Author Topic: da li su na svim rijecnim kompanijama slicne place za housekeeping?  (Read 1991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pozdrav ljudi,
zanima me me da li su na svim riječnim kompanijama slične plaće za housekeeping (Cabin Steward) ?

Možemo li reć da se plaća kreće od fiksne 1 000 eura + tjedni tips, pa na kraju to ispadne od 1 500-1800 eura..?

Da li postoji neka firma gdje su plaće osjetno veće?

Vidim da je Feron kod nekih kompanija transparentan, pa u oglasu piše i plaća. Ali, i dalje većina kompanija ne spominje cifre.
Nažalost, za koliko ćeš radit saznas tek kad imas intervju, a ni tada ne znas 100% radi tog tipsa koji nije definiran ugovorom...


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Nekada su Viking i Uniworld imali najviše plate što se rečnih brodova tiče. Na prekookeanskim teško da možeš manje zaraditi od 2.000 a na nekim kompanijama i dosta više.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Zašto sa EU pasošem ideš na rečne brodove umesto u Irsku? Ne znam kakva ja situacija sada, ali koliko se ja sećam na rečnim brodovima se baš dosta radi dok bi u hotelu u Irskoj imao 8 radnih sati radnim danima i dva slobodna dana nedeljno.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Paše mi riječni zbog manjeg broja putnika i radnika, ali i svih benefita.
Samo me taj tips zbunjuje, jer ga ne definiraju ugovorom, a i oprezno pričaju o njemu.. Neće da se točno izjasne🤔
A zapravo taj tips definira plaću. Nije isto ić radit za 1000 ili 1800 eura. Razlika je ogromna.

Znači postoji obavezan tips na nedjeljnoj bazi+privatni koji ti dobiješ neovisno o ovom prvom?

Što se tiče Irske, nezgodno mi je ić sama, bilo bi me strah, jer ne poznam nikoga. A brod ti daje jednu dozu sigurnosti, barem radi smještaja, hrane i stroge hjerarhije.


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
U komunikaciji sa agencijama bi trebalo da dobiješ odgovor na pitanje koliko se tačno zaradi u housekeepingu na pojedinim kompanijama. Pošalji e-mail agenciji Feron i agenciji Safe Cruise, oni bi trebalo da ti kažu. Postoji taj zagarantovani tips koji se deli medju zaposlenima. Ja kada sam išao na recni brod to je pisalo u ugovoru, a ljudi iz agencije su mi pre odlaska i pre nego sto sam dobio ugovor, rekli koliko će to otprilike da iznosi. Jedino ne mogu da znaju koliki će biti tvoj personalni tips.

A glede Irske, velika je stambena kriza, broj stanovnika se drastično povećava iz godine u godinu, puno ljudi dolazi. Grade se kuće ali bi trebalo puno više kuća. Iz tog razloga mnogi hoteli zaposlenima organizuju smeštaj, znam dosta hotela koji to rade u raznim delovima Irske. Recimo hotel u kojem ja radim ima dve zgrade za staff accommodation ali se i pored toga uglavnom trudi da rentira kuće u koje šalje zaposlene. Recimo u trosobnu kuću pošalje tri zaposlena, svako ima svoju sobu. Dele se troškovi. Mislim da ćeš kao housekeeper na rečnom brodu teško imati svoju kabinu, moraćeš je deliti sa nekim. I svakako se manje radi u hotelima u Irskoj nego na rečnim brodovima.

Uglavnom, ako ti se ipak ide na rečni brod pitaj agencije da te pošalju na Viking, UniWorld. Tamo bi trebalo da su plate najviše.


Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prije svega hvala ti na opširnom odgovoru i ispričavam se šta sam postavila pitanje na krivoj temi, vidim da je sad odvojeno.

Moj interes prema brodskom poslu usmjeren je radi novca, ali veliki faktor igraju putovanja..

Znam da nije ugodno pričat o plaći, ali evo zahvalna sam svima koji možda imaju svježe info i htjeli bi podijelit info o fix plaći, tipsu, godisnjem i ostalim beneficijama riječnog broda.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Daleko najveca beneficija broda je da ne placas stanarinu, struju, vodu i sve ostalo sto na kopnu ne mozes izbjeci.
Sa vremenom to postaje sve izrazenije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Jasno. Ta prednost života i rada na brodu je posebno došla do izražaja ove godine kada cene divljaju.
Brod je dobra prilika da se uštedi novac.
Ipak, onaj ko želi da bude sa porodicom na kraju izabere život na kopnu.

Što se plata na rečnim brodovima tiče, ja nisam nikada bio na toj poziciji na rečnom brodu ali mislim da se sigurno zaradi oko 2.000 na nekoj prosečnoj kompaniji jer postoji plata + zagarantovani tips + personalni tips
Na boljim kompanijama se zaradi i više.
Uglavnom ljudi iz agencija znaju koliko se zarađuje na pojedinim kompanijama jer imaju informacije od zaposlenih koje su poslali na brodove.
Za Viking i UniWorld se uvek pričalo da imaju najbolje plate.


Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Na Vikingu mislim da je oko 2000, bilo je 1800 nesto preko plus tvoj personalni tips a sad su povecali malo plate mislim da je za stewarda 2600bruto sto mislim da mu dodje oko 2000 cisto na ruke plus tvoj tips. Ne bi trebalo manje. Ja sam kuvar pa ne znam tacno koliko je sobarima.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Pozdrav ljudi,
zanima me me da li su na svim riječnim kompanijama slične plaće za housekeeping (Cabin Steward) ?

Možemo li reć da se plaća kreće od fiksne 1 000 eura + tjedni tips, pa na kraju to ispadne od 1 500-1800 eura..?

Da li postoji neka firma gdje su plaće osjetno veće?

Vidim da je Feron kod nekih kompanija transparentan, pa u oglasu piše i plaća. Ali, i dalje većina kompanija ne spominje cifre.
Nažalost, za koliko ćeš radit saznas tek kad imas intervju, a ni tada ne znas 100% radi tog tipsa koji nije definiran ugovorom...


Javi se u privatnoj poruci da ti napišem više o plati za housekeeping.