Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 377581 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

king11

  • Guest
Cruise Ship Job - Gift shop
« on: 14/June/2007 »
Gift Shop Department

The Gift Shop Department on a cruise ship offers the following jobs: gift shop manager, assistant gift shop manager, shop assistant / gift shop sales associate. The gift shop personnel are responsible for the running of the on board shops, which generally consist of a boutique, a cosmetic and fragrance counter, and a souvenir and gift shop. Concessionaire companies who hire applicants with experience in retail, sales, and customer service run most of the shops. Some cruise lines operate their Gift Shop departments themselves and do not us the services of consessions.

Gift Shop Manager (oversees entire gift shop operations, accounting and manages retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $2500-3100 U.S. per month, depending on commission.

Assistant Gift Shop Manager (oversees the day to day operations and assists in managing the retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $1800-2300 U.S. per month, depending on commission. Possibilities for promotion to Gift Shop Manager.

Shop Assistant / Gift Shop Sales Associate - some retail experience preferred. Fluent English Language required. Salary range: $1600-2000 U.S. per month, depending on commission. possibilities for promotion to Assistant Gift Shop Manager.




Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #1 on: 16/June/2007 »
Hvala na prethodnom jasnom odgovoru. Jos me zanima da li pripadnice zenskog spola imaju prednost kod zaposljavanja na pozicuju tipa tih asistenata u trgovinama, i da li postoji mogucnost napredovanja u bas toj vrsti posla. Svjestan sam da u prva tri mjeseca, odnosno na prvom ugovoru ne mogu ocekivat dobro placen posao (pod dobro placen smatram oko cca. 2000$) ali recimo kad se drugi put vratim mogu li pucat na neku "jacu" poziciju, odnosno dali imam prednost nad ovima koji su recimo tek prvi put na brodu. I da. Trebo bi jos jedan savjet. Razumijevanje engleskog mi je odlicno, gramatika i govor osrednji, al bi se spremio do dolaska na brod. Siguran sam da bi u razgovoru za posao solidno prosao.S tim predispozicijama mogu li racunati na gore spomenutu poziciju asistenta, a ako ne sta mi ti savjetujes? Za konobara nebih iako je dobro placeno. Pozdrav

king11, po svemu sudeci imas dobre predispozicije za posao shop assistant-a. Ne, cure nemaju prednost, dapace, muski su pozeljniji, ali takva je priroda posla da se prijavljuje puno veci broj cura za taj posao. Mogucnosti napredovanja naravno postoje. Da bi napredovao, moras pokazati dobre vjestine prodaje. Put to Shop manager-a je vrlo kratak. Sa assistant-a do prodavaca zaduzenog za jedan od shop-ova, sa prodavaca do sefa odjeljenja odnosno shop manager-a. Sa drugim i slijedecim ugovorima naravno da imas prednost, pod uvjetom da zadrzis dobar glas. Mnogi(e) ne odole napraviti bar jednu vecu glupost tokom ugovora, a po izboru te gluposti se istice napijanje i sve sto taj sport prati.
Ne znam sto bih ti drugo savjetovao, shop asistant je kompromis izmedju puno posla - puno novaca i malo posla - malo novaca.  ???
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #2 on: 13/August/2007 »
Sve teme vezane za 

Cruise Ship Jobs - Gift Shop Sales Jobs, Retail Jobs, Retail Management Jobs


- Gift Shop Manager (oversees entire gift shop operations, accounting and manages retail staff) - retail and managerial experience required.

- Assistant Gift Shop Manager (oversees the day to day operations and assists in managing the retail staff) - retail and managerial experience required.

- Shop Assistant / Gift Shop Sales Associate - some retail experience preferred. Fluent English Language required.

Preuzeto sa http://www.cruiseshipjob.com/shopsand.htm
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

goran

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #3 on: 27/November/2007 »
Pozdrav gospodo
Nisam nasao bas mnogo tema o poslovima prodaje na brodu.
To je oblast u kojoj imam najvise iskustva i ta vrsta posla bi mi najvise odgovarala.
Molim sve koji znaju nesto vise o karakteristikama slicnih poslova na brodu( primanja, kako doci do tog posla, da li su takvi kadrovi trazeni na brodu... i sve sto mislite da bi mi pomoglo) da ostave svoj post ili da mi se jave na goranpostic@yahoo.com
Unapred hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #4 on: 29/November/2007 »
Cruise line jobs: Gift Shop Manager

Overall income per month between $1,600-$3,200.

Requirements:
Previous retail management position or onboard experience.

Responsibilities:
Coordinate sales promotions and prepare merchandise display and advertising copy.
Formulate pricing policies on merchandise according to requirements for profitability of store operations.
Examine merchandise to ensure that it is correctly priced, displayed or functions as advertised.
Prepare sales and inventory reports for management and budget departments.
Plan and prepare work schedules and assign employees to specific duties.
Keep records pertaining to purchases, sales, and requisitions.
Inventory stock and reorder when inventories drop to specified level.
Prepare rental or lease agreement, specifying charges and payment procedures, for use of machinery, tools, or other such items.
Examine products purchased for resale or received for storage to determine condition of product or item.
Assist sales staff in completing complicated and difficult sales.
Confer with company officials to develop methods and procedures to increase sales.
Direct and supervise employees engaged in sales, inventory-taking, reconciling cash receipts, or performing specific service.
Listen to and resolve customer complaints regarding service, product, or personnel.
Keep records of employees' work schedules and time cards
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

LUKAS

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #5 on: 21/December/2007 »
Gift Shop Manager (oversees entire gift shop operations, accounting and manages retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $2500-3100 U.S. per month, depending on commission.

Assistant Gift Shop Manager (oversees the day to day operations and assists in managing the retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $1800-2300 U.S. per month, depending on commission. Possibilities for promotion to Gift Shop Manager.

Shop Assistant / Gift Shop Sales Associate - some retail experience preferred. Fluent English Language required. Salary range: $1600-2000 U.S. per month, depending on commission. possibilities for promotion to Assistant Gift Shop Manager.


Offline Tasha LEE

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Natasha i Darko
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #6 on: 10/January/2008 »
 Pozrdav svim prijateljima i Sretna vam Nova godina 2008! Poseban pozdrav Sefu i bojanNS, jer je prvi zasluzan za moj odlazak na brod:), a drugi za ovaj post!
Nisam bila sigurna o cemu da vam pisem, a mnogi su trazili to; pa se unapred izvinjavam onima koje ovo ne zanima, jer cu pisati o svemu od samog pocetka.

Dakle, ja sam dobila posao na brodu u gift shop-u, u rekordnom vremenu i ubrzo krenula da radim isti, na ms Maasdam brodu Holland America Line. Ni sama ne znam kako, ali sve se odigralo jako brzo i uskoro sam bila u Bostonu USA, sama u sobi, vece pred ukcavanje na brod.... Mom suprugu i meni rastanak je tesko pao. (Ali na brodu se dosta radi (kada se radi), pa vam to i ne daje bas puno vremena da razmisljate o kuci.) I jedva da sam spavala tu noc, sto zbog uzbudjenja zbog broda, sto zbog coveka koji je ostao kuci sam. Nemojte da mislite da je lako, jako je tesko ostaviti nekoga i otici ni sam ne znas gde. Lako je sa roditeljima, njih pozoves i znas da su ok i to je to. Ali ako imas supruga ili zenu, stvari budu maaalkoo teze...

Elem, ujutro krenem u luku da se ukrcam na brod! Kada sam videla na sta trebam da se ukrcam, progutala sam "knedlu" uz pitanje: "......, Natasa gde si ti dosla?". Nemojte da mislite, nije nista falilo mom brodu, naprotiv, sef je bio u pravu kada je rekao da vremenom taj brod zavolite i pocnete da ga zovete svojim. Bio je ogroman!!! Daleko veci nego sto sam ja zamisljala. (Kasnije se ispostavilo da je mala beba u odnosu na Carnivalove brodove i.t.d, ali tad sam vec bila iskusan moreplovac)
Naravno, posada se ukrcala nakon sto su brod napustili putnici i ja sa ogromnim brojem Filipinaca i Indonezana, stigoh na brod. Odmah me sprovedose do menadzera, dadose mi kabinu i pokazase cimerku; uvalise mi neku gomilu papira (kome da se javim sve na brodu) i rekose mi da se presvucem jer odmah idem da radim. Sve se odigrava munjevitom brzinom i kroz par dana, (jos uvek nisi siguran da li si na pravom decku, a ides na posao) vec radis naveliko i naravno putujes. Treba dosta vremena dok ne naucite gde se nalazite, pogotovu ako ste prvi put na brodu, ali kad upoznate ceo brod, zaista uzivate na njemu. Nemojte da mislite da je svima tako lepo. Ja sam osoba koja voli nove neobicne stvari i koja se lako adaptira, ali imate ljudi koji prosto nisu takvi i za njih je period na brodu nesto sto vise nikad nece raditi. (Iako se vecina koja je davala takve izjave, ipak ponovo vracala na brod)
Moj sam brod zavolela, upoznala dosta dobrih i losih ljudi. One dobre cu pamtiti do kraja zivota, a medju njima je i jedan Indonezanin (koji je jako mlad, dete prakticno i kome sam stalno kupovala cokoladice, jer je cistio moju prodavnicu, a videla sam u njemu mog mladjeg brata) i jedan Filipinac (koji vec 20 godina radi na brodovima kao bubnjar i koji vec ima i unuke kuci, a koji mi je bio kao otac). Ima jako lepih stvari koje cete doziveti ako se odlucite da radite na brodu, ali ljude cete pamtiti jako dugo...
Ovde cu stati veceras i sacekacu da neko ili bojanNS procita ovo, i to samo iz razloga da mi kazete o cemu zelite da vam pisem tacno. Jer malo sam se zanela veceras...:) Oprostite.
 

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #7 on: 10/January/2008 »
Pa gde si Tasho kraljice!

Ti znas koliko sam ja insistirao da ti napises svoja iskustva i drago mi je da si me ispostovala. Pa eto pisi konkretno o svom poslu, iskustvima, gde si sve putovala, plati,preko koje agencije si otisla, koliko dugo si bila,odakle si (da te ljudi upoznaju), napisi sve

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #8 on: 10/January/2008 »
 ="" Tasha, ja sam vec pomislio da si se naljutila na mene sto sam te ohrabrio da odes na brod, pa zato ne pises.
Mene zanima kakvi su ti utisci sada i sto planiras sada kada znas sto je to raditi na brodu.
I ja sam ozenjen, i u tom pogledu smo isti. Ni meni ni tebi nije lako kad u ranu zoru idemo na aerodrom, a onaj drugi ostaje doma i misli "jel zaista drugacije nije moglo?"  -()-
Ali imamo izbor, zar ne?
Drago mi je da si se javila.  :-))))'


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tasha LEE

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Natasha i Darko
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #9 on: 10/January/2008 »
Pozrdav svima! Sefe nisam ljuta :), samo me je jako mrzelo da pisem , a nisam znala odakle da pocnem... BojanNS, ovako:

Ja sam na brod stigla preko EP agencije iz Zagreba, posao dobila odmah cim sam progovorila sa ljudima iz Starboard-a, jer sam po prirodi vedra i pricljiva i odlicno govorim Engleski jezik.
Nesreca je bila u tome sto sam dobila NAJGORI brod u floti Holland America Line-a i time malo sanse za neku dobru zaradu, ali sledeci brod ce biti bolji. Uskoro se vracam nazad, jer ovde i dalje posla nema tako da sam primorana da radim na brodu do daljnjeg.
Posao shoppy-a vam se sastoji u radu u prodavnici kojih ima nekoliko, i to: boutique, tobacco and liquor, custom jewelry and jewelry and perfume shop. Svako ima svoju prodavnicu kojoj radi i uvek se pocinje od butika ili LOGO shopa. Tako sam i ja dobila butik i odmah pocela da radim. Svakoga dana otvarate vasu prodavnicu, brinete da je sve na svom mestu, police popunjene, sve cisto i sredjeno i naravno prodajete robu i JAKO se trudite da prodate sto vise. Ne samo iz razloga sto dobijate procenat od prodaje, vec i zbog toga sto imate tzv. target koji morate nakon svakog kruza da pogodite, a koji je postavljen od strane kompanije i ako ne pogodite, cek za taj kruz ce vam biti bedan. Novac dobijate na ruke, nakon svakog kruza u zavisnosti koliko kruz traje. Ako traje 15 dana nakon 15 dana, a ako traje 120 nakon toga...
Plata na mom brodu bila je najniza od svih brodova i iznosila je oko $ 800 mesecno. Decko koji radi na Carnivalu isti posao, rekao mi je da zaradjuje $ 1500 - $ 1800... Tako da znate da je jako vazno na koju kompaniju i koji brod idete. Ja sam imala izuzetno dobru prodaju, ali ne zavisi sve od vas, jer je jewelry taj odsek koji vuce i ako oni ne pogode target ceo tim je na udaru.
Posao nije tezak ako se dobro organizujete. Najgore je danima kada ste na ovorenom moru, tzv. SEA DAYS jer tada radite od ujutro 09:00 do uvece 24:00. I tada se bas propisno umorite. Ali uglavnom radite popodne, kad brod isplovi iz luke i tada imate vremena da prepodne obidjete sva mesta koja obilaze i turisti (naravno ako nemate general emergency drill, a to je cesto):).
Nastavak sledi.... 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #10 on: 10/January/2008 »
Quote
Plata na mom brodu bila je najniza od svih brodova

Tasha, prati interview-e po drugim agencijama, a mozes reci i EP-u iz Zagreba, da ces radije sacekati drugi brod ili ici na interview za drugu kompaniju. Sa iskustvom od jednog besprijekorno zavrsenog ugovora, primit ce te drugdje i bez interview-a.
Nemoj se osjecato obaveznom prema kompaniji (Holland A.), zato jer si kod njih odradila prvi ugovor.
Posao shoppy-ja je na svim brodovima i u svim kompanijama isti, a kako i sama kazes, place se razlikuju.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #11 on: 10/January/2008 »
Mene takodje zanima neka od ovih pozicija vezana za gift shop? Nastavi da pises,super ti ide.
Takodje me zanima gde si obavljala intervjue i da li EP vrsi intervjue u Srbiji i gde moze da se vidi raspored istih.Takodje napisi o ukupnim troskovima za odlazak. Jos uvek nisam prelomio jer cekam za jedan posao u Novom Sadu,al ako ne bude nista eto me na moru
Sefe sta bi sa JOY agencjiom?

matko123

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #12 on: 10/January/2008 »
evo ja isto radim za ovu komaniju za koju radi tasha Starboard cruise services,mi iznajmljujemo shopove na carnivalu,royal caribbeanu,costi,celebretiy cruises,windtsar cruises te jos neke.....ja sam trenutno na carnivalu ,mislio sam da predem na HAL ili RCl ali ako ti je placa na HAL tolko mala onda bas nisam siguran...ja na carnivalu imam oko 1500-1900 mjesecno i napominjem da je carnival najlezerniji od svih.....imo sam priliku da odem na princess ali sam odustao.
pozdrav

IVA1003

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #13 on: 14/January/2008 »
Meni su se javili neki dan za posao trgovca iz agencije uspinjača. Zanjima me kakvo znanje engleskog trebam imati, i pitanja koja bi mi mogla postaviti na razgovoru. I kakve su plaće? I još imam jedno pitanje, zanjima me ako moram avinom stić na mjesto od kud brod plovi, da li avion plaćam sama???????? Ovo je moj privatni mail: iva1003@net.hr, pa ako netko ima kakvih dobrih savjeta bila bi zahvalna da mi se javi.



niko

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #14 on: 14/January/2008 »
ej iva,znanje engleskog ti je dosta bitno,a i razgovor za posao ces voditi na engleskom,mene su ti najvise pitali gdje sam prije radio,sta sam radio,sto ocekivam na brodu,zasto bi volio otic i to