Author Topic: Disney (DCL)- Assistant Dining Room Server (Generano posao u servisu) HVALA!  (Read 860 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NikolaMarijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: DCL
  • Recruitment Agency: EmploymentPower
  • Job Title: Assistant Dining Room Server
Pozdrav!

Devojka i ja treba uskoro da se prikljucimo DCL kompaniji na poziciji Assistant Dining Room Server. Posao smo dobili preko kompanije Uspinjac Posao iz Hrvatske.

Mene zanimaju generalno iskustva radnika u ovoj kompaniji na pozicijama u restoranima. Idealno bi bilo neko ko je radio ili radi bas na ovoj poziciji. Jako bih bio zahvalan kada bi neko izdvojio vreme i napisao koju rec o svom iskustvu.

Meni u predlogu ugovora stoji preporucena cifra koju dobijamo od gostiju i svasta nesto jos tu ima da se sabira, to sve kad se sabere bude nesto vise od 3000 dolara. To su mi potvrdili i iz agencije da je to plata. Zanim me da li je to istina i da li je to zaista ocekivano i realno za tu poziciju?
Primera radi na Princessu mi nude garantovanu platu od 2100 dolara plus presonalni baksis.

Druga jako bitna stvar jeste kakav je tip pola, radni dan, radni sati i mogucnost da se obidju mesta koja posecujemo?

Generalni zivot na brodu sam iz pricao upoznao, to je isto za sve, ali mene posebno zanimaju ove specificne stvari za moju poziciju. Dakle plata, opis i obim rada.

Unapred sam do neba zahvalan svakom ko odvoji malo vremena za ovo!


Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Cestitam
Ne znam da li se nesto promenilo od pre 10 god, ali mislim da nije, plqtq je ista hahahah Da, zaradice se 3k ali rade se svi obroci.. Bicete jedan meal off svake dve nedelje jbg
Dobro se mentalno i fizicki spremite jer Dizni bas polaze na top notch friendlyness itd.
Mozda bolje sacekaj da ti neko da sveze info ali mislim da je to to
Svi su friendly, dosta veruju u integritet zaposlenika, plata super, hranao onako, sl vreme u restoranu nigde ne postoji, to je to ukratko :)

Offline NikolaMarijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: DCL
  • Recruitment Agency: EmploymentPower
  • Job Title: Assistant Dining Room Server
Jos jednom hvala!
Da, nazalost plata je ista, ne prati inflaciju i desavanja u svetu hahaha.  oT

Sto se tice rada, znaci u sustini to je kako se i opisano do 14h dnevno. Citao sam da Disney potencira ljubaznost, to i nije najveci problem. (Znam da ti je najmanje do smeha tamo  :banana: )
Mene zanima obim i vrsta posla za moju poziciju. Otp kako je radni dan rasporedjen.

Isto sto se plate tice, hteo sam da proverim verodostojnost podataka o visni plata, s obzirom da na nekim visim konobarskim pozicijama na koje nije tesko doci pominje se neka cifra i od 5000-6000 dilara. Za razliku od svih drugih komercijalnih kruzer kompanija ta plata za asistenta je veca nego sto primera radi glavni konobar ima na drugim brodovima. Zato mi je to sve bilo cudno, zasto Disney tako dobro placa tj daje mogucnost zarade (placaju gosti  :uzdravlje: ) a druge kompanije ne.

Hvala ti svakako i nadam se da ce se javiti jos ljudi sto sa svezim, sto sa tako starijim informacijama. Svako iskustvo znaci kada se prvi put ide na tako daleko i dugo putovanje.  :plovim:

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Dizni naplacuje brend kao da nema sutra. Prihod im je sjajn a cak nemaju ni kazino koji na drugim kompanijama generise doooobar deo prihoda. Dizni ulaze u tebe. Bar su ulagali. Medical, visa, avion, STCW, cak i Traditions. Ali eto, svaki dan radis sva tri obroka. Radis sa decom, sa njima moras ekstra milju ici. Ima brda pravila, videces. Jedino sto su popustili koliko cujem jeste tattoo policy. Sad mozes da imas tet. Eto

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Drugar mi radi na Dizni, kaze da ne zna nista o konobarima,ali po nekoj prici tu, assistant ioma oko 4k , waiter 5-6k zavisi...

E sad, to je mnogo vise nego ,recimo ,na princessu... na Princessu waiter ,ako si dobar,mozes da uzmes i 5k,ali je oko 4000 neki prosek.. mozes i vise ako si u nekom specialty restoranu pa im l... m... dnevno i osmeh od uva do uva.....

Ali kaze jos drug,da zna da rade dosta,odnosno udarnicki u odnosu na ostale kompanije... a radio je na 2 do sad...

Offline NikolaMarijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: DCL
  • Recruitment Agency: EmploymentPower
  • Job Title: Assistant Dining Room Server
E pa to je super za cuti.

A upravo to, mi sada pricamo o poziciji pocetnoj, asistenta koji ima platu kao Waiter u drugoj kompaniji. To je znacajna razlika jer mi niko ne garantuje napredovanje posle 1. ugovora sto znaci da u smislu zarade ne gubim najmanje jedan ugovor ako ne i dva.

Sto se posla tice, pa iskreno mislim da je isto. Citao sam da kompanije strogo vode racuna o onom zakonskom okviru gde najvise moze 14h da se radi u jednom danu. Tako da po toj logici ne znam ni koliko bih to vise morao raditi. Koji sat gor za takvu razliku u plati apsolutno da!  ::yes::

Mislim po citanju na formuma da je manje-vise sve slicno samo na koga naletis. Taj raspored rada i nacin posluzivanja, sta se i kako servira, to me zanima bas za DCL ako se neko javi.

Hvala ti na infromacijama i odvojenom vremenu!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
drago mi je da idete zajedno i da ste se odlucili za tako nesto,a sve u cilju zarade (razlog zbog koga i idemo na brod)... nemam pojma kako je na Dizni, radim totalno drugi posao i totalno druga filozofija moje kompanije u odnosu na Dizni...

Ono sto mogu da vam kazem je da cete raditi i zaraditi... mozda cete u prvih par meseci (sto je i normalno za sve koji su prvi ugovor,ali uvek je tako), potrositi neke novce na recimo,odecu,telefon, ovo ili ono, nesto sto svi zelimo kad dodjemo na brod,a to je i Amazon online kupovina... E sad, ono sto sve najvise zanima je izlasci napolje. po prici mog drugara,kruzevi su do 4 dana uglavnom,ono vikend beg od realnosti sa porodicom i klincima odemo na par dana kruz,platimo i cao. to je filozofija Diznija (bar ja tako vidim), znaci, zavisi od broda i zavisi od  vaseg slobodnog vremena...

Uporedicu to sa kompanijom gde radim, velika vecina konobara ne moze da izadje napolje . Oni koji mogu odluce se ili da spavaju ili brz izlazak i odmah nazad da se spava jer je raspored dnevni ubitacan,gde god radili... Da ne bi isli daleko od teme, ako imas neka pitanja vezano sta poneti na brod,sta kupiti tamo i gde i slicno, obrai mi se na PP ili nekoj od tema po forumu rado cu vam pomoci,jer i sam pred svaki put napravim poduzi list Amazon porudzbine,koju porucim dda mi stigne na brod kad ja dodjem,tako da od kuce ne nosim mnogo stvari i ostalih "zanimacija" :)

P.S: na koji brod idete?

Offline NikolaMarijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: DCL
  • Recruitment Agency: EmploymentPower
  • Job Title: Assistant Dining Room Server
Ono sto sam svestan jeste da je jedan od udarnih poslova upravo servis. Ali mi, odnosno ja kao vodja puta  :yahoo:, dajemo prednost plati. Ideje su za odredjene biznise pa zato biramo najbrzi put.  :money:

Videcemo kakav nas pakao ceka. Inace DCL koliko sam video nema toliko raznovrsne rute, manje-vise isto pa valjda cemo nekad uspeti da obidjemo to. :run:

I hvala ti puno, nadam se da si aktivan ovde, sigurno cu te smarati oko par stvari vezanih za zivot na brodu hahaha!

Sto se broda tice, jos uvek ne znamo, rekli su da ocekujem ukrcaj u aprilu. 

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager

I hvala ti puno, nadam se da si aktivan ovde, sigurno cu te smarati oko par stvari vezanih za zivot na brodu hahaha!



nekada sam bio super super aktivan,a sada sam aktivan.. da tu sam dnevno,pa kad nesto treba pisite ;)