Author Topic: Carnival - otkaz i ponovna prijava  (Read 16906 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline miki blue eyes

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Carnival - otkaz i ponovna prijava
« on: 15/March/2010 »
Imam jedno pitanje

dali moze opet da se prijavis za  intervju - na carnival cruise line a vec si bio jedan put pored neki okolnosti dali su ti otkaz ="" i pitanje je dali moze proveravat iz kompanije dal si radio il ne
Hvala puno   

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #1 on: 16/March/2010 »
E meni su rekli iz agencije da postoji evidencija. Tacnije receno mi je da ako padnes npr. na intervjuu oni ti stave neku sifru (mislim da je "sifra 92 ili 72, kandidat ne zadovoljava") i po recima ovih iz agencije onda si ga ugasio kod te kompanije zauvek. Ja sam hteo da pucam na malo vecu poziciju ali mi je agent rekao da ako padnem intervju, koji je za tu poziciju zahtevan, onda sam zavuek ugasio kod njih, konkretno smo pricali o Carnivalu. Evidencija se valjda vodi na osnovu broja pasosa i maticnog broja tako da mislim da ne mozes da laziras.

A to da ako si dobio otkaz meni je logicno da te vise ne prime, Carnival je valjda ozbiljna kompanije i vodi o tome racuna...

Opet proveri licno sa agencijom, meni je tako receno. Ne mora da znaci da je istina.

Offline miki blue eyes

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #2 on: 16/March/2010 »
Hvala na odgovor bas pokusachu da vidim sa agencije mada i oni nemaju pojma

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #3 on: 16/March/2010 »
To ti može uspjeti jedino ako kompanija ili agencija koja te šalje ne vodi evidenciju, što je lako moguće.
Mislim da je Seaman pokušao pa nije išlo, on radi u gift shopu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #4 on: 16/March/2010 »
Gift shop pripada koncesionarima tako da je vrlo verovatno da nemaju povezanu bazu podataka sa kompanijom na kojoj se šop nalazi, tako da ako si npr. okinuo kao ass. waiter možeš raditi u gift šopu ili kao fotograf...

Offline Grom

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #5 on: 03/September/2010 »
Moj prijatelj je radio 4 godine za Carnival kao fotograf, na kraju je "zabrljao" i dobio otkaz.
Pokusao se prijaviti na RCCL, i prosao je interview, s tim da su mu 4 dana kasnije javili da od posla nema nista , jer je "zabilježen" na Carnivalu .

Drugim rijecima , povezani su sad je samo pitanje koliko dobro .

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #6 on: 04/September/2010 »
To ti može uspjeti jedino ako kompanija ili agencija koja te šalje ne vodi evidenciju, što je lako moguće.
Mislim da je Seaman pokušao pa nije išlo, on radi u gift shopu.

Sefe, potpisujem!
Jos u mom slucaju sam JA dao njima otkaz.. ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Baronessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #7 on: 04/September/2010 »
Kod Vas dvojice je sluchaj jedinstven jer ste obojica bili u koncesijonarskoj kompaniji. I Potografi i Shoperi su isti na bilo kojoj kompaniji. Strabord radi za RCCl, Carneval NCL, Princes tako da ako zabrljash na jednoj ne shalju te na drugu sem ako nemash dobru vezu u HdO da ti to sredi bez problema shto se tiche Photo isti je sluchaj. A ako se sredish sam na 2 kompanije i hocesh da idesh na trecu mozesh ali opet morash da mozgash i da pazish shta i kako. Npr. radio na Princes ne mozesh na Carnival u korporaciji su a ti si  sistemu. Ako si zeznuo stvar na NCL-u mozesh na Carnival ili RCCl. Toliko od mene.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #8 on: 04/September/2010 »
Kod Vas dvojice je sluchaj jedinstven jer ste obojica bili u koncesijonarskoj kompaniji. I Potografi i Shoperi su isti na bilo kojoj kompaniji. Strabord radi za RCCl, Carneval NCL, Princes

Ne bih se slozio. Dok sam radio na Carnivalu, nisam radio u shopu, vec za sam Carnival. Takodje i fotografi i shop nisu isti na bilo kojoj kompaniji? Ko ti je to rekao?
Starboard ne radi sve brodove na RCCL, ne primjer, Independence OTS radi Harding Brothers, a fotografi su Carnivalovi, dok na vecini drugi kompanija photo koncesiju radi Image.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #9 on: 05/September/2010 »
Moze li neko reci ako sam dash otkaz  na Carnivalu, da li postoji mogucnost da opet odesh na intervju za tu kompaniju?   :pop:
.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #10 on: 05/September/2010 »
Ne bih se slozio. Dok sam radio na Carnivalu, nisam radio u shopu, vec za sam Carnival. Takodje i fotografi i shop nisu isti na bilo kojoj kompaniji? Ko ti je to rekao?
Starboard ne radi sve brodove na RCCL, ne primjer, Independence OTS radi Harding Brothers, a fotografi su Carnivalovi, dok na vecini drugi kompanija photo koncesiju radi Image.

 :rtfm:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poslije je...a nema kajanja.
« Reply #11 on: 05/September/2010 »
Moze li neko reci ako sam dash otkaz  na Carnivalu, da li postoji mogucnost da opet odesh na intervju za tu kompaniju?   :pop:

Ako odeš usred ili na početku ugovora, teško je vjerovati da će te kompanija (opet) dočekati raširenih ruku.
Da si završio ugovor i rekao da neko vrijeme nećeš moći doći, lako bi se vratio.

Neke kompanije kao DCL imaju složen sustav obilježavanja načina prestanka ugovora.
Sve osim EOC (End Of Contract) obično gurnu u ladicu za čekanje i tu stoji dok čovjek ne odustane od pokušaja povratka.

Zato čovjek treba biti siguran u sebe kada povuče jedan takav potez kao što je davanje otkaza kompaniji.
Isto važi i za sve poslove u bilo kojim firmama na kopnu. Ako si otišao kad si htjeo, znači da si otišao kada su računali na tebe i tvoj rad.
Ja sigurno u svojoj firmi ne bih zaposlio nekoga tko mi da otkaz, a vjerujem da je tako i sa 99% čitatelja ovih redaka.

Pada mi na pamet stara narodna ... Poslije je...a nema kajanja.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #12 on: 06/September/2010 »
Normalno. Isto kao i ja kad sam dobio otkaz jednom pa drugi dan oce gazda da se vratim

Di sam god dao otkaz. Nema tih para da dojen nazad. Svagdije sam ga sa razlogom dao.

Ne kuzim zasto bi ope na carnival a dao si otkaz jednom. Imash drugih kompanija.

Mislim pametujem sad al kao sto je sef reko drugi su racunali na tebe i ti si iso kad je njima najvise trebalo kak sad ocekivat da te zaposle opet.

Gledaj na to da ti firmu imash i da ti otkaz da neko i sad oce ope nazad. A 10 drugih u redu imash.


Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #13 on: 11/December/2010 »
Kod Vas dvojice je sluchaj jedinstven jer ste obojica bili u koncesijonarskoj kompaniji. I Potografi i Shoperi su isti na bilo kojoj kompaniji. Strabord radi za RCCl, Carneval NCL, Princes tako da ako zabrljash na jednoj ne shalju te na drugu sem ako nemash dobru vezu u HdO da ti to sredi bez problema shto se tiche Photo isti je sluchaj. A ako se sredish sam na 2 kompanije i hocesh da idesh na trecu mozesh ali opet morash da mozgash i da pazish shta i kako. Npr. radio na Princes ne mozesh na Carnival u korporaciji su a ti si  sistemu. Ako si zeznuo stvar na NCL-u mozesh na Carnival ili RCCl. Toliko od mene.

Hey, a ako se dobije otkaz na Carnival-u, da li moze da se radi na Princess?

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Re: Carnival - otkaz i ponovna prijava
« Reply #14 on: 30/June/2011 »
Quote
Hey, a ako se dobije otkaz na Carnival-u, da li moze da se radi na Princess?

To i mene zanima...

Sefe, s' obzirom da sam neki polu-veteran  :hmm: Mislim da bi trebalo da mi re-aktiviras stari nalog.
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!