Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 377650 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #30 on: 19/March/2008 »
A preko koje agencije si isao?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #31 on: 09/April/2008 »
Halo ljudi,pozdrav!
Pa ova nam je tema skroz zamrla....sta se desava?
Evo i meni zena prije 3 dana otisla,a joj kod kuce,...ukrcala se na Celebrity cruise lines,tako su je ovi iz Starboard office-a rasporedili.Nista drugo mi ne preostaje nego da molim Boga dragog da i mene stave kod nje na brod,ako ne na isti,onda bar na istu kompaniju, pa da radim transfer.
Pozdrav svima
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #32 on: 08/June/2008 »
....vec dosta dugo vas citam i sad me polako hvata prpa od mog neznanja a opet gorim od zelje da se extra spremim i krajem godine izadjem na intervju.....
uf. bas mi je frkaa!!! ""]]
ali opet ne sumnjam u sebe da cu uspeti!!!
pogotovu mi je drago kad vidim da dosta mladih -na ovom forumu je ovde se zeljom da ode da radi, ne da bi otisli pa rekli eto bio sam, nego da bi stvarno i zaista vredno radili.
svaka vam cast!!!! ="" ="" ="",

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #33 on: 09/June/2008 »
pozdrav!samo naprijed,ne boj se razgovora,budi najbolji!tako trebas razmisljati!evo ja sam u shopu vec nekih mjesec i po,i mogu vam reci da situacija vise nego dobra,cak odlicna!ne radi se puno,dobar management i tako to.pozdrav svima i narocito Sefu!
When it comes to money, nobody can be trusted !

aurora

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #34 on: 19/June/2008 »
FAQs

Q : What qualifications are required to join the on board retail sales team?

For our Sales Associate position, we prefer 2 years retail sales and merchandising experience. Specialties in fine jewelry, cosmetics, watches and fine gifts are a definite plus. Applicants should also be energetic, customer service-oriented individuals!

Nemam dvije godine radnog iskustva u prodaji, studiram novinarstvo i odnose s javnostima, a od radnog iskustva imam konobarenje sezonskog tipa,

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #35 on: 21/June/2008 »
Gledaj u sustini koliko ja znam poslovi tipa fotograf, shop, waiter i sl. samo je potrebno da se zna engleski i da znas dobro da pricas i da amerima prodas sto oni cak i ne misle da kupe ....

ovo su rijeci moga menadzera a radio sam kao fotograf a i desavalo mi se hrpu puta da je covjek dosao samo da pogleda kamere onako uz put i onda mu ja prodam kameru a da i nije mislio da je uzme....
dakle sve vas to nauce na brodu ali je potrebno da pokazete da vi to mozete
i da oni koji su na intervju da oni vide da ce imati koristi od vas.....

jer sto vise prodate vise i vi imate a posebno ako se sprijateljite sa njima onda vam oni dolaze
i opet sto menadzer rece ako se sprijateljite sa njima bolje je jer stvarate povjerenje
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

anusska

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #36 on: 30/June/2008 »
Pozdrav jel ima neko na forumu ko radi u gift shop na Carnivalu i ako moze da pise nesto vise o tome, tema je nekako zamrla pa gde ste ljudi? Mi buduci moreplovci cekamo jos informacije  :pop:

almin

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #37 on: 16/August/2008 »
cao,mislıim da bih ja imao nesto da dodam.ja radim u gift shopu i trenutno sam na brodu,u stvarı napolju sam evo me u Kusadası u Turskoj.Radım za Starboard cruıses jer su onı najboljı sto se shopova tıce.ja ımam 22 godıne ı vec sam 2 godıne na brodu.Moracu te razocaratı,alı ıntervju neces procı ako nemas 21 godınu !
jedıno Carnıval uzıma ljude od 20 godına kolıko sam ja ımao prıje 2 godıne.ostale kompanıje je sve age lımıt on 21 years old.da jos naglasım,zelıo sam na brod od svoje 17.godıne,alı sve je bılo bezuspjesno je sam bıo premlad!
ako ımas neka pıtanja,javı se probacu da tı odgovorım


pozdrav
pozdrav
i ja sam aplicirao za odjel prodaje, godina imam dovoljno,a iskustva u prodaji i previse, jer vec duze vrijeme radim za coca-colu. Na brod bih isao jedino zbog zarade. Ali mi se cini, citajuci sve moguce teme na forumu, da i nema bas neke jake zarade, s obzirom na to da se radi i do 350 sati mjesecno. Znaci za neku platu od 1800 dolara imas nekih 5 po satu. :nono:
Ne bojim se posla, prodati mogu svaki target, i osmisliti ili odraditi vec osmisljene merchandisinge, ali ne za peanuts nego za pravu loooovu. A pod tim podrazumijevam barem duplo od gornjeg iznosa.
Molim bilo koga za savjet i prave informacije :moli:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #38 on: 16/August/2008 »
Postavi se visoko na interview-u i trazi poziciju asistenta shop manager-a ili slicno  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #39 on: 16/August/2008 »
Druze moj,upravljanje sa ljudima i management nije isti na brodu kao i na obali,tj.kod kuce.I pusti price da se radi 350 sati mjesecno,to oooo rade samo cistaci i konobari toliko.A ovo u vezi targeta,bez uvrede ali nije isto prodavati Coca Colu i prodati prsten sa dijamantom od 15000  $......toliko
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #40 on: 16/August/2008 »
Kakav je nivo znanja engleskog potreban za shop i kolike su plate na Carnivalu za iste? :)
Koliko sam razumela predstavnici za shopove su Starboard,da li oni salju na Carnival brodove ili na neke samo odredjene? +U+
tmia

almin

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #41 on: 18/August/2008 »
Druze moj,upravljanje sa ljudima i management nije isti na brodu kao i na obali,tj.kod kuce.I pusti price da se radi 350 sati mjesecno,to oooo rade samo cistaci i konobari toliko.A ovo u vezi targeta,bez uvrede ali nije isto prodavati Coca Colu i prodati prsten sa dijamantom od 15000  $......toliko
za prodaju nije bitno STA prodajes nego je bitno da vjerujes da imas prvoklasnu robu na pravom kanalu prodaje, odnosno right product for right chanel.
To znaci da na brodu postoje turisti koji su spremni za prsten s kamenom izdvojiti 15000$, a tvoj posao je da ih pronadjes i uvjeris da je to prava stvar bas za njih. Ali to je vec sales trening. Mene interesuje, a svi izbjegavaju ili nece ili ne smiju reci, koliko se  moze zaraditi $$$ u gift shopu ili nekom drugom retail-u. I nije vazno dali sam manager ili prodavac. Ne patim od pozicija.   :deda:

Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #42 on: 18/August/2008 »
Pozdrav svima

Interesuje me da li mi moze neko reci za rad sa parfemima u gift shopu koja su bila pitanja na intervju ,ako moze malo opsirnije ?                                                                                   
                                         Hvala

Zoc

  • Guest
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #43 on: 18/August/2008 »
Ekipa prek EP u zg je u 10. mj interview za shop pa ko je zainteresiran.............

p.s.
The Gift Shop Department on a cruise ship offers the following cruise line jobs: gift shop manager, assistant gift shop manager, shop assistant/ gift shop sales associate. The gift shop personnel are responsible for the running of the on board shops, which generally consist of a boutique, a cosmetic and fragrance counter, and a souvenir and gift shop. Concessionaire companies who hire applicants with experience in retail, sales, and customer service run most of the shops. Some cruise lines operate their Gift Shop departments themselves and do not us the services of consessions.

Gift Shop Manager (oversees entire gift shop operations, accounting and manages retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $2500-3100 U.S. per month, depending on commission.

Assistant Gift Shop Manager (oversees the day to day operations and assists in managing the retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $1800-2300 U.S. per month, depending on commission. Possibilities for promotion to Gift Shop Manager.

Shop Assistant/Gift Shop Sales Associate - some retail experience preferred. Fluent English Language required. Salary range: $1600-2000 U.S. per month, depending on commission. possibilities for promotion to Assistant Gift Shop Manager.


Offline dega

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #44 on: 09/September/2008 »
Moze li mi neko reci da li se moze napredovati za 6 meseci trajanja ugovora na poziciju Assistant Gift Shop Manager i kolika je plata za tu poziciju?
Znam da kad pocinjes kao obican prodavac u shopu imas platu 500$+tips znaci oko 1.200$ a koliko onda ima Assistant Gift Shop Manager.                                                       
                                                                                               Mirno more  :plovim: