Author Topic: Housekeeping / Accommodation jobs  (Read 120651 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

francheska

  • Guest
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #15 on: 18/March/2008 »
Mr.Dunckane sunce moje pa prosto je za neverovati
ne ne ja sebi nemogu doci od ovog texta
pa jer stvarno tako bilo ....jeste stvarno
shto se tiche straho-samoposhtovanja ...
MA BRAVO MA NEMAM MA NEZNAM SHTA BIH TI REKLA

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #16 on: 18/March/2008 »
ma ja odo u hauskeeping i boli me uvce :) dosta mi je cimanja kao konobaru nista mi nije tesko ako sam mogao vojni wc da perem dva puta onako skrnav mocu i ovo  oT
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #17 on: 11/April/2008 »
Evo citam ovo o housekepingu i smejem se pa ko je tebi SEMAN rekao da dnevno imas 300 kabina da p0ocistis ?Sta se ovde pise ?HEY
Pozdrav!
Decko,prije nego sto krenes kritikovati i suditi o necijem postu,prvo nauci slova,pa onda citati,i kad to odradis,onda i procitaj post kako treba.Ja sam radio u housekeeping-u skoro godinu i po dana,i takvu glupost ne bih nikako napisao.Sto se tice 300 kabina,napisao za djevojku pod nickom Luna 051 koja je u vrijeme pisanja mog posta bila jos kuci i pitala me o tome sta radi jedan FLOOR SUPERVISOR na brodu!Jednostavno sam joj odgovorio da ima otprilike da checkira oko 2 decka na brodu sto i iznosi toliko otprilike,zavisi od klase broda.Ispravi me ako grijesim?
Nego mani se ti ispravljanja tudjis gresaka,internet i kompjuteri su jos prekomplikovani za tebe.Jos bar koju godinu,dok ne naucis citati,moj ti je savjet, DRZI SE BUKVARA!
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #18 on: 11/April/2008 »
Quote
NA MOM BRODU BILA  SU TRI FLOORSUPERVISORA I TO DVA MAKEDONCA I JEDNA MAKEDONKA 
NEMAS NAROCITO PUNO SLOBODNOG VREMENA,JER IMACES SIGURNO  300 KABINA DA CHECK-IRAS SVAKI DAN PO 2 PUTA.RACUNAJ,NA MOM BRODU JE BILO 6 DECK-OVA SA KABINAMA,STO ZNACI NA SVAKOG SUPERVISORA PO 2 DECK-A,A BROJNO-BILO   IH JE 1150 NA BRODU GDE SAM JA BIO.ZNACI,ONI SU IMALI SVAKO SKORO PO 400 KABINA.

Izvoli i uvjeri se!
Sefe sta ti kazes na ovo vrijedjanje online,mislim nije potrebno da neko ovde bude ironican i da se podsmijeva bez razloga.
Pozdrav Sefe!
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #19 on: 11/April/2008 »
Seaman nisam hteo biti ironican samo nisam mogao da poverujem u to da moras chekirati p o300 kabina dnevno.
Jer zelim probati kao cabin steward i zato mi je bilo cudno inace hvala ti na postu  ;D sada cu duboko razmisliti sta da  apliciram na brodu.  POZ
.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #20 on: 11/April/2008 »
Seaman evo sad sam tek procitao tvoj post kako treba i vidim da si bio HOTEL STEWARD posto sam ja citao za CABIN STEWARD sasvim drugu pricu ja sam sve pomesao.
Kada si pisao za to sto si radio da si cistio dockove i skupljao lezaljke ja sam to pomesao sa CABIN STEWARD jer znam da CABIN steward cisti samo kabine.Izvini za moju gresku a i sad zna mda cu onda probati da trazim CABIN STEWARDA jer nije tolko teska poz. kao tvoja koju si radio. -()-
Nadam se da cu dobiti CABIN STEWARDA  jer pocistiti sobu tj nekoliko njih nije uopste problem za 1.600-4000$ :-))))'


POZ SEAMEN
.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #21 on: 12/April/2008 »
 
Quote
CABIN STEWARDA jer nije tolko teska poz. kao tvoja koju si radio. -()-
Nadam se da cu dobiti CABIN STEWARDA  jer pocistiti sobu tj nekoliko njih nije uopste problem za 1.600-4000$ :-))))'


Pozdrav! Koliko iz price mogu shvatiti, ti tek planiras da apliciras za posao na brodu.
Ako nemas nista protiv, dacu ti par savjeta o poziciji na koju ciljas.
Sto se tice Carnival-a, pozicija STATEROOM STEWARD (ili cabin steward) nije uopste tako laka i jednostavna kao sto su ti mozda ovi po agencijama na napricali.
Ne zelim da te obeshrabrim, ali za prvi ugovor tu ces poziciju dobiti jedino ako ti Natko Nincevic (potpredsednik Carnival-a za Hotel department) i Mickey Arison (vlasnik) nisu nesto u rodu, ili u kojem slucaju imas jake preporuke za tu poziciju iz hotela tipa Hilton,Sheraton itd.
Ne zelim da kazem da je Carnival toliko luksuzan u odnosu na ove hotele, cak im nije sto se kaze, ni do koljena, ali za pocetnike one ne daju toliko povjerenje.
Sto se tice ljudi sa nasih prostora ja ne znam nikoga, niti sam cuo, ko je direktno dosao na to radno mjesto.Kad cujes i vidis da je neko cabin steward,budi siguran da je prethodno dobro oznojio/la d*** da je dobije! Ako si se bas odlucio za housekeeping department, sto se tice ''radnickih pozicija'' najbolje sto mozes dobiti je ASSISTANT STATEROOM STEWARD, a za manager-ske pozicije je ok, to se i dobija. U opciji su ti DECK AND POOL SUPERVISOR (900$ plata),FLOOR SUPERVISOR (OKO 1500$),ASSISTANT HOUSEKEEPING MANAGER-TRAINEE (1100 $). Ni sa jednom od ovih se neces pretjerano usreciti, vjeruj mi. Koliko god ti to sad zvucalo besmisleno, bolje ti je strpi se koji mjesec vise da odes na neku bolju poziciju, jer prije ili kasnije ces ovamo dati otkaz i sta si onda napravio? Ja sam imao takav slucaj,sto i nije bila moja greska, nego greska moje neinformisanosti. Tako da, pamet u glavu, imas savjete i informacije. Da se vratimo na cabin stewarda, koliko ja znam, plata im ni u kom slucaju ne ide ispod 2000$, a ni preko 3500$, i u sekciji koju ciste dva puta dnevno imaju od 24-30 kabina, zavisi kolika je sekcija, ali opet ti ponavljam, i ako dodjes kao asst.cabin steward, trebace ti najmanje 4-5 ugovora da radis da dodjes do cabin stewarda, i to ako ti management bude dobar i bude im trebalo cabin stewarda, jer ovi sto su na tim pozicijama (Indijci,Filipinci,razni Karipski crnci i ostali) su na tim pozicijama vec 10, 15 pa i do 20 godina. Moja sugestija: ako vec bas hoces u housekeeping idi na managerske pozicije, bolje ces proci. Sto se tice ostalih radnih mjesta,ni konobar nije los, dobro zaradjuju ali se i dobro narade. Ja licno, tokom vremena dok sam bio na Carnival-u, razgledao sam sta bi mi najbolje odgovaralo da radim, ako dam otkaz u housekeepingu.Odabrao sam gift shop, koja je po meni najbolja pozicija na brodu, poslije oficira i inzenjera,naravno.
Nije toliko stresan posao kao npr.purser na front desku, koji stalno mora da se izvinjava za nesto gostima.Skontaj,brod se malo zaljulja od talasa, i gost se zali ! Sta ces ti ?  Sorry madam/sir, we'll do our best to stop rocking the ship, and thank you for asking!
Meni je to ...bez komentara. Ako imas nekih pitanja, samo pitaj, i svi ostali koji su zainteresovani, pomoci cu koliko mogu, bar sto se savjeta tice, unutar Carnivala.
Pozdrav i mirno more!

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #22 on: 12/April/2008 »
Hvala Seaman na informacijama  :-))))' Voleo bih jos  dosta toga da te pitam jer ne mogu se odluciti za koju poziciju.
.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #23 on: 13/April/2008 »
Da Sefe,u pravu si za to da treba gledati na sve to malo optimisticnije jer dolaze novi brodovi.Isto tako mogu reci da ljudi koji nisu radili u hskp departmentu, i ne znaju sve nedace i nevolje nas koji smo radili,i ako su sa nama na brodu,nema to veze.Znas kako kazu,sit gladnog ne razumije!Pozdrav
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline heroes

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu i ptanje za sefa kada ce te slike koje je obecao?
Da li je u toku prvog ugovora ili tek na drugom moguce biti unapredjen  iz sobara u koju sledecu poziciju?
Hvala unapred

Offline heroes

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav Sefe,sto se tice slika,evo sta si rekao na prvoj strani ovg topica:
U dodatku ovog posta cu uskoro postaviti slike sa opisom posla, da vidite da to nije nikakav bauk.
No verovatno si zaboravio pored silnih odgovora koje dajes i na kojima ti gomila ljudi i ja beskonacno zahvaljuje.
Kolika je plata cabin steward-a i koliko kada bude unapredjen u one level high poziciju?
Zainteresovan sam za tu poziciju,jer mi je lakse pocistiti sobu nego se cimati sa gostima kao konobar i slicno.

friend

  • Guest
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #26 on: 01/June/2008 »
 oT  pozdravljam svima ...dal moze jedno pitanje do sef foruma???
dakle..prije 10 dana bio sam na intervjua od princess cruises i dobio sam pozicije ACAT, i sam htio vas pitati dal znate koji su tacno zadatke tom pozicijom, kako je placanje i one ostale stvari
hvala vam puno ,,pozdrav i   :pop: mirno more

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #27 on: 01/June/2008 »
oT  pozdravljam svima ...dal moze jedno pitanje do sef foruma???
dakle..prije 10 dana bio sam na intervjua od princess cruises i dobio sam pozicije ACAT, i sam htio vas pitati dal znate koji su tacno zadatke tom pozicijom, kako je placanje i one ostale stvari
hvala vam puno ,,pozdrav i   :pop: mirno more

zdravo
pred 10 tina dena bev na intervju i dobiv pozicija ACAT na princes , dobiv nekoe objasnuvanje na pozicijata pa me interesira podetalno sto se dolznostite za ovaa pozicija i kolku e platena . pozdrav 



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #28 on: 08/June/2008 »

moze li ko sta reci o zanimanju sobara na brodu? kakav im je sistem rada, kolike su im plate i svaku korisnu informaciju koju imate za podeliti....
 unapred sam zahvalan!!!    ;D

zarkov

  • Guest
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #29 on: 17/June/2008 »
Quote
Sta da vam kazem, sem da imamo jedan sat vise odmora posto se pomera sat svake nedelje na ponedeljak noci, I sada kuckam na svom offline laptopu, samo za Vas…
Promenio sam sekciju, kabinu, imamo drugog supervizora, Filipinac, dobar ukoliko si ti dobar(ja mislim da jesam), novi cimer mi je Makedonac(pojeo mi sve cokoladice, rekao sam mu da moze), mnogo bolja I lepsa kabina, I kupatilo, I cimer sto je najvaznije(pre bio filipinac, Blagoj, sadasnji cimer ih naziva ciganima, neko  majmunima (meksikanci, portugalci Makakos)
Malopre sam se osisao, pet dolara, petnaestak minuta s masinicom, zatim otusirao, nestalo mi sampona za kosu…Cimer mi je sada u teretani, s njegovim bratom Meksikancem(ista sekcija, stalno su zajedno, dobar stariji lik, 35 godina, krupan I relativno nizak)
Ja sada opet imam Meksikanca za glavnog saradnika, David, 28 godina ,koji je ovde s zenom, danas smo se smejali na njegov racun, zena mu banka Meksicka, sve mora da preda, da btw bila danas I plata, 207.80$ za sedam dana…nakupio sam skoro 2k dolara+laptop, patike,kvalitetne adidas papuce, duks, majce kratkih rukava, sorcevi(Meksiko) jakna(NORTH FACE) je sledeca, kamerica, mozda I fon il blekberry…
OPEN DECK (moje radno mesto)
Kao sto mozda znate, radim kao POOL BOY, ima nas 13, sekcija ne podeljenih 4, kada se podele 12, 13. Je WATER TESTER( 5 bazena I 12 djakuzija)…Trenutno :
 David, Rene(radnik meseca ovoga, spasio je pticu sredinom juna, odnosno samo prijavio kancelariji za zivotnu sredinu, dok su prosli kapo I Kornel je spasli), Fernando(MX),
Blagoj(MK),Tito,Xavier(IN),Kornel(HU),Thomas(BR),
 Jefte, Darwin, Rene Boy i novajlija Manuel(PH) I novi supervajzor Nilo(PH)…
OPEN DECK je podeljen na sledeci nacin:
FWD, dk 16&17(tu sam bio prve dve ili tri nedelje, jedna od najboljih sekcija, leva strana(portside) je bila moja sekcija, zatim 2 I po meseca iznad Neptune bazena),
 MID  Neptune dk 14&15(do prosle nedelje sam bio na portside dk 15, mozda najgora sekcija),
 MID Calypso 14&15(sada sam na dk 15 portside, jedna od boljih sekcija, Conservatorium(lezaljke koje ne skupljamo(oko 50) I stolovi I stolice) I oko 150 lezaljki bez duseka, dok na prethodnoj oko 120 lezaljki plus 120 duseka,dvojica nas za sve to, I jedna I druga sekcija)
AFT dk 13,14,15,16(trojica ljudi,oko 150 lezaljki)
Svako jutro se cekiramo, u 6 obicno, mada ponekad I kasnije, 6 I 30, 7h u open deck kancelariji, office nas, Neptune pool area deck 14 midship lokacija…zatim postavljamo obicno full setup, 90 posto lezaljki, ukoliko je kisovito ili vetrovito koristimo common sense I ne postavljamo, sto je vrlo retko iako smo na Aljasci…danas je bilo vetrovito pa smo morali da postavimo sve…Posle toga dorucak, crew mess, za nas deck attendante, mada svi smo accommodation att, mozemo vrlo lako da budemo prebaceni unutra, mada sve je manje vise isto, I na jednom I na drugom mestu se radi, zavisno od obima posla, nadzornika, menadzera, samog radnika … Posle dorucka, radi se do podne, kada jedna grupa ima pauzu, od 12 do 3, dok druga grupa ima pauzu za rucak od 11:30 do 12:00 a pauzu od 3 do 6 pm, posle sest  se skupljaju lezaljke, cisti, I nosi djubre, posle toga vecera, u dve grupe takodje, I onda oko 7 I 30 do 8 I 30 meeting, ali nas sadasnji kapo pusta oko 8 iako u nasem dnevnom mesecnom random rasporedu koji popunjavamo svako v ece pise od 6:00 do 20:30..petak I subota su drugaciji…
Petak, dan pocinje kao I svaki drugi, s tim da oko 9 imamo da postavimo kaveze za prtljag, veliki celicni kavezi, dvojica ih voze I slazu, a ostali ih rasklapaju, zavrsavamo za sat do dva, oko 50 kaveza…zatim, redovno do sedam, a posle osam imamo noc prtljaga, neki su po hodnicima razvoze prtljag do liftova, gde ih jedan ubacuju u celicna kolica, trolley, I spustaju ih dole lift, dva lifta dva coveka, I posle dole se sortiraju po kavezima, odnosno tagovima, bojama, brojevima, svaki kofer ima svoj tag, zavrsavamo u ponoc, ja sam porter man, razvozim po portside dk 9 aft(od pocetka ugovora,27 dolara tipsa do sad ,od zone pet do sedam,oko 40 soba)…
TURNAROUND DAY
Subota, prvi dan za neke, poslednji za one koji su vec bili na brodu, jedina dobra stvar je sto mozemo da spavamo malo duze, ja ustajem oko 7, jedem, pa od 8 cistim klonje u 34 sobe, posebna procedura je za njih, jos nisam dovoljno dobar, zavrsavam oko pola 12, pa rucam, pa u dvanaest pocinje luggage, trenutno sam sorter na decku 4, ali sam zatrazio da budem porter man, sto je teze ali je moguce da se dobije tips..a u sustini isto je, guras I ne mislis, posle toga, oko 16h uvek zavrsavamo, dobijemo pauzu od pola sata do sat, I onda idemo gore, svako u svoju sekciju, pa oko sedam skupljamo set up, I onda mali sastanak, kao I svako vece, I gotovo, oko 12 radnih sati…
NEDELJA-SEA DAY
Danas, tj juce je vec, posto mi na laptopu sat uvek na Aljasci, ne menjam, tj -10 sati u odnosu na Beograd, pocela je u sedam, ustao oko pola sedam, umio, oprao zube, obukao uniformu(pantalone braon.khaki,pollo bela majica kratkih rukava s natpisom deck attendant na ledjima, carape(champion, solidno debele, 10 dolara 6 komada u COSTCU u Juneau(costco.com) na nju duks koji sam kupio od princessa shopa, I onda lagana jakna, nisam dobio zimsku jaknu, I onda safety shoes, tri meseca ih koristim…
Odem da se obrijem, da skocim s kreveta, na spratu sam, I da spavam, nastavak ce da bude pre ili kasnije…
Pozzz s ALjaske na kojom kao I na celoj planeti pocinje leto…


nesto sto sam pisao sinoc...a sada cu da dodam i neke slicice...nisam ja slikao, nisam jos kupio kamericu...
dodacu jos informacija...pre ili kasnije...indonezanin mi pokazao free net u Dzunu...:)
Makedonaca ima 30tak, Hrvata nesto malo, Srba troje trenutno, Rumuna i Madjara ima ponesto, Bugara ima dosta, i Ukrajinaca...Golden Princes...
sada slike...

nista od slika ne mogu da ih uploadujem...barem ne ovako velike, sve su oko 2mb...