Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 375685 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

IVA1003

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #15 on: 14/January/2008 »
ej iva,znanje engleskog ti je dosta bitno,a i razgovor za posao ces voditi na engleskom,mene su ti najvise pitali gdje sam prije radio,sta sam radio,sto ocekivam na brodu,zasto bi volio otic i to

Ma uzet ću par sati instrukcija. Ma razumijem ja engleski i mogu ga pričat ali ne pričam ga sad neznam kako dobro, a neznam jel oni traže savršeno znanje engleskog.  Hvala na odgovoru, još mi molim te reci ti si također išao preko agencije uspinjača??

niko

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #16 on: 15/January/2008 »
pa je*emu misa di je ova ekipa sto je vec na brodu,treba mi sto vise informacija,kako,sta,di?

Offline Tasha LEE

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Natasha i Darko
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #17 on: 24/January/2008 »
Pozdrav drugari,

Nemam bas sad vremena za pisanje, jer se pakujem da letim u San Dijego... U subotu 26. januara se ukrcavam na Oosterdam HAL i odo` u Mexico. Necu vam pisati neko vreme, pa vam ovim putem svima zelim puno srece i zdravlja i cujemo se za par meseci!  oT

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #18 on: 24/January/2008 »
Pozdrav drugari,

Nemam bas sad vremena za pisanje, jer se pakujem da letim u San Dijego... U subotu 26. januara se ukrcavam na Oosterdam HAL i odo` u Mexico. Necu vam pisati neko vreme, pa vam ovim putem svima zelim puno srece i zdravlja i cujemo se za par meseci!  oT

Cao Tashoo, hvala na prenesenim iskustvima i zelim ti sve najbolje! Javi se kad budes mogla!

Offline mir1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #19 on: 05/February/2008 »
Sumnjam da je Sinisa ikada zaposlio ikoga na poziciju Shop Manager-a.
Nemoj se iznenaditi ako si prva sa kojoj to pokusava.
Zaposljavanje managera je ipak drugacije nego zaposljavanje nekoga tko ce ribati zdjele i prati tanjure.
Jednom su poslali Zagrepcanca za asistenta sefa kuhinje, i to je to sto sam ja vidio od managera na Disney-u.
BTW, i taj je jedva odradio ugovor i nije se vise vratio.

DUBRAVACHIC

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #20 on: 06/February/2008 »
Quote
Sumnjam da je Sinisa ikada zaposlio ikoga na poziciju Shop Manager-a.
Nemoj se iznenaditi ako si prva sa kojoj to pokusava.
Zaposljavanje managera je ipak drugacije nego zaposljavanje nekoga tko ce ribati zdjele i prati tanjure.
Jednom su poslali Zagrepcanca za asistenta sefa kuhinje, i to je to sto sam ja vidio od managera na Disney-u.
BTW, i taj je jedva odradio ugovor i nije se vise vratio.

A dobro, daj Bože da upali, valjda ću moći tako nešto... Radila sam i teže stvari...
Hvala :)

dragonfly

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #21 on: 19/February/2008 »
Pozdrav dragi svi!!!

vrijedno procitah sve vase postove i svaka cast na trudu, i pomoci, vjerujem da ste mnogima bili od velike pomoci.
pregledala sam sve linkove, postove i sve sto ste napisali i prilozili - imam jedno pitanje:
shop manager, sve mi jasno - al na stranici starborda spominju i district managere za koje trebaju jednake vrline ko i za shop managera.
znam da nije moguce uletit na tu poziciju s neba i iz prve, al me zanima dal je moguce uopce i dal znate da neko od nasih ljudi radi na toj poziciji...
mozda moje pitanje zvuci pretenciozno i bahato, sorry nije mi namjera uopce i uzasno bi mi pomogli odgovorom...

svima mirno more, ugodnu plovidbu, puno lijepih iskustava i brz povratak najmilijima koji vas sigurno s nestrpljenjem cekaju.

veliki pozdrav - Dragonfly

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #22 on: 20/February/2008 »

znam da nije moguce uletit na tu poziciju s neba i iz prve, al me zanima dal je moguce uopce i dal znate da neko od nasih ljudi radi na toj poziciji...

veliki pozdrav - Dragonfly

svaki menadzerski posao na brodu je usko specijaliziran.
Fora je u tome da ljudi nece riskirati zaposliti te ako recimo ne podnosis dobro morsku bolest.
Posao na brodu je prica za sebe. Ako zakljucis da ti odgovara lifestyle, mozes raditi na bilo kojoj poziciji za koju si kvalificirana, ali kako ces znati odgovara li ti takav zivot ako ne probas.
Kako ces uvjeriti ljude da si za taj posao ako neznas odgovoriti na osnovne situacije koje mozes zateci na brodu.
Nista nije nemoguce, ali neznam nijednog naseg covjeka na toj poziciji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #23 on: 20/February/2008 »
imas ti pilulica koje umiruju morsku bolest prema tome ko kaze da nemozes :) samo napred lave ili lavice what ever :)
na glupa pitanja neodgovaram !!!

francheska

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #24 on: 20/February/2008 »
 :hekla: :hekla: :hekla:
Kinetoza ili morska bolest se dogadja jer sistem za ravnotezhu nije josh sazreo dovoljno.Manifestuje se muchninom,povracanjem,bledilom,zheljom za spavanjem,razdrazhljivoshu.
PREVENTIVA-ulje mente(nane)esencijalno
                 -sipate na maramicu i udishete
                 -kao i osvezhavajuce supstance kao shto su menta ili limun,
                  deluju blagotvorno jer blokiraju centar za povracanje
                 -djumbir-u prodavnicama zdrave hrane,po jedan
                  korenchic grickati ili udisati esenciju korena
                 -kapsula protiv muchnine
                 -narukvice protiv muchnine (mozhete ih naci na brodu u shopu)
                 -masazha-kineska  "tuina"
                                potrebno je pritisnuti tachku koja se nalazi na mestu  
                                gde se zavrshavaju tri prsta na prevoju pulsa sredina
                                ruke....  

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #25 on: 20/February/2008 »
:hekla: :hekla: :hekla:
Kinetoza ili morska bolest se dogadja jer sistem za ravnotezhu nije josh sazreo dovoljno.Manifestuje se muchninom,povracanjem,bledilom,zheljom za spavanjem,razdrazhljivoshu.
PREVENTIVA-ulje mente(nane)esencijalno
                 -sipate na maramicu i udishete
                 -kao i osvezhavajuce supstance kao shto su menta ili limun,
                  deluju blagotvorno jer blokiraju centar za povracanje
                 -djumbir-u prodavnicama zdrave hrane,po jedan
                  korenchic grickati ili udisati esenciju korena
                 -kapsula protiv muchnine
                 -narukvice protiv muchnine (mozhete ih naci na brodu u shopu)
                 -masazha-kineska  "tuina"
                                potrebno je pritisnuti tachku koja se nalazi na mestu 
                                gde se zavrshavaju tri prsta na prevoju pulsa sredina
                                ruke....   

Djumbir mi je skroz bljak.  ]])
Kupicu si narukvicu,ionako ih volim.  :-))))'

francheska

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #26 on: 20/February/2008 »
[ :-))))' :-))))' :-))))'
Djumbir je extra ,dobar ukus ...
a narukvice sive nikakve nisu
ko flasteri ,
ma necesh ti to mnogo osetiti
svi koji dolaze na brod dolaze
sa razmishljanjem da imaju morsku bolest...
tako i moja cimerica ,prvi dan ,
ona kuka kako ima morsku bolest,
ma prvih 15 min kako je krochila
na brod a mi nismo ni krenuli iz porta
i tako je ona kukala kao joj se vrti i bljuca
konstantno a onda je ja malo zagovaram
i gle chuda tada joj nije nishta ....
nije to nishta strashno
sve je stvar u glavi ......jedino
ako bash ne zaljulja ali ukljuche se stabilizatori
na brodu pa se ne oseti ,a i ako je posle toga muka i
bljuca ti se onda je to stvar zheludca i onda se
prepustish nagonima bljuckanja -()- -()-

dragonfly

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #27 on: 20/February/2008 »
Sefe hvala na odgovoru!

Sto vise citam i informiram se o ovoj temi, to vise shvacam da nista ne znam i nemam uopce stvarnu sliku zivota na brodu. Imas pravo kad kazes da treba otici i probati...
Ova kombinacija koje sam se u doklici sjetila je interesantna jer starboard daje sponzorstvo za vize (bar je davao, kolko sam ja iskopala na net-u); jedna od tih funkcija koja bi mogla konkurirati za H1 je i ass.district manager, district manager i tome slicno...dakle supervizor za shopove na brodovima. logicno je da bi iskustvo u poslu na brodu u shopu bilo korisno. Pitanje je da li je ovo realno izvedivo u praksi. Imam diplomu, imam magistarski, imam iskustvo (zemaljsko-nemam brodsko), imam cak i solidan posao ovdje doma; na ovu soluciju se mogu odluciti jedino ako ce mi pruziti dugorocnu perspektivu. Zato sam i postavila ovo pitanje, dal netko zna primjer/osobu kojoj je ovo poslo za rukom, jer vjerujem da nisam jedina kojoj je ovo palo na pamet.

thanks for help
dragonfly

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #28 on: 20/February/2008 »
Sefe hvala na odgovoru!

Sto vise citam i informiram se o ovoj temi, to vise shvacam da nista ne znam i nemam uopce stvarnu sliku zivota na brodu. Imas pravo kad kazes da treba otici i probati...
Ova kombinacija koje sam se u doklici sjetila je interesantna jer starboard daje sponzorstvo za vize (bar je davao, kolko sam ja iskopala na net-u); jedna od tih funkcija koja bi mogla konkurirati za H1 je i ass.district manager, district manager i tome slicno...dakle supervizor za shopove na brodovima. logicno je da bi iskustvo u poslu na brodu u shopu bilo korisno. Pitanje je da li je ovo realno izvedivo u praksi. Imam diplomu, imam magistarski, imam iskustvo (zemaljsko-nemam brodsko), imam cak i solidan posao ovdje doma; na ovu soluciju se mogu odluciti jedino ako ce mi pruziti dugorocnu perspektivu. Zato sam i postavila ovo pitanje, dal netko zna primjer/osobu kojoj je ovo poslo za rukom, jer vjerujem da nisam jedina kojoj je ovo palo na pamet.

thanks for help
dragonfly

dragonfly, pucas na viskoko, i cijeneci po tvojem iskustvu - to ti je pametan potez.
Ja uvijek kazem, mozemo pricati mjesecima, ali tek kad krocis nogom na brod, dobit ces sliku sto je to.
Open mind invite infinite possibilities. Upravo namjeravam nabaviti knjigu Think Big. Vele, ako vec nesto pokusavas - pokusavaj veliko.
Ja sam se na ovome forumu orjentirao na sitnu raju, jer takvima je posao najpotrebniji, a oni koji se osjecaju sretnima i sposobnima - samo naprijed.
Ova vrsta posla na nasim prostorima je imala malo ili nimalo prostora u medijima do sada. Ne postoji nista slicno na svijetu.
Ovakve mogucnosti zaposljavanja ovise samo o tome koliko ce ljudi saznati o tome kako je jednostavno zaposliti se na brodu.
Ja sam u skoli ucio ruski, pa sam uspio dobiti posao na brodu, a sto reci za ove mladce koji po defaultu govore engleski?
Vidite sami kako brzo se povecava broj agencija koje zaposljavaju na brodovima.
I njima je jasno, da ako ne posalju covjeka na brod, poslace ga netko drugi, a oni ce ostati bez provizije.
Konkurencija nam svima otvara vrata.

Probaj, pa ako ne upali, probaj drugu agenciju ili smanji zahtjev na assistent-a managera. To je skoro isto.  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

SEAMEN

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #29 on: 18/March/2008 »
Pozdrav svima koji citaju i ovu temu,koja je meni trenutno aktuelna...Naime,zna li neko nesto o tome tj. o company policy o kompaniji Starboard,tj. koliko dugo poslije intervjua salju ljude na brod?
Ja sam dobio posao prije tacno 4 mjeseca na intervjuu u Budimpesti,20.11.07
Ako ima neko ovde da je bio taj dan tamo,onda mora da se znamo iz iste smo grupe,neka se javi slobodno.
Sefe,imas li ti neku sugestiju,jer ne znam,ovo cekanje me ubija u mozak....hvala i pozdrav