Author Topic: Nervozna sam  (Read 10911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Nervozna sam
« on: 13/March/2010 »
Ja juče bila do Djordja i rešila da apliciram za Junior Assistant Purser.
Pa..pomozi Bože  :D
Ljubi me majka!

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Nervozna sam
« Reply #1 on: 14/March/2010 »
Ja juče bila do Djordja i rešila da apliciram za Junior Assistant Purser.
Pa..pomozi Bože  :D


Pomozi Boze, a pomagajte i kolege sa foruma  :moli:

Ako treba neki savet vezan za trening ili intervju, javi se  ;D
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Nervozna sam
« Reply #2 on: 15/March/2010 »
 :D
Meni treba svaka moguca pomoc, s obzirom da je prvi put  :embarrased:
Ljubi me majka!

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Nervozna sam
« Reply #3 on: 15/March/2010 »
OK, tu smo da te poguramo, ljubi te majka  ;D

Za pocetak, moj savet je da pretreses maksimalno teme "Pursers","Interview" i "Safe Cruise", kao i da opcijom SEARCH pretrazis sve postove koji se odnose na tvoju poziciju. Pre nego se pojavis na treningu valja znati ono sto je nekoliko postova iznad pomenuo Seaman, jer ukoliko si potkovana sa te tri stavke i ukoliko pazljivo ispratis ta tri dana obuke, intervju ne bi trebalo da predstavlja extra problem.

Ono na sta bih skrenuo paznju svima koji po prvi put ulaze u ovu pricu, jeste preliminarni intervju koji je organizovan prvog dana treninga po predaji dokumentacije i namenjen je osnovnoj selekciji kandidata na konto nivoa znanja engleskog. Trening se odvija na engleskom, pa logicno, ukoliko u startu nemate neko osnovno znanje jezika, necete moci da ispratite obuku u ta tri dana, niti budete adekvatno pripremljeni za intervju. Ja sam zahvaljujuci forumu znao da me to ceka, no vecina ljudi koja je aplicirala u mojoj turi ocekivala je na startu treninga neku uvodnu pricu, pa ih je preliminarni iznenadio toliko da su totalno zavezali, i mozda zbog toga neki i otpali bzvz na samom startu. Necu da lazem, ja sam na preliminarnom imao 10X vecu tremu nego na glavnom intervjuu.

Nemoj cekati poslednji momenat da izvadis potvrdu da nisi krivicno gonjena, jer neko je ceka jedan, a ja sam cekao tri dana i dobio je bukvalno par sati pred isticanje roka za predaju dokumentacije. Potvrda se vadi u lokalnom-opstinskom sudu i obavezno reci da ti je neophodna za konkurs za posao, u tom slucaju trebalo bi da je besplatna.

Podatke i datume iz CV-ja i preporuka nauci napamet, jer i na preliminarnom i na glavnom intervjuu verovatno ce ti se zalomiti pitanje iz tih dokumenata.

Eto nekih uopstenih stavki koje bi bile korisne na startu tvog apliciranja, ljubi te majka.  :)   Jos jednom, gledaj da sto vise preores forum, jer zilion korisnih uopstenih stvari mozes pronaci upravo ovde.

Nadam se da ce neko od forumasa dodati svoja iskustva u pocetnoj fazi konkurisanja, a ti, ljubi te majka, ukoliko imas neko konkretno pitanje, a pritom ne mozes da odgovor nadjes na forumu, izvoli. Ljubi te majka  :rofl:
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Nervozna sam
« Reply #4 on: 15/March/2010 »
Hehehehe.Ako me je neko danas nasmejao, onda si to ti :uzdravlje:
Prosla preliminarni (i ja sam bila u fazonu "Idem ja samo da pitam sta mi treba i da dobijem savet oko pozicije" ali nemam problem sa engleskim tako je to proslo glatko.A trema je neizbezna samo sto ja umem da je sakrijem.Umela sam barem do sada, videcu sta ce biti u finalu  :rolleyes:), izvadila sva dokumenta, samo cekam finalni intervju (ljubi me majka)  :D
CV cu da nacim do svake moguce tacke i zapete a ici cu danas da se vidim sa izvesnim sefom recepcije da me uputi u sve ono sto se radi na recepciji (don't ask  :D).E, a onda cu sve to lepo da sednem i da procesljam i da doooobro nacim sva ona pitanja na koja mi je Djordje rekao da obratim paznju i sve ostalo ce mi se reci na intervjuu :embarrased:
E sad, ne znam nista o toj obuci.Hoce ona biti neposredno pred intervju?(vidim da se intervju odrzava od 25-30og)
Platila sam tu potvrdu, mater im lopovsku   :rtfm: a lepo sam naglasila zbog cega mi je potrebna.
Djordje je jako fin momak i bio je prilicno strpljiv za sva moja hipoteticka pitanja  :D
Da, bas bih volela da cujem iskustva ljudi koji su se prijavljivali kao purseri.
Ma videcemo, ja se nadam bice sve ok, optimizam u meni ne dozvoljava drugacije.Ljubi me majka  :D
Pa kad se skockam, pa kad nabacim osmeh..LELE  :D
Nervozna sam  :run:
Ljubi me majka!

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #5 on: 15/March/2010 »
Hehehehe. Ako je neko danas mene nasmejao, onda si to ti   =""  Pa kako bwe to - nick "Antistresna", a naslov "Nervozna sam"?
Ti=jedno malo cudo.  :rofl:

Bez pozitivne nervoze priprema za velike korake u zivotu nema smisla!  :deda:
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #6 on: 16/March/2010 »
Eh, ziv covek, sta da radis.  ;D
Ba tako, kad ne bih osecala nervozu znaci da bi mi bilo sve jedno, a meni je stalo, mhm!
Haha, a mogli su drugi naslov da stave  :rofl:
Nego, gde su kolege forumasi, mora da mnogo rade  :sprda:
Ljubi me majka!

peanutz

  • Guest
Re: Nervozna sam
« Reply #7 on: 16/March/2010 »
Ici cu i ja ovih dana na predintervju... 'aj, ljubi te majka, reci sta su te pitali, cisto da znam?

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #8 on: 17/March/2010 »
Ma vidis da sam lost in space, to nije bio preliminarni to je bio cisto razgovor, da provere engleski malo.  oT
A preliminarni je 25og, tu me ceka Janos.
Je l' i ti ides 250g?
Ljubi me majka!

peanutz

  • Guest
Re: Nervozna sam
« Reply #9 on: 17/March/2010 »
Pa, isao bih, samo da skupim papire... Ako mi se nesto ne iskomplikuje...

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #10 on: 18/March/2010 »
Ajde, ajde, imas fore do sutra, sakupi sve i pravac u agenciju, pa da se vidimo 25og  :)
Ljubi me majka!

peanutz

  • Guest
Re: Nervozna sam
« Reply #11 on: 18/March/2010 »
'ocu... videcemo se tada...

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #12 on: 28/March/2010 »
Evo i ja da se javim, prošla sam preliminarni, danas je poslednji dan treninga i u utorak kod Sorbija.

Idemo dalje  :)
Ljubi me majka!

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #13 on: 28/March/2010 »
Evo i ja da se javim, prošla sam preliminarni, danas je poslednji dan treninga i u utorak kod Sorbija.

Idemo dalje  :)

Daj opisi malo taj preliminarni intervju?
Sta su te pitali?
I jel si polagala marlins ili tek treba da polazes?

pozdrav i samo hrabro kod sorbija  :uzdravlje:

Offline Antistresna

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Nervozna sam
« Reply #14 on: 29/March/2010 »
Preliminarni intervju je iscrpljujući, prilično, ali ne zato što je težak, već zato što čekaš čitav dan da stigneš na red.
Meni je bilo zakazano u 13h a ušla sam u kancelariju u 18:30h.Verujem da ništa od toga nije slučajno..i to je trening.
Ispituje Janoš, vrlo fin Mađar, barem je prema meni bio, mada sam videla da je dosta ljudi i negodovalo.
Ja sam bila totalno opuštena, sve iz razloga jer je on toliko prijatan da mi nije dozvolio da se unervozim.
Pitao me je o sebi, o mojoj porodici, gde i sa kim živim, šta sam završila (najobičnije časkanje) i posle me je pitao da mu kažem nešto o hotelmia u kojima sam radila, kakav je način plaćanja bio i koja su bila moja zaduženja. Eto to je sve. Zaista me nije puno davio, što je najbitnije, smejali smo se oboje.
Marlins se ne polaže, već se polaže test engleskog jezika "Berlitz", ali to se radi usmeno, na finalnom intervjuu.
Dok razgovaraš sa Sorbijem, neko od predstavnika Berlitza ocenjuje tvoj engleski. To smo trebali da uradimo pre finalnog intervjua ali smo kratki sa vremenom pa je sve ostalo za utorak.
Eto, to je sve, zaista ništa strašno ali opet, nemojte se opuštati previše.
Bilo je ljudi koji nisu prošli ni preliminarni.
A šta me čeka u utorak... -()-
Mislim pozitivno!
Ljubi me majka!