Author Topic: Housekeeping / Accommodation jobs  (Read 120831 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #75 on: 19/March/2009 »
Dakle vidim da nema nista od toga da se moze pusiti u kabini.Sto je po meni i normalno ali se valjda moze probuditi u 3am i otici napolje kod ograde recimo i tu zapaliti :s

Ma možeš ti pušit u kabini u wc-u ako se tako dogovoriš sa cimerom i susjedima, ali ako te skuže odmah dobiješ otkaz nema rasprave. Na brodu kao što rekoh postoje mjesta koja služe za pušenje i tamo možeš otić u bilo koje doba dana i noći. Na Splendoru su recimo to bila Deck 4 forward (open deck) , Deck 5 midship , i deck five aft , još je i za staff bilo deck 3 ili 4 nisam sigurna.

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #76 on: 19/March/2009 »
Ah sad mi je sve jasno,hvala puno.E to su odgovori poz poz  :run: :run:

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #77 on: 19/March/2009 »
Cao svima koliko Vas ima  :run: :run:
Iskreno mislim da nemam dovoljno znanje Engleskog za youth conselour,ili mi se pak samo cini.
Zeleo bih da mi neko kaze koliko moze da se zaradi kao Assistant Cabin Steward,i sta je na kraju istina jer kao ACS cistim 40 soba ili mnogo mnogo vise,jer treba da unosim/iznosim lezaljke,jer sam negde procitao da se i to moze raditi i mnogo vise od toga,no da skratim malo. :D
1.Kolika je plata od prilike
2.Jer se moze izlaziti malo makar sa ekipom
3.Engleski koliko treba znati
4.Da li su rigorozni sto se tice uslova primanja na ACS

Hvala :D :embarrased:

Plata je otprilike oko 1400 $ ovisi može bit i manje i više
Može se izlaziti sa ekipom skoro u svakoj luci, samo je malo zeznuto jer je posao u 4 smjene , a ako te potrefi A grupa onda jednom na tjedan dobiješ 2 sata da odeš van jer oni rade od 7 uj. do 7 navečer
da se možeš sporaumjeti s kolegama i gostima
Pa moraš pokazati volju i želju za radom, mislim da je to najvažnije

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #78 on: 19/March/2009 »
Plata je otprilike oko 1400 $ ovisi može bit i manje i više
Može se izlaziti sa ekipom skoro u svakoj luci, samo je malo zeznuto jer je posao u 4 smjene , a ako te potrefi A grupa onda jednom na tjedan dobiješ 2 sata da odeš van jer oni rade od 7 uj. do 7 navečer
da se možeš sporaumjeti s kolegama i gostima
Pa moraš pokazati volju i želju za radom, mislim da je to najvažnije

Hvala puno na odgovorima ali koliko vidim jedino si ti zadovoljna tim poslom,drugi mi to ne preporucuju
Kicma ce me boleti sta god da radim,svuda cu raditi 10 a i vise sati stim sto mi je ovde prednost sto ne moram da prodajem nista,vec iskljucim mozak i rutina bato :D
Salim se ali lakse mi je za prvi ugovor otici na neku poziciju i videti sve iz prve ruke,ko sta radi i koliko nego odmah u shop

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #79 on: 19/March/2009 »
Kicma ce me boleti sta god da radim,svuda cu raditi 10 a i vise sati

ne radi se svuda toliko,raspitaj se malo...ali neka,idi u housekeeping,pa kad ljudi iz casina i shopa,itd. krenu ujutro na plazu na cijeli dan,a ti moras ostati na brodu,na primjer u Puerto Ricu,ima muka da te uhvati,i jos gore,kad nakon svega dobiju isto para kao ti,i mozda cak i vise... :-))))' :banana:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #80 on: 19/March/2009 »
Ja sam probala samo housekeeping i ne mogu govoriti o drugima i otišla sam tamo prvenstveno zato jer mi se nije dalo pretjerano komunicirati sa gostima, kao što kažeš obaviš svoj posao i to je to.
Sad ovisi dal želiš ići tamo gledat plaže i dobit boju ili želiš raditi. Dakako da je u shopu bolje što se toga tiče, ali o tome ti ne znam puno jer nemam iskustva sa tim mjestom .

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #81 on: 19/March/2009 »
Ja sam probala samo housekeeping i ne mogu govoriti o drugima i otišla sam tamo prvenstveno zato jer mi se nije dalo pretjerano komunicirati sa gostima, kao što kažeš obaviš svoj posao i to je to.
Sad ovisi dal želiš ići tamo gledat plaže i dobit boju ili želiš raditi. Dakako da je u shopu bolje što se toga tiče, ali o tome ti ne znam puno jer nemam iskustva sa tim mjestom .

je li ti to meni hoces reci da ti ne volis otici i raditi,a da te ne bole ledja, a uz to i da vidis plaze svaki ubogi dan,pa opet zaradis isto para?Tebi se ta opcija ne svidja?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #82 on: 19/March/2009 »
Meni se ne da slušat blesave amerikance i uvaljivat im one kvazi proizvode u shopu, a i ti isti iz shopa sea day provedu stojeći cijeli dan i još moraju radit nabavku i vući ne znam koliko puta tjedno robu  gore dole po brodu. I čisto sumnjam da nemaju back pain.
A uostalom , ja nisam nikad imala back pain pa sad ti vidi.

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #83 on: 19/March/2009 »
Meni se ne da slušat blesave amerikance i uvaljivat im one kvazi proizvode u shopu, a i ti isti iz shopa sea day provedu stojeći cijeli dan i još moraju radit nabavku i vući ne znam koliko puta tjedno robu  gore dole po brodu. I čisto sumnjam da nemaju back pain.
A uostalom , ja nisam nikad imala back pain pa sad ti vidi.

firesangel je moj idol ma to cu najverovatnije da uzmem,a ako se zeznem ima tebe da krivim  :tuctuc:  :sprda: :sprda:
Ahaha salim se  :-*

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #84 on: 19/March/2009 »
: smajlićkojisecrveni:

Čuj ja sam slično razmišljala kao ti, ako te nije strah posla, puno posla, i ako si spreman slušat druge kako ti naređuju ( a znaš da bi to bolje od njih napravio) onda odi, uostalom kad odradiš jedan ugovor uvijek nakon toga možeš promijeniti department ako nađeš nešto što ti se više sviđa.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #85 on: 19/March/2009 »
Dok ti je radno vrijeme u pravilu nema pušenja ali uvijek možeš supervizora pitati za five minute break i otići zapaliti. U crew baru je zabranjeno pušenje, imaš posebno određene prostore za posadu gdje možeš pušiti, u kabinama je zabranjeno pušiti.

Vidis, to ti ovisi od kompanije do kompanije.
Na Disney-u i na Princess-u se moze pusiti i u crew bar-u i u vlastitoj kabini (ako se cimer slaze)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #86 on: 23/March/2009 »
uostalom kad odradiš jedan ugovor uvijek nakon toga možeš promijeniti department ako nađeš nešto što ti se više sviđa.


da,to je tacno,samo jedna mala opaska na post,
zaboravila si na to,da kad jednom udjes u housekeeping dept.,skoro da ti nema izlaska...osim ako das otkaz kompaniji i odes na drugu,jer meni su ljudi rekli,kad sam ja htio mjenjati,daj,sta ti je,ko hoce cleanera da uzme u svoj department...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #87 on: 23/March/2009 »
da,to je tacno,samo jedna mala opaska na post,
zaboravila si na to,da kad jednom udjes u housekeeping dept.,skoro da ti nema izlaska...osim ako das otkaz kompaniji i odes na drugu,jer meni su ljudi rekli,kad sam ja htio mjenjati,daj,sta ti je,ko hoce cleanera da uzme u svoj department...


Da to je tacno , ali mozes odraditi taj prvi ugovor i cutati, a za drugi mozes vec napredovati pa te vise nece samo gledati kao obicnog cleanera
a i ako odradis taj prvi ugovor i ne obnovis ga, ipak ce te drugacije gledati na razgovoru za drugu kompaniju od onih koji nemaju iskustvo na brodu vec

Meni su licno na brodu zanimljive samo tri pozicije

IT - sto je tesko upasti
Fotograf - ok tu ima velike sanse
Housekeeping dept - gde bih pristao i da idem od Assistant Cabin Steward pozicije ali sa ugovorima da napredujem

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #88 on: 23/March/2009 »
Da to je tacno , ali mozes odraditi taj prvi ugovor i cutati, a za drugi mozes vec napredovati pa te vise nece samo gledati kao obicnog cleanera
a i ako odradis taj prvi ugovor i ne obnovis ga, ipak ce te drugacije gledati na razgovoru za drugu kompaniju od onih koji nemaju iskustvo na brodu vec

Meni su licno na brodu zanimljive samo tri pozicije

IT - sto je tesko upasti
Fotograf - ok tu ima velike sanse
Housekeeping dept - gde bih pristao i da idem od Assistant Cabin Steward pozicije ali sa ugovorima da napredujem


ja razumijem da si ti sad u erupciji novih informacija i podataka,ali smiri se malo.Bice bolje za tebe.Vjeruj mi.
Od cutanja i crncenja nemas nista,tako neces nikad nista dobiti,jer takvi njima na tim pozicijama i trebaju im takvi ljudi,i nece ti dati promociju.Imao sam ja druga koji je radio samnom na istoj poziciji,ja sam dao otkaz nakon 1 jednog ugovora jer sam vidio o cemu se radi.On je mislio isto kao i ti,identicno,i decko je ostao da radi.Ostao je na istoj poziciji jos 3 ugovora,nije se makao od metle i krpe i 520$ mjesecno dugo vremena.Znaci,4 ugovora je radio tako.Nedavno je dao otkaz,i kad sam se cuo sa njime,znas sta mi je rekao?''Brate,trebao sam te poslusati onda''Sad je otisao na drugu kompaniju kao bar waiter.
Druga stvar,zasto mislis da je IT nedostizan?Varas se,trebas samo naci prave ljude da te upute.Usput,druge kompanije pojma nemaju gdje si ti radio i kakav ti je file!Ako si bas srecan da tokom prvog ugovora i dobijes promociju sa cleanera za asst.stateroom stwd,tek onda pocinje dramaturgija!Na toj poziciji ocekuj raditi najmanje 5 ugovora dok dobijes cabin stewarda,i da uzimas pravu lovu.Obicno ljudi rade kao assistanti 5,6,7 pa i 8 ugovora.Napomena,u ovoj grupi koja raditi toliko,nema ni jedna osoba boje koze koju mi imamo.Sve su crnci sa kariba,indijci,indonezani i filipinci.

Moj savjet ti je da se bolje cak i koji mjesec strpis dok ne dobijes pravu poziciju na intervjuu,i da odes na normalan posao.   :deda: :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #89 on: 23/March/2009 »
ja razumijem da si ti sad u erupciji novih informacija i podataka,ali smiri se malo.Bice bolje za tebe.Vjeruj mi.
Od cutanja i crncenja nemas nista,tako neces nikad nista dobiti,jer takvi njima na tim pozicijama i trebaju im takvi ljudi,i nece ti dati promociju.Imao sam ja druga koji je radio samnom na istoj poziciji,ja sam dao otkaz nakon 1 jednog ugovora jer sam vidio o cemu se radi.On je mislio isto kao i ti,identicno,i decko je ostao da radi.Ostao je na istoj poziciji jos 3 ugovora,nije se makao od metle i krpe i 520$ mjesecno dugo vremena.Znaci,4 ugovora je radio tako.Nedavno je dao otkaz,i kad sam se cuo sa njime,znas sta mi je rekao?''Brate,trebao sam te poslusati onda''Sad je otisao na drugu kompaniju kao bar waiter.
Druga stvar,zasto mislis da je IT nedostizan?Varas se,trebas samo naci prave ljude da te upute.Usput,druge kompanije pojma nemaju gdje si ti radio i kakav ti je file!Ako si bas srecan da tokom prvog ugovora i dobijes promociju sa cleanera za asst.stateroom stwd,tek onda pocinje dramaturgija!Na toj poziciji ocekuj raditi najmanje 5 ugovora dok dobijes cabin stewarda,i da uzimas pravu lovu.Obicno ljudi rade kao assistanti 5,6,7 pa i 8 ugovora.Napomena,u ovoj grupi koja raditi toliko,nema ni jedna osoba boje koze koju mi imamo.Sve su crnci sa kariba,indijci,indonezani i filipinci.

Moj savjet ti je da se bolje cak i koji mjesec strpis dok ne dobijes pravu poziciju na intervjuu,i da odes na normalan posao.   :deda: :deda:

Huh.. daleko sam sam od erupcije novih informacija...
ovu tematiku gledam vec 4 god, pricao sa drugarima koji rade na brodovima sto cruise sto cargo, net izvori etc...
pogresno sam se mozda izrazio to cutanje je bilo u smislu da je jako tesko dobiti unapredjenje na prvom ugovoru i da u generali ga moras odraditi da bi mogao napredovati, moje kapiranje tog prvog ugovora je on neka vrsta i filtera za te kompanije jer se na njemu pokaze ko moze da radi taj tempo i ko je kakav
a da idem da radim ko cleaner necu posto mi ne gori pod nogama vec sam rekao gore da bih krenuo tek sa ACS pozicije s time sto bih naravno pokazivao koje su mi ambicije(supervizor/manager) nisam mutav ipak ;)

A za IT nisam rekao da je nedostizan nego da je tesko upasti sto je ipak velika razlika, za posao it-a imam dobro iskustvo sa poslova system administracije, it menadjementa i srodnih nauka( radio u pozoristu i vladi kao admin pa naucis da budes jack of all trades posto si zaduzen za svu tehniku posebno u pozoristu posto te savataju i da budes fotograf i videosnimatelj i tehnicki organizator ...)