Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378097 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #255 on: 25/January/2009 »
Da dobro si procitala, moras imati ta 2 papira s medicinskog pregleda pri ukrcaju, ali njih ces dobiti od agencije tek pred polazak u paketu skupa s avionskom kartom, jer ih ljecnik kada zavrsi ne salje tebi nego ih salje direktno u agenciju, te ih agencija prosljeduje Starboardu nakon cega oni salju garantno pismo s kojim se vadi visa, takva ti je procedura  ;D
Sto se tice ljecnickog, tocno je da Starboard pokriva troskove ljecnickog do 150$, meni su mislim cak to i spomenuli u agenciji, a i pise u papirima, samo cuvajte racun  +U+
A vezano uz te certifikate, ne spominju se nigdje jer se MOGU POLOZITI NA BRODU BESPLATNO, i nema smisla placati ih u Hrvatskoj  ::yes::


        :run: ::yes:: yeeeeeeah pravda svimaaa ,a ne samo njima!  :-))))' :D

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #256 on: 26/January/2009 »
 :uzdravlje: Holland America............................... :run:........................................ :hekla:.................................. brzo brzo da ispleten djemper ako oden na Alasku....................... :yahoo:
   POOOZdrav,evo upravo razgovarala s Tomislavom,je tribamo polozit taj D2 i napravit matrikulu(seaman"s book) i to je to! ::yes:: sad oni to sredjuju sa zadrom da prodjemo sta jeftinije(1000kn za 1 dan),inace san zvala tu po Splitu,dodje 1900kn+240 ispit i traje 6 dana!
 :plovim:da to je vezano za Hrvatski zakon i vezano je za mirovinsko i zdravstveno,znaci dok smo na brodu doma nam dolaze uplatnice! ..... i tako da sad opet ne sirim pricu,(bojin se chiefa i njegovog novog remena :deda: :tuctuc: :D) ko ide za starboard iz Hrvatske najbolje da nazove i pita Tomislava,a mislim da ce i oni sami svih obavijestiti.Hvala
          A kao sto ste mozda primjetili,a mozda i ne ja sam dobila Holland America etooooo ga :-))))'............................. :-*


About Holland America Line [a division of Carnival Corporation and plc (NYSE: CCL and CUK)]
Holland America Line's fleet of 14 ships offers nearly 500 cruises to 314 ports of call in 97 countries, territories or dependencies. Two- to 108-day itineraries visit all seven continents, including Antarctica, South America, Australia/New Zealand and Asia voyages; a Grand World Voyage; and popular sailings to ports in the Caribbean, Alaska, Mexico, Canada/New England, Europe and Panama Canal. A 14th ship, ms Eurodam, will launch in July 2008.  :pop:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #257 on: 26/January/2009 »
:uzdravlje: Holland America............................... :run:........................................ :hekla:.................................. brzo brzo da ispleten djemper ako oden na Alasku....................... :yahoo:
   POOOZdrav,evo upravo razgovarala s Tomislavom,je tribamo polozit taj D2 i napravit matrikulu(seaman"s book) i to je to! ::yes:: sad oni to sredjuju sa zadrom da prodjemo sta jeftinije(1000kn za 1 dan),inace san zvala tu po Splitu,dodje 1900kn+240 ispit i traje 6 dana!
 :plovim:da to je vezano za Hrvatski zakon i vezano je za mirovinsko i zdravstveno,znaci dok smo na brodu doma nam dolaze uplatnice! ..... i tako da sad opet ne sirim pricu,(bojin se chiefa i njegovog novog remena :deda: :tuctuc: :D) ko ide za starboard iz Hrvatske najbolje da nazove i pita Tomislava,a mislim da ce i oni sami svih obavijestiti.Hvala
          A kao sto ste mozda primjetili,a mozda i ne ja sam dobila Holland America etooooo ga :-))))'............................. :-*


About Holland America Line [a division of Carnival Corporation and plc (NYSE: CCL and CUK)]
Holland America Line's fleet of 14 ships offers nearly 500 cruises to 314 ports of call in 97 countries, territories or dependencies. Two- to 108-day itineraries visit all seven continents, including Antarctica, South America, Australia/New Zealand and Asia voyages; a Grand World Voyage; and popular sailings to ports in the Caribbean, Alaska, Mexico, Canada/New England, Europe and Panama Canal. A 14th ship, ms Eurodam, will launch in July 2008.  :pop:

Cestitam tbf :uzdravlje: , bas mi je drago da je napokon jos neko dobio ukrcaj iz te nase grupe, koj brod u HAL i kada je ukrcaj  ;D

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #258 on: 26/January/2009 »
Cestitam tbf :uzdravlje: , bas mi je drago da je napokon jos neko dobio ukrcaj iz te nase grupe, koj brod u HAL i kada je ukrcaj  ;D
a ne znam jos,pocea mi je tamo nabrajat imena i prezimena  ljudi :embarrased:, koji su dobili datum i govori da ce sad svaki dan neko dobit datum ::yes::,uglavnom od sredine 2. pa dalje u 3.  .....ma meni skoroz dobro,cak bi volila 3.mj.a tako ce i bit mislim.
super mi je holland line,mada su neki govorili da nije neka placa,ali sve je to meni ok,jos ako me dopadne neki brod da pici sta vise po svitu meni ludilo,a ima ih sta idu na vise kontinenata,kao i tebe sta je dopalo,ma ko ti moze platit da vidis kanadu,aljasku,rusiju,novi zeland???? prijatelju bit ce to adventure of the lifetime.yeaaaah..... oT :run: juuuuhu me happpppyy :yahoo:
drzi se prijatelju i svi ostali,nesto sta danas izgleda kao problem,sutra cemo se tome smijatiiii....radis,putujes uzivas opet radis radis radis pa opet uzivassss do bola,... :uzdravlje: Zivili

Offline jellyfishing

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
  • "...i'll b back..."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #259 on: 26/January/2009 »
 :plovim: huh.. mene zanima to oko plaća..koliko prosječno mjesečna plaća izađe?? neko... pls.. !!!!!!!!!!!

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #260 on: 26/January/2009 »
:plovim: huh.. mene zanima to oko plaća..koliko prosječno mjesečna plaća izađe?? neko... pls.. !!!!!!!!!!!
hi, ima ti na forumu samo trebas malo bolje potraziti ili kliknes na search i upises placa... uglavnom ako mislis za rad u duty free shop preko starboarda osnovica je 500$+provizija na prodanu robu,a to sve opet ovisi koja kompanija tj. koji brod...0d 850$-1200$-1600$-1800$ ovisi,sve ovisi...... oT
 :D

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #261 on: 26/January/2009 »
U gift shopu u prosjeku 1200$ za shop assistanta, koliko ja cujem od ljudi koji su gore od 1000$ do 1500$ zavisno od broda, kompanije, duljine kruza, lokacije di brod plovi, itd.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #262 on: 28/January/2009 »
 jellyfishing kaže: Pogledaj post
pozz...
ja sam u novembru imala interview u zagrebu za shop i prosla sam!
medjutim ja sam odabrala tek poslije 15.marta da idem! sad .. tacno ne znam kada ce to biti ( datum i sl. ). medjutim.. zanima me, mada sam vec dosta citala po forumima ali da mi neko tacno kaze ako je u mogucnosti koliko ukupno mjesecna placa izadje u shopu! pls.. neko!!!!!


       ???kako to odabrala si ti poslije 15.marta da ides??????? oli se moze birat kad?? ""]] ne razumin oT

Offline galagher

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #263 on: 28/January/2009 »
Jeli moguće da je tako mala lova za gift? Ipak se radi cijeli dan, a koliko vidim niko nije uspio zaraditi preko
2 000 U$D ?!! Daj nek se javi neko ko je sad na brodu i dajte malo friških informacija o lovi.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #264 on: 29/January/2009 »
Jeli moguće da je tako mala lova za gift? Ipak se radi cijeli dan, a koliko vidim niko nije uspio zaraditi preko
2 000 U$D ?!! Daj nek se javi neko ko je sad na brodu i dajte malo friških informacija o lovi.

Ko ti je reko da se radi cijeli dan lagao te, eventualno na sea day i turn around, pa nije to restoran di konobar radi po dva sittinga za svaki obrok i svaki mu traje po dva sata, shopovi su duty free sto znaci da ne rade u 90% luka koje brod posjecuje, sto opet znaci da si ti slobodan vecinu puta kada je brod u luci, a sada pogledaj na ovom primjeru koliko je brod u luci na jednom kruzu (konkretno moj brod) http://www.celebritycruises.com/search/vacationItinerary.do;jsessionid=0000Yon9B-U6vtIn98pbWuzbA4_:12hdbcveb?packageCode=CS14U034&backPageName=Itinerary+Search+Results
e a onda u skladu s time ti je i placa, moglo bi i malo vise ali nije lose, a ako ti je iskljucivo do para restoran je mjesto gdje ces do najvise para, ali ces ih bogme morati i zasluziti

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #265 on: 29/January/2009 »
 no;;; pozdrav,
ne znan sta bi mislila,zvala san opet u agenciju malo da vidin u kojoj su fazi sta se tice tog fu...ng breveta,bez kojeg se ne mozemo ukrcat po rijecima gdjice iz EP,zanimalo me da li mi se isplati cekat njihov dogovor za Zadar ili da to rijesim u Splitu,kao u zadru bi oni to pokusali rijesit za 1000kn,a u st dodje 1900+240 ispit,a doje na isto jer dok dodjes do zadra i svi ostali troskovi dodje ti na isto,bar meni!
e sad,doticna  gdjica iz agencije mi je naglasila kako su zasad trazili samo muskarce i oni su uglavnom dobili datume,kao takva je potraznja, oT zvucala mi je dosta letargicno i nije bas uspijevala razgovijetno objasniti neke stvari :nono:,cini mi se da ni oni sami ne znaju sta i kako napraviti,nekako su zateceni sa situacijom.
kad san je pitala za brod i datum,rekla mi je nesto skroz drugo kako  se trude rijesiti ovu situaciju sta prije i da ce nastojat barem nas ukrcat tu po europi na proljece??kakav je to odgovor????? oT -()-
           dolazi mi da nazoven direktno Starboard u miami i da se malo raspitam barem cu dobit direktne i suvisle odgovore............ a to cu i napravit!


                vuk dlaku mijenja,ali cud nikada!    naljutila san se ::yes:: :tuctuc:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #266 on: 29/January/2009 »
oli si se najidila  :-* letargija, konfuzija i ukrcavanje na proljece  :pop:  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline galagher

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #267 on: 29/January/2009 »
Ko ti je reko da se radi cijeli dan lagao te, eventualno na sea day i turn around, pa nije to restoran di konobar radi po dva sittinga za svaki obrok i svaki mu traje po dva sata, shopovi su duty free sto znaci da ne rade u 90% luka koje brod posjecuje, sto opet znaci da si ti slobodan vecinu puta kada je brod u luci, a sada pogledaj na ovom primjeru koliko je brod u luci na jednom kruzu (konkretno moj brod) http://www.celebritycruises.com/search/vacationItinerary.do;jsessionid=0000Yon9B-U6vtIn98pbWuzbA4_:12hdbcveb?packageCode=CS14U034&backPageName=Itinerary+Search+Results
e a onda u skladu s time ti je i placa, moglo bi i malo vise ali nije lose, a ako ti je iskljucivo do para restoran je mjesto gdje ces do najvise para, ali ces ih bogme morati i zasluziti

Mislio sam da su kruzeri uglavnom u toplijim krajevima, a koliko sad vidim ima ih i u našim tj europskim vodama. Evo već neko vrijeme razmišljam o odlasku na brod , ali mi se to čini premala lova za odlazak od kuće. U kontaktu sam sa Invermore Shipping tj Doris Margan. Imali ko kakvih iskustava sa tom agencijom, koliko oni naplaćuju proviziju i ostalo? Shark ti si na brodu ili tek ideš?

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #268 on: 29/January/2009 »
oli si se najidila  :-* letargija, konfuzija i ukrcavanje na proljece  :pop:  :rofl:
hm  :rolleyes:,   razumis? probat ce nas ukrcat po evropi ,a kartu smo platili kao do miamija5800kn-karta+provizija)???suuuuuper :-))))' :-))))' :-))))' :-))))' :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
                         samo se mudrac i gluuup covik niiikad nece prominit(sjor konfucije) ::yes:: :deda:     

     

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #269 on: 30/January/2009 »
hm  :rolleyes:,   razumis? probat ce nas ukrcat po evropi ,a kartu smo platili kao do miamija5800kn-karta+provizija)???suuuuuper :-))))' :-))))' :-))))' :-))))' :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
                         samo se mudrac i gluuup covik niiikad nece prominit(sjor konfucije) ::yes:: :deda:

Nemoj se ljutit, ali ne znam kome si ti dala tolike pare, ja sam dao 4000kn(550eur)za kartu + 1900kn(250eur) provizije  -()-

Mislio sam da su kruzeri uglavnom u toplijim krajevima, a koliko sad vidim ima ih i u našim tj europskim vodama. Evo već neko vrijeme razmišljam o odlasku na brod , ali mi se to čini premala lova za odlazak od kuće. U kontaktu sam sa Invermore Shipping tj Doris Margan. Imali ko kakvih iskustava sa tom agencijom, koliko oni naplaćuju proviziju i ostalo? Shark ti si na brodu ili tek ideš?

Evo link http://www.cruisecompete.com/lines/cruise_lines.html pa gledaj di ih sve ima, cijeli svijet  ;D , a tebi svaka cast ako kod kuce na poslovima obicnog prodavaca mozes zaraditi 1000eur + troskovi zivota (koje nemas na brodu), ja ne mogu ni kao shop manager u hrvatskoj i zato idem na brod za tri tjedna, agencije su ti sve vise manje iste po svemu i razlika je u nijansama, a imas ih sve ovdje na forumu  :uzdravlje: