Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 378052 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #270 on: 30/January/2009 »
Nemoj se ljutit, ali ne znam kome si ti dala tolike pare, ja sam dao 4000kn(550eur)za kartu + 1900kn(250eur) provizije  -()-


e pa to karta+provizija=5900kn,to san i mislila,sta ne? e karta 4000kn(550eur),jeli to malo,ali to i nije poanta,poanta je nesto drugo,citaj izmedju redaka :rolleyes:......whatever............

   :uzdravlje: anyway :-))))'

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #271 on: 30/January/2009 »
Evo mali update, meni su upravo izmjenili sve sto se moglo izmjeniti, idem 13.02. (samo dva tjedna :yahoo: ) za Valparaiso, Čile i ukrcavam se na Celebrity Infinity, i jos sam vise zadovoljan nego sa Constellation-om, izgleda da bas imam srece, http://www.cruisecompete.com/ships/infinity_cruises.html , pozdrav svim shoppyima koji cekaju ukrcaje

P.S.
Ne trebam vaditi seamans book niti polagati ista, ali samo zato sto mi je ukrcaj za dva tjedna, vecina iz Hrvatske ce ipak trebati zbog zakona  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #272 on: 30/January/2009 »
Evo mali update, meni su upravo izmjenili sve sto se moglo izmjeniti, idem 13.02. (samo dva tjedna :yahoo: ) za Valparaiso, Čile i ukrcavam se na Celebrity Infinity, i jos sam vise zadovoljan nego sa Constellation-om,

Drzi se shark, i vezi pojas, jer ce ti prvi tjedni na brodu biti kao u magli. Veeelika promjena.  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #273 on: 30/January/2009 »
Hvala, a to i ocekujem, javit cu se s broda kad bude prilika pa cemo vidjet  :uzdravlje:

Offline pioneer

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #274 on: 02/February/2009 »
Ima li neko intervju 14.02. sa Safe Cruise agencijom za Gift Shop???

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #275 on: 03/February/2009 »
Hvala, a to i ocekujem, javit cu se s broda kad bude prilika pa cemo vidjet  :uzdravlje:
Ajme sharki ode ti!!! :plovim:
Jedva cekam da se javis s dojmovima :-*
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #276 on: 04/February/2009 »
Ajme sharki ode ti!!! :plovim:
Jedva cekam da se javis s dojmovima :-*

Polako jos tjedan dana  ;) , a da javit cu se kad bude prilika sa dojmovima :uzdravlje:

Evo mali update za sve shoppye, odmah da napomenem iz mog iskustva puuuuno je promjena u cijeloj prici  ???

Naime ovako, na sve dosadasnje troskove od oko 1100 eur(karta, provizija, visa i ljecnicki), dodajte 50eur ukoliko vam putovnica vrijedi manje od godine dana morate vaditi novu, cijena karte koju ste do sada platili je minimum sto znaci da ako se ukrcavate malo dalje kao ja (juzna amerika) pripremite se na nadoplatu, u mom slucaju 200eur, takoder pripremite 50eur za cijepljenje (ovisno od zemlje ukrcaja), na to dodajte jos seamans book (samo Hrvati) 150-200eur, i uplatnice za doprinose koje ce svi iz Hrvatske morati placati po zakonu od oko 130eur mjesecno ili cijeli iznos za 6mj nakon iskrcaja (oko 800eur),

Po novome Starboard je ukinuo vacation pay zbog globalne krize, stoga zaboravite na onih 600$ koje bi inace dobili dok ste na odmoru doma, i po novome naplacuju uniformu oko 100-150$, navodno ni sa popunjenosti cruseva nije bas blistavo, takoder zbog krize, i pocelo se odrazavati na place, ali kao to opet ovisi od kompanije i broda, dakle vidjeti cemo :pop: , hotel ukoliko spavate u njemu prije ukrcaja placate sami gdje vam kazu, a onda vam to vracaju kad se ukrcate, skupa sa 150$ za ljecnicki, samo obavezno cuvajte racune, inace se oprostite od te love, e da i jos 50$ kostati ce vas seamans book drzave gdje je brod registriran, u mom slucaju Bahamska seamans book

Ovo su informacije iz prve ruke i eto zao mi je sto nemam dobrih vijesti  :uzdravlje:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #277 on: 05/February/2009 »


E,a jel ne moramo nositi ni onih 500$ depozita zbog globalne ekonomske krize?
Jesu nam i to ukinuli???
Lepo je sto oni stite svoje intrese,ali trba da stite i intrese svojih zaposlenih ...koji rade pod ugovorom!
To se strucno zove utaja poreza,koliko ja znam... :sprda:
I to kao placanje hotela,prvi put cujem!
Ovi sto su isli niko nije nista platio,bar za Carnival u hotelu u Majamiju... no;;;
Sto se uniforme tice,napravicu je kod kuce po pet puta manjoj ceni....ne treba mi njihova!
U,svakom slucaju...hvala im!!! :hekla:
[/quote]
tmia

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #278 on: 05/February/2009 »
Gle nije to nesto sta sam ja izmislio nego je sada takva situacija i sve navedeno i ja placam, tocno ne placa se hotel ako odsjedas u hotelu kojem je kompanija vlasnik ali ako to nije slucaj palcas ga pa ti oni vrate lovu kad se ukrcas ili time prebijes polog od 500$ koj im moras dat
Zvala se to utaja ili ne, pare za vacation neces dobiti, pa se zali upravi vodovoda  :sprda:
A ovo za uniformu ce ti tesko proci jer ovisi o manageru, ima ih dosta koji uvjetuju da se nosi iskljucivo njihova i tu ne mozes nista, meni su rekli da mozda prode bijela kosulja, a za odjelo i hlace nema sanse  :ban:
Tako je, kako je i mi tu malo toga mozemo osim nadati se boljem  :uzdravlje:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #279 on: 05/February/2009 »
Mislim da to zavisi od kompanija na koje ides..
Royal i Celebrity su dosta strozi po tom pitanju od Carnivala....
Ovo sam cula od ljudi koji rade za shopove na Carnivalu trenutno,bitno je bela kosulja,crne pantalone...
Uglavnom nose svoje od kuce,a i ko zna kakvi su ti americki brojevi...mali,veliki da ne budemo klovnovi jos a ne prodavci.. :sprda:
Sta vise,devojla iz shopa na Car.Liberty slajdu je u nekom zelenom kompletu...verovatno se spremala za formal night!!! no;;;
Sve u svemu,videcemo kad odemo..svako na svoj brod!!!
Koliko sam ja upucena,nije sve tako kako izgleda..
agencije veoma cesto umeju da preuvelicavaju stvari,ne moze ovo,mora ono i tako...
A kad dodjes tamo....rasulo!!! :rolleyes:
Kao i svugde.....pozzzzz :uzdravlje:
tmia

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #280 on: 05/February/2009 »
Da strozi su osobito moj Celebrity, jer briju na high class, tako da za mene ne prolazi takva solucija, ali svejedno cu uzeti svoje odjelo za svaki slucaj pa cemo vidjeti, ali sve ovo ostalo stoji  :rtfm:

Offline Virtu4l

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #281 on: 06/February/2009 »
Opet sam procitao cijeli topic, ispadose mi oci.

Maloprije su me kontaktirali i rekli da nemaju u ponudi poslove konobara, a kao zamjenu su mi ponudili rad u shopu, masaze, frizere i te gluposti. Ja sam odabrao Shop, intervju je 06.03. u Zg. Vidim ovdje se samo spominje Starboard, dok je mene zapala kompanija Steiner ili Invermoreshipping. Ovdje je niko ne spominje. Shefe pomagaj :) ko su? sta su? koliko placaju? Jesu li bolji od Starboarda?

Pozz

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #282 on: 06/February/2009 »
Opet sam procitao cijeli topic, ispadose mi oci.

Maloprije su me kontaktirali i rekli da nemaju u ponudi poslove konobara, a kao zamjenu su mi ponudili rad u shopu, masaze, frizere i te gluposti. Ja sam odabrao Shop, intervju je 06.03. u Zg. Vidim ovdje se samo spominje Starboard, dok je mene zapala kompanija Steiner ili Invermoreshipping. Ovdje je niko ne spominje. Shefe pomagaj :) ko su? sta su? koliko placaju? Jesu li bolji od Starboarda?
Pozz

Nisi vidio da se spominje Steiner jer su oni koncesionar za spa ne za shop http://www.steinerleisure.com/ , a Invermoreshipping http://www.invermoreshipping.si/ je agencija, isto kao EP, Sea, Apriori i sl, a ne shop koncesionar, preko koje agencije ides 6.3. jer ja znam da za Starboard ima jos preko 150 shoppya s Balkana koji cekaju ukrcaj, a osim njih jedini su shop koncesinari Harding Brothers http://www.hardingretail.co.uk/  i Dufry http://www.dufry.com/ , te Princess koj sam drzi svoje shopove  -()-

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #283 on: 06/February/2009 »
   oT  Evo, još svježih informacija.......za razmišljanje ; pomorska knjižica ili seamans book iliti matrikula košta;
    A) u Rijeci na pomorskom faksu je 2400 kn ( više od 300€), obavezno predavanje traje 6 dana, polaganje ispita i dobivanje knjižice 400kn(više od 50€),za cijenu literature i za kojekakve takse se nisam usudila pitati. Ako nisi iz Rijeke dodaj lovu za prijevoz(ili spavanje); + min 1200kn.
    B) Sretnici u Splitu plaćaju tečaj 1900kn + 400kn polaganje i dobivanje knjižice,
    C) za Dubrovnik pitajte sami,ako baš morate, garant je drugačije.
                                   :tuctuc:

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #284 on: 07/February/2009 »
:plovim: huh.. mene zanima to oko plaća..koliko prosječno mjesečna plaća izađe?? neko... pls.. !!!!!!!!!!!

Quote from: Tasha LEE on Siječanj 10, 2008, 02:43:06
    Plata na mom brodu bila je najniza od svih brodova i iznosila je oko $ 800 mesecno. Decko koji radi na Carnivalu isti posao, rekao mi je da zaradjuje $ 1500 - $ 1800... Tako da znate da je jako vazno na koju kompaniju i koji brod idete
 
    B) Sretnici u Splitu plaćaju tečaj 1900kn + 400kn polaganje i dobivanje knjižice

 :nono:
1900kn-tecaj+240kn ispit u luckoj kapetaniji.................