Author Topic: Interview za Princess Cruises, Sredinom Maja 2010. u Beogradu  (Read 52501 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Krdzamen

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Mene još niko nije zvao  oT  Šta da radim?Blago Vama.Sretno na intervju-u!!!

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Mene još niko nije zvao  oT  Šta da radim?Blago Vama.Sretno na intervju-u!!!
Pa zovi ti njih,budi uporan,skreni paznju na sebe :-))))' he he

Offline nered

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Veliki pozdrav svima,
Ja sa ovim krenuo onako da probam a vec sad sam se nasao kako sa skupio sve papire i covjek mi rece da bi mogao da se ukrcam za najvise 2 mjeseca..uuuuuuuu......sad je frks..Dolazim na intervju 19. maja,nadam se da ce nas dosta biti,jer mi je lakse ako imam sa kim da se tripujem na ovo sve..ludilo...vidimo se..
 :party: :banana: :uzdravlje:

Offline Krdzamen

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pa zovi ti njih,budi uporan,skreni paznju na sebe :-))))' he he

Zvali danas  :D Eto i mene 19. :plovim:

Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Veliki pozdrav svima,
Ja sa ovim krenuo onako da probam a vec sad sam se nasao kako sa skupio sve papire i covjek mi rece da bi mogao da se ukrcam za najvise 2 mjeseca..uuuuuuuu......sad je frks..Dolazim na intervju 19. maja,nadam se da ce nas dosta biti,jer mi je lakse ako imam sa kim da se tripujem na ovo sve..ludilo...vidimo se..
 :party: :banana: :uzdravlje:

Pozdrav, i ja sam zvao SC radi tog intervjua ali glupi novi pasos ce mi biti gotov tek pocetkom juna,pa sam se iscrnjacio
jel necu stici je*iga.
Sretno i javi kako je bilo  :uzdravlje:

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Pa lepo,lepo, skuplja se ekipica  :party:...Joooj,ja sam se bas slabo spremala...za buffet st. se prijavljujem,kako vi ostali ?

Offline nered

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav ekipa bahata,

prijavio sam se za poziciju buffet steward,zna li ko ista o tome?koliko se zaradjuje?jer mogu oni nama da pricaju sta god hoce,treba da budete svjesni da je njima samo cilj da idemo preko njih.Iako su ovi iz sc totalno ok,Na moje pitanje koliko se zaradjuje rekli su od 800 do 1200 ili tako nesto a ja onda pitam od cega zavisi,pa kao zavisi od toga koliko baksisa dobijes!!kako dodjavola kad buffet steward radi za svedskim stolom?sta se tu placa?A i ja koliko znam za putnike na brodu u cijenu koju su platili za putovanje uluzi i hrana i smjestaj i pice,svo osim alkohola,Sta sad,ja kao odem a ovi me strpaju da radim u kuhinji i gulim krompir 12 sati dnevno za 800 dolara?Ma nemoj Buffet Steward,sta ima kako je!!!!Jert koliku vam najmanju platu kazu tolika ce i biti.Zato se i vi svi dobro raspitajte pa cemo lijepo da razmjenimo misljenja kad se vidimo u bg za par dana..


Offline Walter

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ja mislim da se za tim svrdskim stolom ne placa nista, ali sam na par mjesta ovde a i na nekoj diskusiji na princessovj
Facebook stranici procitao da je vecina tipsa pre paid(ili bi trebala biti) pa se to valjda dijeli na sve konobare,
buffet stewards included, raspitaj se fino, sto se mene tice 800 USD i nije neka lova.

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Kao Buffet Steward ne radite samo na bufeu tj. Švedskom stolu, možete raditi i u Pizeriji, Room servisu i dinning room-u kao acting Junior waiter, i na svim tim pozicijama vam je fiksna plata veća nego na bufeu gde će te najverovatnije da radite neko malo vreme u početku ako vam je prvi ugovor, a na tim ostalim pozicijam vam je i čist bakšiš na ruke veći nego na bufeu pa vam plata stvarno moze doći i do 1200 dolara kao Buffet steward. Pozdrav svima!

Offline teptek1

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
pozz svima
Dvije prijave sam ispunio za ovaj interview, poslao i nisu mi odgovorili. U novembru prosle godine isto i odmah su mi odgovorili na e-mail i ponudili poziciju vise mada meni to i nije vazno. No tada sam morao odustati zbog novca, iz prostog razloga, nisam znao da uzimaju onoliko. Nije puno ali sta ces kada nemas, tako da sam morao odustati dok neskupim.
Sta mislite da li zbog toga sada nece da mi odgovore, premda sam se ispicao,
ili je to zbog niskih pozicija za koje apliciram utility ili ACAT koje vrlo lako popune?
Radio sam kao konobar ukupno 7 mjeseci i osim toga nemam nikakvog radnog iskustva baziranog na ugostiteljstvu.

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
moguće je da ti ne odgovaraju jer im trenutno netrebaju te pozicije za koje si ti aplicirao, nisu ljuti sigurno :) jer da mogu da te posalju rado bi ti oni uzeli tu proviziju od 300-400 eura kolko li već, bar meni tako izgleda.
Nego, što bi ti uopšte i išo da radiš 11 sati svaki dan kao acat ili utiliti bar cleaner za oko 700-750 $ mesecno, čistiš barove dok neki tamo Filipinci, Indijci i Meksikanci koji nista bolji nisu od tebe, a napredovali su do tih pozicija samo jer su po nekoliko godina na kompaniji, rade za 2-3 hiljade $ mesecno, a tebi 700 :) da dobijes promociju je mnogo tesko, pogotovu za bar waitera. Princess je loša kompanija koja sve vise i vise propada.
Plus bi trebao da cekas neki mesec na ukrcaj i da izdvojis za to ukupno oko 700-800 eura, kolko li vec treba preko tih iz BG-a, i na kraju radis za 750 $, po meni ti je bolje ako mozes nadji bolje poso u Hrvatskoj ili Crnoj Gori, pa i za 400 eura mesecno, i bolje ces proci nego na Princessu, veruj mi.
Pozdrav!

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
moguće je da ti ne odgovaraju jer im trenutno netrebaju te pozicije za koje si ti aplicirao, nisu ljuti sigurno :) jer da mogu da te posalju rado bi ti oni uzeli tu proviziju od 300-400 eura kolko li već, bar meni tako izgleda.
Nego, što bi ti uopšte i išo da radiš 11 sati svaki dan kao acat ili utiliti bar cleaner za oko 700-750 $ mesecno, čistiš barove dok neki tamo Filipinci, Indijci i Meksikanci koji nista bolji nisu od tebe, a napredovali su do tih pozicija samo jer su po nekoliko godina na kompaniji, rade za 2-3 hiljade $ mesecno, a tebi 700 :) da dobijes promociju je mnogo tesko, pogotovu za bar waitera. Princess je loša kompanija koja sve vise i vise propada.
Plus bi trebao da cekas neki mesec na ukrcaj i da izdvojis za to ukupno oko 700-800 eura, kolko li vec treba preko tih iz BG-a, i na kraju radis za 750 $, po meni ti je bolje ako mozes nadji bolje poso u Hrvatskoj ili Crnoj Gori, pa i za 400 eura mesecno, i bolje ces proci nego na Princessu, veruj mi.
Pozdrav!


ajd sad pojasni malo neke stvari, prvo kako je neki filipinac ili indijac ili neznam ni ja tko mogao napredovat do tih pozicija kad su to najniže pozicije u housekeeping-u te imat plaće 2-3 tisuće dolara?? drugo pojasni zašto je princerss loša kompanija koja sve više propada?? treće zašto misliš da bi mu se isplatilo radit za 400 eura ili ti 500 dolara u Hrvatskoj?? pa to mu se tek neisplati jer dok plati smještaj, režije, i druge potrebe neće mu ništa ostat od plaće,a na brodu nema nikakvih troškova, mislim da nemaš nimalo pojma o čemu pričaš
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
 Srecno svima sutra na preliminarnom :-))))'!!!

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
oko ovog prvog moja je greška, ispustio sam da napišem bitan deo, Filipinci, Indijci, Meksikanci koje sam spomenuo da su napredovali i rade za 2-3 hiljade $, su ranije kada su se na Princesu lako dobijale promocije napredovali od bar utility do bar waitera i sada na tim pozicijama rade za 2-3 hiljade, govorim za bar department ne za acomodation department. Sada je vrlo tesko dobiti promociju na Prinncessu pogotovu u bar department-u, znam dva momka iz Ukrajine koji sasvim lepo pricju engleski, poznaju pica i koktele, i hiljadu puta lepse i pristojnije izgledaju od Filipinca i Meksikanca i nemogu dobiti promociju u bar waitera, rade kao utility za 750 $ dok ovi koji su na kompaniji od pre nekoliko godina kad su se lako dobijale promocije rade kao bar waiteri za 2-3 hiljade.
Ovo oko posla na primorju, mislim da se podrazumeva kad radis dole sezonu da imas obezbedjen smestaj i hranu, pa i da je plata 450 eura, mozda nekih 150 eura manja nego za utility cleaner, za primorje nemas trosak koji imas za odlazak na brod a koji moze biti i do 1000 eura, tako da ti ta razlika u plati taman ode za taj trosak odlaska na brod, ovo je racunica naravno samo za poziciju utility cleaner. I jos jedan bitna stvar, nije svako za brod, tamo se radi svaki dan po 11 sati, drugacija je sredina, zivot je totalno drukciji nego na kopnu i to nije za svakog, sa primorja se bar uvek mozes lako vratiti kuci. Razumem rizik odlaska na brod na neke bolje pozicije gde je zarada veca nego 750 $ koliko ima utiliti cleaner i acat, ali za te pozicije mislim da nije vredno.
E sad zasto je Princess losa kompanija :) o tome moze dosta da se prica...loš menadžment, slaba mogućnost napredovanja, slabi gosti jer su spustili cene samo da napune brodove i td. i td. Nekad su bili mnogo bolji nego sada, dosta ljudi koji su duze na brodovima su mi to rekli, ja nisam verovao pa sam otiso i vido, sad znam :) jednostavno ko zna dva jezika nek ide na Royal Caribean.
Pozdrav.

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
 Uf covece,ubi nam raspolozenje ???,ti i ova kisa napolju,pa nije sve valjda tako lose...Makar cemo videti mesta koja tesko da cemo inace u zivotu i ko ide da radi sacuvace bar nesto parica...A da se radi na moru moze uvek...