Author Topic: jos da usavrsim malo engleski  (Read 4755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moreplovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
jos da usavrsim malo engleski
« on: 25/March/2010 »
Pozdrav voditeljima foruma, novi sam na forumu imam 23 godine zavrsenu ugostiteljsku skolu (waiter).
Imam preko 5 godina radnoga iskustva, po luksuznim hotelima i restoranima, trenutno radim u hotelu "Grand Sava****" u Sloveniji.
Juče sam isao na razgovor u Zagreb u agenciju Employment Power, odnio sam im cv i sliku pricao sam sa jednim veoma ljubaznim gospodinom, on me je pitao da objasnim svoju pozijiju u hotelu u kojem radim na engleskom.
Ja sam pricao i rekao mi je jos da usavrsim malo engleski, da me ne stavlja bez veze na manje placene pozicije, kad vec dosta znam o ovom poslu. :D
Pitao me je dali mi se zuri na brod, ja sam rekao ne.. zato sto mi istice (pasport) pa moram da ga promjenim.
Takodje mi je rakao da ce mi zakazati razgovor u septebru, sa ljudima iz Carneval Caribbean Cruise, mene intresuje dali je to neka jaka agencija?
I dali ja posjedujem uslove za njih, vec sledeci tjedan upisujem kurs engleskoga. :)
Rekli su mi da sacekam na njihov poziv, dali mi moze neko reci dali bi mogao da upadnem na Carneval Caribben Cruise, kad savladam malo bolje engleski, i dali ce me kontaktirati uopste +U+
Da ovo sam zaboravio da kazem pustili su mi cd u trajanju oko 20 min. da gledam..tu su bili prestavljanja radnika na brodu i njihove pozicije.
Ako mi neko moze reci nesto o ovome unapred hvala.






Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
jos da usavrsim malo engleski
« Reply #1 on: 25/March/2010 »
Ne postoji Carnival Caribbean Cruises, nego imaš Carnival Cruise Lines (CCL) i imaš Royal Caribbean Cruise Lines (RCCL).
Obe kompanije su jake, po pričama sa foruma RCCL ima veće plate...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #2 on: 25/March/2010 »
Ne izgleda dobro.  no;;;

Rekli su ti da učiš engleski i da će te zvati poslije ...

Zašto ne bi probao kod još neke agencije, da znaš na čemu si?
Moglo bi se lako desiti da prođeš interview i da ti kažu pakiraj se, dobio si posao ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moreplovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #3 on: 25/March/2010 »
Pozdrav šefu foruma,ja tad kad sam bio na razgovoru gospodin koji mi je uzeo cv i fotografiju mi je rekao da su i m potrebni profesionalci kao sta sam ja. :)
On me je pitao dali mi se zuri ja sam rekao ne,ako mi se zuri da mi napravi razgovor sa carneval cruise liberty,ali posto mi je rako da vec duze vreme radim taj posao,hoce da me stavi na pozicju restoranskoga djela,da ne idem na manje kategorisana mjesta..neznam sta je mislio sa tim.
Obeco mi je razgovor u septebru,i da ce me pozvati da nista ne brinem.
Pomalo sam zbunjen oko svega ""]]
Dali ce da me stvarno pozovu ili ne...dali trebam da pokušam u nekoj drugoj agenciji..?
Ipak do septebra ima dosta vremena dali ce da zaborave..ali meni bi odgovaralo da idem krajem godine..oktobar,novebar..
I jos mi je kazao da bi zaplovio krajem godine sad sta je mislio sa tim?
Ako moze mala pomoc..unapred hvala forum je ek

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #4 on: 25/March/2010 »
Pozdrav šefu foruma,ja tad kad sam bio na razgovoru gospodin koji mi je uzeo cv i fotografiju mi je rekao da su i m potrebni profesionalci kao sta sam ja. :)
On me je pitao dali mi se zuri ja sam rekao ne,ako mi se zuri da mi napravi razgovor sa carneval cruise liberty,ali posto mi je rako da vec duze vreme radim taj posao,hoce da me stavi na pozicju restoranskoga djela,da ne idem na manje kategorisana mjesta..neznam sta je mislio sa tim.
Obeco mi je razgovor u septebru,i da ce me pozvati da nista ne brinem.
Pomalo sam zbunjen oko svega ""]]
Dali ce da me stvarno pozovu ili ne...dali trebam da pokušam u nekoj drugoj agenciji..?
Ipak do septebra ima dosta vremena dali ce da zaborave..ali meni bi odgovaralo da idem krajem godine..oktobar,novebar..
I jos mi je kazao da bi zaplovio krajem godine sad sta je mislio sa tim?
Ako moze mala pomoc..unapred hvala forum je ek
Nemoj se ljutiti ovo je dobronamjerna kritika jer vidim da krivo pišeš
nije septebru nego septembru
nije novebru  nego novembru
nije carnaval cruise liberty nego carnival cruise line

Eto,primjetih to u oba tvoja dva posta da pišeš septebru,pa rekoh da te ispravim,ništa zlonamjerno!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #5 on: 25/March/2010 »
Pazi kaže ti da si profesionalac, i kaže ti da učiš engleski.
Kad bi svatko mogao od proljeća do jeseni naučiti engleski, to bi bilo  :-))))'

Ha dobro ... ako ti se ne žuri ...  +U+

Imam druga koji je upisao tečaj engleskoga ... poslije završenog prvog stupnja sam mu rekao da bi sigurno prošao da se pojavi na interview-u, a on nije bio siguran ... na kraju je završio 4 stupnja i nikada nije otišao na kruzere, životari kao i prije, ima posla, nema posla
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moreplovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Valjda ima nade za mene
« Reply #6 on: 27/March/2010 »
Pozdrav svim na forumu,izvinjavam se zbog pisanja nastojacu u buduce da bude sve ok.
Samo da kazem vec sam upisao engleski,bio sam na 2 casa dajem sve od sebe :)

Da ovo nisam rekao,na razgovoru kad sam bio u zagrebu,hteli su da me posalju na carneval cruise line ja sam morao da odbijem , :(zato sto sam jos pod ugovorom sa hotelom u kojem trenutno radim. :(

I da me taj ugovor veže sve do kraja oktobra,on je onda rekao ako je takva situacija,onda vas zovemo u septembru na intarviju.

Mene samo interesuje dali ima šanse da me stvarno pozovu u septembru.

Zahvaljujem se svima forum je sjajan.

Offline yordi84

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #7 on: 04/April/2010 »
Poz svima, mene takodje interesira ovo oko jezika, zavrsio sam 2 stepen Cambridge, treba li da se plasim zavrsnog intevjua ili ne.....???


... i pitanje za sefa foruma, poslao sam aplikaciju u EP i nakon 2 dana su me zvali na mob, pricao sam sa gospodinom Aleksandrom, medjutim rekao mi je da jos malo usavrsim jezik i da ponovo apliciram za 2,3 mjeseca, aplicirao sam za assist waiter....
Pitanje, sta da ocekujem kad im ponovo posaljem aplikaciju, kakve su mi sanse za odlazak na brod...??? Hvala unapred,poz!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #8 on: 07/April/2010 »

... medjutim rekao mi je da jos malo usavrsim jezik i da ponovo apliciram za 2,3 mjeseca, aplicirao sam za assist waiter....


U mojoj slobodnoj interpretaciji, to znači da su te odbili zbog jezika.  +U+
Pokušaj preko neke druge agencije  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline yordi84

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #9 on: 07/April/2010 »
U mojoj slobodnoj interpretaciji, to znači da su te odbili zbog jezika.  +U+
Pokušaj preko neke druge agencije  :deda:

Ok,ali da li imam ponovo sanse za  par mjeseci dok ga jos malo usavrsim,ili su mi  to rekli reda radi,kao da jos usavrsavam....???

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: jos da usavrsim malo engleski
« Reply #10 on: 08/April/2010 »
Svakako da imas sanse,ali moras da poradis na njemu.. :uzdravlje: