Author Topic: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin  (Read 42766 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #15 on: 14/December/2011 »
 :neceici:
"imao sam jedan incident sa mladim momkom koji je bio nestrpljiv i bla bla bla"

Da ne zaboravim napisat, agent mi je reko da placam proviziju NAKON sto dobivam ugovor za brod, znaci, kad bude sigurno...

Licno poznajem tog mladog momka i taj tzv agent ga je vukao skoro 2 godine i obecavao mu razne poslove. Momak se spremi za put a ovaj javi da je otkazano, pa jos jednom tako.
Koji agent komunicira sa svojim klijentima preko chata na Facebook-u??

Pricaju lose o EP, ali oni su barem poslali hiljade kandidata do sad, i s razlogom traze pare unaprijed - zato jer ces sigurno otici a cekat ces maksimalno 6 mjeseci.

Taj Romeo trazi pare tek kad dobijes ugovor, znaci ogradjuje sebe da ti nije duzan nista....da tako kazem.

Tvoja je odluka sta ces, ali meni do sad ni jedna agencija nije trazila nista dok ne dobijem ugovor ili barem predugovor od kompanije.
Kad budes isao kod Romea idi ovakav  ::bin-laden::  :haha:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #16 on: 14/December/2011 »
I, jesi bio kod Romea?

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #17 on: 15/December/2011 »
meni nije jasno zasto uopste pomisljati na takvu agenciju kada ima toliko pravih agencija,kao da trazite da vas neko zaje*e.
in vino veritas

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Odg: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #18 on: 06/January/2012 »
Moze li neki kontakt za Romea ili web stranica??? Malo vise informacija. Unapred hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #19 on: 06/January/2012 »
Moze li neki kontakt za Romea ili web stranica??? Malo vise informacija. Unapred hvala.

Neki kontakt? Pa jesi ti pročitao ovu temu otpočetka? Ne bi ti trebao biti problem jer ima samo 2 stranice.
Fino ti pišu 2 njegova telefonska broja. Web stranicu čovjek nema, kako je već napisano.

Isto tako nema niti agenciju niti na forumu postoji barem jedna osoba koju je on poslao na brod.  :pop1:

*********


http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1457.msg32999#msg32999

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JanicaG

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #20 on: 14/November/2012 »
Evo čitam tu svakakve priče o agenciji Mediator i njihovim muljažama i sve mi to jako ružno zvuči. Prvo, ne vjerujem da bi netko trošio svoje vrijeme, a kamoli novac da ne misli da će imati određenu korist od toga. Pa mi je smiješno kaj ljudi idu radit bravete za brdo love i onda tu valjaju kak ih neko misli prevariti. Kolko pameti treba imati da se napravi ulaganje od 3 do 5 tisuća kuna i smatrati da se radi o prijevari!?
Razumijem frustraciju ljudi koji čekaju na posao i čini se ko čitava vječnost da do realizacije dođe. Visiš u zraku, a potrošil si brdo love.
Ja sam za Romea doznala preko kolegice koju je on ukrcal i nisam imala nikakvih sumnji pošto sam osobno poznavala djevojku.
No i meni je bilo izuzetno frustrirajuće čekati intervjue, cijelo vrijeme imati velike izdatke i ne znati sa 100postotnom sigurnošću da ću posao dobiti.
Jer ruku na srce niko u Royalu nije čekal samo na mene da se prijavim i kad je zaprimil moju aplikaciju s oduševljenjem pomislil, fantastično, cijelu klarijeru čekam da mi se ona javi za posao.
Ja sam čekala 4 mjeseca, no Romeo je profesionalno odradil sve, od prvog razgovora do mog ukrcaja na Oasis of the seas.
I koliko sam shvatila kasnije, iz razgovora sa ljudima s naših prostora - ja sam relativno brzo dobila posao s obzirom koliko se čeka na ukrcaj kad osoba nema prethodno iskustvo rada na brodu. Sigurna sam da postoje i oni koji su to brže obavili i koji bi me mogli demantirati, ali osobno poznajem ljude koji su otprilike godinu dana čekali na ukrcaj.
Osobno poznajem i ljude koje je Romeo ukrcal prije nego EP.
S druge strane svatko mora znati da se svašta može zakomplicirati na tom putu od osobne odluke da se potraži zaposlenje na brodu pa sve do kad karta nije v žepu..
Prvo kaj mi pada na pamet je da se ne prođe intervju.
Moje osobno iskustvo poslovne suradnje s Romeom je u potpunosti pozitivno. Ne mora biti da je takvo svačije.
No ipak, kad čovjek malo razmisli, ako plaćaš uslugu tek kad dobiješ posao i kad ti je avionska karta u rukama, mislim da nije samo tvoj, nego itekako i interes tog agenta koji naplačuje svoju uslugu, da te ukrca i to da te ukrca čim prije.


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #21 on: 14/November/2012 »
Zašto onda dotični Romeo Matušin, točnije njegova tvrtka, nije prijavljena na popisu pravnih osoba u RH sa dozvolom sa posredovanje u zaposljavanju pomoraca???

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6148
Once a sailor, always a sailor.

Offline JanicaG

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #22 on: 14/November/2012 »
Gledaj, mene ne interesira da li je otvoril dd, d.o.o. ili je obrtnik... Niti znam koje dozvole treba ili ne treba.... Kolko ja znam on ima obrt.... I dalje za mene nevažno....
Meni je jedino bilo važno da me čovek ukrca na brod... Ja znam da bi mnogi dali dva soma eura u sekundi da im neko povleće štelu za job od tri soma kuna kod nas....
Iskreno, ja sam dobila pošteni posel za koji sam svaka dva tjedna brojila američke dolare zahvaljujući njegovom angažmanu.... Ja sam njemu to pošteno platila...
Sretni oboje....

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #23 on: 14/November/2012 »
Gledaj, mene ne interesira da li je otvoril dd, d.o.o. ili je obrtnik... Niti znam koje dozvole treba ili ne treba.... Kolko ja znam on ima obrt.... I dalje za mene nevažno....
Meni je jedino bilo važno da me čovek ukrca na brod... Ja znam da bi mnogi dali dva soma eura u sekundi da im neko povleće štelu za job od tri soma kuna kod nas....
Iskreno, ja sam dobila pošteni posel za koji sam svaka dva tjedna brojila američke dolare zahvaljujući njegovom angažmanu.... Ja sam njemu to pošteno platila...
Sretni oboje....

Znači, čak i u slučaju da je dotični ukrcao nekoga, i dalje krši zakone RH obavljajući djelatnost za koju nema neophodne dozvole. A obrt svaka budala može otvoriti, a d.o.o. i d.d. svaka budala s malo više keša na hrpi :)

Stavi ti nama bilo koji dokument u kojemu piše da je on posredovao pri tvom zapošljavanju, ili samo kopiju ugovora/LOE, naravno, podrazumijeva se da cenzuriras sve podatke koji bi mogli otkriti tvoj identitet. Možda ti netko povjeruje  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #24 on: 14/November/2012 »
Janica G

Kako ameri kazu: "bullshit" ...

Nema ga na oglasima, nema svoju web stranicu, nije prijavljen kao agencija.

Do sad, zvuci mi kao da je diler drogom I njegova kvaliteta se prenosi od narkomana do narkomana po mracnim ulicama.

Koja si pozicija na Royalu?

Offline JanicaG

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #25 on: 14/November/2012 »
Dragi moj, nemam ja kome kaj dokazivati.... Samo sam dobronamjerno podjelila svoje iskustvo s dotičnim agentom... Ja ne znam zbog čega ja ne bi svoje pozitivno iskustvo podijelila, mislim da imam na to pravo isto kak i ti imaš pravo podijeliti svoje negativno....
Ako čovjek krši zakone RH, za to postoje nadležne institucije da sankcioniraju.... Ako ih ne krši, već zaobilazi, za to se treba obratiti Hrvatskom Saboru, kako bi se promijenile regule...
A ako ne, onda je ovo kaj ti pišeš kleveta.
Ja sam trenutno vlasnica jednog malog trgovačkog obrta i mogu ti reči da je istina da nije neki problem otvoriti obrt...
Neko, sad kako kome, malo ili veće ulaganje i imaš obrtnicu - a nakon toga?
Kaj ti misliš koga ova država guli da  bi se raznorazni hohštapleri mogli voziti na onom istom kruzeru na kojem sam ja "krv pišala"?

Offline JanicaG

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #26 on: 14/November/2012 »
606609
To je baš sve kaj sam ja bila na oasisu.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #27 on: 14/November/2012 »
Kleveta, gdje? Da nije ovo kleveta: "Znači, čak i u slučaju da je dotični ukrcao nekoga, i dalje krši zakone RH obavljajući djelatnost za koju nema neophodne dozvole. "  Siguran sam da bi određene državne službe voljele čuti tu rečenicu, neka me slobodno tuži za klevetu  +U+

Nadam se da si u pravu, ali dokle god dotični ignorira informirane/iskusne ljude koji mu se jave, a ljudima bez iskustva obećava poslove kao što su security i slično - nemamo o čemu razgovarati. Over and out  +U+

Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #28 on: 14/November/2012 »
De legionnaire007 nemoj joj vjerovat. Pored uspinjace u zagrebu i apriori u opatiji da se neko ide sa "mediator" bahcat. Gle puno govori o janici datum registracije koi je danas. Nije imala potrebu za info kad je isla na brod. Ni traga ni glasa od nje i sada odjednom doticna dama fali "mediator". Ja sam bio u portu sa oasis i upozno sam dosta crewmembera sa balkana. Niti jedan mi nije reko za "mediator" Svi su isili preko vec znanih agencija i to vec cvrkucu i ptice na grani. Mislim ovo je troll neki ili cak neko opet navlaci ljude da daju pare njima kao da ce bolje proci. Necete bolje proci, proci cete kao i svi odnosno kao i vecina i gotova prica i nemojte se vatat za slamke. Zna se kak se ide na brod i koi je najbrzi i najsigurniji nacin. 

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: AGENCIJA Mediator, pomorska agencija, Varaždin
« Reply #29 on: 14/November/2012 »
Dragi moj, nemam ja kome kaj dokazivati.... Samo sam dobronamjerno podjelila svoje iskustvo s dotičnim agentom... Ja ne znam zbog čega ja ne bi svoje pozitivno iskustvo podijelila, mislim da imam na to pravo isto kak i ti imaš pravo podijeliti svoje negativno....
Ako čovjek krši zakone RH, za to postoje nadležne institucije da sankcioniraju.... Ako ih ne krši, već zaobilazi, za to se treba obratiti Hrvatskom Saboru, kako bi se promijenile regule...
A ako ne, onda je ovo kaj ti pišeš kleveta.
Ja sam trenutno vlasnica jednog malog trgovačkog obrta i mogu ti reči da je istina da nije neki problem otvoriti obrt...
Neko, sad kako kome, malo ili veće ulaganje i imaš obrtnicu - a nakon toga?
Kaj ti misliš koga ova država guli da  bi se raznorazni hohštapleri mogli voziti na onom istom kruzeru na kojem sam ja "krv pišala"?

najzanimljivije da sranja o toj agenciji demantiraju svi osim Romea. njemu je u interesu da razjasni neke stvari, ali nije ni čudno da se ne javlja, jer može dobiti novce jedino kad zaj*be nekoga, a ne legalnim posredovanjem