Author Topic: Pozdrav ekipi sa foruma  (Read 5728 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Pozdrav ekipi sa foruma
« on: 12/March/2010 »
Pozdrav ekipi sa foruma :)

Evo napokon i mene da se javim, a i vrijeme je , ipak ima 20 dana kako sam otisao i kako nisam nista pisao niti se javio na forum :) Tek sada sam uhvatio priliku da vam pisem, jer obicno se nema vremena, pa sam cekao da kupim laptop pa da mogu kao covjek da sjedem u kabinu pa da vam napisem neki post :)

Krenuh ja iz BG za Rim, let je trajao oko 2 sata jer je  bila kisa, jak vjetar pa je saobracaj iznad rima bio gust
pa smo morali da cekamo svoj red da seletimo. Iz Rima odmah let za Majami, kasnili smo nekih skoro 2 sata zbog nekih
tehnickih problema..Let je trajao oko 11 sati, i cim sam sletio u Majami zaputio sam se na terminal gdje sam sacekao let za Montego Bay, Jamajka. Nije bilo nikakvih problema na aerodromima (osim u Rimu), cekanja su bila uobicajena , letovi na vrijeme. Prespavao sam jednu noc u Montego Bay, hotelcic srednja zalost al posluzio je, u jutro sam se odmah zaputio u Ocho  Rios gdje sam se ukrcao cim sam dosao do broda. Nisu ni ocekivali da ce doci novi fotograf, svi su bili iznenadjeni mojom pojavom. Docekao me menadzer, englez, ok tip, voli da popije (a ko ne voli da popije) :) ... Spremio sam se na hardwork i ocekivao sam tezak posao al kad sam poceo da radim i kad sam vidio schedule, iznenadio sam se..
Pri potpisu ugovora stoji nam da radimo po 13 sati svaki dan, medjutim, racunao sam prosjek radnih sati, i vjerovali ili ne, prosjek je 7 sati dnevno, manje nego sto radim kad sam kod kuce...Mnogo mi je bolje nego na Carnivalu..

Inace, staff pozicije ovde takodje imaju dvokrevetne kabine, sa tusem naravno, TV-om, DVD playerom, kablovskom TV, telefonom, solidno velike, nista posebno, dovoljno da se 2 covjeka mogu smjestiti... U kabini postoje i USA i EU uticnice tako da vam adapteri ne trebaju...Staff pozicije imaju svog Cabin Steward-a, placa se mjesecno oko 40 $, takodje vam on moze prati, peglati i susiti ves ako vam je to tesko ili ako nemate vremena, naravno to se naplacuje al jako je jeftino (9$ me kostalo da mi operu skoro svu garderobu), a pranje i peglanje uniforme i svega sto se vodi pod radnim odijelom je besplatno.

Crew i staff mess su jedan do drugog, odvojeni samo razlicitim prostorijama, al ako ste staf mozete ici da jedete u restoran gdje jedu gosti, naravno obuceni u radnu uniformu i sa name tag-om.Hrana nije losa, ima izbora, al vecinski je filipino hrana jer je na brodu najvise filipinaca (na ovom gdje sam ja ima ih sigurno 40 %) . U slobodno vrijeme tu vam je Crew Bar gdje je pice, kako svi znate, veoma jeftino, u kojem se nalaze 2 velika HD televizora 52 incha, mozete da gledate neki film, kosarku , show programe, i sto je meni najbitnije EVROPSKI FUDBAL, ligu sampiona i ligu uefa...
Takodje na brodu imamo i GAME ROOM, gdje se igra XBOXm na velikom tv naravno, sve je super moderno, imamo stoni fudbal i naravno za filipino momke , tu su karaoke, jer oni ne rade nista drugo osim sto spavaju, rade i naravno PJEVAJU :)
Sto se ostalih zanimacija tice tu je jos i DVD klub, gdje se moze dici neki film, naravno besplatno :)
Teretana je otvorena 24 h pa ko zeli da se napucava, samo naprijed...Pored svega ovoga , postoji i dio broda , tacnije open decka, za posadu, gdje ima bazen, jakuzi, te lezeljke , pa ko zeli da se kupa ili da nahvata boje, sretno :)

Inace Princess gosti ili da kazemo klijenti su nekih godina 45-50, znaci jako jako malo je omladine, tako da nema nikakve zurbe, frke, trke, sve ide cool i opusteno, vecina ljudi je prijatna, jako kulturna i milina je raditi kad imate takve goste na brodu..cak je bilo i ljudi iz HR koji su dosli samo zbog jednog krstarenja.

Inace brod kao brod, Island Princess je posebno napravljen brod da moze da prolazi kroz panamski kanal, uzak je i dugacak i to ga cini posebnim u odnosu na druge krstarice...Prolazak kroz panamski kanal je fin dozivljaj al eto dosadi nakon 2 puta hahahaa :)
Kruzevi su nam 10 dana, tako da se ima vremena dosta, pa cak i da se izadje vani i da se dobro odmori, kupi nesto, popije koja, ode na plazu i slicno...Desi se nekada da radimo samo 2 sata dnevno, tek tada je uzivanje :)

Placanje je mjesecno, mada neki departmenti dobijaju platu nakon zavrsetka kruza...Sto se tice foto departmenta, moja plata je 1200 $ i to je garantovana, ako se predje budzet, dobija se neki bonus, a za prosli kruz taj bonus je bio 25 $, sitnica, al to je jedan odlicak rucak u kineskom restoranu, za 2 osobe, da padnes od muke koliko hrane i pica dobijes za 25 $ :)
U sustini, jos uvjek nema HARD WORK-a, nadam se da ce tako i da ostane, jos uvjek smo na probi mi koji smo dosli skoro, proba nam traje oko 42 dana, nakon toga dobijamo posao za stalno ili picimo kuci, zavisno kako menadzer i ostala ekipa budu zadovoljni nasim radom i poslovanjem :)

Pretjerah ja sa ovim postom al sta da vam kazem, morao sam da se javim :) Ako nekoga nesto zanima iz prve ruke, neka pita, toliko toga imam da kazem da sam zaboravio vise i sta da napisem, tako da, podsjetite me i ja cu da dopisem cim se ulogujem opet na internet, a Bogu hvala ima dosta njih koji nude free wireless ili pak nude jeftin internet a dosta brz :)

Sve najbolje, pozdrav iz Port Everglades-a, vidimo se u Panami a u avgustu se vidimo i kod kuce :)

Mahanje za cjelu ekipu sa foruma, i ljudi, PISITE :) uzdravlje

Vas foto Tsunami :)

I NARAVNO veliki pozdrav  Safe Cruise agenciji, odradili su posao, jako sam zadovoljan, vidimo se kad se  brodove :) UZDRAVLJE !   :uzdravlje:

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #1 on: 12/March/2010 »
Odličan post..daj mi reci koliko si platio laptop?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #2 on: 12/March/2010 »
Drago mi je da ne radis puno, zasluzio si ...  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #3 on: 12/March/2010 »
Hvala ti puno na iscrpnom izvestaju, to se ceni!! :yahoo: :uzdravlje:



“Go ahead, make my day”

peanutz

  • Guest
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #4 on: 12/March/2010 »
car si! respect!

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #5 on: 14/March/2010 »
laptop sam platio 530 $ sa taxama :) intel dual core 2.2 ghz, 3 gb ram-a, 320 gb hdd, intgrisana grafika nemam pojma ni koja je ni koliko ima mb , Toshiba, garancija jedna godina, model je satellite l505 :) pa provjeri :) kupio sam ga u best buy :)

bice jos informacija od mene, tek sam poceo, i nisam slavno poceo, dobio sam prvi warning , pogrijesis jednom i odmah warning, tako je to ovde :)  uglavnom ako nekoga nesto zanima, neka pita , posebno ako je foto tim u pitanju :) Hvala Sefe na tome ZASLUZIO SI :)  Pisite ljudi, bice i slika uskoro :)  Veliki pozdrav iz Paname :)

Offline Veto

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #6 on: 15/March/2010 »
Pozdrav ekipi sa foruma :)

jos uvjek smo na probi mi koji smo dosli skoro, proba nam traje oko 42 dana, nakon toga dobijamo posao za stalno ili picimo kuci, zavisno kako menadzer i ostala ekipa budu zadovoljni nasim radom i poslovanjem :)


???? Jel zna neko neki slucaj da su ljudi posle probnog rada izvisili i otisli kuci?
To je bas za*****

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #7 on: 15/March/2010 »
S takvim postovima bi se trebali javljati Veterani . Svaka Čast  ::yes::

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #8 on: 15/March/2010 »
Pozdrav za tebe tsunami, zahvaljujemo na obimnom postu!

Bato, iskreno se nadam da ces ostati na tom jednom warningu.  :moli:  Sta bi, nisi valjda preterao u :uzdravlje: druzenju sa Englezom?
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #9 on: 23/April/2010 »
Odlican i vrlo informativan post, btw sta je ovo proba vam traje 42 dana, to je pravo bezze,
prevalis toliki put a mogu te poslati kuci nakon 42 dana.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Pozdrav ekipi sa foruma
« Reply #10 on: 02/May/2010 »
Evo jos malo da se javim, nadjoh vremena :)

Izgleda da je to 42 dana samo bila neka laz ili su pokusali da nas malo prepadnu, slicno je bilo na Carnivalu, mozda hoce samo da te natjeraju da budes poslusan :)

Uglavnom warning mi nije napisan, posto je vidio da smo napredovali jako, i da smo sad odlican tim, ponistio ga je, tacnije nije ga potpisao :)

Sad je sve extra, super tim, cugamo, sprdamo se,  znaci provod je extra :)

SAMO NAPRIJED SVIMA, isplati se :)