Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378095 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #225 on: 06/January/2009 »
...a na ovom formu to niko ne spominje...znaci da nismo bas iskreni....ili su samo fini ljudi ovdje...

Cuj ... mene je kompanija zakinula za odredjeni novac, i ja sam to djelomicno kompenzirao, reda velicine par tisuca dolara, ali nisam se konstantno bavio kriminalnom djelatnoscu na brodu, sto operacija "shrink" podrazumjeva.

Isto tako, doslovno sam ukrao i pokoju bocu vina i steku cigareta, ali to su bili momenti slabosti, a ne zelja da se tim aktivnostima obogatim. Cak su me jednom i uhvatili i kradji, ali sam prosao samo sa warningom. Zasto? Zato jer su i menadzeri znali koliko sam potcijenjen, i da im se jednostavno ne bi isplatilo otpustiti me pa se baktati sa novajlijom.

Samo, ako imate nekoga doma tko racuna na vas, zaboravite ove za*****ancije.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #226 on: 06/January/2009 »
Pa cuj sefe definitivno imas pravo...mozda su to upravo bili trenutci slabosti,a definitivno ne pokusaj da se i ja sam obogatim...to mi nije bio plan..a niti plan u zivotu da steknem sve na taj nacin...ali eto svi mi to skontamo us voje vrijeme i na svoj nacin...neko dobar neko los....
A i cuza definitivno gdje iko od nas zeli biti...ja sam bio jednu noc zbog neke racija..a nije ni bitno..bitno je to da sam shvatio da je uzasno mjesto za boravit...a je li vrijedno toga uopce.
Drago mi je da si sa nam podijelio svoje "shrink" iskustvo... :uzdravlje:

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #227 on: 12/January/2009 »
taj shop me najviše i zanima,pa ako ima još tko kakva iskustva,bilo šta za napisati...bit ću zahvalan ;D
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #228 on: 13/January/2009 »
Starboard Holding Ltd. operates duty free retail outlets on board over 80 cruise ships throughout the world.  If you are considering working at seas, this will mean a major change in your lifestyle.  Work at sea is vastly different from that in your country and you should consider carefully before you apply whether this is the right career for you.  To help you make an informed decision, we have supplied the following information regarding employment in shops onboard various cruise vessels:

-Length of employment contract is eight (8) months, 6 months.
-Candidates must possess a valid passport prior to joining an assigned vessel.
-Salary plus commissions are paid on board in US dollars.  Monthly earnings will vary  from ship to ship, averaging approximately $1200.00 (inclusive of base salary of $500.00 US per month)
-During the first two weeks onboard NO commission is paid.  After this time,
 commission will vary from ship to ship.
-Room and board, uniforms and medical insurance are provided at no cost to the employee.
-Employment is based on an eight month contract with includes a 90 day evaluation period.
-You are required to work seven days a week, working anything from 6 to 18 hours per day.
Time off is given when the ship is in port.  Please note that in some ports, you will be required to restock the shops requiring heavy lifting.
 If you decide to join the company, you will be part of a worldwide pool of staff.  You will not be able to choose on which ship you work, and you will not necessarily stay  permanently onboard one ship or area.   
-All employees are required to share living quarters with another employee of the same sex.
-At completion of contract, an employee is eligible for holiday pay.
-All employees are required to adhere to all shipboard rules and regulations.  Please keep in mind that mandatory safety/boat drills are conducted on a regular basis.
-Must be committed to hard work, and possess a strong flair for building sales through enthusiastic customer service.
-Employees must travel at their own expense to their embarkation point and provide either a return ticket to their homeland or provide a $500.00 US deposit.  Employees completing the agreed eight (8) month contract will either be reimbursed their return airfare or returned their deposit of $500.00 US.  Should employee not complete the contract, the deposit will be utilized for the cost of the airline ticket to their homeland.
-Employment is conditional upon passing a pre-employment medical exam inclusive of  a drug test.

GIFT SHOP DUTY FREE PRODUCTS

Base Salary:  $500.00 US DOLLARS PER MONTH plus commission.
Contract Length:  Eight (8) months, 6 months

Every vessel is given a budget for the cruise.  You work as a team and all Gift Shop staff will receive commissions from all the shops onboard.

Under budget = 1.25% of total revenue divided by number of staff onboard.
Above budget = 1.50% of total revenue divided by number of staff onboard.

6 months of year, the Company will advise of double commission months meaning that should your assigned vessel meet and/or bypass the budget for the full month, double commission will apply.

DUTY FREE PRODUCTS

LOGO SHOP – Sweatshirts, T-shirts, hats, caps, toys, souvenirs, sweatpants, etc.

**cruise line logo or vessel name**

PERFUME SHOP  - 25 top selling fragrances, cosmetics such as Lancaster, Estee Lauder, Lancome.

Sales Assistants in the Perfume shop may be required to conduct a Perfume Seminar for guests onboard.

CHINA SHOP – Lladro porcelain, Swarvoski crystal, Zampiva, gift items.

FORMAL SHOP -  Men and ladies formal wear, bow ties and cummerbunds, nylons, socks, cruise wear, etc.

REGALIA SHOP – Men and ladies swimwear, straw hats, costume jewelry, cruise wear, sunglasses, designer handbags, etc.

JEWELRY SHOP – Diamonds, rubies, emeralds, sapphires, tanzanite, semi-precious stones, 14 and 18kt gold, sterling silver. Watches such as Cartier, Tag Heuer, Gucci, etc.

Sales Assistants in Jewelry shop may be required to conduct a jewelry seminar for the guests onboard.

LIQUOR SHOP - Liquor, sundries, candy, cards, books, mini pharmacy, electronics.

**Please note that this is only a brief outline of the products sold in the Duty Free Shops onboard and the merchandise will vary from cruise line to cruise line as well as from vessel to vessel**

PROMOTIONS:

Inch of Gold – sold by the inch

Cocktail Rings

All Sales Assistants onboard will receive 3% commission of total sales divided by number of staff for above promotions.

ADDITIONAL PROMOTIONS:

Designer watches such as Pierre Cardin, Seiko, Givenchy, etc @ $69.95, Tara Vanessa T’s, Loose Gemstones @ $10.00 per carat as well as other promotional items issued by Gift Shop Manager or Gift Shop Operations.

Promotional material is usually set out on tables outside the shops on Sea Days (days the ship does not enter a Port of Call) and may be brought out on the very last day of the cruise upon request by the Gift Shop Manager.

GIFT SHOP HOURS:
As the Gift Shops (Boutiques) onboard are Duty Free, the Gift Shops will not be opened in Port due to Custom Regulations. Usually the shops will open 30 minutes after the vessel has departed from the Port Of Call (varies as per Gift Shop Manager and Gift Shop Operations)

Stores (stock) are usually received on embarkation day in the ship’s home port.  All Gift Shop staff is required to assist with the loading, unpacking, ticketing and displaying the merchandise.  Remember:  You will be a team assisting one another at all times.  Heavy lifting is required.  This duty will generally take all day.  A Back Brace is mandatory during stores supplied by GLSI.  A $20.00 deposit is required for that purpose and will be reimbursed upon completion of contract.

On the last day of the cruise, the shops are usually very busy and the shops will remain open until the Gift Shop Manager advises even if time exceeds the stated closing time.  Once the shops are closed, the shops will be thoroughly cleaned and tidy ready for merchandise to be received the following day (embarkation day).  This may take several hours. The shops on board must look presentable at all times as guests onboard are visually browsing into the shops even when the ship is in a Port of Call.

You may be required to participate in a Fashion Show onboard the vessel  at the discretion of the Gift Shop Manager.

Supercharge Card – Guests onboard purchase from the Gift Shops using their onboard Supercharge card. Under no circumstances is cash to be used to complete transactions unless advised by the Gift Shop Manager.
Personal purchases – it is highly recommended that you retain all your receipts for items you purchase in the shops onboard for future reference.
Uniforms – supplied by GLSI.  Men must bring with them black dress shoes, black short tail tuxedo or dark suit.  Women must bring with them navy pumps, formal dress/wear.

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #229 on: 14/January/2009 »
taj shop me najviše i zanima,pa ako ima još tko kakva iskustva,bilo šta za napisati...bit ću zahvalan ;D

Covjek ti je sve rekao...ali to ipak nemozes shvatiti dok ne odes na brod....skroz druga slika od one koju imas sad bez iskustva...no najbolja je pozicija koju mozes dobiti,ako nisi skolovan za neku drugu poziciju na brodu...a takvih je malo.
pozz

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #230 on: 14/January/2009 »
Covjek ti je sve rekao...ali to ipak nemozes shvatiti dok ne odes na brod....skroz druga slika od one koju imas sad bez iskustva...no najbolja je pozicija koju mozes dobiti,ako nisi skolovan za neku drugu poziciju na brodu...a takvih je malo.
pozz

znam...sve sam shvatio :uzdravlje:

ko i sve drugo u životu,dok ne probaš,nemaš pravo previše pričat o tome :embarrased:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #231 on: 15/January/2009 »
 ;D hi hi hi pozdrav svima...
 u ponediljak 12.01. san zvala EP, Tomislava i pitala sta se dogadja jerbo mi gori pod nooogamaaa :-))))',pa mi je receno da se javim do 25.01.,ako se on ne javi prije,da ce imat vecinu datuma za ukrcaj,vecinu znaci za cilu tu grupu sta je bila kad i mi shark,12.11.2008,prije dva miseca tocno. ::yes::
        eto su novosti :run: lipo je zivit u iscekivanju necega tako ka sta je ukrcaju na brodusinu i rad u ludim i nezaboravnim uvjetima :plovim: :yahoo:,sve je to dobro,svi novi clanovi foruma neka se ne povode previse za negativnim iskustvima,ima i toga naravno da ima i bit ce uvik ,kako na kraju tako i na moru i svugdi di su ljudi oT... :deda:
         :-))))'   veliki pozdrav :uzdravlje:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #232 on: 15/January/2009 »
E ne mogu ti rec kolko mi je drago ovo cut, vec mi je bilo cudno kak nikom osim mene nisu nista javili iz te grupe od 12.11.
I da nadam se da ce bar jos neko od vas na Celebity, javite se kad saznate gdje ko ide i kad  :uzdravlje:

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #233 on: 18/January/2009 »
 :D eheheeej,pozdrav, shark u kojoj si fazi,kada ides po vizu i kad trebas napravit ljecnicki,opisi sta se sad dogadja,ako imas vrimena ="" :-))))'
      hvala :rolleyes:

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #234 on: 18/January/2009 »
ok! U Zagrebu, u hotelu "I" su bila( koliko nam je poznato) 12. i 13. 11.08. dva interview-a u organizaciji Employment-Power-a.
Za sada se po Forumu javljaju SHARK i TBF koji su primljeni iz grupe 12.11.08. od njih 46 (samo 6 nije prošlo; kaže TBF).
Gdje su ostali ? Javite se na Forum ili direktno nekome od nas.
Ja sam(Marna) bila 13.11.08. na istom mjestu sa još 70-tak ljudi na interview-u. Polovica su bili veterani i normalno je da su dobili posao kao i datum ukrcaja prije nas ostalih "begginera".
Za sve nas je pametnije da smo u kontaktu( da se držimo skupa), a ovaj Forum upravo to i omogućava.
Pozdrav svima i konektirajmo se!!!!!

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #235 on: 18/January/2009 »
:D eheheeej,pozdrav, shark u kojoj si fazi,kada ides po vizu i kad trebas napravit ljecnicki,opisi sta se sad dogadja,ako imas vrimena ="" :-))))'
      hvala :rolleyes:

Evo da se javim malo, obavio sam ljecnicki u srijedu kod Dr. Batarela u Zg, sve je bilo super i preporucujem ga svakome jer ce vam izaci maksimalno u susret, evo recimo ja imam dioptriju na jedno oko preko -2 (mislim da sam citao da je dozvoljeno +-1.5) i nije mi uopce radio probleme vec me samo malo svjetovao u vezi toga, a sto se tice kompanije dao mi je prolaz bez problema, osim toga pregled je trajao oko pola sata, nakon cega se ide blizu maksimirskog stadiona slikati pluca , a poslje toga vaditi krv blizu kvatrica (dati ce vam upute), i s tim slikama pluca i bocicom krvi se vracate Dr. Batarelu
To je to sto se tice ljecnickog, oni tada razne pretrage s tom krvi, ukljucujuci droge i sl., i javljaju vam se drugi dan SAMO u slucaju da nesto nije bilo u redu, ako je sve ok nikom nista, oni salju pretrage i sve te papire u EP i vi ste mirni
Jedna napomena samo za sve koji idu na ljecnicki, odite prije kod svojih doktora opce prakse i trazite da vam da ili iskopira mali karton na kojem su evidentirani datumi i tipovi cjepljenja koje ste primili za zivota (mumps, ospice i sl.), trebati ce vam jer to kompanije zahtjevaju, a to svako ima jer se uglavnom obavlja kao bebi ili za vrijeme skolovanja, e i da cijena svega tog je 1100kn
Ja evo sad vjerojatno ovaj tjedan vadim visu oko koje nebi trebalo biti problema, a onda pakiranje i slatke brige do 20.02.  :uzdravlje:

ok! U Zagrebu, u hotelu "I" su bila( koliko nam je poznato) 12. i 13. 11.08. dva interview-a u organizaciji Employment-Power-a.
Za sada se po Forumu javljaju SHARK i TBF koji su primljeni iz grupe 12.11.08. od njih 46 (samo 6 nije prošlo; kaže TBF).
Gdje su ostali ? Javite se na Forum ili direktno nekome od nas.
Ja sam(Marna) bila 13.11.08. na istom mjestu sa još 70-tak ljudi na interview-u. Polovica su bili veterani i normalno je da su dobili posao kao i datum ukrcaja prije nas ostalih "begginera".
Za sve nas je pametnije da smo u kontaktu( da se držimo skupa), a ovaj Forum upravo to i omogućava.
Pozdrav svima i konektirajmo se!!!!!

Potpis na sve sto si rekla, lakse je cekat u ekipi nego solo, ali problem ti je sto dosta ljudi kojih se ova tema (rad na brodu) dotice nezna za ovaj vrlo koristan forum, siguran sam da bi se javila vecina onih koji cekaju ukrcaj, ali eto sta je tu je
Osim mene i tbf jos ti je tmia bila 12. za shop i to je to koliko ja znam za sad na ovom forumu, mislim da je oko 300 ljudi primljeno u ovoj turi za shop ako se zbroje Beograd, Zagreb i Budimpesta u tih 6 dana, sto je neki normalan broj, pa eto i ja pozivam svakog ko je bio neka se jave da podjelimo iskustva, da vidimo ko je u kojoj fazi, i gdje i kad se ko ukrcava

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #236 on: 18/January/2009 »
 oT :( ajme,i ja iman dioptriju oko -2.20???? ocu imat problema ili??? samo to sad triba da ne prodjen ljecnicki zbog toga,neeeee oT oT oT oT

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #237 on: 18/January/2009 »
oT :( ajme,i ja iman dioptriju oko -2.20???? ocu imat problema ili??? samo to sad triba da ne prodjen ljecnicki zbog toga,neeeee oT oT oT oT

.................Dr. Batarelo u Zg, sve je bilo super i preporucujem ga svakome jer ce vam izaci maksimalno u susret, evo recimo ja imam dioptriju na jedno oko preko -2 (mislim da sam citao da je dozvoljeno +-1.5) i nije mi uopce radio probleme vec me samo malo svjetovao u vezi toga, a sto se tice kompanije dao mi je prolaz bez problema........................  ;D

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #238 on: 23/January/2009 »
ma ludilo,jos jedna vesela vijest,ako niste znali,treba jos polozit i brevete,po novom zakonu,zadar ili sibenik i ko zna di jos,to kosta jos dodatnih 2000kn-oko 300eura(sala),a to sve da bi se moga placat porez i sve sta ide uz to,mislim nije lose u jednu ruku,ali su nam to mogli i prije rec,blal bla.... :rtfm:,iman osjecaj da necu jos tako lako u taj duty free shop,ep se ne javlja,a ovu info san dobila od momka koji isto "ide" radit u duty free,hm.... oT
       ma dobro bit ce sta bude..... :-))))' :uzdravlje:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #239 on: 23/January/2009 »
ma ludilo,jos jedna vesela vijest,ako niste znali,treba jos polozit i brevete,po novom zakonu,zadar ili sibenik i ko zna di jos,to kosta jos dodatnih 2000kn-oko 300eura(sala),a to sve da bi se moga placat porez i sve sta ide uz to,mislim nije lose u jednu ruku,ali su nam to mogli i prije rec,blal bla.... :rtfm:,iman osjecaj da necu jos tako lako u taj duty free shop,ep se ne javlja,a ovu info san dobila od momka koji isto "ide" radit u duty free,hm.... oT
       ma dobro bit ce sta bude..... :-))))' :uzdravlje:
Kakve brevete?Sta je to?
Ovi iz agencije nam nista nisu rekli.... ""]]
tmia