Author Topic: Cruise Ship Job - Gift shop  (Read 377824 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #60 on: 29/October/2008 »
Pozrdav svima! Sefe nisam ljuta :), samo me je jako mrzelo da pisem , a nisam znala odakle da pocnem... BojanNS, ovako:

Ja sam na brod stigla preko EP agencije iz Zagreba, posao dobila odmah cim sam progovorila sa ljudima iz Starboard-a, jer sam po prirodi vedra i pricljiva i odlicno govorim Engleski jezik.
Nesreca je bila u tome sto sam dobila NAJGORI brod u floti Holland America Line-a i time malo sanse za neku dobru zaradu, ali sledeci brod ce biti bolji. Uskoro se vracam nazad, jer ovde i dalje posla nema tako da sam primorana da radim na brodu do daljnjeg.
Posao shoppy-a vam se sastoji u radu u prodavnici kojih ima nekoliko, i to: boutique, tobacco and liquor, custom jewelry and jewelry and perfume shop. Svako ima svoju prodavnicu kojoj radi i uvek se pocinje od butika ili LOGO shopa. Tako sam i ja dobila butik i odmah pocela da radim. Svakoga dana otvarate vasu prodavnicu, brinete da je sve na svom mestu, police popunjene, sve cisto i sredjeno i naravno prodajete robu i JAKO se trudite da prodate sto vise. Ne samo iz razloga sto dobijate procenat od prodaje, vec i zbog toga sto imate tzv. target koji morate nakon svakog kruza da pogodite, a koji je postavljen od strane kompanije i ako ne pogodite, cek za taj kruz ce vam biti bedan. Novac dobijate na ruke, nakon svakog kruza u zavisnosti koliko kruz traje. Ako traje 15 dana nakon 15 dana, a ako traje 120 nakon toga...
Plata na mom brodu bila je najniza od svih brodova i iznosila je oko $ 800 mesecno. Decko koji radi na Carnivalu isti posao, rekao mi je da zaradjuje $ 1500 - $ 1800... Tako da znate da je jako vazno na koju kompaniju i koji brod idete. Ja sam imala izuzetno dobru prodaju, ali ne zavisi sve od vas, jer je jewelry taj odsek koji vuce i ako oni ne pogode target ceo tim je na udaru.
Posao nije tezak ako se dobro organizujete. Najgore je danima kada ste na ovorenom moru, tzv. SEA DAYS jer tada radite od ujutro 09:00 do uvece 24:00. I tada se bas propisno umorite. Ali uglavnom radite popodne, kad brod isplovi iz luke i tada imate vremena da prepodne obidjete sva mesta koja obilaze i turisti (naravno ako nemate general emergency drill, a to je cesto):).
Nastavak sledi.... 

Pozdrav!!!Ajde pliz napisi mi na kom si ti tacno brodu bila,..da ja tamo ne idem onda:)))xexe
tnx
I.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #61 on: 29/October/2008 »
Andrej vodio ove iz restorana,barove mi za shop,fotografi,....Sinisa!Momci su ok....E,sad za intervju ne znam...nazovi! :pop:
Mislim da su svi prvo isli na razgovor pa posle na glavni intervju.Nama je pokupo sva dokumenta i odneo(cv,slike....kopije pasosa...))!
tmia

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #62 on: 29/October/2008 »
Andrej vodio ove iz restorana,barove mi za shop,fotografi,....Sinisa!Momci su ok....E,sad za intervju ne znam...nazovi! :pop:
Mislim da su svi prvo isli na razgovor pa posle na glavni intervju.Nama je pokupo sva dokumenta i odneo(cv,slike....kopije pasosa...))!

e pa kul:)))
znaci 12.u zg?? znash u koje vreme>> i ako ide joshljudi iz bga mozemo da se organizujemo??:)

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #63 on: 29/October/2008 »
POzz!!! da li moze neko da mi kaze neshto vise o Starboard cruises?? ne mogu da nadjem neshto vise  brodovima..jel oni opert zastupaju vise kompanija ili?? malo se zbunih...
thn!
I.

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #64 on: 29/October/2008 »
POzz!!! da li moze neko da mi kaze neshto vise o Starboard cruises?? ne mogu da nadjem neshto vise  brodovima..jel oni opert zastupaju vise kompanija ili?? malo se zbunih...
thn!
I.


http://www.starboardcruise.com/


Starboard Cruise Services, Inc., is the world's largest and leading onboard retailer, offering cruise ship passengers world-class brands and exclusive merchandise with tax and duty free savings. Together with our cruise line partners, our goal is to provide an unforgettable, exciting vacation and destination shopping experience.

Formerly known as Greyhound Leisure Services, Starboard has been a duty-free retailer since 1958 and in January 2000 was acquired by the multi-national company LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, Inc., the world's leading luxury brand group. Starboard operates duty free and travel retail operations on 80 ships worldwide, representing ten cruise lines.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #65 on: 29/October/2008 »
..jel oni opert zastupaju vise kompanija ili?? malo se zbunih...
thn!
I.

Starboard Partners:

Carnival Cruise Lines
Celebrity Cruise Lines
Costa Cruise Lines
Discovery Cruise Line
Holland America Line
Royal Caribbean International 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #66 on: 30/October/2008 »
Treba danam jave jos da li je 12-ti ili 13-ti i u koliko sati.... ;D
Tako su rekli ovi iz agencije............ :deda:
tmia

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #67 on: 30/October/2008 »
A sto idete u ZG na intervju kad imate u BG-u za Starboard 17-og?
.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #68 on: 31/October/2008 »
A sto idete u ZG na intervju kad imate u BG-u za Starboard 17-og?
Jel taj 17-og predintervju ili glavni intervju bas sa ovima iz Starboarda?
Znam da ovi iz ep dolaze u Bg,al nisam sigurna bas za ciku iz Starb.?
Gde ti nabavi tu informaciju??? +U+
tmia

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #69 on: 31/October/2008 »
A sto idete u ZG na intervju kad imate u BG-u za Starboard 17-og?

Da..i da li treba da se prijavljujem preko neke druge agencije...i??posto su ovi iz ep-a pominjali da dolaze u bg u novembru...mozda treba da se prijavim preko safe c?
I tmia, jel su tebi rekli sta treba da priprwemis od dokumenata ...neke preporuke i sl za glavni intervju..ili to traze kasnije?

Offline arigosaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #70 on: 31/October/2008 »
pozdrav
i ja sam aplicirao za odjel prodaje, godina imam dovoljno,a iskustva u prodaji i previse, jer vec duze vrijeme radim za coca-colu. Na brod bih isao jedino zbog zarade. Ali mi se cini, citajuci sve moguce teme na forumu, da i nema bas neke jake zarade, s obzirom na to da se radi i do 350 sati mjesecno. Znaci za neku platu od 1800 dolara imas nekih 5 po satu. :nono:
Ne bojim se posla, prodati mogu svaki target, i osmisliti ili odraditi vec osmisljene merchandisinge, ali ne za peanuts nego za pravu loooovu. A pod tim podrazumijevam barem duplo od gornjeg iznosa.
Molim bilo koga za savjet i prave informacije :moli:
Ma svaka cast care ! Bas dobro si reko, mislim toliko rada a to je po 13-15 sati dnevno maaaaaadaj , i jos te ljulja 8 meseci ma o cemu mi , sve to treba biti duplo troduplo placeno , mislim , ja toliko zaradim u jednom mesecu u sezoni sa 7 sati rada , neka hvala , ne bojim se rada i posla ali ocu da mi plate dobro pa napravim rusvaj!
Kako bilo .. dok ima jurnjave i prijave i trke za sicom bice i sice kovanica za ... eh . Ja bi ozbiljno radila.. Poz

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #71 on: 31/October/2008 »
Ma svaka cast care ! Bas dobro si reko, mislim toliko rada a to je po 13-15 sati dnevno maaaaaadaj , i jos te ljulja 8 meseci ma o cemu mi , sve to treba biti duplo troduplo placeno , mislim , ja toliko zaradim u jednom mesecu u sezoni sa 7 sati rada , neka hvala , ne bojim se rada i posla ali ocu da mi plate dobro pa napravim rusvaj!
Kako bilo .. dok ima jurnjave i prijave i trke za sicom bice i sice kovanica za ... eh . Ja bi ozbiljno radila.. Poz

pa ti onda nemoj na brod:))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #72 on: 31/October/2008 »

, mislim , ja toliko zaradim u jednom mesecu u sezoni sa 7 sati rada , neka hvala , ne bojim se rada i posla ali ocu da mi plate dobro pa napravim rusvaj!


I ja trenutno zaradim 3200E na mjesec i kruzer mi ne pada na pamet ... ali ne radi se ovdje o tebi i meni, nego o ljudima koji nemaju posla i ne mogu ga naci !!!!!!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #73 on: 02/November/2008 »
Moze li se raditi transfer u prvom ugovoru? ???
tmia

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: Cruise Ship Job - Gift shop
« Reply #74 on: 02/November/2008 »
Moze li se raditi transfer u prvom ugovoru? ???
tranfer? na drugi brod?
plovim