Author Topic: Pozdrav iz Medimurja  (Read 4199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Pozdrav iz Medimurja
« on: 21/February/2010 »
Postovanje,

ime mi je Saša i novi sam korisnik. Prosli tjedan sam saznao za ovu stranicu i poceo citati forum. 26 mi je godina i imam nekih 3,5 godine radnog iskustva,
jos uvijek prvi posao i to u jednoj firmi koja se bavi proizvodnjom madraca - radim na racunalu, a dosad sam radio u proizvodnji, na poziciji poslovode, u nabavi, a trenutno radim kao kontoler ucinka u proizvodnji. Zavrsio sam visu, Fakultet organizacije i informatike u Varazdinu, 2 godine.

Razlog zasto trazim novi posao? pa iskreno govoreci ovaj posao mi nije izazov, nema mogucnosti napredovanja (sad jos vise zbog te recesije ili kako vec to zele nazivati) i placa mi je definitivno premala. Sto se tice nostalgije i neceg sto bi me drzalo doma, toga nema, pa sam poceo sve vise i vise razmisljati o poslu na brodu. Nemam nikoga iz okolice s kime bih mogao popricati o poslu na brodu, pa tako ni osobu koja bi me mogla uputiti sto, kako, zasto. Stoga sam se odlucio registrirati ovdje i traziti pomoci od kolega forumasa.

Procitao sam da ima par agencija koje posreduju u zaposljavanju na brodu, pogotovo za "Uspinjacu". Odmah da velim da bih najrade to rijesio u HR, ali ako je vasa preporuka da to rijesavam s nekim drugim, odnosno van HR samo recite, jer mi je ipak najvaznije da izvucam najbolje sto se moze iz svega toga, pa tako i buducu radnu poziciju i kompaniju broda na kojem cu raditi.

Iako sam amater fotograf i volim slikati i snimati, znam da nemam sanse upasti u taj posao. Eventulano nesto u IT sektoru, ali kao sto sam citao skoro pa nemoguca misija. Pa me sad zanima vase misljenje, sto i kako. Takoder ako postoji netko tko je prosao sve ove dileme i mogao bi se poistovjetiti samom i mojom trenutnom pozicijom nek se javi pa cemo daljnje rasprave rjesavati na mail ili preko PM-a.


puno vam hvala

Saša K.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
fotografija
« Reply #1 on: 21/February/2010 »
Bok,

Možda si rano prekrižio posao fotografa, bilo je na forumu ljudi koji su otišli u fotografe bez ikakvog ozbiljnog iskustva,
Isto tako, posao fotografa na brodu je više psihički težak nego fizički, jer se radi dosta sati u danu.
Nikakva velika expertiza za taj posao ti ne treba. Uperiš fotoaparat i okineš. Jedan dobar tečaj fotografije će rješiti sve dileme.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: fotografija
« Reply #2 on: 21/February/2010 »
Bok,

Možda si rano prekrižio posao fotografa, bilo je na forumu ljudi koji su otišli u fotografe bez ikakvog ozbiljnog iskustva,
Isto tako, posao fotografa na brodu je više psihički težak nego fizički, jer se radi dosta sati u danu.
Nikakva velika expertiza za taj posao ti ne treba. Uperiš fotoaparat i okineš. Jedan dobar tečaj fotografije će rješiti sve dileme.

 :uzdravlje:

hvala na odgovoru... mada sto vise citam forum, sve vise nailazim na odgovore da nije to bas neki posao, upravo kao sto i ti kazes.
Pa sam zato mislio mozda da ipak posaljem molbu za neki drugi posao tipa gift shop? stvarno mi je tesko odluciti se za nesto.
Pogotovo na kojem brodu, odnosno za koju kompaniju bih uopce i radio.

u sustini htio bih zamoliti nekoga da mi preporuci osobu/agenciju koja ce mi pomoci oko odabira sto i na čijem brodu raditi?
pa vas sve molim da ako mozete na ovaj nacin pomognete.

unaprijed zahvalan

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gift shop
« Reply #3 on: 21/February/2010 »
Za posao u gift shopu, engleski ti mora biti zaista pristojan.
Pretpostavljam da nemaš šta izgubiti ako probaš kod nekoliko agencija, za taj posao se isplati i pričekati i pokušati nekoliko puta.

Sa brodom i kompanijom se uopće nemoj opterećivati, sve ti je to isto.
Jedina prava razlika po pitanju broda je ako želiš otići na, recimo, Oasis of the Seas, pa da možeš reći da si radio na najvećem kruzeru na svijetu.

http://www.youtube.com/watch?v=sJ4gV1wklRI&feature=related
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #4 on: 21/February/2010 »
eii, pozdrav i tebi iz Međimurja  :run:

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #5 on: 23/February/2010 »
eii, pozdrav i tebi iz Međimurja  :run:

dobro je vidjeti da ima suboraca iz mojih krajeva...  :)

nego imam evo jedno naizgled mozda glupo pitanje, ali na svim video zapisima tog zivota na brodu ne vidim da bi bilo koji zaposlenik nosio naocale.  -()-

to mi je bas cudno, jos vise kad sam nosim naocale. Ima kakav komentar na to?

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #6 on: 23/February/2010 »
dobro je vidjeti da ima suboraca iz mojih krajeva...  :)

nego imam evo jedno naizgled mozda glupo pitanje, ali na svim video zapisima tog zivota na brodu ne vidim da bi bilo koji zaposlenik nosio naocale.  -()-

to mi je bas cudno, jos vise kad sam nosim naocale. Ima kakav komentar na to?

inače, i ja moram nositi naočale radi desnog oka, neka sitnica.. dok mi je lijevo 100 % zdravo.. al samo jih nosim kod televizora, laptopa.. i to samo dok se sjetim..  oT
al ipak razmišljam da bi jih mogao nositi uvijek  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #7 on: 24/February/2010 »
nemate problema zbog naocala  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #8 on: 24/February/2010 »
nemate problema zbog naocala  +U+

ma znam da je smijesno pitanje, ali bas me zanimalo...

jos da pitam ovo, da li postoji Cruise line, a da je placeno u eurima? ili to samo vrijedi za Cruisere po Europi?



btw nemam mira, morat cu poslati mail u EP  :plovim:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav iz Medimurja
« Reply #9 on: 25/February/2010 »

jos da pitam ovo, da li postoji Cruise line, a da je placeno u eurima? ili to samo vrijedi za Cruisere po Europi?


costa
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)