Author Topic: Housekeeping / Accommodation jobs  (Read 120823 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #105 on: 26/March/2009 »
Pa ja sam imala slobodno recimo od 12 i 30 do 19 to je i više nego dovoljno za izaci van

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #106 on: 27/March/2009 »
Pa ja sam imala slobodno recimo od 12 i 30 do 19 to je i više nego dovoljno za izaci van

to ti je bilo bas solidno slobodno vreme za izlazak
mada ces nekad upotrebiti to vreme  da umesto izadjes u grad da se naspavas zar ne?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #107 on: 27/March/2009 »
Pa ja sam imala slobodno recimo od 12 i 30 do 19 to je i više nego dovoljno za izaci van

ovo za morning service do 12:30 se slazem,ali da ti evening service pocinje u 19h..hm,nemoj sad previse,pomislice ljudi svasta.17:30,maksimalno 18h...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #108 on: 27/March/2009 »
ovo za morning service do 12:30 se slazem,ali da ti evening service pocinje u 19h..hm,nemoj sad previse,pomislice ljudi svasta.17:30,maksimalno 18h...
Je čovjeće počinje mi u 19 do 23 ili 24 pa nemam razloga govorit neistinu

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #109 on: 27/March/2009 »
Je čovjeće počinje mi u 19 do 23 ili 24 pa nemam razloga govorit neistinu
Zasto bi cura lagala ako je radila tako?!  oT Kao da ima neke koristi od toga!!!   -()- Pa valjda zna kad je imala slobodno .
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #110 on: 27/March/2009 »
ovo za morning service do 12:30 se slazem,ali da ti evening service pocinje u 19h..hm,nemoj sad previse,pomislice ljudi svasta.17:30,maksimalno 18h...

ajd sad ga i ti pretera valjda zna kad joj je smena

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #111 on: 27/March/2009 »
Je čovjeće počinje mi u 19 do 23 ili 24 pa nemam razloga govorit neistinu

jesi to grupa ''C'' ili koja?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #112 on: 27/March/2009 »
to je b grupa

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #113 on: 27/March/2009 »
to je b grupa

hehheh,ok.
za vas je najbolja grupa D ,nocu radite,a danju idete napolje... :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline mirjana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #114 on: 01/April/2009 »
Chitam vas i ne mogu da razumem ovo o visine plate. Htela bi da znam koliko je najniza plata bez tip, posto prethodnje sam prochitala da je od 1000-1500 dolara, zagarantirano a sada vidim da je moguche uzeti 600 dolara. Koi su to kriteriumi?

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #115 on: 03/May/2009 »

Moje radno vreme na Silversea kao cabin stewardes je bilo od 7:30am do 14:00pm ( a cesto sam ostajala i do 14:30) sa tim sto je postojala mogucnost za raniji sign off oko 13h (ako uspes da zavrsis dotle) ali ako te sef/sefica ne voli ili je lose volje neces otici  pre 14;00 ! Na posao se vracam u 18:00 i zavrsavam u 22:00. Znaci imam fore 3 ipo - u najboljem slucaju 4 sata za izlazak. E ....pazi sad :to je jedan prosecan radni dan BEZ Port Manninga, BEZ Roomservice duty,BEZ Boat drilla i bez Traininga! E sad....na taj prosecan dan od 10 ipo sati dodate jos 2 sata Roomservice duty, ILI  boat drill od oko 45min. ILI trening oko 30-45min, ILI Port Maning (kad uopste ne mozes taj dan napolje sa broda!) i dobijes malo realniju sliku o izlascima  :deda:
znaci....ako ti se isti dan poklopi roomservice i boat drill na primer, radices strejt od 7:30 do 16:00 a pocinjes opet u 18:00 do 22:00.

Ne znam kako je na drugim kompanijama ali ovako je na Silversea...

A Embarkation day je posebna prica : tu luku vidim samo sa prozora jer taj dan nemam vremena ni da jedem !
pocinjemo u 6:30 radi se do 15 a u 15:15 treba da se pojavis na gangwayu da bi tamo otpadao,vodio goste do njihovih kabina nekad noseci njihov hand luggage koji je cesto tezi od tebe! sa tim cirkusom zavrsis u 17:00 otprilike...odes na veceru i pocinjes opet u 18:00 do 22:00...ako imas srece onda do 21:30  =""




Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #116 on: 03/May/2009 »
Chitam vas i ne mogu da razumem ovo o visine plate. Htela bi da znam koliko je najniza plata bez tip, posto prethodnje sam prochitala da je od 1000-1500 dolara, zagarantirano a sada vidim da je moguche uzeti 600 dolara. Koi su to kriteriumi?

kriterijumi su takvi da svaka kompanija ima razlicite kriterijume o visini plate,odnosno zavisi od kompanije do kompanije.
Neko daje vise ,neko daje manje za identicno radno mesto.
primer : ako je moja plata 1500 na kompaniji X , na kompaniji Y za isto radno mesto bi imala 1200.
isto tako nije nikakva tajna da evropljani imaju vecu platu u odnosu na neke druge nacije...tako da najniza opisana plata moze biti npr. 600 $ ali kao evropljanin ti u startu dobijas 800 ....
jos nesto...tvoj nivo znanja engleskog jezika igra veliku ulogu u dobijanju vise startne pozicije pa tako i plate.
evo primer : po pravilu u housekeeping ulazis kao utility cleaner sa platom oko 700 $,moj slucaj je bio takav da su to preskocili i da su me odma stavili za asist. cabin stewardess sa platom od 1500. iako nemam ama bas nikakvog iskustva u tom poslu! znaci kriterijumi su bili prethodni ugovor na brodu (u restoranu), nivo engleskog jezika i 'pleasant personality'.....Jos da dodam da koleginica Svedjanka koja isto tako nikad nije radila taj posao,nema iskustva na brodu,dobije za stepenicu vecu poziciju od mene i platu od 2000 ! a ona je moj partner,ona je glavna u nasem dvojcu iako nema blage veze sa zivotom i poslom...
Eto takvi su kriterijumi - trodupli !

Offline mirjana

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #117 on: 03/May/2009 »
Sad mi je jasno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Platni razredi
« Reply #118 on: 03/May/2009 »
Tocno.  +U+

Za istu poziciju, na kojoj sam radio, indijac je uzimao $1500, ja $2.000, a kanadjanin $3.000.
Svakome prema nivou ekonomske razvijenosti u njegovoj zemlji.
Indijac sa $3.000 moze kupiti kucu u Indiji, a kanadjanin sa indijcevom placom ne moze ni rezije (komunalije) platiti u Kanadi. Ima to sve smisla. Pogotovo ako ti na interview-u objasne (kao sto su i meni) i pitaju "mozes li se nositi sa tim da ti cimer zaradjuje duplo vise novaca za isti posao?"
Ako odgovoris potvrdno, dobrodosao u kompaniju, a ako ti se ne svidja ta ideja ... trazi dalje.

Takav je kapitalizam. Ponuda i potraznja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #119 on: 03/May/2009 »
Znaci imam fore 3 ipo - u najboljem slucaju 4 sata za izlazak. E ....pazi sad :to je jedan prosecan radni dan BEZ Port Manninga, BEZ Roomservice duty,BEZ Boat drilla i bez Traininga! E sad....na taj prosecan dan od 10 ipo sati dodate jos 2 sata Roomservice duty, ILI  boat drill od oko 45min. ILI trening oko 30-45min, ILI Port Maning (kad uopste ne mozes taj dan napolje sa broda!) i dobijes malo realniju sliku o izlascima  :deda:

A Embarkation day je posebna prica : tu luku vidim samo sa prozora jer taj dan nemam vremena ni da jedem !
pocinjemo u 6:30 radi se do 15 a u 15:15 treba da se pojavis na gangwayu da bi tamo otpadao,vodio goste do njihovih kabina nekad noseci njihov hand luggage koji je cesto tezi od tebe! sa tim cirkusom zavrsis u 17:00 otprilike...odes na veceru i pocinjes opet u 18:00 do 22:00...ako imas srece onda do 21:30  =""


Tocno je da je Housekeeping vjerovatno najtezi department za izlazak u lukama.
Embarkation day, kada je brod u luci, je udaran dan za njih.
A o Port Manning-u cu napisati poseban topic.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)