Author Topic: DeviousMind, Haris ... Supper Club server .. Carnival Glory  (Read 3457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Korisničko ime: DeviousMind
Država: Bosnia and Herzegovina
Spol: Muski
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Supper Club Server


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko jarana koji je to cuo od svoga jarana koji je nasao na internetu… ni jedan od njih nije otisao a ja jesam.. Ajde svasta se dogadja

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Najvise to sto sto ne zelim da svoj zivot provedem u svojoj zemlji jer je stanje nikakvo i nema se mogucnosti mnogo, nadam se da cu ovim poslom otvoriti mnoga vrata sebi.. A i pare nisu lose

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment power .. Jedina za koju sam znao u to vrijeme a i najbliza

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Pa po nagovoru Sinise (EP) prijavio sam se za assistant waitera ali mi je Eric Chinoy koji je bio na intervju stavio ovu poziciju koju sam sad tj Supper Club zbog nekih mojih vjestina uglavnom zbog engleskog.. Nikad prije nisam radio nigdje u nekom restoranu ili bilo sta sto ima veze sa F&B

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
5 minuta, isti dan

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1200 eura mozda malo vise ukljucujuci i kartu i sve ostale male potrepstine. Ako se bas sve sracuna, i put tamo vamo, viz, male stvarcice onda negdje oko 1400 eura

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Mama je spremila sve zivo od lijekova do svakojake hrane .. Sve osim odjece tj, tako da imam negdje 2 hlace i 4 majice sto sam ponio, ostalo sam bacio na customs

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Totalno izgubljeno i zbunjeno …. SVE moras pitati jer ti niko nece prici i pomoci, mozes stajati u hodniku 4 sata niko te nece ni pogledati osim onih automatskih vec istreniranih HELLO HOW ARE YOU

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa eto bilo je ok, imali smo neki vessel familiarization tako da su nam kako tako pokazali mjesto i gdje cemo raditi i sve to, sreca velika je da mi je trainer bila Beverly Shun, veoma veoma divna teta koja nam je sve u detalje objasnila

Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pa dobijes manual da citas i onda ostalo sta god te zanima pitas na poslu ostale servere… sreca opet pa je Beverly (ona je nesto kao menager svih hostesa za Carnival flotu ja mislim nisam siguran ) mijenjala nasu hostesu na Dreamu tako da nam je trening bio veoma professional odredjan bez ijednog propusta

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ako neko ima problema sa malim prostorom onda ovo nije za njega / nju ali inace ono dodjes u kabinu slegnes ramenima i odes na posao..
sreca sad sam na Glory pa su ovdje za supper club staff cabins pa su malo vece mozda za metar haha

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Prve sedmice treninga nisam… ali sad kad primam pravu platu da jesam.. Oko 900 do 1000 dolara svake dvije sedmice… opet napominjem ovo je samo supper club

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da ali posto sam ja u hendikepu odmah … posao gdje su 90% females i gdje je njima unapredjenje u hostesu, ja mogu jedino kao somelier pokusati sto je opet extra.. I zatrazis sam unapredjenje uradis trening, ako prodjes prodjes

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Odlican crewbar svako vece .. 100 ljudi 100 cudi… svi su kako tako gostoprimljivi, posebno nasi ljudi sa balkana i treba mozda 2 sedmice da ih sve upoznas.. Skoro sve

Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
Filipinci… gdje god da pogledas su tu.. Ako nosis fancy uniformu zovu te sa boss ili chief inace skoro svakog zovu i drze se svojih poslova..
Indijci su kao tamo na vecim pozicijama..
Italijani drze staff security na vecini brodova i veoma su egoisticni.. Ne svi ali vecina..
Nasih ljudi (bosanci, hrvati, srbi, makedonci..) ima na svim pozicijama i svi su bas super i cool ljudi

Kako biste opisali putnike?
Ima ih svakakvih, i glupih i cudnih ali svi su tu radi jedne stvari, da rade sta hoce i kad hoce i da se zabave naravno..
Mnoge cure naprosto obozavaju tipove koji rade na brodovima .. Strogo je zabranjeno mijesanje sa gostima

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Sve .. Bas sve sam obisao i to jos u prvima sedmicama, imam slika million sve je super ali kad malo razmislis postane dosadno kad radis to non stop .. Ipak dobio sam nice tan

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
No name bar.. San Juan za sve elektronsko sto sam htio i European corner gdje je nasa raja .. cevapa jedem stalno

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Places to see .. People to meet … a lot of people to meet.. Bolje razumijevanje o zivotu dobijes na brodu, ono izostri te pravo.. Pare se ne trose puno.. Kad kupis sto ti treba vise ne znas sta ces sa parama

Opišite loše strane posla na kruzerima.
Working hours.. Ubije te psihicki i fizicki i ako nisi dovoljno jaka i stabilna osoba neces puno izdrzati ovdje.. Da ne spominjem kako noge bole, zuljevi i sva ta ostala sranja … nema day off osim ako si pravo bolestan

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ako imate dovoljno snage, volje i mogucnosti onda da, probajte sve bar jednom .. zivot je tu da se zivi..
Budite upozoreni, tesko je ... Mozda izgleda lijepo na slikama kad vidis plaze, velike brodove i dobre cure / momke ali ono sto se dogadja iza zatvorenih vrata moze biti veoma stresno, tako je na svakom poslu vjerujem

Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Nemojte namjeravati praviti neku dugorocnu karijeru od ovog jer ovo je katastrofa kad se radi na na duzi vremenski period, jednostavno zato sto izgubis svaki pojam o vremenu .. kontakt sa prijateljima i familijom ..  iskoristite ovo kao odskocnu dasku za nesto bolje i vece

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Svima su potrebni prijatelji, tako da nemojte se ostamostaliti na brodu i pazite sa kime pricate i kome vjerujete jer SVE i bas sve sto kazete jednoj osobi znace i drugi u roku od sat vremena.. Nista se ne moze sakriti .. Osim ako to ne zadrzite za sebe ali gdje bi onda tu bilo mjesta za zabavu haha.. uzivajte ljudi zivite zivot punim plucima
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.