Author Topic: statistika foruma  (Read 8927 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
statistika foruma
« on: 22/February/2010 »
953 Guests, 91 Users
Users active in past 1440 minutes
POražavajuča činjenica za jedan forum,
Mislim da gosti imaju prevelike mogučnosti na forumu zato se i ne registriraju
A i nije uredu da neki postaju,iznose svoja iskustva i znanja da bi drugi samo čitali i ništa ne radili
Nije moj forum pa da donosim ikakva pravila
ali 953 gosta i samo 91 regani korisnik je ipak previše -()-
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #1 on: 23/February/2010 »
ma sve to pet, l jebg ja ne komenitram puno jerbo nisan bi na brodu, pitan ono sto me zanima i pomognem ako mogu nekom...al cinjenica stoji da na brodu bio nisan

peanutz

  • Guest
Re: statistika foruma
« Reply #2 on: 23/February/2010 »
ja komentarisem i vise nego sto treba, decko misli da ima previse ljudi koji samo koriste info ovde, ne registruju se te stoga ne doprinose ovoj prici oko zaposljavanja. i slazem se sa njim.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #3 on: 24/February/2010 »
Hehe, pa dobro gle, tu smo ti i ja sa postovima, :). U biti sa ja iman jean vise. hehe

Stoji sve shto je reko, a bog zna kolko ljudi ima samo da zvrlaju.

Nemosh protiv toga. Jedino da se teme sakriju i da budu recimo vidljive samo reganim clanovima. Vjerujem da bi pomoglo. :), al to je samo moje misljenje.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #4 on: 24/February/2010 »
Šta mislite od tih 900 gostiju koliko njih je bilo na brodu? 2% - 3%? Nije valjda da mislite da je briga onoga ko je otišao da ovde bleji i čita teme kao gost. U čemu je poenta da se svi registruju, da nije možda da bi na silu pisali i bespotrebno zagađivali forum i pravili konfuziju... 

Garantujem da na više od 95% pitanja na forumu već postoji odgovor... Treba se održati kvalitet a ne kvantitet postova

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: statistika foruma
« Reply #5 on: 24/February/2010 »
... Treba se održati kvalitet a ne kvantitet postova

 ::yes::

onaj koji je imalo zainteresiran za odlazak na brod, vrlo brzo ce imati neko pitanje, i morat ce se registrirati.
100 korisnika na dan je sasvim solidna brojka, a forum se priblizava brojci od 2.000 registriranih clanova.

Upravo ovih dana veeeliki, dosad najveći val ljudi sa foruma odlazi na brodove, i oni bi mogli strašno puno doprinijeti stvaranju poticaja za druge, i u konačnici stvaranju većih zajednica naših ljudi na brodovima.

Takodjer, morate imati u vidu da je ideja odlaska na brodove relativno nova na internetu, prave informacije pojavile su se tek sa ovim forumom prije nepune 3 godine.
 Jedina agencija sa kojima surađujem je SafeCruise, najviše zato jer su najjeftiniji i nemaju što sakrivati.
Ostalim agencijama smeta što svaki pismeni kandidat koji zna koristiti Google, kao prvi i drugi rezultat upita o poslu na brodu dobiva moju stranicu i forum, gdje može pročitati da odlazak na istu poziciju preko jedne agencije košta 3 ili 4 puta više nego preko druge.

Znatan je i broj patriota koji su nacionalno zadojeni i preferiraju agenciju u svojoj zemlji, pa makar ona bila višestruko skuplja i ozloglašenija.
O tome će promijeniti mišljenje jedino kada odu na brod, i vide da su samo jedna od preko 30 prisutnih nacija, i kada tokom radnog dana promijene 3 države, odu spavati, i tokom noći prođu još 2 države.  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #6 on: 25/February/2010 »
Posle Šefa niko više nema komentar? Niko neće više da uče i buče i da huška na bespotrebno gomilanje pitanja i postova?  :rofl:

Info za šefa: iz pouzdanih izvora saznajem da si opljuvan ti i forum u SeaAgenciji čisto da znaš... Verovatno sto otvoreno podrzavas njihovog konkurenta.
Navodno pokušavaju te predstaviti (forum) kao amatera koji daje lažne nade kandidatima i huška ih da pucaju na visoke pozicije...
Uglavnom njima je interes da pošalju ljude na što niže pozicije pošto oni brzo idu npr. da bi poslali jednog oficira treba ima nekada i više od godine dana a da ode jedan konobar ili sobar potrebno je da sačeka prvi intervju (mesec-dva). Mesečno "obradi" takvih oko 200 i računica je jasna...

p.s baš bih voleo da tim nacionalistima bude baš ona suprotna nacionalnost menadžer!

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #7 on: 25/February/2010 »
Pa bolje da ima manje ljudi koji šalju postove, a da ti postovi budu sa tačnim informacijama, nego da neiskusni šalju postove sa nagadjanjima. A ovaj forum i postoji da se ljudi informišu, a za informisanje je dovoljno da čitaš forum, jer skoro na sva pitanja nadjes odgovor.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: statistika foruma
« Reply #8 on: 25/February/2010 »
Nije bas najsjajnije kada ljudi cekaju posao, i od nervoze postaju i odgovaraju na svaki komentar, pa prije odlaska na brod skupe 500 - 600 postova.
To ne pomaze puno ostalim kandidatima. Ja im sve oprastam, samo neka nastave sa pisanjem i kada dobiju posao i odu.
Nazalost, ima forumasa, i cak nekoliko moderatora na forumu, koji su se javili sa svega par postova poslije odlaska na brod, i vise se ne javljaju.
 Kad im je forum bio koristan, visili su na njemu, a kada im vise nije bio neophodan, odlucili su se potpuno ignorirati sve sa kojima su redovno komunicirali na forumu.

Svaka cast onim veteranima koji svoja iskustva nesebicno dijele na forumu. Njihovo prisustvo na forumu je sve vece.

I nije tocno da ja nagovaram ljude na vise pozicije. Ovaj posao je idealna prilika za one kojima je engleski jedino sto znaju u zivotu.
Vrlo lako ce dobiti entry level pozicije na kruzerima, a u danasnjoj situaciji, posao je veoma vazan.
Problem je u glavama tih ljudi koji "znaju" engleski. Oni automatski pucaju na bijelu uniformu i supervazan status.
Kompanije su jako zainteresirane zaposliti bijelce umjesto indijaca, filipinaca, tajlandjana i drugih nacionalnosti ne-bijele boje koze, (USA se opekla zbog 9/11 i taj razdor se samo povecava) i to je prilika za hiljade nasih ljudi Balkanaca koji su na rubu existencije, a cak i po Zagrebu se otimaju za smece po kontejnerima.  
Mnogi od njih bi mogli dobiti posao na kruzerima, i nadam se da ce ih ubuduce biti vise.



http://www.vecernji.hr/vijesti/skupljac-boca-diplomom-jos-sanjam-skolu-karte-svoje-ucenike-clanak-101634
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: statistika foruma
« Reply #9 on: 25/February/2010 »
neka se sto vise ljudi registruje, postuje, pa ako mislite da je nesto spam, trolovanje - moderatori ili sef obrisu taj post ili thread i dovidjenja... kako god, fali ovde informacija konkretnih, od veterana koji su bili na brodu ili su trenutno tamo...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #10 on: 26/February/2010 »
Opste je poznato da forumi koji se bave slicnom tematikom (davanje informacija o poslovima) naplacuju registrovanje.
Moje licno misljenje je da ovaj forum sadrzi toliko informacija da vredi i platiti da se registrujes (procitao  sam skoro sve uzduz i popreko, i informacije su jako vredne i nema ih drugde).


E sad, neki bi sve hteli na tacni , a ne bi ni da se registruju .    :embarrased:
 

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #11 on: 26/February/2010 »
Ne znam uopšte zašto potencirate tu priču o registraciji. Pogledajte samo kolika je u zadnja dva meseca bila navala novih članova, koji imaju "samo jedno pitanje" zato što ih mrzi da prelistaju forum. A to samo zagađuje i aposlutno bespotrebno razvodnjava forum. A to uvezi plaćanja neću ni da komentarišem, pojedinci uopšte ne kapiraju zašto ovaj forum postoji i koje su Šefove namere...

Na kvalitetu se može dobiti jedino ako veterani budu motivisani da podele iskustva, a to se može očekivati od ljudi koji imaju barem malo obraza, tj. oni koji su većinu informacija o odlasku na brod pronašli upravo ovde, prosto iz jedne zahvalnosti oni podele svoje lično iskustvo i viđenje stvari. Stotinu registrovanih članova koji vrte iste teme i pitanja u krug, a nemaju dan brodskog iskustva, nikako neće doprineti kvalitetu sadržaja.

Treba izbegavati bilo šta što krajnjem potražiocu informacija može izgledati kao prepreka. Npr. plaćanje, obavezna registracija, obavezno učestvovanje u pisanju, jer poznato je da takve stvari provereno odvraćaju korisnike a to je ovde nepoželjno... Umesto toga trebali bi da slavimo što je pre par dana skoro 1.200 ljudi bilo onlajn (što je inače rekord foruma).

 I opet ponavljam ne treba pisati po svaku cenu, jer bitan je kvalitet a ne kvantitet.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #12 on: 26/February/2010 »
Polako bice i toga ...   :plovim:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: statistika foruma
« Reply #13 on: 27/April/2010 »
Slazem se sa sefom i sa fly fly. Kvantiteta a ne kolicina.

Ja ovaj forum imam u bookmark i kad god imam vremena preslistam ga. Skoro svaki dan. Dobio sam LOE, ukrcaj mi u 9 misec i kad jednog dana budem "veteran" naravno da cu doci na forum i podijelit iskustva i pomoci nekome kao sto su meni pomogli drugi "veterani" sa svojim iskustvima i postovima.

Ja sam preko neta naletio na A priori i svidila mi se zenska tako da nisam ni zvao Uspinjacu. Nisam posao na brod preko ovog foruma. Ali kad sam se konacno odlucio i poceo malo googlati nasao sam jako zanimljivh tema i postova tako da forum mi je vise nego koristan bio. Tako da agenticu svoju nisam ni tlacio pitanjima. Sve sto me zanimalo sam znao.


Red Duke

  • Guest
Re: statistika foruma
« Reply #14 on: 27/April/2010 »
Slazem se sa sefom i sa fly fly. Kvantiteta a ne kolicina.

  Izvini sto te ispravljam ali kvantitet znaci kolicina. :D