Author Topic: Nekom ovaj "napadni" dio fotografisanja leži a nekom ne  (Read 2920 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pozdrav svima! Procitao sam kompletnu ovu temu i mislim da mi je sve jasno.
Nekom ovaj "napadni" dio fotografisanja lezi a nekom ne.
Ja sam imao nesto slicno i na svadbama koje sam radio u BiH ali znam da je to na brodu mnogo izrazenije.

Ja bi postavio nekoliko pitanja koja su vec postavljena ali dosta ranije pa bi volio da cujem kakvo je sada stanje.

1. Kako je sada stanje sa platama fotografa po radnim mjestima?
2. Zasto je Image losiji od drugih ili zasto su drugi bolji od Image-a?
3. Koliko je bitan engleski tj. da li su kolege na brodu strpljivi do se ne uhoda novajlija?
5. Koliko je obuka - koledz bitan za dobijenje boljeg broda tj licni rezultati poslije obuke?
6. Ja imam D80 NIKON, da li ja moram bas od Image-a kupiti aparat ili mogu ponjeti svoj?
7. Ko izigrava "budalu" u raznim kostimima? Jesu li uvijek novajlije ili nekad rade i seniori?
8. Da li se promjeni odnos sefova prema fotografima poslije 2, 3 ili 5 ugovora?
9. Savjet kako se ponasat da bi napredovanje i izbjegavanje neugodnih poslova bilo sto djelotvornije.

Hvala svima unaprijed.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
9 pitanja
« Reply #1 on: 25/March/2010 »
Koliko sam ja čuo plate su desetkovane, gomila ljudi ima lične fotoaparate i ne vide smisao u tome da plate da ih neko slika osim ako ne žele fotografiju odmah...

Engleski je veoma bitan, kao što već i piše u konkursu. Ti trebaš da direktno razgovaraš sa gostima i ubeđuješ ih, tako da sigurno ti treba veoma dobar konverzacijski Engleski.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 9 pitanja
« Reply #2 on: 25/March/2010 »
Pretjeruje se sa mišljenjem da se goste mora napadati i prisiljavati na nešto.
Ja sam dobar dio dana provodio sa fotografima na ulazu, i sve što su oni trebali je napraviti što više slika gostiju dok napuštaju brod.
Poslije, kada bi gosti vidjeli te slike u galeriji, mnogi bi se odlučili kupiti, jer bi se jeftino osjećali ako bi ostavili svoje slike da posada igra pikado sa njima.
Fotografi na izlazu sa broda rade tako automatski, da se sjećam kad su jednom sparili čovjeka i djevojku koji su hodali jedno iza drugoga, a fotoghraf ih je uhvatio za ruke, posložio jedno kraj drugog i opalio iz fotoaparata. Ljudi su zbunjeno hodali dalje, a ja sam bio prvi koji je shvatio šta se dogodilo, i kad sam ih pitao jesu li skupa, posramljeno su odmahivali glavom ... a fotograf se samo cerio  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: 9 pitanja
« Reply #3 on: 25/March/2010 »
Haha. Svidja mi se. Daje novu dimanziju poslu fotografa.