Author Topic: Image Group kompanija mnogo se srozala zadnjih 3 godine  (Read 3712 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vodimeodavde

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Postovanje svima! +U+

Voljela bih da sam prije 2 godine kada sam poletila za Miami naisla na ovakav post, s tocnim i konkretnim informacijama.
Naime Image Group kompanija mnogo se srozala zadnjih 3 godine. Davno prije, ekipa koja je imala srece i dobila busy brodove poput Disneya, ili Freedom klas RCCL na pr. je zaradjivala  oko 3 000 dolara cak i 4 soma, ovisno o sezoni i gostima...mjesecno!!!! oT
Brate danas tj, zadnje 2 godine par puta su mijenjali sistem placanja, tako da su izjednacili , tj.smanjili razliku u zaradi medju busy i manje busy brodovima. Dakle, sad bi na nekim brodovima radio duplo vise za istu paru kao na nekim recimo manjim brodovima sa dugim cruisevima gdje se znatno manje radi... A para ista.. Dakle opet nije fer... Najnoviji sistem placanja ti je za Photog. 2 ( dakle kad pocnes raditi tek si P1, moras poloziti neke competencies, da bi bio P2, onda opet competencies, dokazivanja, ulizivanja i sl. da bi bio P3.) Danas P2 ima osiguranu osnovicu 700$, ostalo je komisija. Prodas jedan folio i dobijes 1$ za njega recimo, isto tako i za DVD...Ma sve u svemu, ja sam bila na busy brodu, i mjesecno sve skupa lova bi se svela na 1200@ i to u najboljem slucaju... Ajme a pola od toga oslo bi na bar bill :uzdravlje:  ,  oT
Ah a gledaj sad ovo, iskusniji fotografi, koji su vec duze u kompaniji ( P3) imaju sve isto samo osnovica im je 100$ veca. Pa se ti sad trudi i , napreduj, za sta , za kikiriki!!!! A imas vecu odgovornost...Ajme sad se samo nazivcirah! Ako ko ima kakvih pitanja pucajte... Bijah tamo, necu se vracati dokle god je ovakva situacija!!!

Offline misfit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
mislim da je to uglavnom tacno,posto sam ih letos sretao u portovima.izgledaju lose,jos uvek slikaju sa starim flashovima,ko Djenka u "Maratoncima" oT.a i kroz pricu s njima,saznao sam da su im skresali plate.ipak ako covek nema izbora,moze i Image za pocetak..

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Nikako dobro, i nemoguce udovoljiti svima...
U moje vrijeme, dakle prije 3-4 godine je bilo puno zalbi sa strane photogsa koji su radili na manje busy brodovima jer je bio veliki nesrazmjer izmedju fotografa koji su poceli u isto vrijeme i nalaze se na istim pozicijama a zarada totalno drukcija.
Po meni je plus da su poceli placati avio karte ali ovaj problem placa su mogli rijesiti i tako da je veca rotacija osoblja, da se svakome da sansa za zaradu a ne da isti ljudi uvijek dobivaju dobre brodove.
Ali tu je Brynley Davies koji je najpametniji i sve zna...

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Nikako dobro, i nemoguce udovoljiti svima...
U moje vrijeme, dakle prije 3-4 godine je bilo puno zalbi sa strane photogsa koji su radili na manje busy brodovima jer je bio veliki nesrazmjer izmedju fotografa koji su poceli u isto vrijeme i nalaze se na istim pozicijama a zarada totalno drukcija.
Po meni je plus da su poceli placati avio karte ali ovaj problem placa su mogli rijesiti i tako da je veca rotacija osoblja, da se svakome da sansa za zaradu a ne da isti ljudi uvijek dobivaju dobre brodove.
Ali tu je Brynley Davies koji je najpametniji i sve zna...
jos uvjek je tako, samnom na carnival colleg je bio jedan srbin koji je ove godine dao otkaz upravo zbog toga sto su smanjili place, zaradivao je $1000 maximal ako ide sve dobro.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Da s**** sa image kod carnivala osnovica je 1200 pa moze se dogurati  do 1550 $ nekako i nema P1 P2 _P3 to je glupost jedina opcija carnival princess ili ocean images ,