Author Topic: Image interview 12.02.2010. Zagreb  (Read 9348 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Image interview 12.02.2010. Zagreb
« on: 12/February/2010 »
Evo ja sam bio na intervjuu u Zagrebu za IMAGE i sve je bilo odlicno, intervju traje vrlo kratko, vecinu dana je predstavljanje kompanije gdje vam objasne sve aspekte rada (dobre i loše), onda uđete na intervju gdje samo listate svoj portfolio i opisujete vlastite slike. Vrlo malo pitanja vas uopće pitaju tako da se sve svodi da sami pričate i da sami sebe hvalite po želji (vjerojatno se najviše gleda motiviranost i engleski) pa tako na kraju kada završite zapravo nemožete biti sigurni u ništa, ostaje vam samo da čekate na Email.

Na intervju se isplati otići jer bude ljudi od svugdje i na kraju se to sve lijepo proslavi :uzdravlje:, mene je ugodno iznenadilo kada sam vidio da ima ljudi iz italije, spanjolske i venezuele a najmanje hrvata. Uglavnom jako zanimljiv dan i naravno nadam se prolasku :moli:

gđa Stephanie, koja je držala predavanja i intervju je nevjerovatno ugodna i opuštena osoba sa smislom za humor tako da treme ili nervoze nemože da bude, Tomislav je također pozitivan i opušten i tako da je sve ugodno i opušteno. :rolleyes:

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #1 on: 13/February/2010 »
Proša san :yahoo: !!

Šta je najbolje prošlo je još dosta ljudi i svi zajedno letimo u MIAMI 15.03. Već smo svi dobri frendovi :uzdravlje: tako da će biti totalno ludilo.

Samo da se riješim lječničkog i vize i D1 i valjda će sve bit u redu.

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #2 on: 13/February/2010 »
Proša san :yahoo: !!

Congratulations mate!  :uzdravlje:
:run: :plovim: :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #3 on: 13/February/2010 »
Proša san :yahoo: !!

Šta je najbolje prošlo je još dosta ljudi i svi zajedno letimo u MIAMI 15.03. Već smo svi dobri frendovi :uzdravlje: tako da će biti totalno ludilo.

Samo da se riješim lječničkog i vize i D1 i valjda će sve bit u redu.

Bravo robeee, :uzdravlje: pokušaj animirati ljude iz grupe da se jave na forum bilo bi zanimljivo pratiti vaša iskustva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #4 on: 13/February/2010 »
Hvala ljudi :uzdravlje:

Baš sam bio iznenađen da dosta ljudi iz grupe nezna za ovaj forum pa sam ih naravno uputio da malo pogledaju i informiraju se.

Jedva čekam da steknem prva iskustva pa da možda i ja nekom pomognem. :plovim:

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #5 on: 23/February/2010 »
Evo ja sam bio na intervjuu u Zagrebu za IMAGE i sve je bilo odlicno, intervju traje vrlo kratko, vecinu dana je predstavljanje kompanije gdje vam objasne sve aspekte rada (dobre i loše), onda uđete na intervju gdje samo listate svoj portfolio i opisujete vlastite slike. Vrlo malo pitanja vas uopće pitaju tako da se sve svodi da sami pričate i da sami sebe hvalite po želji (vjerojatno se najviše gleda motiviranost i engleski) pa tako na kraju kada završite zapravo nemožete biti sigurni u ništa, ostaje vam samo da čekate na Email.

Na intervju se isplati otići jer bude ljudi od svugdje i na kraju se to sve lijepo proslavi :uzdravlje:, mene je ugodno iznenadilo kada sam vidio da ima ljudi iz italije, spanjolske i venezuele a najmanje hrvata. Uglavnom jako zanimljiv dan i naravno nadam se prolasku :moli:

gđa Stephanie, koja je držala predavanja i intervju je nevjerovatno ugodna i opuštena osoba sa smislom za humor tako da treme ili nervoze nemože da bude, Tomislav je također pozitivan i opušten i tako da je sve ugodno i opušteno. :rolleyes:

pozdrav, daj mi reci koliko radnog iskustva imas i koliko je to presudno da bi dobio posao kao fotograf?

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #6 on: 25/February/2010 »
Iskustvo je potrebno, ustvari potrebno je da znaš da rukuješ sa DSLR fotoaparatom i da imaš nekakav certifikat da si položio nešto u vezi fotografije. Ukoliko neznaš i ne posjeduješ DSLR fotoaparat, nema problema, odeš na tečaj fotografije koji organizira Employment Power u Zagrebačkom Foto Kino Savezu (100EUR) i ne samo da naučiš rukovati nego dobiješ i razne savjete kako proći intervju, koji su jako korisni i odmah znaš na čemu si. U ovom slučaju agencija je od velike pomoći.

Kasnije napraviš portfolio, 20-ak portret slika (ništa posebno zahtijevno) i doneseš ih na intervju gdje te nitko neće pitati koliko godina se baviš fotografijom ili da nešto dokazuješ (možeš napisat npr. 5 godina), gledat će tvoj engleski dok ti listaš portfolijo i pričaš o slikama. Jedna od najbitnijih stvari je test koji se piše prije intervjua (WONDERLIC PERSONNEL TEST) koji je nešto kao IQ test.

Ako želiš prijavi se i s malo truda i motivacije prolaziš.

Offline Marcello_st.cro

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #7 on: 13/March/2010 »
ej robeeee! nedavno sam razgovarao s tomislavom iz EP-a... ugl lik mi je rekao da ce uskoro (u 4. ili 5.mjesec) biti interwiew za image....
 trening mi nije spominjao... inace radim kao fotograf u photo studiju,kao wedding photographer... imam skoro 5 godina radnog iskustva, engleski ucim i na šestom sam stupnju, nemam svoju foto opremu...planiram otic na interwiew u cetvrti mj...
 imam par pitanja... jel moguce proc interwiew bez fotoaparata? kako govoris engleski? koliko je trajao interwiew? jeli moras obuc odjelo i kravatu ili je dovoljna samo kosulja?  koliku proviziju placas EP? jel mozes ljecnicki obavit posle interwiewa? koliko kosta avio karta? jel moras imat svoju opremu kad ides na brod? sory ako san te malo izgnjavio s pitanjima,nadam se da ces odg....
p-s- koliko sam razumio ti si vec na brodu?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #8 on: 13/March/2010 »
Ne treba ti tvoj fotoaparat..Svakako,moras da ides na trening prije intervjua,i platis 100e,i tu bi bilo pozeljno da poneses svoj obicni aparat(ako imas).. Tu na treningu ces slusati predavanje o fotografiji,o opremi koja se koristi,i naravno,radi se test na engleskom. Nakon tog treninga imas intervju,zavisi kada ce biti zakazan,a nakon toga radis ljekarski i sve ostalo,naravno ukoliko prodjes na intervjuu. U svakom slucaju,prelistaj malo forum i naces sve sto te interesuje. +U+

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=17.0

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #9 on: 13/March/2010 »
Ej Robee, s obzirom na tvoj naglasak, rekao bih da si radio u nekom hotelu  ;). Jesam li u pravu???
Nije valjda da si brinuo za prolazak.

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #10 on: 13/March/2010 »
Evo bas mi je drago da nekog nesto interesira pa da kazem par rijeci :) Za prijaviti se kao fotograf nije potrebno imati svoju opremu, cak nema ni situacije gdje vas netko uopce pita koju opremu koristite (osim u aplikaciji koju popunjavate) ali ako imate ponesete i opet super. Bitan je portfolio gdje se najvise gleda kompozicija fotografije (portret) a nema veze da li je to slikao ovaj ili onaj fotoaparat i bitno je da o svakoj fotografiji mozes nesto reci.

Test engleskog ja nisam imao (IMAGE) nego se engleski gleda tokom intervjua pa je dobro da pricas tecno i da koristis izraze koji se ticu fotografije dok naravno prezentiras i hvalis svoj portfolio (Shutter, Aperture i sl.). Kad izades sa intervjua osjecas se lose upravo zato sta te nista ne pita vec sam seres pa nisi siguran na koji nacin ce odluciti da li prolazis ili ne. I uvjek imas osjecaj da si mogao reci jos nesto, oT pa se eto dobro i pripremiti. Portfolijo treba biti konzervativan, ne previse apstraktan i umjetnicki jer ce pomisliti da ste nesposobni pratiti pravila na brodu a to su, dvije poze, blic, 500 slika dnevno.

Intervju inace traje oko 10 minuta koliko je potrebno da prelistas portfollio od 20ak slika, ali na kraju te uvijek pita i nesto o prethodnom poslu, pa te pita da li si spreman raditi 10-12h, pa te pita imas li ti sta pitati (ovo pitanje san uvik mrzija), i sve je nevjerovatno opusteno. Ja sam npr. naveo da znam dosta oko VIDEO EDITINGA pa smo razgovarali o mogucnostima prebacivanja u Audio/Video department koji takoder drzi IMAGE. Odjelo je potrebno da oni vide da si ti spreman na pravila, jer ako ti je problem nositi odjelo na intervju to im valjda govori da ce ti ga biti problem nositi svaki dan 6 mjeseci a da ne govorimo o oblacenju u Gusare, Dupine, Medvjede i slicne ludosti oT. a ostavlja i profesionalan dojam.

Fotoaparat ti oni kupe (ali ti placas :sprda:) i ja smatram da nije skupo, biras NIKON d90 (750$) ili d300 (1350$) objektive, bliceve i ostala cuda imas na brodu na koristenje. Cijenu koju platis skida ti sa place.

Avionsku kartu do broda ti oni kupe a ti ostavljas polog za povratnu (500$) u slucaju da dobijes nogu ili  ti das otkaz. Takoder ti skida sa place.

Ljecnicki (1450kn), vizu (700kn), D1 (800kn) sve to radis kad prodes intervju i to sve traje po jedan dan, "neki kazu" da neke pare na brodu dobijes nazad pa je dobro sacuvati racune.

Ja nisam jos na brodu zbog malih izmjena :(, trening pocinje 29.03 umjesto 15.03 i to u Zagrebu umjesto u Miamiu, ali sta ces kad je proslo previse nas balkanaca pa racunaju valjda da im je isplativije, stavise ostali dio svjeta dolazi kod nas :uzdravlje: meni opet dobro

Sve je to jako jednostavno (puno jednostavnije nego sta san ocekiva) i sve saznas ako otides na Trening koji organizira EP (100EUR), doduse taj trening nije obavezan ukoliko imas neku diplomu iz fotografije ali se stvarno "isplati" jer se dosta prica upravo o radu na brodu i kako proci intervju. Najbolje je sta vjezbate slicne testove (WPT) koji ce biti na intervjuu a nisu bas lagani kada ih vidite prvi put s obzirom da imas 12min za 50 pitanja, sve na engleskom, nema digitrona a ja neznam podjeliti dva broja na papiru a zavrsija faks oT. Imaju ti testvi i na netu pa malo pogledaj.

Placa 800$ plus provizija, neki kazu malo ali ja racunan dobro je i to za prvi put.

@NVC  istina, kako znas, radin i dalje ali eto umorija san se malo.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #11 on: 16/March/2010 »
Pa znam jer sam bio sa tobom na intervjuu.  :D
Aj drug moj vidimo se onda u Zagrebu 29-og. Pozzdrav.

Offline Ripper0903

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #12 on: 23/March/2010 »
Evo ljudi moji i ja sam proso, viza i ljcnicki su pokraj mene, cisto informativno pitam koga cu sve vidjet od vas između 29.03-02.04.2010 na tecaju tj. tko  :plovim:  ?
...he who dares, wins...

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #13 on: 23/March/2010 »
HEHE mekto nasel si si... idemo na kavu?

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Image interview 12.02.2010. Zagreb
« Reply #14 on: 23/March/2010 »
Ako sam dobro video sliku, cini mi se da prepoznajem svog partnera sa intervjua. E pa partneru i mene ces videti.