Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378321 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #150 on: 23/December/2008 »
Crew, Staff..ima razlike,ali ti opet zavisi od kompanije do kompanije,jer nisu iste privilegije na svim kompanijama.
Npr.na Carnivalu je prilicno dobro biti staff,jer imas pravo da koristis teretanu za goste,da se suncas na open decku za goste,da se slobodno kreces po putnickom dijelu(passengers area),te da jedes na lidu i u piceriji,te da ides u disko za goste,a u staff mess-u te sluzi konobar i pospremi za tobom.Zatim imas vecu kabinu od crew-a itd.
A na Costi,gotovo nista od toga,samo titulu staffa,ni teretane za goste,ni bazena,ni decka,ni pize.
Jedina dobra stvar je sto jedes u staff messu,ne zato sto je neka razlika od crew messa,nego sto nemoras da gledas zute kako jedu rukama,pa ti se zgadi jelo.A na Costi crew je 90% iz Azije.
Moja preporuka je onim koji dobiju ugovor za Costu,neka se strpe jos malo i cekaju bolju kompaniju.
Ja imam mnogo prijatelja u svim tim kompanijama,i nijedna nije kao Costa...mislim sje*ana.
I jedan mali savjet za one koji idu u Shop,ako mislite da se vratite s parama,a i dobro se provesti na brodu,neka se bave shrinkom sto vise...samo opusteno...oni koji neznaju sta je to,saznat ce cim se ukrcaju.
Luzeru...pa to je mala maca sta smo mi radili na Atlantici..svi su imali satove iz shopa,ja sam radio tamo jer smo bili kratki..pa Prada i sve ostalo sto postoji..A jos ako ponudis kojem talijanu za kes uz sconto(popust),ima da se vratite kuci puni ko brod...kod nas jesu svi koji su imali mozga.A s druge strane oprezno,jer ima toliko glupih k****na-kolega,kojim Starboard znaci sve i ne bi uzeli ni Snickers...eee ti idu kuci bez para.
Za jedan ugovor mozes pokriti troskove dolaska i da ti ostane milja ili dvije dolara max.
Pa kako kome se isplati.....


Za druge ne znam ali ovo sto si nabrojao za Carnval malo pre.....malo li je?
Ima razlike i te kakve,pa nek prica ko ste hoce......
Na intervju je bilo jako puno ljudi koji odustaju od restorana i bara i traz da predju u shop...dosta njih je odbijeno!
Ovde se ne vodi polemika oko toga sa kim se druziti,ili ko je kakav covek vec o razlici izmadju crew i staff koja uopste nije zanemarljiva!
Kad si ti svaki port slobodan dok ostali rade,mozes gda se kreces gde i kako.....
Mnogi moji prijatelji koji rade i po shopovima i u kazinu,i u baru se slazu sa tim....
I te price da s ne moz ovo ili ono su ciste gluposti...
Ja sam trazila Carnivalov brod iz prostog razloga jel vec imam nekog tamo i nije bilo nikakvih problema!
Stavise,parovi ili ti supruznici imaju itekakve prolaze u odosu na druge,ali to je vec sad neka druga prica..
I da ne zaboravim Starboard bio on glupost ili ne,placa povratnu kartu kao i svaku narednu a posle drugog ugovora je placen i godisnji...
Da ne mlatimo praznu slamu,pozicija shopa u odnosu na sve druge(izuzev oficira.....)....nije uopste toliko losa!
Ili najbolje da cistimo bazene,teglimo pedeset tacni u isto vreme,uredjujemo sobe.....
Ja se tu nisam pronasla,kome neodgovara slobodno nek trazi bolje....!!!
tmia

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #151 on: 23/December/2008 »
pare za vacations od starboarda dobiješ već iza prvog ugovora, daju ti malo više od trista dolara dodatno kad ideš doma, i to je to.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #152 on: 24/December/2008 »

Ima razlike i te kakve,pa nek prica ko ste hoce......


Nemoj se tripovati tmia, shop je na vrhu dobrih poslova na kruzerima.
@luzer i @ludak lamentiraju u dubine, koje tebi kao novaku uopće ne bi trebale biti bitne.
Svatko dozivljava brod na svoj nacin, i vidjeces da ces ga i ti dozivjeti drugacije.
A da ce biti malo novaca i malo slobodnog vremena, bice kao i svim drugima.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #153 on: 24/December/2008 »
Nemoj se tripovati tmia, shop je na vrhu dobrih poslova na kruzerima.
@luzer i @ludak lamentiraju u dubine, koje tebi kao novaku uopće ne bi trebale biti bitne.
Svatko dozivljava brod na svoj nacin, i vidjeces da ces ga i ti dozivjeti drugacije.
A da ce biti malo novaca i malo slobodnog vremena, bice kao i svim drugima.

 :uzdravlje:
Ma i to sto kazes,javicu se sa najsvezijim informacijama..... no;;;
Svejedno,eto nisam ni znala da nam je cak i prvi godisnji odmor...placen! :rolleyes:
Ko izdrzi do tad....naravno!!!  :pop1:
 :sprda:             :sprda:              :sprda:
tmia

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #154 on: 24/December/2008 »
Ovo je tako tocno...

Sasvim su dvije razlicite stvari kad si koncesionar ili kad radis za kompaniju...
Kad si koncesija onda te obicno nitko ne primjecuje, imao sam slucajeve kad sam se osjecao sasvim sugavo kako su me ljudi tretirali...
Dok kad si zaposlenik komopanije onda sve lakse ide...

Da li mi neko moze reci ko sve drzi shopove osim harding brothersa?? i ako neko zna...shefe ti si bio na Princessu, pa mozda znas...
da li su shopovi na princessu njihovi ili cu biti "koncesionar"??
tnx..
Ivana

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #155 on: 24/December/2008 »
Da li mi neko moze reci ko sve drzi shopove osim harding brothersa?? i ako neko zna...shefe ti si bio na Princessu, pa mozda znas...
da li su shopovi na princessu njihovi ili cu biti "koncesionar"??
tnx..
Ivana
Trebalo bi da je Starboard najveci zastupnk za shopove(imas navedeno vec sa kojim kompanijama radi..Carnival,Royal,Costa....),za Cunard je Harding a i za Princess,mislim... ""]]
Slucajno je bio lik sa mnom na intervju ,hteo je da predje iz Hardinga u Starboard(radio na Cunardu!)...
Sto kaze koliko ljudi toliko cudi,uvek nekome nesto nece odgovarati...
Sto se ostalog tice,trebalo bi a shopovi kao i spa iznajmljuju prostor na brodovima sto znaci da neces biti...clan kompanije! -()-
tmia

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #156 on: 24/December/2008 »
Za Princess je izgleda nemoguce doci do nekih info..
Neki kazu da je Starboard,ali na njihovoj web strani to ne pise,a na Princesovoj ne pise da ih netko zastupa u tome.
Stvarno me zanima kako ih kontaktirati i ko uopce drzi te shopove...pa ako netko ima info neka pise..

A taj sto je presao iz Hardingsa u Starboard,pa on je lud,ali shvatit ce vremenom..ako vec nije..

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #157 on: 24/December/2008 »
Gift Shops/Duty Free Concessionares

Starboard Cruise services
(formally G.L.S.I / International Cruise Shops)
8052 NW 14th St.
Miami,FL,33126
USA
Phone:(305) 592 6460
http://www.starboardcruise.com/

Harding Brothers Duty Free
Avonmouth Way
Avonmouth
Bristol
BS11 8DD UK
Tel: 00 44 (0)1179825961
http://www.hardingbros.co.uk/

Nuance Global Ships (formally known as Allders International)
1510 SE 17th Street, Suite 200
Fort Lauderdale, FL 33316 USA
Phone: (954) 763-8551
Job Email: nuanceus@super-hub.com
http://www.thenuancegroup.com/

Flagship Retail Services, Inc.
Attn: Erika Borrego, Human Resources
Tel: (305) 591-1763
Fax: (305) 591-5654
E-mail: erikab@dufryamerica.com
http://www.dufry.com/

Eto to su vam svi postojeci koncesionari pa birajte, Sretan Bozic svima  :uzdravlje:

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #158 on: 26/December/2008 »
ja ne nadjoh nigde da pominju Princess...
al nema veze, ko da je bitno... idem na broooooooooooooooooooooooooood  :run:
 :plovim:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #159 on: 26/December/2008 »
Cekaj ne razumijem, ti znaci kao ne znas dali na Princessu radi koncesionar ili oni sami drze svoje shopove, pa stvar je vrlo jednostavna, ako kazes da ides na Princess, pa tko te zaposlio i s kime si imala interview i potpisala ugovor, sa Princess cruises ili koncesionarom (Harding Brothers, Starboard, Dufry), dakle onaj tko te zaposlio drzi shopove na Princessu, logicno zar ne  oT

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #160 on: 26/December/2008 »
pa jeste logicno, ali ste me zbunili... ""]]
nisam josh uvek potpisala ugovor, ali sam razgovarala sa direktorom princessa, i on mi je dao posao, iz chega sledi da su shopovi princessovi :) valjda? :) xexe
tnx!
POzz

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #161 on: 26/December/2008 »
pa jeste logicno, ali ste me zbunili... ""]]
nisam josh uvek potpisala ugovor, ali sam razgovarala sa direktorom princessa, i on mi je dao posao, iz chega sledi da su shopovi princessovi :) valjda? :) xexe
tnx!
POzz

Evo provjerio sam ovih dana i da tocno je, princess sam drzi svoje shopove sto mi se iskreno jako svida, a pretpostavljam da si do njih dosla preko Safe Cruisea jer izgleda da jedino oni salju na Princess u shop  ;D

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #162 on: 28/December/2008 »
što se tiče rada za starboard u shopu, sistem im je očajan. pa oni gube ljude kao nitko.
eno sad sam se javio na temi o fotografima, ocean image uveo fiksnu plaču zagarantiranu, i ako se pređe neki dobar limit, onda se dobije nagrada. bože to je normalno, vjerojatno i njima došla voda do grla pa poduzeli nešto.
što se događa u starbordu nije normalno, isusa mi. a što se radi menađerima, pusti transferi s broda na brod, bože sačuvaj normalna osoba ne želi ni biti menađer tamo. posao kao posao je ok, uredan je, ali ovo ostalo, ako nešto ne poduzmu ne znam kako bude to završilo. mislim uvijek će oni da profitiraju, jer prodaju jeftina sr... proizvedena u kini, za visoku cijenu...
ali ljudima je dosta toga, pa mladi i sposobni ljudi odu i više se ne vrate. a kvaliteta njihovih menadžera je više nego upitna, toliko ljudi oni pošalju doma jer im se jednostavno ne sviđaju, i niko im ništa ne može niti ih se kontrolira. a s druge strane, toliko svakakvih ljudi radi po raznoraznim brodovima, i nema šanse da otkaz dobiju, ne zato jer su došli tamo po nekoj liniji, nego eto jednostavno niti menager niti njegov ass. nemaju ništa protiv njih, pa makar bili najgori radnici, ili narkomani-i to se događa ovo nije nikakvo nagađanje.

ps nemojte da vas ovaj moj post obeshrabri, samo naprijed! nije sve tako crno, tu su novi krajevi, novi ljudi koje ćete upoznati- mlade i dobre osobe kao što ste i vi, i koji su tamo došli s istim ciljem, iako naravno nisu svi takvi, svugdje ima iznimki. samo navodim neke stvari koje svakom normalnom čovjeku smetaju.

potpisujem, costa posebno suxx..nekad sam ekipu kao claudiu popa i mongoloida federica sla po pive, a sad su manageri..šrot..srića moja da san doma, nediljon na stadionu, suboton na kavi na pjaci no;;;

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #163 on: 28/December/2008 »
jesi li poznavao tavija? sad je menager na sereni, ako več nije završio ugovor. ljudina rekao je da je poznavao jednog dalmatinca, i sve najbolje govorio o njemu.

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #164 on: 28/December/2008 »
jesi li poznavao tavija? sad je menager na sereni, ako več nije završio ugovor. ljudina rekao je da je poznavao jednog dalmatinca, i sve najbolje govorio o njemu.
taj sam ::yes::..ajde saznaj mi di je ako možeš..
ja sam se iskrcao sa richardom zadnji ugovor, sad je sve novo i drukčije..samo je foresi uvik foresi :deda: