Author Topic: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money  (Read 15123 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Izgleda da korisnici Paypala iz Hr mogu koristiti Paypal samo da bi platili uslugu, ali ne i da bi primili novac na račun.

*****************************************************
Your Account May Only Be Used to Send Money

As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers.
We hope that we can enable you to use more of our award-winning services in the future.

*****************************************************

Šteta, jednom sam platio $50 preko Paypala za jednu uslugu, vrlo jednostavno, samo se upiše email adresa kome plaćaš i iznos, Paypal povuče sa kartice koja je asocirana sa Paypal računom i gotovo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #1 on: 17/February/2010 »
Ja preko paypala sve plačam što kupim na netu, najednostavnije, najsigurnije, :uzdravlje:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #2 on: 24/February/2010 »
Postoji li neka sema za baratanje sa tim racunima kako bi se izvrsio prenos para npr. u Srbiju...  Moze li se zahtevati isplata na racun u SR. ili da ti posalju cek  i koliku proviziju uzimaju  ?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #3 on: 24/February/2010 »
Postoji li neka sema za baratanje sa tim racunima kako bi se izvrsio prenos para npr. u Srbiju...  Moze li se zahtevati isplata na racun u SR. ili da ti posalju cek  i koliku proviziju uzimaju  ?
NE  nema isplate na našim područjima samo u EU,ipak smo mi Balkan,ak imaš nekog u Sloveniji onda ide preko njega!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #4 on: 24/February/2010 »
Postoji li neka sema za baratanje sa tim racunima kako bi se izvrsio prenos para npr. u Srbiju...  Moze li se zahtevati isplata na racun u SR. ili da ti posalju cek  i koliku proviziju uzimaju  ?

Pazi, na listi drzava ni nemas Srbiju, tako da ni ne znam kako bi mogao da kupujes...  -()-
:run: :plovim: :run:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #5 on: 24/February/2010 »
A AlertPay i slicni manje poznati sistemi, koliko su oni pouzdani ?


Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #6 on: 24/February/2010 »
Ja sam hteo da regujem na PayPal, da bi mogao da kupujem preko njega na eBay-u. Za onoga drugog ne znam.
:run: :plovim: :run:

Offline cruiser

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #7 on: 27/February/2010 »
A AlertPay i slicni manje poznati sistemi, koliko su oni pouzdani ?

AlertPay je pouzdan i funkcionira dobro i za slanje i za primanje novca na devizni račun kad se AP account poveže sa visa electron karticom deviznog računa. Moje iskustvo je s hrvatskim računom, banka je PBZ. Iz ove tabele https://www.alertpay.com/info/worldwide.aspx čini mi se da su za Srbiju mogučnosti malo limitirane, tj. da se ne može koristiti kartica sa AP računom. Ako netko ima iskustva - nek javi!
U slučaju da sam u pravu, ostaje Bank Wire mogučnost uplate na alertpay, što je dosta skupo, a isplata sa alertpay-a bi išla čekom, što je dosta sporo. Ali opet - barem ima načina za withdrawal, za razliku od PayPal-a. Kod otvaranja AP računa odaberite "Personal Pro" kao account type.


Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #8 on: 27/February/2010 »
Ja sam hteo da regujem na PayPal, da bi mogao da kupujem preko njega na eBay-u. Za onoga drugog ne znam.
95% prodavatelja na eBayu prihvača samo Paypal i nijedan drugi servis
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Paypal - Your Account May Only Be Used to Send Money
« Reply #9 on: 27/February/2010 »
95% prodavatelja na eBayu prihvača samo Paypal i nijedan drugi servis

Pa na nemackom sajtu neki clanovi imaju taj bank transfer i tako moze da se "sredi" ako imas nekoga tamo da ti uplati...
:run: :plovim: :run:

Offline magicman

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Moze se srediti račun na kojemu se mogu primati novci, ali ne i povlačiti na banku već se mogu oprati na razne druge načine.
Ako koga zanima neka se javi

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Po mom iskustvu
Američki paypal,  je  globalno najposjećeniji i najkorišteniji Onlime Payment Processor , ali i s najvise restrikcija.. iz HR možes plaćati i kupovati na e-bayu i sl, ali ne možes uopće primiti novac na paypal account a kamoli povući ga s paypala na račun u banci. (zapravo ukoliko imas  račun nerezidenta u nekoj od USA banki i taj račun je prijavljen na paypalu moguće je  primiti novac na  paypal i onda  s USA banke poslati na svoju u HR), do nedavno je bio jedini takav sistem na e-bay koji je bio korišten.

Kanadski Alertpay je  noviji online  payment procesor i nije globalno prihvaćen kao recimo paypal, moguće je  novac primati na alertpay  i zatim poslati na svoj račun barem za korisnike  iz HR, ne znam  koja je situacija  s BiH ili SRB. Dosta texas holdem online  siteova koristi Alertpay

Britanski Mooneybookers sličan online  porcesor,  ukoliko se kladite  online, ili igrate  poker online, ovo je must jerj e jedna  od rijetkih sličnih usluga više manje prihvaćen od svih takvih web siteova. Novac je moguće primati na Moneybookers account i unovčiti u HR.
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako i imaš račun u US kao nerezident, nećeš moći primiti na paypal, ja probao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
ups... moja greška, netko od mojih prijatelja je radio tako , no mislim da je kvaka o tome koja je adresa prijavlejna na PP racunu... ne znam probat cu se raspitat kako je to rjesavao..
ča je  život vengo fantažija

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Imam iskustva s time, uglavnom nikako nisam uspio upravo zbog adrese stanovanja. Čak sam u Sloveniji radi toga otvarao račun, ali nema svrhe... Problem je i u tome što da sad nešto u korisničkim podacima počnem mijenjati nešto (adresa Hrvatska, pa slovenija), sve ostaje u povijesti (paypall sve vidi) tako da ako nešto posumnjaju odmah vam blokiraju račun i onda traže dokaze (poput računa za telefon, provjere adrese itd.)  Tako da se rizik ne isplati jer ne bi bio prvi kojem su zablokirali sredstva na računu zbog raznih pokušaja "muljanja"... Naime paypall ima pravo blokirati račun sa sredstvima do 6 mjeseci bez ikakvih objašnjavanja... užasno je rigorozno, tako da sam zaključio da mogu samo čekati da za sto godina naša država dobije službenu milost, prije toga ništa.

Jedina solucija, da imate nekoga s kime ste dobri npr. u Slo, i da na njegovo ime obavljate transakcije, na taj način naši ljudi mogu prodavati na ebayu, osobno sam naše prodavače pitao i to su mi rekli.

Dakle, govorim o primanju sredstava... Plaćenje funkcionira savršeno.