Author Topic: Stage staff princess ili NCL?  (Read 650 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dnc

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Croatia/Montenegro
  • Company: Royal Caribbean
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar Server
Stage staff princess ili NCL?
« on: 26/March/2023 »
Pozdrav,
Imam mogućnost da biram između dvije pozicije, Lounge technician na NCL ili Stage tehnician na Princess cruises.
Po mišljenju ljudi ovdje koji imaju iskustva, šta je bolje da prihvatim?
Za Princess su mi rekli da je plata 1600$, za NCL mi nisu ništa precizirali ali sam čuo da je 1900$ za lounge tech.
Nemam baš neko veliko iskustvo u tom polju, radio sam neke manje svirke, bio sam u raznim bendovima i na festivalima, rekao bi da poznajem neke osnove, ali ništa pretjerano.
Da li je bolje da uzmem stage za manje pare ali i manje potrebnog znanja ili da idem na lounge za veću platu ali i mogućnost da se pojavim tamo ko tele pa da ne znam ništa?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Stage staff princess ili NCL?
« Reply #1 on: 26/March/2023 »
Odlicno pitanje... Radim na Princessu,ali nemam insajderske informacije sto se tice tvoje pozicije,ali mogu da ti "objasnim" kako ja to vidim u PCL i po prici nasih ljudi koji su nekada radili u velikom broju,sada ih ima svega par.

Posao u PCL, se svodi da postavljas binu,odnosno da povezujes kablove za bend, ili orkestar, da recimo na Piazzi koji je glavni centar desavanja nekih dogadjaja po sred broda, motris da su zvuk i instrumenti svi ok,da nije preglasno i da nije pretiho... to su neke osnove i situacije koje ja vidim evo godinama unazad. Secm se da su nekad i imali zadatak da pustaju filmove na velikom filmskom ekranu na otvorenom deck-u za putnike...

E sad, koliko ces tu napredovati brzo i sta planiras za daljee, jako tesko.. Ogroman je broj Filipinaca uvek bio i samo raste, poceli su sa dovodjenjem,verovali ili ne, ljudi iz Afrike, tacnije Zimbabvea, koji ni kasiku ne znaj uda drze,a ne nesto drugo,od znanja sto se tice posla Stage Tech,ne znaju ni kabl od struje da utaknu u steker (to mi prica poznanik jedan nas,koji se vratio posle 5 godina pauze,opet na brod)...

E sad, ja mislim da su Lounge i ovaj Stage ista stvar samo drugo pakovanje-zvanje... Ja bih blagu prednost dao NCLu, sto zbog para,a sto zbog vece flote i velikih modernih brodova. Ali ne zaboravi, da je NCL u poslednjih par meseci odpustio preko 40% ENtertainment posade i ostalih zanimanja,za koje im ne treba mnogo ljudi, u sta spadaju i Stage/Tech crew...

Nadam se da ce se neko strucniji  i neko ko je na ovoj poziciji radio ili radi,javiti pa ce to lepo da objasni :)

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Re: Stage staff princess ili NCL?
« Reply #2 on: 27/March/2023 »
Pozdrav, ja radim u produkciji već neko vreme za Princes, idi gde nude više para, sve kompanije trenutno se bore da popune mesta na svim pozicijama, probaj da dobiješ što više para, pregovaraj, nemaju izbora.

Offline dnc

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Croatia/Montenegro
  • Company: Royal Caribbean
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar Server
Re: Stage staff princess ili NCL?
« Reply #3 on: 27/March/2023 »
Evo su mi poslali offer letter sa NCL, 2500$ mjesečno.
To je ogromna razlika u parama, vjerovatno je i razlika u poslu i odgovornosti isto između stage i lounge tech...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Stage staff princess ili NCL?
« Reply #4 on: 27/March/2023 »
Evo su mi poslali offer letter sa NCL, 2500$ mjesečno.
To je ogromna razlika u parama, vjerovatno je i razlika u poslu i odgovornosti isto između stage i lounge tech...

opaaa to su vec ozbiljne pare.... pravac NCL