Author Topic: Htjela bih ici za cabin steward  (Read 8859 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marija_st

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Htjela bih ici za cabin steward
« on: 18/March/2010 »
Ljudi, molim vas pomozite.

Htjela bih se ukrcati na brod sad u 6.mjesecu 2010.
Htjela bih ici za cabin steward, naime nemam iskustva, ali idem na Americiki Fakultet za management i na 3.sam godini tako da govorim engleski kao materini jezik. Dali mi neko moze rec kojoj kompaniji da se obratim i kako, ali nezelim ici preko agencije. Koja mi je najbolje kompanija i koja bi me najbrze ukrcala? Molim vas pomozite.
Bila sam na interview za royala i nisam prosla, ali me agent (Sinisa Golac i Andrej Antolčić) prijavio za ass.waiter in dinning area gdje je manja placa od sobarice koliko sam ja informirana, a nisam uopce kvalificirana za tu poziciju.
Dajte mi neke kontakte i malo objasnjenja ili savjeta, preklinjem vas.
Isla sam preko agencije u uspinjaci.  

Unaprijed hvala!!!

Tacit

  • Guest
Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #1 on: 18/March/2010 »
Nisam neki expert (jer jos nisam bio na brodu) ali ljudi koji su bili tvrde da nema nikakve sanse da prvi ugovor dobijes Cabin Steward/Stewardess.
Mozda Assistant Cabin Steward/Stewardess.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #2 on: 18/March/2010 »
Ako ti je engleski kao maternji, zašto bi išla za sobaricu?
Siguran sam da bi se našlo lakšeg i interesantnijeg posla od toga.

Vidiš, stavili su te za ass. waiter iako nemaš iskustva, baš zato što ti je engleski dobar. Tako bi mogla i nekli drugi posao.
Nije da te odgovaram od sobarice, ali čujem da na tu poziciju promoviraju na samome brodu.

I ne znam kako ćeš to izvesti bez posrednika tj. agencije. Ako ih i dobiješ online, uputit će te na "regional agent" tj. zastupnika tj. agenciju.

Ovo da bi se htjela ukrcati u 6. mjesecu, to ti nitko ne može garantirati. Mehanizam odlaska ne radi tako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marija_st

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #3 on: 18/March/2010 »
stavili su me za ass.waiter in dinning area ali nisam prosla interview jer nemam dovoljno znanja- pitala me da nabrojim 10 vrsta international brand gin i ja nisan znala. Nebi tila raditi sa gostima za prvu ruku dok nerazgledam malo kako to izgleda. A i nije tako dobra placa za ass.waiter do 2500 usd,a za cabin steward je veca. a jeli iko zna koja je agencija najbolja?

Tacit

  • Guest
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #4 on: 18/March/2010 »
Nazalost,tu poziciju je nemoguce dobiti u prvom ugovoru. :nono:
  citat iz posta Seamena(Veteran):
  Sto se tice Carnival-a, pozicija STATEROOM STEWARD (ili cabin steward) nije uopste tako laka i jednostavna kao sto su ti mozda ovi po agencijama na napricali.
Ne zelim da te obeshrabrim, ali za prvi ugovor tu ces poziciju dobiti jedino ako ti Natko Nincevic (potpredsednik Carnival-a za Hotel department) i Mickey Arison (vlasnik) nisu nesto u rodu, ili u kojem slucaju imas jake preporuke za tu poziciju iz hotela tipa Hilton,Sheraton itd.

Offline Marija_st

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #5 on: 19/March/2010 »
a za assistant? Mislim da tu nije neko veliko znanje potrebno, nije to fizika. Da li mi treba iskustvo za tu poziciju? Ja sam cijela zbunjena vise.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #6 on: 02/June/2010 »
Ne treba iskustvo za Assistant Stateroom Steward/ess.  To je sto se tice Carnivala,  pise u opisu posla koji daje kompanija da trebas iskustvo, ali
na interviju odes i ako si normalno dobra sa engleskim, prodjes Marlins ( sto je laganica ), nasmejana i kazes da mozes izdrzati i zelis raditi u HSKP.  Departmentu nemas nikakvih problema, dobices tu poziciju bez problema.

 Na interview koji je bio skoro za HSKP za Carnival bila je cura bez iskustva i upala za Asst. Stateroom Stewardess (i milion je ovakvih slucajeva, tj. postalo je rutina da to sto pise u opisu za tu poziciju i jos dosta nekih manje zahtevnih su samo ''slova neka''   :D  ).   Slova su jedno, interviju na kome non stop traze radnike za HSKP je drugo. 

 Ne brini se  Ass. Stateroom Steward i Ass. Waiter non stop idu, a posto je potrebno samo normalno osnovno znanje engleskog potrebno i da si prijatna licnost , proci ces.   ;D


Srecno   :pop:

Offline Natasha37

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #7 on: 07/October/2010 »
A i nije tako dobra placa za ass.waiter do 2500 usd,a za cabin steward je veca.

Pomozite s nekim savjetom da odaberem za koju bih poziciju aplicirala. Meni je novo da su tako velike plate, meni su rekli od 700usd pa na gore. Nikad nisam isla, znam Engleski odlicno...

Offline than

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Htjela bih ici za cabin steward
« Reply #8 on: 17/July/2011 »
Ja bih bio i prezadovoljan s ass steward za početak bez ikakvog iskustva.