Author Topic: J need good advice  (Read 4807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tacit

  • Guest
J need good advice
« on: 14/March/2010 »
Pozdrav,potreban mi je savet od Sefa ili od nekog Veterana.Resio sam da odem na brod(i otici cu) ali imam neke nedoumice po tom pitanju.Imam 24 godine(my english is good),zdrav sam i imam celicnu volju ali nemam iskustva.Hocu da apliciram za posao na "Carnivalu"(zato sto je kod njih najlakse upasti bez iskustva) i zanima me koja je pozicija najpodnosljivija za prvi ugovor i sa koje cu(trudom i zalaganjem) moci da napredujem.
Na forumu ima nekih kontradiktornosti,na primer:
  Sef foruma je napisao da su plate u housekeepingu 1600-4000$ mesecno a SEAMEN je napisao da je radio za 523.14$ mesecno a to je ogromna razlika.
I zanima me jos nesto.Da li Seaman preteruje u vezi housekeepinga,da li je stvarno toliko uzasan ili namerno plasi ljude?

Tacit

  • Guest
Re: I need good advice
« Reply #1 on: 14/March/2010 »
Izvinjavam se zbog greske u naslovu.Nisam se bas naspavao nocas.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: I need good advice
« Reply #2 on: 14/March/2010 »
Nisam veteran, ali prema tekstu vidim da baš i nemaš volju ići radit nego uživat, ako hoćeš ići na brod onda se moraš pripremit na to da ćeš se naradit a ne birat najlakši posao za prvi ugovor, ja osobno sam se se isto prijavo po prvi put ni ja nemam iskustva i nije mi bitna ni pozicija ni pare, mislim sve što je više od 500$ je super jer ovdje radim za 400$(kad se preračuna). Eto u samo startu imam veću plaću a nemam nikakvih trškova što se tiče goriva i drugih stvari,a da nepričam da ako nenapreduješ u prvom ugovoru(90% sumnjam da oćeš), napredovat ćeš(naravno ako se pokažeš) u drugom ugovoru gdje će ti plaća bar za pola bit veća a iako počneš radit za 500$ bit će ti duplo veća. I neobaziri se na šta drugi pišu tj. nemoj da te nečiji tekstovi plaše a nečiju uveseljavaju, jer svatko to doživi na svoj način.
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: J need good advice
« Reply #3 on: 14/March/2010 »
Šef Foruma je radio na Disney-u, a SEAMAN negdje drugdje, i zato razlika u opisu plaća. Nema tu kontradiktornosti.
Što se tiče preporuke, to je previše individualno pitanje.
Meni je za prvi ugovor bilo podnošljivo prati posuđe u dishwashu, a otkud bi itko ovdje na forumu mogao reći tebi šta je tebi podnošljivo.
Ako kažu šta je njima podnošljivo, opet ti neće pomoći, jer ono što je podnošljivo njima, ne mora biti i tebi.

Svatko od nas ima drugačija mjerila, i drugačije standarde.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Tacit

  • Guest
Re: I need good advice
« Reply #4 on: 14/March/2010 »
Imas tri posta a vec pametujes i delis savete! :tuctuc: Na osnovu cega si ti skuzio da je ne zelim raditi nego uzivati?
Da li mislis da sam blesav pa da ne znam da cu raditi 12 sati 7 dana u nedelji 8 meseci? Ali ima velike razlike izmedju nekih pozicija.
Ti ces jako daleko dogurati ako ne znas sta hoces da radis kada te budu pitali na razgovoru za posao.
Samo im reci "bilo sta" i dobices najgori posao. Pa oni u EP takve jedva cekaju.
Ti na razgovoru reci da zelis najgoru mogucu poziciju a sto se plate tice reci da ces raditi dzabe.
  Delis savete a nisi niti jedan dan proveo na brodu.SRAMOTA.
  

Tacit

  • Guest
Re: J need good advice
« Reply #5 on: 14/March/2010 »
U pravu si Sefe.Nisam dobro formulisao pitanje.Nema veze,moram sam da odlucim.

Offline Gama

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: J need good advice
« Reply #6 on: 14/March/2010 »
Alo ljudi ! Evo i ja iman 3 potsa al svejedno ću se osjetit slobodan da van u najboljoj namjeri nešto savjetujem:

Takvin stavon da na temelju jedne izjave koja možda i nije najbolje formulirana donosite zaključke o ljudima i bespotrebno oko toga
nabijate nekakve tenzije necete nigdi pa tako ni na brodu daleko dogurat.

I kolega Tacit jos jedan savjet: pripazi malo na pravila foruma

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: J need good advice
« Reply #7 on: 14/March/2010 »
Nemoj ti pametovat i pazi kako se izražavaš, ja nepametujem ja sam ti samo dao prijateljski savjet, a pošto vidim ti nisi prijateljski raspoložen(očito ti smeta što ti hrvat daje savjet), molit ću sefa da na to malo regulira. Ja sam samo reko šta je realno! I ko prvo ja neidem preko EP. A to da neželiš radit se vidi po tome čim pitaš "koja je pozicija najpodnosljivija za prvi ugovor" ako znaš šta oćeš radit to će ti bit podnošljivo, i to što meni nije bitna pozicija pa makar počeo i od Cleanera to tebe nema šta bit briga. Ja odlučujem za sebe a ne ti niti itko drugi,a vidi se kako ćeš ti daleko dogurat kad tražiš najlakšu poziciju za prvi ugovor.
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: J need good advice
« Reply #8 on: 14/March/2010 »
Ima istine i na jednoj i drugoj zaraćenoj strani ... samo bi bilo dobro da malo smirite tenzije ... djeco, drug Tito gleda u sve nas.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: J need good advice
« Reply #9 on: 14/March/2010 »
Ja sam totalno smiren i opušten, al nevolim kad me netko na bilo koji način vrijeđa i omalovažava, ovdje smo svi da bi se posavjetovli i po mogućnosti sprijateljili jer tko zna koji nas puti vode i tko će na kojem brodu zavšit, i šta da se desi da oni koji su se ovdje oko sitnice posvađali nalete jedni na druge na brodu pa to bi bio kaos. Ako se nemožeš sprijateljit s nekim tko ti daje savijet ovdje kako ćeš onda tek na brodu s nekim tajlanđaninom ili filipincem i dr. da ne nabrajm....
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Tacit

  • Guest
Re: I need good advice
« Reply #10 on: 14/March/2010 »
Zelim da kazem par stvari:
1.Samo sam zeleo dobronameran savet a ispade to neki sukob.
2.Tacno je da se nisam dobro formulisao pitanje.
3.Izvinjavam se ako sam bio preostar.
4.Iznerviralo me je to sto si me optuzio da sam neradnik a ne znas nista o meni.
5.Svako zeli sto bolju poziciju,ko tvrdi suprotno ne govori istinu.
6.Vredja me to sto me neko ko ne zna apsolutno nista o meni optuzuje za nacionalizam.
7.Prezirem nacionalizam,rasizam,sovinizam i sve nalik tome.
8.Postoje samo ljudi i neljudi.
9.Da mi smeta to sto ti kazes ne bih bio clan ovog foruma.
10.To je sve sto imam da kazem i ne zelim vise da ucestvujem u sukobu koji ne postoji.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: J need good advice
« Reply #11 on: 14/March/2010 »
Bez uvrede ali imam osecaj da dva "slepca" daju modne savete trecem "slepcu"...

A te price o toleranciji ostavite za vase kuci, u svakom postu se oseca tenzija koju mozes da seces nozem. Ispade da su svi na forumu toleranta deca cveca, sto apsolutno nema veze sa realnom situacijom ovde. Posto se cesto jasno vidi deljenje na "nase" i "njihove"

I u sta ima lose u tome traziti bolju poziciju prilikom prvog ugovora, i od kada je to pokazatelj lenjosti?

Offline BgdDani

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: J need good advice
« Reply #12 on: 14/March/2010 »
 :pop1: i ajmo sad sve lepo i fino  :moli:
sto se raspravljate, ovde smo samo da se podrzavamo i savetujemo jedni druge koliko je to moguce, a ne da se kritikujemo i pametujemo da li je neko radnik ili neradnik itd...  no;;;

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re: I need good advice
« Reply #13 on: 15/March/2010 »
Zelim da kazem par stvari:
1.Samo sam zeleo dobronameran savet a ispade to neki sukob.
2.Tacno je da se nisam dobro formulisao pitanje.
3.Izvinjavam se ako sam bio preostar.
4.Iznerviralo me je to sto si me optuzio da sam neradnik a ne znas nista o meni.
5.Svako zeli sto bolju poziciju,ko tvrdi suprotno ne govori istinu.
6.Vredja me to sto me neko ko ne zna apsolutno nista o meni optuzuje za nacionalizam.
7.Prezirem nacionalizam,rasizam,sovinizam i sve nalik tome.
8.Postoje samo ljudi i neljudi.
9.Da mi smeta to sto ti kazes ne bih bio clan ovog foruma.
10.To je sve sto imam da kazem i ne zelim vise da ucestvujem u sukobu koji ne postoji.

1. Dao sam ti prijateljski savijet
2. Potvrđujem
3. Prihvaćam isprike, te se i ja isprićavam zbog svoji neadekvatnih postupaka
4. 90% ljudi će to izvući iz konteksta  rečenice "koja je pozicija najpodnosljivija za prvi ugovor"
5. Istina je da svatko želi bolju poziciju, ali bez iskustva računaj da uzmeš ono što ti se pruža pa se potrudiš za bolje
6. Tvojim stavom iz drugog posta izvučeno
7. Također, jer da nije tako nebih išao na brod gdje je puno različith nacija, rase i dr.
8. , 9. i Slažem se.
10. Sukob ne postoji ali se osijeti napetost u našim postovim, čime se predstavlja sukob no bilo kak bilo nadam se da je riješno....  :uzdravlje:
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Tacit

  • Guest
Re: J need good advice
« Reply #14 on: 15/March/2010 »
  Moram da reagujem na ovo.
Apsolutno je tacno ovo sto si napisao Fly Fly Fly.Ima vrlo malo tolerancije ali to ne znaci da svi misle tako.Vidis,ja mislim da nije normalno ne voleti ili jos gore mrzeti nekoga samo zato sto je Hrvat ili Srbin.Ne znam,mozda ja nisam u pravu ali to je moje misljenje .I uvek cu tako misliti.Takodje,jasno je meni da sam ja u manjini,znam gde zivim ali nije me briga.Dakle,ono sto sam napisao ja zaista mislim,nisam to napisao “reda radi”.Ako se to nekome ne svidja, zao mi je.U toj podeli na “nase” i “njihove” ja necu da ucestvujem.
 Postojao je u istoriji jedan bolestan covek koji je rekao “cinjenice nas ne mogu pobediti”.
E pa ja obozavam cinjenice a cinjenica je da ne postoje dobri i losi narodi vec dobri i losi ljudi.
  Poenta je sledeca:
  Napisao bih apsolutno isti post i da je u polju Country pisalo Serbia,Bosnia ili Tadzikistan.Ko je odakle me zanima iskljucivo u geografskom smislu.