Author Topic: Interesovanje za prvi posao na brodu  (Read 1472 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline outworld

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Interesovanje za prvi posao na brodu
« on: 16/November/2022 »
Pozdrav, guglanjem sam slucajno naisao na forum, pa bih postavio samo par pitanja, dosta clanaka sto sam procitao su od pre 4-5 godina, verujem da se dosta toga promenilo do sad..
Zbog nekih zivotnih okolnosti jurim posao van zemlje, hocu da odmorim glavu i iskuliram od mesta gde sam trenutno, poslovi po Nemackoj, Austriji itd. Su uglavnom gradjevina a stvarno to ne mogu da radim, pa sam guglanjem dosao do poslova na kruzeru.
Idealno mi je to sto su ugovori na 5-6 meseci, ali problem je sta raditi? Koliko sam razumeo dish washer je pakao, konobarisanje/bar je potrebno predhodno iskustvo, fotograf takodje iskustvo, znanje, sertifikat..
Jedino sto mi je zapalo za oko je posao u Shop-u, e sad problem kod istog je sto nikad ranije nisam radio u nekom shop-u a i sumnjam da je B2 eng dovoljan za isti..? Eng mi je recimo okej, ali moram da poradim na konverzaciji svakako, jer mnogo vise pisem nego sto pricam, uplatio bih casove i spremio se ukoliko napravim dobar plan oko cele ove price..
Moze neki savet? Na sta da obratim paznju? Da li je moguce da pronadjem neki Shop tipa tobacco, i dok se spremam sa konverzacijskim engleskim da uporedo i istrazujem za tobacco i pohvatam sve detalje? Da li je neophodno prvo konkurisati za losiju poziciju da bi dosao do shopa?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #1 on: 17/November/2022 »
Na tvojem mjestu, ja bih ulozio u neki tecaj fotografije.
Ili jos bolje, posjeti neku agenciju pa ih pitaj direktno gdje oni tebe vide, kako stojis sa engleskim itd.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline outworld

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #2 on: 29/November/2022 »
Na tvojem mjestu, ja bih ulozio u neki tecaj fotografije.
Ili jos bolje, posjeti neku agenciju pa ih pitaj direktno gdje oni tebe vide, kako stojis sa engleskim itd.

Kontaktirao sam agenciju, trenutno smo u dogovoru, sutra treba da imam razgovor da vidimo gde bih mogao i sta da radim.. Uglavnom rado bih uplatio neki kurs za fotografa ali trenutno bas nisam u finansijskoj mogucnosti, nadam se da ako uspem da se dogovorim sa trenutnom agencijom i zaradim nesto para, nakon dolaska upisem kurs za fotografa i engleskog da usavrsim znanje

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #3 on: 29/November/2022 »
Moras imati nesto, inace ce ti reci da zavrsis tecaj i dodjes opet ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline outworld

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #4 on: 29/November/2022 »
Moras imati nesto, inace ce ti reci da zavrsis tecaj i dodjes opet ...

Okej, jel moze neki predlog kod koga zavrsiti obuku za fotografa u Srbiji? Video sam na safecruise da rade obuke poslao sam im mejl i sad cekam odgovor, takodje naisao sam na https://treningcentar.com/obuka-za-fotografa/ koliko su oni validni i koliko uopste znaci njihov sertifikat?

Offline outworld

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #5 on: 29/November/2022 »
Ne mogu da editujem predhodni post, takodje dodao bih i akademiju oxford, dostupni su u mom gradu a pitanje je da li je njihov sertifikat priznat i koliko vredi? Koliko moze da se nauci? Ako je neko imao iskustva kod njih ili poznajete nekog da je prosao njihov kurs molim neka odgovori oni su mi najbolja varijanta jer ne moram za NS ili Bg zbog kursa..

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #6 on: 30/November/2022 »
Sve zavisi i kakva ti je finansijska situacija i koliko ti se žuri da ideš na brod.
Postoji i ona agencija iz Slovenije koja šalje u shop, mislim da se gospodja zove Helena V. Posao u shopu nije nesto preterano puno plaćen ali je jedan od lakših.

Ukoliko imaš vremena i sredstava, onda možeš da se raspitaš za kurseve za fotografa ili za kazino, neki ljudi su išli u druge države da završe obuku za kazino. Ako nemaš toliko novca onda odaberi neku poziciju koju ti sada nude pa idi na brod i zaradi te nakon toga taj novac uloži u obuke i kurseve.

Početna pozicija će ti dosta zavisiti od nivoa znanja engleskog jezika.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #7 on: 21/December/2022 »
Ne znam koliko je kasno za odgovor, ali ako ciljas fotografiju , danas, primaju sve zive na brod samo dodji jer ljudi treba vise nego hleba/kruha. Da uozbiljimo, ukoliko planiras da ides kao fotograf i da napredujes u tom poslu, najbolje opcije su ti Disney i NCL. Disney placa oko 2000$ fotografe, tim je veliki, ophodjenje prema posadi je na visokom nivou i uslovi su ok. Izlazi jos par novih brodova za Disney i treba ljudi. Kruzevi su po 3-4-5 dana, zavisi koji, radi se po 10-12 Udarnicki ali je plata za fotografa veca nego u drugim kompanijama.

Sto se tice NCL, imaju dosta brodova i dosta potrebe za ljudima, cujem da je NCL sto se tice ophodjenja prema posadi na losem glasu, sad su im ukinuki neke guest privilege opcije tipa da jedu sa gostima, restorani i slicno, ali to nije bitno. Sto se tice plate, 1200$ plus bonusi. Bonusi zavise od prodaje, nisam nikako razumeo ali visina komisije/dodatnig novca zavisi od procenta prodaje. Recimo ako si napravio 90% budzeta dobijes lupam sad 50$ za taj kruz, ako napravis 100 onda recimo 100$, a sve oreko toga novac se povecava raste.

Princess zaobidji, jer ces poceti sa 1200$ i tu ces ostati . Nema promocija, nema velikog bonusa, ljudi fali svuda po floti i pitanje je hoce li se ikad vratiti na neki normalan nivo. Primera radi, na brodu gde sam ja 9 fotografa je standard (pre je bilo 11), sada ih ima 4. Upola manje, a radis mnogo vise jer moras da pokrijes sve. Royal klasa brodova tipa Regal, Royal, Discovery princess treba da imaju 10+ forograda, ima ih samo 5.

Sto se tice nekih drugih stvari, Princessu dajem veliku prednost sto se tice crew life. Neogranicen internet za 2$ dnevno, alkohola u baru, zurke itdd… NCL ima restrikcija, a Disney je kao vojska…

Nadam se da sam ti pomogao. Javi kad budes imao nekih informaxija

Offline Pustolovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Interesovanje za prvi posao na brodu
« Reply #8 on: 28/February/2024 »
Pozdrav ljudi moze li mi neko reci kakva su iskustva sa ropax tip brodova? :waiting: