Author Topic: Housekeeping / Accommodation jobs  (Read 120877 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #90 on: 23/March/2009 »
gledaj,ovako,pokusacu da ti pomognem sto se tice IT pozicije,imam dobrog druga koji je IT asst.manager,i treba da bude manager uskoro,decko je iz BG i pitacu ga preko koga je dosao i sta je radio na intervjuu,itd.
Sto se tice housekeepinga,ako imas takve ambicije,trazi odmah u startu management,jer ako nabavis preporuke od nekud,naravno i lazne prolaze,dobices asst housekeeping manager trainee na carnivalu sigurno,jer znam da je dolazilo tako dosta ljudi na prvi ugovor.Bices trainee citav ugovor,i od sledeceg ugovora si assistant,sta te briga. ::yes:: :plovim:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #91 on: 23/March/2009 »
gledaj,ovako,pokusacu da ti pomognem sto se tice IT pozicije,imam dobrog druga koji je IT asst.manager,i treba da bude manager uskoro,decko je iz BG i pitacu ga preko koga je dosao i sta je radio na intervjuu,itd.
Sto se tice housekeepinga,ako imas takve ambicije,trazi odmah u startu management,jer ako nabavis preporuke od nekud,naravno i lazne prolaze,dobices asst housekeeping manager trainee na carnivalu sigurno,jer znam da je dolazilo tako dosta ljudi na prvi ugovor.Bices trainee citav ugovor,i od sledeceg ugovora si assistant,sta te briga. ::yes:: :plovim:

Hvala unapred za svaki info koji mozes naci ;)

pa moj plan i jeste bio da se prijavim na tu poziciju u startu :)
samo treba iskopati koje bi bile prave preporuke.. dal neke o tome da sam dobar u organizaciji posla etc.. ili hotelske posto hotelske bi morale biti lazne a tu je pitanje ako provere ..finito....

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #92 on: 23/March/2009 »
Hvala unapred za svaki info koji mozes naci ;)

pa moj plan i jeste bio da se prijavim na tu poziciju u startu :)
samo treba iskopati koje bi bile prave preporuke.. dal neke o tome da sam dobar u organizaciji posla etc.. ili hotelske posto hotelske bi morale biti lazne a tu je pitanje ako provere ..finito....

brate,vjeruj mi,housekeeping je najgori department gdje mozes upasti na brodu.Cak i glavni hskp manager nekad mora zasukati rukave i pokazati radnicima kako da urade posao.Nema buducnosti u ciscenju gova*a,to ti provjereno govorim,jer vidim da ne znas americki mentalitet,bar jeftinih ljudi koji dolaze na jeftine kruzeve,pa covjece,oni kad krenu povracati i da ne kazem vec sta,bice brdo toga za cistiti,i kad sve to odradis za male pare,smucice ti se,a oni ce samo 'ladno reci Thank you so much,i bez dolara tipa...bar vecina od njih.Za preporuke ne brini,niko,nikad nista ne provjerava!to odgovorno tvrdim.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #93 on: 25/March/2009 »
jel neko zna radno vreme otprilike za poziciju Assistant Chief Housekeeper trainee
koje su smene, kolko dobija slobodnog vremena,  izlasci napolje?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #94 on: 25/March/2009 »
jel neko zna radno vreme otprilike za poziciju Assistant Chief Housekeeper trainee
koje su smene, kolko dobija slobodnog vremena,  izlasci napolje?


smene su takve da radis citav dan.Slobodan dan ti se racuna kad radis 7h umjesto 10h koji si obavezan svaki dan.Tako je na Carnivalu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #95 on: 25/March/2009 »
smene su takve da radis citav dan.Slobodan dan ti se racuna kad radis 7h umjesto 10h koji si obavezan svaki dan.Tako je na Carnivalu.
to znam da se radi 10-12 sati  ali jel od recimo 6am do 6 pm ili 6-9 pa pauza pa 10-14 etc.. ali su smene u komadima po 6 sati etc..
ima razlike ipak


Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #96 on: 25/March/2009 »
rade u komadu od recimo 5 pm do 6 am , od 6 am do 5 pm

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #97 on: 25/March/2009 »
rade u komadu od recimo 5 pm do 6 am , od 6 am do 5 pm

Pa ok nije lose ostaje dosta vremena slobodno


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #98 on: 26/March/2009 »
Pa ok nije lose ostaje dosta vremena slobodno



da,a dok ti radis,brod je u luci...a kad si ti slobodan,brod plooovi... :plovim:
rijetko ces izlaziti napolje.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #99 on: 26/March/2009 »
da,a dok ti radis,brod je u luci...a kad si ti slobodan,brod plooovi... :plovim:
rijetko ces izlaziti napolje.

pa ako radis smenu do ujutru onda imas fore da izadjes a i posle da odspavas


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #100 on: 26/March/2009 »
pa ako radis smenu do ujutru onda imas fore da izadjes a i posle da odspavas



to ces moci,ako budes imao snace,samo ispocetka,jer svakako kasnije,neces imati snage nizasta,pa ces jedva cekati da se stropostas u krevet.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #101 on: 26/March/2009 »
to ces moci,ako budes imao snace,samo ispocetka,jer svakako kasnije,neces imati snage nizasta,pa ces jedva cekati da se stropostas u krevet.

To ti verujem definitivno...
ali pretpostavljam da ima rotacija i da se moze dogovoriti sa sefom neka solucija recimo jednom nedeljno ili dvaput da se ima fore izaci
mada takodje pretpostavljam da posle nekog vremena  ti i te luke vec pomalo dosade pa ti i ne treba 4 sata skitanja svaki put nego izadjes na sat dva na net, tel etc...

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #102 on: 26/March/2009 »
Joj šta plašite čovjeka, na svakoj poziciji se može izaći bar malo van nije sve tako strašno... ajd , ajd malo pozitive

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #103 on: 26/March/2009 »
mozes,ali da uspijes za dva sata da odes da se istusiras,spremis,izadjes vani,obavis sta treba,i vratis se na brod nazad...nemoj mi samo jos ti reci da si imala vremena na pretek...

nemoj negativu pretvarati u pozitivu,ne mozes mijesati babe i zabe  :sprda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Cruise ship Job - Housekeeping / Accommodation
« Reply #104 on: 26/March/2009 »
Joj šta plašite čovjeka, na svakoj poziciji se može izaći bar malo van nije sve tako strašno... ajd , ajd malo pozitive

hehe ne plasi me, znam da se moze izaci u svakom slucaju minimum na 2-3 sata

mozes,ali da uspijes za dva sata da odes da se istusiras,spremis,izadjes vani,obavis sta treba,i vratis se na brod nazad...nemoj mi samo jos ti reci da si imala vremena na pretek...
nemoj negativu pretvarati u pozitivu,ne mozes mijesati babe i zabe  :sprda:

pa konkretno za ovu poziciju se ima vise od dva sata fore... jbg jeste da oduzimas od odmora ali....ponekad vredi ;)