Author Topic: Medical za NCL (Oceania & Regent) - uputstvo i saveti - 2024 godina  (Read 258 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mbanex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • Life's a journey. Enjoy the ride. ;)
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Regent Seven Seas
  • Recruitment Agency: Jobs on a Ship
  • Job Title: Crew Purser
Pozdrav svima,

Konacno sam danas uspeo da prikupim sve i da zavrsim medical za Regent Seven Seas (deo NCL korporacije).
Odradio sam sve na Medicini Rada NBGD (cena kompletnog pregleda je 8500 din).
Na medicinu rada morate doci sa vec odradjenim testom na HIV, Hepatitis, Sifilis (U BeoLab-u je komplet 5900 din).
Sto se tice testa na HIV i ostalo, u kompletu je falio HAV Igm test koji sam dodatno radio i cena je 1500 din.
Imajte na umu da su za NCL neophodne SVE vakcine koje cu nabrojati ispod.
COVID (imam od ranije)
MMR (imam od ranije - vazi 5 godina)
Varicella (prelezao kao dete, morao opet u Beolab da radim Varicella antitela i cena je 1500 din) - vazi dozivotno.
Tetanus (primio 2019 posle povrede i vazi 10 godina)
Zuta groznica (radio U Batut-u u Dr. Subotica u BGD i cena je 4700 din) - vazi dozivotno.
Polio ili decija paraliza (radio u Batut-u u Dr. Subotica u BGD i cena je 2500) - vazi 10 godina

Da ne biste vadili krv vise puta kao ja lepo odete u Beolab i trazite paket za HIV, tu dodate HAV Igm i Varicella antibodies (ko je prelezao).
Sve vakcine mozete primiti u Batut-u u Dr. Subotica gde nema guzve i imaju bas laku ruku.  oT

Da sumiram  sve je izaslo nesto preko 200e.
Prvo primite sve vakcine (obavezno izvadite Vaccination Book) i odradite sve testove, pa tek onda idite sa svim papirima na Medicinu Rada da se ne biste setali kao ja vise puta.

Nadam se da ce ovo biti od pomoci svima koji rade medical za NCL, Oceania & Regent Seven Seas.

Mirno more i srecno svima!

 :D
Oni koji me sreću, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda...

Offline Markoni888

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: \
  • Job Title: Head Sommelier
Koja si pozicija ?