Author Topic: (Nei)iskustvo  (Read 9038 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
(Nei)iskustvo
« on: 08/April/2010 »
Pozdrav momci i devojke.

Prvo da se zahvalim svima na ovom forumu, jer sam preko njega nacuio dosta toga i definitivno doneo odluku da pokusam raditi na brodu. Kao sto neko rece, kad sve stavim na papir vise mi se isplati raditi tamo nego na kopnu, plus je to i jedno veliko iskustvo.

E sad, imam dve nedoumice.

Prva je ta sto nikad nisam radio u ugostiteljstvu,znaci da li mi je to veliki hendikep? Engleski govorim ako ne odlicno a ono vrlo dobro, nikad nisam imao problema sa komunikacijom sa strancima, a mnogi su me i hvalili za kvalitet engleskog (jedino sa ircima sam imao problem sporazumeti se, ono sto oni pricaju nije engleski no neka mesavina sta li je).Da li da se prijavim za Asst Buffet Steward  ili  Buffet Steward ili da se zadovoljim sa assistant cook trainee?

Radne navike imam,zelju za ucenjem takodje, komunikativan sam i intervju se nadam da cu proci na tu svoju komunikativnost.

Druga dilema je da li da kitim CV? Ja sam radio 7 godina ali uvek u sopstvenoj reziji nikad za poslodavca, da li da mozda potrcim za neku preporuku ili da kazem iskreno da nikad nisam radio za drugoga? Hoce li mi ta samostalnost biti plus ili minus?

Hvala unapred i jos jednom za sve sto sam do sada imao prilike procitati.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #1 on: 08/April/2010 »
koliko sam svatio možeš malo nakitit CV, bolje igraj na sigurno, neka ti netko potpiše da si radio godinu-dvije negdje.
Nije to nikakva velika nebuloza, mnogi su to napravili, i ja sam kad sam prvi puta išao na brod stavio više iskustva nego što sam ga imao.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #2 on: 08/April/2010 »
A jel proverava to neko?

Mislim, necu stavljati nista vezano za ugostiteljstvo jer nikad nisam ni radio to, necu da odem na brod pa da me isutiraju posle 2 dana kad vide da nemam pojma o zivotu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #3 on: 08/April/2010 »
A jel proverava to neko?

Mislim, necu stavljati nista vezano za ugostiteljstvo jer nikad nisam ni radio to, necu da odem na brod pa da me isutiraju posle 2 dana kad vide da nemam pojma o zivotu.

znači, ti bi na brod sa nula dana iskustva ... hmmmmm  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #4 on: 08/April/2010 »
Bez dana iskustva u ugostiteljstvu, ne znam koliko bi ih impresioniralo moje iskustvo u voznji taxija,vodjenja prodavnice sa kompjuterskom opremom i studiranje  oT oT oT

Raspitujem se nije zabranjeno, nece mi pasti tesko i ako moram poceti od nule na brodu.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #5 on: 08/April/2010 »
Bez dana iskustva u ugostiteljstvu, ne znam koliko bi ih impresioniralo moje iskustvo u voznji taxija,vodjenja prodavnice sa kompjuterskom opremom i studiranje  oT oT oT

Raspitujem se nije zabranjeno, nece mi pasti tesko i ako moram poceti od nule na brodu.

A čuj meni su rekli u agneciji da za konobare čak i netreba iskustvo, jer te napočetku stave da poslužuješ posadu, pa tek onda kasnije goste.
Ništa te ne košta da se javiš agenciji i sve če ti reči.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #6 on: 08/April/2010 »
A čuj meni su rekli u agneciji da za konobare čak i netreba iskustvo, jer te napočetku stave da poslužuješ posadu, pa tek onda kasnije goste.
Ništa te ne košta da se javiš agenciji i sve če ti reči.

Hvala.Cuj ne smeta meni ni da odlozim neko vreme a zaposlim se na kopnu kao konobar radi iskustva, posla se ne bojim, samo  pitam kakve su mi sanse bez.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #7 on: 09/April/2010 »
Na tvojem mjestu ja bih malo prilagodio CV i pokušao sa nižom pozicijom, kao asst. buff. stwd ili buff. stwd ... mislim da bi tako brže dobio posao, a isto tako možeš i na tečaj fotografije i tu ćeš još bolje proći.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #8 on: 09/April/2010 »
Nije ti uopste losa ideja Sefe  =""

Pozvacu agenciju i videti kolie su mi sanse za Photo

Thx  :run:

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #9 on: 15/June/2014 »
Ovako.

Posle 3 godine rada kao "self employed photographer" mogu reci da sam stekao solidno iskustvo radeci na svadbama, krstenjima i ostalim slavljima po Srbiji.

Definitivno sam resio da to iskustvo iskoristim radeci na brodu.

Moje pitanje je sledece:

Na sajtu Safe Cruises sam procitao da traze preporuke, ja preporuke nemam jer sam radio za sebe. Da li da falsifikujem preporuke (imam prijatelja koji drzi foto radnju) ili da kazem da preporuke nemam pa da mi oni veruju na rec  da sam radio za sebe 3 godine?

Svakako cu pozvati agenciju ali me interesuje prvo dal i ima neko slicnog iskustva?

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #10 on: 15/June/2014 »
Rokaj bre druze preporuke i spremi se da ih branis na intervijuu....napucaj cv sto bolje....

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #11 on: 23/June/2014 »
Rekose mi u Safe Cruise da posaljem CV posle 1 jula pa ce "videti sta mogu da urade"  -()-



Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #12 on: 24/June/2014 »
Evo ja sam svjež sa Kouzon obuke koja je održana danas u Banjaluci.

Makedonac nam je rekao da sami ušminkamo naš CV i da sami napravimo preporuku koja će odgovarati poziciji za koju smo aplicirali.
Na preporuku staviš broj svog dobrog druga u slučaju da nekom padne na pamet da zove i provjerava.
Pečat na preporuku možeš da staviš i do mesnice i od burekdžinice, to inako niko ne provjerava.

Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #13 on: 09/July/2014 »
Ispalise me iz SC. Kazu ne zaposljavaju fotografe.  oT

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: (Nei)iskustvo
« Reply #14 on: 09/July/2014 »
trenutno ili inace ne zaposljavaju?  :)