Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378413 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

epoxyfiller

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #120 on: 26/November/2008 »
Evo ekipa da se javim, eto danas potpisao razne papire u EP, platio kartu i proviziju, dobio brdo raznih papira, predugovora i sl., i cekam datum ukrcaja :plovim: eh da i samo bih se jos htio osvrnuti na onaj detalj nekoliko puta spomenut na ovom forumu  "Employment Power ne izdaje racun za nista, muljaju nesto ziher, itd." Evo ja sam danas bio tamo i uredno smo i ja i jos jedna kolegica dobili racun za svaki placeni ojro skupa sa datumom pecatom i potpisom, ako netko ne vjeruje postat cu ga kao dokaz, a to sto ga neki ovdje nisu dobili vjerojatno ima vise veze sa time da ga nisu niti trazili, eto toliko  :uzdravlje:
:)

tako je,bravo Shark,... i ispricavam se EP-u(a i ostalima) zbog navedenog da nema potvrde,IMA POTVRDE! oT
     :plovim:....   

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #121 on: 27/November/2008 »
Potpisala danas ugovor za Starboard i cekam emplo. letter.... =""
Pa ovako.....
Prvo da se zahvalim Sefu foruma  :pop1:...(razumece....)....
Zatim Radetu,Sharku,Lapidusu,Rankic.....i svim ovim ljudima na forumu bez kojih danas ne bi bili ovde gde jesmo..... :deda:
Takodje ljudima iz Ep.. :D....
I kao sto je neko rekao:Ako krenes stici ces,ako ne...neces nikad!!!
Veliki pozzzz..........
 :run: :run: :run:
Zaboravih Aristotelusa.(za sve sto je rekao bio je u pravu,svaka cast...) no;;;
Ps:Ako sam napravila dupli post,sorry...
Jel neko spomenuo neke priznanice?Sta to bese..ha ha.... :sprda:
tmia

Offline stari vuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #122 on: 28/November/2008 »
Probajte da trazite Royal brodove ili Carnival, ja sam trenutno na jednom Holland America brodu i mogu vam reci da jedna devojka koja tu radi u shopu ima jako malu platu, stariji sve gosti koji nista ne kupuju, njena plata je oko $300 za 10 dana cruise. Naravno da nije ovako na svakom brodu ali samo da znate da vam plata moze biti i ovolika, naravno plata i zavisi od prodaje ako se naprave targeti koje zadaje main office moze biti i veca ali $900 mesecno je malo.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #123 on: 01/December/2008 »
Sta je sa uniformom za shop?Nosimo svoju ili dobijamo tamo..... oT
tmia

epoxyfiller

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #124 on: 01/December/2008 »
Sta je sa uniformom za shop?Nosimo svoju ili dobijamo tamo..... oT
+U+ hm,potpisala si,platila i ovo i ono,a nisi dala mjere za uniformu??? za shop??? r u sure????? ja san dobila formular s mjerama za uniformu jos putem e-mail-a,a i kasnije na razgovoru za posao! a ne znan,pitaj agenciju....
 :hekla:
ne nosimo svoju uniformu,samo cipele :pop:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #125 on: 01/December/2008 »
+U+hm,potpisala si,platila i ovo i ono,a nisi dala mjere za uniformu??? za shop??? r u sure????? ja san dobila formular s mjerama za uniformu jos putem e-mail-a,a i kasnije na razgovoru za posao! a ne znan,pitaj agenciju....
 :hekla:
ne nosimo svoju uniformu,samo cipele :pop:
Dala mere,to su neki americki brojevi..kako sv tako i ja!!!
Sad kad dobijem nesto za strinee...uh!!! oT
Pise za cipele,i kakve nam kosulje i suknje trebaju ja cu za svaki slucaj napraviti takve kakve zahtevaju i poneti!!!
Ima ljudi koji vec rade u shopu na Carnivalu i nosili su svoju uniformu... :pop:
Od viska glava ne boli!!! :sprda:
tmia

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #126 on: 01/December/2008 »
100% provijereno dobivamo i ne placa se, jedino ako hoces extra komplet ili extra kosulju ili sl. moze se kupiti, mislim i da pise u ugovoru, jedino je preporuceno da poneses svoj komplet formalne odjece, u mom slucaju odjelo, dok ne dobijes sluzbeno  ;D, e a te mijere kaj smo dali ne da nece odgovarat, pa ja neznam ni po naski mjere, a kamo li po americki, vec se vidim u odjelcu dva broja manjem  :run:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #127 on: 17/December/2008 »
što se tiče rada za starboard u shopu, sistem im je očajan. pa oni gube ljude kao nitko.
eno sad sam se javio na temi o fotografima, ocean image uveo fiksnu plaču zagarantiranu, i ako se pređe neki dobar limit, onda se dobije nagrada. bože to je normalno, vjerojatno i njima došla voda do grla pa poduzeli nešto.
što se događa u starbordu nije normalno, isusa mi. a što se radi menađerima, pusti transferi s broda na brod, bože sačuvaj normalna osoba ne želi ni biti menađer tamo. posao kao posao je ok, uredan je, ali ovo ostalo, ako nešto ne poduzmu ne znam kako bude to završilo. mislim uvijek će oni da profitiraju, jer prodaju jeftina sr... proizvedena u kini, za visoku cijenu...
ali ljudima je dosta toga, pa mladi i sposobni ljudi odu i više se ne vrate. a kvaliteta njihovih menadžera je više nego upitna, toliko ljudi oni pošalju doma jer im se jednostavno ne sviđaju, i niko im ništa ne može niti ih se kontrolira. a s druge strane, toliko svakakvih ljudi radi po raznoraznim brodovima, i nema šanse da otkaz dobiju, ne zato jer su došli tamo po nekoj liniji, nego eto jednostavno niti menager niti njegov ass. nemaju ništa protiv njih, pa makar bili najgori radnici, ili narkomani-i to se događa ovo nije nikakvo nagađanje.

ps nemojte da vas ovaj moj post obeshrabri, samo naprijed! nije sve tako crno, tu su novi krajevi, novi ljudi koje ćete upoznati- mlade i dobre osobe kao što ste i vi, i koji su tamo došli s istim ciljem, iako naravno nisu svi takvi, svugdje ima iznimki. samo navodim neke stvari koje svakom normalnom čovjeku smetaju.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #128 on: 17/December/2008 »
Koja je od kompanija najbolja za rad u shopu?
Neki kazu Royal...neki neka druga.... oT
Ako je ikako moguce da nam potvrde ljudi sa iskustvom... no;;;
Pozzzzzzzzzzzzzzz
tmia

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #129 on: 18/December/2008 »
prvi si ugovor nema biranja, ideš di te pošalju....

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #130 on: 20/December/2008 »
čudno mi je samo to što predivni starboard ima odvojeno of office-a podružnicu, tj office u genovi, za costu, a taj office nije nimalo nevažan jer costa ima dvanaest brodova, a dva se još grade. a da ne govorimo o brazilskoj sezoni, onaj ko ode dole unatoč svemu zgrne paru, pa kako to da ovde nitko o tome ne piše, mislim bolje za vas da ste po holland americi, carnivalu i sl. u europi bi vas isto platili dolarima ali bi trošili eure pa se ti misli. a i kažu da je na american ship bolji život za posadu...

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #131 on: 20/December/2008 »
HI,does any one knows how i can get a job on Princess in the Shop.Which agency is incharged or how does it go.
I use to work on Costa Cruise Lines(Starboard Cruise Services)
Thanks.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #132 on: 20/December/2008 »
Hi Ludak,

not sure why you prefer english, but ...

Kouzon, Nis, SafeCruise, Belgrade and EP, Zagreb are your options.

Of course, you need to get to the interview organized by those agencies, but Starboard in in charge of placement, and it depends on them where will they place you and what ship you will get.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #133 on: 20/December/2008 »
Evo i mene nakon nekog vremena, ima li sta novo sto se tice Starboard gift shopa za nas sto smo dobili posao 12. i 13.11. preko EP, ima li neko da je saznao kad se ukrcava, ja se nadam vec u prvom mj., vidjet cemo jos, rekli su do kraja prvog mj. bi trebao ali ko zna  :uzdravlje:

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #134 on: 20/December/2008 »
A mozemo i po naski..
A ja sam mislio da oni imaju svoje Shopove,jer jedan moj kolega sa broda koji je dobio otkaz na Starboardu je otisao na Princess u Shop pa sam mislio da je to ustvari druga kompanija.
A da li mozda znas da li ja mogu ici na interview za Starboard iako sam dao otkaz prije 1 godinu