba ponavljat dok nije ok. YMCA je tak tak, nije to Hilton hotel, ali imas internet sobu, ljudi su ljubazni, u sobi su bile 3 cure. U Steineru je bila od 8 ujutro do 5 popodne. Sluzbena odjeca u steineru je bijela, na brodu tamno plava. Kosu treba imat uvijek gore u Steineru, na brodu ne kompliciraju tak. osim ako nije preduga. Poslednji tjedan isli su na jedan otok pokraj Londona, gdje su se vjezbali o sigurnosti na brodu. Vatrogasni trening, u hladnoj vodi sa 15 stupnjeva, i tak. Par dana prije ukrcanja dobila je ime broda i ugovor.

Radi u istocnoj Evropi na Costi. Plata nije velika kako je ocekivala, ovaj mjesac odprilike 1000 evra, jer skoro nema gostiju na masazi. Placaju u eurima na ruku svaki tjedan. Ponekad samo 2 do 4 na dan. Najgori su Njemacki turisti kazu, ne trose puno. U Ameriki se vise zaradi, kazu. Ima ogromno talijanskih turista, tako da je dobro znam malo jezika, ako oces i prodat nesto pored masaze. Trebala bi ici u juznu ameriku ove zime, ali samo ako zna spanjolski. Tako da sad uci spanjolski jezik kad ima vremena. Posao nije tako tezak, ali dosadan ako nema puno musterija. Ponekad trebaju cure po 3 sati samo pozdravljat goste, kad izlaze (goodbye goodbye 3 sati :) Najvise je bole noge, kaze. Svaki tjedan moze uzet slobodno 3 puta po 5 sati ( od 8am do 1pm ili od 1pm do 6pm) ali ne svaki tjedan u isto vreme. Na brod mozes dovest i jednoga na 7 dnevno krizarjenje nakon 4 mjeseci uz popust 90%. U portu mogu doc na brod i 3 gosti ako imaju pasose. Od Coste dobijes karticu, (gore je vec 100 eura ) s kojom platis u shopima.

Kaze da je zadovoljna ali bi zeljela vise zaradit :)

Pozdrav


Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
 :run: najlepse hvala!

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Dosta sam se druzio sa devojkama iz spa i spa menagerkom :) pa ti mogu preneti ono sto su meni rekle. Govorim ti za Steiner na Carnival brodovima. Posao je dosta naporan, mnogo se radi, radno vreme im je od 8am do 8pm. Uglavnom maserke imaju dosta posla, ako nemas masaze i nisi bukirana taj dan toliko, moze ti se desiti da te manager stavi pored poola da demonstriras masazu, neka facial masaga cisto da gosti vide da i to ima. Ili radis neku promociju i prezentaciju proizvoda na promenade decku. Plate su im odlicne jer moze da dosta da se zaradi, masaze su dosta skupe i svaki uglavnom gost ti i ostavi neki extra kesh tip. Jedino sto su se zalile devojke je da posle svake masaze moras da guras da prodas neke od kozmetickih preparata, koji su veoma skupi, sto gosti bas i ne vole kad ih teras na kupovinu. Znam da su devojke imale nedeljno po pola dana off, da li od 8am-2pm ili je to bilo 2pm-8pm. Sve u svemu naporan posao sa dobrom zaradom ako si spremna za to samo napred. :)

Offline flyKKiller

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
hvala puno na odgovorima  :run: svaka informacija dobro dođe. a znate li možda posle koliko ugovora otprilike može da se ide na jače pozicije? menadžer itd... ne znam kako sve to već ide u spa departmentu