Author Topic: da li je neko dobio b1/B2 vizu samo sa Loe?  (Read 726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline srkicarinho88

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Recruitment Agency: na
  • Job Title: houskeeping
Pozdrav, hteo bih posle ugovora da idem u Majami turisticki na par nedelja, vec dugo radim na brodovima I Imam C1D vizu do maja 2024. Nikad nisam imao problema sa c1d vizom, vise puta obnavljao samo preko DHL, a Imam Loe vec za novi ugovor Koji je 25. Marta. Pitanje je sledece, da li mogu dobiti b1/B2 vizu samo sa Loe  posto nemam imovinu u Srbiji koja se vodi na moje ime tj. da li je neko dobio b1/B2 vizu samo sa Loe? Pozdrav  :wave:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: B1/B2 viza pitanje
« Reply #1 on: 21/February/2023 »
ja sam svaku B1 dobio uz obnovu C1/D besplatno. odnosno u sklopu cene za C1 od 160$ kako i znamo da je... Ne znam da li mozes da dobijes vizu B1 samo na osnovu LOE, ubedjen sam da ne mozes,jer to nije garant.  ali sto da ne,pokusas pa vidis :)

Offline srkicarinho88

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Recruitment Agency: na
  • Job Title: houskeeping
Re: B1/B2 viza pitanje
« Reply #2 on: 21/February/2023 »
Pa najbolje onda da sacekam pa kad budem obnavljao c1d vizu da apliciram I za b1/B2. Jel mogu da obnovim c1d vizu iako mi viza vazi jos godinu Dana?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: B1/B2 viza pitanje
« Reply #3 on: 21/February/2023 »
Pa najbolje onda da sacekam pa kad budem obnavljao c1d vizu da apliciram I za b1/B2. Jel mogu da obnovim c1d vizu iako mi viza vazi jos godinu Dana?

ukoliko ti ugovor se zavrsava pre samog isteka roka,nema potrebe za obnavljanjem, ukoliko ce ti viza biti kratka za ugovor onda moras, mada ja mislim da mozes,jer sam ja jednom nekoiko meseci unapred produzio vizu jer sam znao da mi nece izdrzati ceo ugovor. Probaj, Amerima to nije problem. Jer ti kao pomorac,dsice se da mozda ce ti ugovor biti produzen,ili da ces duze ostati kuci ,pa onda cao Visa...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: da li je neko dobio b1/B2 vizu samo sa Loe?
« Reply #4 on: 22/February/2023 »
Kao što pspman kaže, ako apliciraš za B1/B2 odvojeno od C1/D, onda "bacaš" 160 dolara, jer je američka administracija omogućila pomorcima da vrlo jednostavno i u sklopu iste takse dobiju i turističku vizu uz C1/D. S obzirom da već godinama obnavljaš C1/D, promaklo ti je da vidiš da imaš opciju da štikliraš da istovremeno želiš i B1/B2. ;D

A odgovor na drugo pitanje - da li možeš da obnoviš vizu iako nije blizu da istekne - da, možeš da apliciraš kad god želiš, trajanje tekuće vize je nebitno, nova viza poništava prethodnu i trajanje se "resetuje".

Offline srkicarinho88

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Recruitment Agency: na
  • Job Title: houskeeping
Re: da li je neko dobio b1/B2 vizu samo sa Loe?
« Reply #5 on: 22/February/2023 »
Odlicno, onda cu obnoviti c1d I stiklirati b1b2...To Sam I zeleo da znam...Hvala vam puno

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: da li je neko dobio b1/B2 vizu samo sa Loe?
« Reply #6 on: 23/February/2023 »
posto ce ti ovo biti prva B1,moraces da ides u ambasadu na intervju.... naredna obnova vize ti nece traziti da ides u ambasadu :)