Author Topic: Internet na rije?nim kruzerima  (Read 7942 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BLACKY

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« on: 14/February/2010 »
Da, valjda ce nam javiti nesto iduci tjedan, mislim trebali bi nam javiti :moli:

Ekipa pozdrav,evo dobio sam mail da postoji ovaj forum pa vam se pridružujem sa zadovoljstvom. Evo i ja cekam za Uniworld iako sam na stand byu,tj. vidjet ćemo sljedeći tjedan oće li tako ostati...... Glavno da odemo svi do maja!! Ako to bude sve ovako fino kako glasi posljednji mail,sve vas sa foruma ,a koji budu samnom na brodu častim masažom ili cugom...... :run:

jel netko možda zna da li na brodu postoji neka wireless veza?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #1 on: 14/February/2010 »


Pozdrav Blacky od mene si dobio mail
Širim promociju foruma :D Šefe što kazes? :rofl: :rofl: :rofl:
Nego wirelees postoji na svim uniworldovim brodovima,ali neznam koliko je dostupan za crew members,odnosno dal ga smijemo koristiti.
Samo da ga ja nadem na svom lapu,nije važno dal je zaštičen,
Neče više biti :rofl: :rofl:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline BLACKY

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #2 on: 14/February/2010 »

Pozdrav Blacky od mene si dobio mail
Širim promociju foruma :D Šefe što kazes? :rofl: :rofl: :rofl:
Nego wirelees postoji na svim uniworldovim brodovima,ali neznam koliko je dostupan za crew members,odnosno dal ga smijemo koristiti.
Samo da ga ja nadem na svom lapu,nije važno dal je zaštičen,
Neče više biti :rofl: :rofl:
Aaa,Ledeni morat ces me onda poučiti kako zakljucani wireless koristiti :uzdravlje:

A sad dok ne jave poprilično je napeto!!!!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #3 on: 14/February/2010 »
Ovo je rečenica mog učitelja koji me je naučio kako što otključati wireless,satelitski signal,mobitel itd.
"Ako postoji brava postoji i ključ"
Nije greda,naučim te to je bar lako.
Ljudi pogrešno misle ak stave pass na vezu da ju nitko ne može pogoditi,stvar je u tome da se ni nemora pogoditi,nego natjeraš mrežu da ti kaže pass.
pa makar ključ bio i 128-bitni,ili Wpa,ili čak Wpa AES,takozvani WPA2
No odskačem od teme.
Uglavnom sve što te zanima,imaš tu u sekciji Riječni brodovi,pa čitaj....
Pozdrav....
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline perilica88

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • b&h croatia
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #4 on: 14/February/2010 »
jos cekam odgovor riversidea.kako mi se cini da cu opet u sezonu kriviti kicmu oT oT oT
Withe&Pride

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #5 on: 14/February/2010 »
Ovo je rečenica mog učitelja koji me je naučio kako što otključati wireless,satelitski signal,mobitel itd.
"Ako postoji brava postoji i ključ"
Nije greda,naučim te to je bar lako.
Ljudi pogrešno misle ak stave pass na vezu da ju nitko ne može pogoditi,stvar je u tome da se ni nemora pogoditi,nego natjeraš mrežu da ti kaže pass.
pa makar ključ bio i 128-bitni,ili Wpa,ili čak Wpa AES,takozvani WPA2
No odskačem od teme.
Uglavnom sve što te zanima,imaš tu u sekciji Riječni brodovi,pa čitaj....
Pozdrav....

Valjda nisu toliko glupi sys admini na brodovima, da samo stave WEP ili WPA na wifi i to je zastita?  ""]] Mora da imaju neki tuneling(VPN ili PPPoE) da bi mogo da koristis Internet na brodu, ili barem neki https stranicu za login da te firewall pusti na mrezu?

Ovo bas nije tema "Riječni brodovi", so, sorry for the off...
:run: :plovim: :run:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #6 on: 14/February/2010 »
Valjda nisu toliko glupi sys admini na brodovima, da samo stave WEP ili WPA na wifi i to je zastita?  ""]] Mora da imaju neki tuneling(VPN ili PPPoE) da bi mogo da koristis Internet na brodu, ili barem neki https stranicu za login da te firewall pusti na mrezu?

Ovo bas nije tema "Riječni brodovi", so, sorry for the off...
Nisam imao prilike raditi na brodu pa neznam,
Ne vjerujem da je u pitanju tuneling ipak je to satelitski net(bar mislim)
Prije če biti stranica za login,kako imaju velike korporacije pa je login sa nekim id numberom
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #7 on: 14/February/2010 »
Nisam imao prilike raditi na brodu pa neznam,
Ne vjerujem da je u pitanju tuneling ipak je to satelitski net(bar mislim)
Prije če biti stranica za login,kako imaju velike korporacije pa je login sa nekim id numberom

Ma druze nisam mislio na tuneling preko satelita, nego samo do lokalnog servera/routera na brodu, koji moze da bude VPN/PPPoE sa radius autentikacijom ili sa jednostavnim https login stranicom. Taj server/router bi se kacio direktno preko firewall-a na satelitski Internet, i deli toga sa prioritetom u unutrasnjoj mrezi za bridge, hotel administraciju, Internet cafe, crew itd. Mada sam negde citao, da neki lik sa broda je mogo da se kaci na besplatan wifi dok su bili u portu u Sydney.  :D
:run: :plovim: :run:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #8 on: 14/February/2010 »
Ma druze nisam mislio na tuneling preko satelita, nego samo do lokalnog servera/routera na brodu, koji moze da bude VPN/PPPoE sa radius autentikacijom ili sa jednostavnim https login stranicom. Taj server/router bi se kacio direktno preko firewall-a na satelitski Internet, i deli toga sa prioritetom u unutrasnjoj mrezi za bridge, hotel administraciju, Internet cafe, crew itd. Mada sam negde citao, da neki lik sa broda je mogo da se kaci na besplatan wifi dok su bili u portu u Sydney.  :D

U portu da,jer sigurno postoji u luci nekakav hotspot ili kakva unsecured network
Na brodu bi bila nekakva druga priča,vjerovatno je tako kako kažeš,baš me zanima
A najlakše bi saznali kad bi nam rekao način na koji su se logirali oni koji su bili na brodu
I riječni brodovi mi se čini da ne koriste satelitski net,prije nekakvu UMTS mrežu nekog providera
Vjerovatno jer su uvijek blizu obale,ali kao što rekoh nisam siguran,možda me neko opovrgne
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #9 on: 15/February/2010 »
Lijepi pozdrav ekipa,

Za početak zahvaljujem što ste mi poslali pozivnicu za sudjelovanje na forumu. Nisam još nigdje učlanjena na forum, tako da mi nemojte zamjeriti na pogreškama i sličnom. Također čekam uniworld da se izjasni kada idemo, dobila sam prvo fiksni datum i ok poziciju, a onda one vize i brodske iskaznice, Nijemci i Švicarci u svađi. Ne možeš vjerovati. Ako netko ima volju tko je već bio na njihovim brodovima neka napiše nekoliko riječi kako mu je i da li se isplati ići.

Toliko za prvi puta. Hvala

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Re: Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #10 on: 28/February/2010 »
Mogu li zamoliti nekoga od vas ko je vec prosao intervju na recni brod da mi objasni proceduru!? Hvala unapred!

Offline BLACKY

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #11 on: 21/March/2010 »
U portu da,jer sigurno postoji u luci nekakav hotspot ili kakva unsecured network
Na brodu bi bila nekakva druga priča,vjerovatno je tako kako kažeš,baš me zanima
A najlakše bi saznali kad bi nam rekao način na koji su se logirali oni koji su bili na brodu
I riječni brodovi mi se čini da ne koriste satelitski net,prije nekakvu UMTS mrežu nekog providera
Vjerovatno jer su uvijek blizu obale,ali kao što rekoh nisam siguran,možda me neko opovrgne
Internet postoji na brodu,za goste i tako dalje,samo sta se nisam uspio konektirati jer se pojavljuje hotspot gdje ti treba password za login.....
Imali rjesenja vi informaticki umovi????? :sprda: :nono:

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Internet na rije?nim kruzerima
« Reply #12 on: 24/March/2011 »
Aj malo da osvezimo temu. :)
Idem za 3 dana na Swiss Ruby (Scylla), koja u aprilu radi Berlin-Prag, posle Berlin-Kiel, i posle toga idemo na Majnu i Neckar.
Elem, zanima me da li ima neki net za posadu na brodu, ili cu morati da uzmem neki 3g stick (posto cu veci deo ugovora provesti u Nemackoj) i njega da koristim?
Mislim da mi je to mozda to cak i bolja varijanta, ali me ipak zanima da li ima neta za posadu?
Moze da bude, a ne mora da znaci...