Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378094 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #240 on: 23/January/2009 »
Kakve brevete?Sta je to?
Ovi iz agencije nam nista nisu rekli.... ""]]

Brevete su dalmatinski izraz za certifikate koje polazu pomorci koji prave karijeru na moru.
Ja imam 7 godina staza na morima, i nula breveta. Niti su mi trebali niti su me zanimali.
Oni certifikate koje sam polozio na brodu (safety, first aid, firefighter, libeboat commander ...), besplatno naravno, su mi koristili pri dobivanju posla u mojoj drugoj kompaniji, ali da bih ja sada isao regulirati te stvari po nasem zakonu, ne pada mi na pamet.
Srpski kandidati se ne moraju bojati, jer je ova ideja potekla od strane Hrvatske vlade, kako bi ukljucila par desetaka tisuca hrvatskih pomoraca u porezni sustav.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #241 on: 23/January/2009 »
Brevete su dalmatinski izraz za certifikate koje polazu pomorci koji prave karijeru na moru.
Ja imam 7 godina staza na morima, i nula breveta. Niti su mi trebali niti su me zanimali.
Oni certifikate koje sam polozio na brodu (safety, first aid, firefighter, libeboat commander ...), besplatno naravno, su mi koristili pri dobivanju posla u mojoj drugoj kompaniji, ali da bih ja sada isao regulirati te stvari po nasem zakonu, ne pada mi na pamet.
Srpski kandidati se ne moraju bojati, jer je ova ideja potekla od strane Hrvatske vlade, kako bi ukljucila par desetaka tisuca hrvatskih pomoraca u porezni sustav.
Pa zato mi je i bilo cudno...
Znam da se uglavnom sve o sigurnosti polaze na brodu,besplatno naravno...
A,to ako je vlada Hrvatske donela neki nov zakon,da bi uzeli dodatne pare e to je vec njihov problem... :pop1:
tmia

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #242 on: 23/January/2009 »
Brevete su dalmatinski izraz za certifikate koje polazu pomorci koji prave karijeru na moru.

 :nono:

In the U.K. and U.S. military, brevet referred to a warrant authorizing a commissioned officer to hold a higher rank temporarily, but usually without receiving the pay of that higher rank. An officer so promoted may be referred to as being brevetted. For example, "He was brevetted major general."
  or:# Brevet (military), a temporary authorization for a person to hold a higher rank
# Aircrew brevet, a badge worn by qualified aircrew in the Royal Air Force and British Army
# Parachutist brevet another name for Parachutist Badge
 ...etc. like D2(prije B2)
   

POSEBNI PROGRAMI TEMELJNE SIGURNOSTI NA BRODU:
  · OSOBNO PREŽIVLJAVANJE
  · OSNOVNA PRVA POMOĆ
  · PROTUPOŽARNA ZAŠTITA
  · OSOBNA SIGURNOST I DRUŠTVENA ODGOVORNOST
   

STCW A-VI/1  :deda:

 :hekla: ....i tako .....
upravo tako to je za ljude iz Hrvatske,a za ostale ne znan,zvala je tajnica iz EP i to javila :-))))',eto,a i nije mi jasno da to nije do sada tribalo???, a tako to ide porez ovo ono ,lova lova lova ,...a sta se tice samog D" breveta to je u biti skroz korisna stvar i nikad ne znas kad ti moze zatribat,a uostalom traje zaaaaauvik,YEAH......
 ::yes::
................. :-*

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
brevete
« Reply #243 on: 23/January/2009 »
Pa hajde recimo da ja i ne znam sto su "brevete". To samo potvrdjuje koliko su one vazne u mojem zivotu.
Znacenje "breveta" sam izvukao iz konteksta razgovora u kojima bi se pomenula ta rijec.

Ne bih znao zasto bi se agencija mijesala u pitanje breveta, jer koliko znam, sav posao prijavljivanja i odjavljivanja pomoraca je bacen na ledja pomoraca, a ne agencija.
Isto tako, ako se covjek ne zeli prijaviti u porezni sustav, i zeli si osigurati mirovinu i zdravstvenu zastitu u vlastitoj reziji (preporucujem), nitko mu nista ne moze. Presitna su pomorci riba da bi drzavne komisije isle istrazivati gdje rade i placaju li porez.

 :pop1:

pozdrav tmii a tbf-u hvala na pojasnjenju  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #244 on: 23/January/2009 »
Brevete su dalmatinski izraz za certifikate koje polazu pomorci koji prave karijeru na moru.

 :nono:

 :hekla: ....i tako .....
upravo tako to je za ljude iz Hrvatske,a za ostale ne znan,zvala je tajnica iz EP i to javila :-))))',eto,a i nije mi jasno da to nije do sada tribalo???, a tako to ide porez ovo ono ,lova lova lova ,...a sta se tice samog D" breveta to je u biti skroz korisna stvar i nikad ne znas kad ti moze zatribat,a uostalom traje zaaaaauvik,YEAH......
 ::yes::
................. :-*

Ma bezveze,to isto se polaze i na brodu i njihovi sertifikati su validni,ovo nase ko zna...
Drugo,nismo mi pozavrsavali pomorske skole i fakultete,njima je to shvatam potrebnije
Nama,sve sto treba naucicemo i polagati tamo bez daljnjeg,sto je i normalno..
Ja sam kontala da je to Starboard trazio,a ne drzava Hrvatska...
Al eto......pare,pare i opet,pare!!! oT
Da,da Sefe slazem se sa tobom!!! :pop1:
tmia

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #245 on: 23/January/2009 »
Ono sto sam naveo gore nije imalo veze sa brevetom STCW A-VI/1 - temeljna sigurnost na moru vec sa reformom mirovinskog sustava za pomorce (pardon tbf) pa sam uklonio post, a da taj brevet STCW A-VI/1 je potreban, ima cak navedeno i ovdje http://www.employment-power.com/gotthejob/ , ali kao sto Sef kaze neke kompanije omogucuju da se polaze na brodu, tako sam i ja cuo, no ocito iz ove polemike da neke ne i ocito je u tome stvar, ja se ukrcavam za 4 tjedna i nije me nitko zvao niti me ista pitao vezano uz to, ako budu javiti cu  :uzdravlje:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #246 on: 23/January/2009 »
Ono sto sam naveo gore nije imalo veze sa brevetom STCW A-VI/1 - temeljna sigurnost na moru vec sa reformom mirovinskog sustava za pomorce pa sam uklonio post, a da taj brevet STCW A-VI/1 je potreban, ima cak navedeno i ovdje http://www.employment-power.com/gotthejob/ , ali kao sto Sef kaze neke kompanije omogucuju da se polaze na brodu, tako sam i ja cuo, no ocito iz ove polemike da neke ne i ocito je u tome stvar, ja se ukrcavam za 4 tjedna i nije me nitko zvao vezano uz to, ako budu javiti cu  :uzdravlje:
Ni ja nisam obavestena o ovome,niti iko od mojih drugara koji idu za shop!
A oni koji su vec duze rade na brodu,sve testove vezano za sigurnost su polagali tamo direkt na brodu na kom su zaposleni..
Svejedno da li rade u restoranu,baru ili u shopovima...
Uopste mi nije jasno cemu polemika.. -()-
tmia

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #247 on: 23/January/2009 »
Certifikat (ili brevet) STCW A-VI/1 - temeljna sigurnost na moru svi ljudi koji rade na brodu moraju imati bez obzira hrvati, srbi ili makedonci, e sad je samo stvar zasto taj neko koga spominje tbf da su ga zvali,

Quote
...............a ovu info san dobila od momka koji isto "ide" radit u duty free,hm.......  oT

ne moze to poloziti na brodu vec to mora platiti u hrvatskoj, ili je da neke kompanije ne omogucavaju da se polozi na brodu vec traze da ga imas vec polozenog, bar je meni to logicno, ili agencija ima neki dogovor sa ovima koji izdaju STCW A-VI/1 - temeljna sigurnost na moru u hrvatskoj pa dodatno zaraduju  :tuctuc:

tbf tko je uopce taj "momak" i koliko je ta informacija provjerena, kada bi se on trebao ukrcati, ako nije tajna +U+

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #248 on: 24/January/2009 »
 b00/ pozdrav,on se zove Marko,vec san bila napisala,iz Splita je kao i ja i cujemo se redovno,a bio je s nama u ZG na razgovoru i ceka datum kao i ja,sinoc me zva i to mi je javija,jer se cujemo na mob. ako ima kakvih novosti.
I tako mi je to javija da ga je zvala tajnica iz EP i to mu objasnjavala,sad ni meni nije jasno ali cu ga nazvat u cemu je stvar,a sad idem zvat EP da cujen iz prve ruke!  :rolleyes:
 :uzdravlje:............

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #249 on: 24/January/2009 »
Ep ne radi subota je, ali nesto mi nije jasno ja imam datum ukrcaja i to za samo 4 tjedna, a nitko mi nije nista govorio u vezi toga, kako to da on to mora vadit, a nije mu jos stigao ni poziv, e da i sta nisi ti bila nesto govorila da ti je Tomislav javio da cete dobit pozive do 25. najkasnije  -()-

Evo jos jedna potvrda onog sto sam govorio da se to rijesava na brodu besplatno, ovaj quote je jedan stari post jednog kolege koj se bio ukrcavao prosle godine i dotice se ove nase polemike

...................zenska mi je rekla da mi treba lijecnicki kod ovlastenog doktora i polozen ispit o sigurnosti na moru. E sad, u agenciji su mi rekli da cu taj ispit polagati na brodu, pa me zanima kako ste vi ostali to rijesili?
Buduci da putujem za 3 tjedna mislim da nemam vremena poloziti ispit i sve rijesiti, ali ionako cu to polagati na brodu i nista me nece kostati.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #250 on: 24/January/2009 »
Ep ne radi subota je, ali nesto mi nije jasno ja imam datum ukrcaja i to za samo 4 tjedna, a nitko mi nije nista govorio u vezi toga, kako to da on to mora vadit, a nije mu jos stigao ni poziv, e da i sta nisi ti bila nesto govorila da ti je Tomislav javio da cete dobit pozive do 25. najkasnije  -()-

no;;;,a jesam prijatelju,rekao je Tomislav do 25.,a to je sutra(nedilja),eto vidis,tako da cu zvat u ponediljak,ali da je sta doslo vec bi on zva!ma znas kako to vec ide,mislim znas s pocetka ove price o zaposlenju za gift shop preko EP,isto se sve bilo oteglo,ali eto bit ce valjda,nisan toliko opterecena oT.....razbijala ja glavu ili ne bit ce kako bude,ni meni neke stvari nisu jasne niti mogu nac tu neke odgovore,ali se ne zanosin da je to neka idealna situacija i znan da se uvik mogu ocekivat neki za..bi,da oprostis na izrazu oT,ali ako su to neke sitnice da se prezivit,samo da oni ne zaborave na mene i na sve ostale ljude,jer 800eura+troskovi puta, nije sala,bar meni,ipak obrcu nas novac,samo mislin da bi bilo fer da nam objasne neke stvari tako da ih CEO SVET razume, :uzdravlje: rekli bi nasi prijatelji iz srbije...... bumo videli,ne bu nas niko hm, ovo i ono :nono: :D :D :uzdravlje: pozdrav

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #251 on: 24/January/2009 »
Ma slazem se 100% i razumijem te, ali zasto bi ljudi placali nesto sto mogu dobiti besplatno na brodu, ionako smo ko sto i sama kazes dali brdo love do sad, evo samo da predocimo troskove za shop koje cemo mi imati:

provizija EP - 250eur
avionska karta - 550eur
ljecnicki - 150eur
visa - 100eur
polog za shop pri ukrcaju - 400eur (onih 500$ koji se vracaju na kraju ugovora, ali ih ipak treba platiti na ukrcaju)
"za svaki slucaj" barem - 50eur
i sad jos ako hoce da platimo taj certifikat - 300eur
TOTAL - 1800eur (a placa cca 1200$ oT)

Ne znam za ostale ali ovo su meni dosta velike pare, i iako svi mi znamo da je to lova kojom "kupujemo" zivotnu priliku, ipak je to iznos koj nije lako skupiti i isplatiti u ovim nasim uvjetima, i zao mi je onda da se povrh toga placa nesto sto nije potrebno i sto se moze odraditi besplatno na brodu.
A neznam vidjeti cemo iduci tjedan sta ce nama javiti vezano uz taj certifikat i hoce li uopce ista  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #252 on: 24/January/2009 »
Hmda ... ja sam davne '99 prosao doooosta jeftinije, ali sam se ukrcao na brod u Veneciji  :deda:
Bilo kako bilo, mislim da se nitko ne mora bojati za svoj novac, Joy Agency je zatvorila vrata.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #253 on: 25/January/2009 »
Hmda ... ja sam davne '99 prosao doooosta jeftinije, ali sam se ukrcao na brod u Veneciji  :deda:
Bilo kako bilo, mislim da se nitko ne mora bojati za svoj novac, Joy Agency je zatvorila vrata.
salve chief :D,dobro zboris...btw.pst. lip ti je kaish tj. remen,kupi i meni jedan :-*
    Ovako,bas san procitala sve jos jednom one papire od starboarda,koje san dobila kad sam uplatila lovu u EP,znaci to su papiri s uputama o svemu sta se tice nas koji se ukrcavamo tj. koji smo dobili posao,tu sve pise kako se ponasati uraznim situacijama,sta se ocekuje od nas,kako taj posao funkcionira, itd. ,a izmedju ostalog i o tome koji su papiri "obavezni",koje potvrde ,papir koji je vazan skoro kao visa je potvrda o ljenickom pregledu tj. da je sve ok s nama,bez tog papira koji nam treba biti stalno pri ruci, nema ukrcaja na brod makar se nalazili ispred broda!
Tako tamo pise,a pise jos i to da mi koji ne radimo ljecnicki u miamiju,nego tamo gdje boravimo,ponesemo racun od istog pregleda i da to starboard refundira(reimbursed-150dol.),to nama agencija ni ne spominje,a sve ovo pisen samo zato jer se nigdi ne spominje potvrda o polozenoj temeljnoj sigurnosti na brodu???????
ETO,pa se mi mozemo mislit,mislim ja znan da za brod i za provest odredjeni period nabrodu triba znat neke osnove sugurnosti,prvu pomoc i protupozarne momente,ali koliko san skuzila ode na forumu to se polaze kad se dodje na brod,zar ne?I to pokriva firma koja te zaposli.    ::yes::
     
     :-))))' e i sta bih ja jos volila sta se tice ovog foruma,par puta san postavila neka pitanja,a ne sican se da sen dobila odgovor,volila bi da se jave neke osobe koje su momentalno na kruzeru i rade u duty free shop ili koji su barem nedavno bili i da bude malo vise,malo obilatijih informacija,nas nekoliko se vrtimo tu vec dva miseca,ljuuuudi diii steeee???? ocu rec da me zanimaju neke tocno odredjene stvari,mene kao zensku osobu koja treba otic radit za Starboard :D HVALA :-))))'
POZDRAV  :uzdravlje:
   

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #254 on: 25/January/2009 »
Da dobro si procitala, moras imati ta 2 papira s medicinskog pregleda pri ukrcaju, ali njih ces dobiti od agencije tek pred polazak u paketu skupa s avionskom kartom, jer ih ljecnik kada zavrsi ne salje tebi nego ih salje direktno u agenciju, te ih agencija prosljeduje Starboardu nakon cega oni salju garantno pismo s kojim se vadi visa, takva ti je procedura  ;D
Sto se tice ljecnickog, tocno je da Starboard pokriva troskove ljecnickog do 150$, meni su mislim cak to i spomenuli u agenciji, a i pise u papirima, samo cuvajte racun  +U+
A vezano uz te certifikate, ne spominju se nigdje jer se MOGU POLOZITI NA BRODU BESPLATNO, i nema smisla placati ih u Hrvatskoj  ::yes::