Author Topic: IT Posao na brodu  (Read 946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blabla123

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
IT Posao na brodu
« on: 25/September/2023 »
Pozdrav svima

Zanimaju me informacije o IT pozicijama na brodu, zbog trenutne situacije za IT poslove ne mogu da dodjem do posla za moju poziciju (QA) u Srbiji, a remote je nemoguce jer nemam iskustva u firmama, bacio sam se u razmisljanje da promenim IT field i predjem u administraciju..
24 mi je godine a i dalje nemam nikakvog iskustva osim freelance, vreme mi istice i moram poceti negde da gradim karijeru a ova kriza za poslove ko zna do kad ce da traje

Koje su dobre pozicije za pocetak?
Stim da nemam iskustva u administraciji da li je neophodno da se zaposlim i steknem iskustvo npr. 6 meseci?
Da li je helpdesk pozicija ok?
Sta da ucim? Spreman sam da odvojim dosta vremena za ucenje i spremim se

Ako neko radi u IT na brodu i moze da podeli neke informacije bio bih mu puno zahvalan!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: IT Posao na brodu
« Reply #1 on: 25/September/2023 »
Ono što je pokriveno CompTIA A+ i Network+ sertifikatima je dovoljno. Sve dodatno je bonus koji povećava šanse, što više - to bolje, ali sa ova pomenuta dva se može dobiti IT posao na brodu.
Iskustvo je vrlo poželjno, skoro pa i neophodno.

Offline ivanmaster82

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: IT admin
Re: IT Posao na brodu
« Reply #2 on: 05/October/2023 »
Kao sto ti je odgovorio Princ na belom konju, moras malo prakse imati,neki od navedenih sertifikata za pocetak... :google!:
Najboje ces prvi put upasti na brod, preko neke agencije. Mislim na to da ne cekas dugo itd... :uzdravlje:
Engleski najvise uci,online ,E da,imas na YouTube masu tutoriala, kako da se pripremis za intervju na Engleskom jeziku,isto veoma bitno!  :money:

Pozdrav ;-)  ::yes::