Author Topic: Interview za Princess Cruises, Sredinom Maja 2010. u Beogradu  (Read 52498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Anccica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ja mislim da ko je prosao kod Janosa bez problema ,procice i na ovom uz malo truda.Ostali neka se  potrude da isprave eventualne greskice...Pa sta bude,bude,ne treba se nervirati...

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Pozdrav svima!  :)

mene bas jako zanima odakle vama ti datumi? posto je u onom prvobitnom mejlu koji sam ja dobila stajalo od 11 do 14.06. a ovde vidim ima vec razno raznih info.

bilo bi super kada bi neko razjasnio  -()-

a i ostali koji ste bili/e na intervjuu, dajte podelite iskustva!

vidimo se uskoro pa da zaplovimo  :haha:

pozdrav
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
U tom periodu ocekuje vas manje-vise sve sto je Doctor vec naveo. Imate jedan moj obiman post bas u Safe Cruise delu foruma, u temi "Sta ako ne prodjes razgovor", o treningu i intervjuu. Na vama je samo da prisustvujete predavanjima, pazljivo pratite materiju i sledite savete, koliko SC tima, toliko i gospode Madjara koji ce vam drzati pomenuta predavanja. Cilj treninga jeste da vas pripremi za finalni, ali delimicnoi nacin funkcionisanja zivota na brodu. Na sve informacije koje predavaci smatraju bitnim, odnosno one koje vas u vidu pitanja mogu potkaciti na finalnom, bice vam skrenuta paznja nekoliko puta, stoga - pratite smernice i trudite se da iz skripti koje ce vam dati iz SC, kod kuce malo ponovite najvaznije stavke.

Ono sto vam jos pripremaju jesu test psihe, test engleskog u organizaciji skole stranih jezika "Berlitz" i test poznavanja materije koja ce vam biti predstavljena u 3 dana treninga. 
Test psihe-onaj klasicni pismeni sa slikama cigala i razlicitim pojmovima, plus razgovor sa psihologom.
Test engleskog-usmena konverzacija sa profesorom engleskog, eye to eye, odredjuje nivo poznavanja jezika.
Test poz.materije-pismeni sa nautickim pojmovima, detaljima vezanim za kompaniju, postupcima u imrdzensi situejsns, odredjenim stvarima o brodu koje valja znati i pre ukrcaja... (ponavljam, sve to naucicete tokom treninga), plus pitanjima vezanim za department, u mom slucaju kuhinju-higijena, skladistenje hrane, dezinfekcija, bla bla...bla.

Iz sopstvenog i iskustva ljudi iz moje ture i onoga sto sam procitao na forumu, ova 3 testa zaista ne treba da vas brinu ukoliko imate iole mozga i ozbiljnosti. Bez obzira na to sto sam napisao i sto ce vam svi govoriti da su testovi "kesa", pridajte im znacaj, jer najteze se dobijaju unapred dobijene bitke.

Ne kazem to bzvz, pazi sad, devojka koja je aplicirala za ne znam koji nivo waitera, tokom treninga je stalno nesto cavrljala i kikotala se sa nekom drugaricom.  :nokti:  Kad je doslo vreme za test poznavanja materije, rasporede je da sedi pored mene posto smo razliciti departmenti (nekih 50% pitanja nam je razlicito, aj ges), a ona ni da bekne...  -()-  Inace 17 puta nam je ponovljeno da Princess ima 17 brodova i da ce biti dobro da ako mozemo imena svih 17 navedemo u testu, dakle konkretno ti se kaze da naucis sto vise imena za to kratko vreme, a ona napisala 3 imena i zavezala. I onda, cim mene, cim devojku sa druge strane. Janos nas opominje dva puta za domundjavanje.  :rtfm:  Ok mico, pomocicu ti, i oko tog i oko ostalih "zajednickih" pitanja, ali posle pocela da me smara sa pakovanjima-bojom ambalaze-poreklom pojedinih piva, a ja covece mesim po kucama, ne serviram pivo jbg... Nije da ne zderem, ali posle cetvrtog-sve su mi flase zelene, sva piva se zovu Karlsberg i sva su iz Danske jbt   :uzdravlje:
I posle kao komentar - AU JBT, KAKAV TEST, PA ONI NISU NORMALNIIII  oT  Test jeste prost, ali uz tu i tamo prethodno znanje iz vaseg departmenta i uz paznju na treningu.

Au, odoh ja u off, sad ce dodje Forum hadzija, pa ce biti  :tuctuc:  :ban:  :pop1: 

Uglavnom - ukljuci mozak + (kako neko rece) iskljuci mobilni, i nema razloga za preveliku brigu oko treninga. Ako zatreba jos kakvih detalja, tu smo.
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Doctor

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
SAD SAM BIO NA SAJTU SAFE CRUISA...

ZBOG VELIKOG INTERESOVANJA BICE JOS JEDAN PRELIMNARI 06.JUNA.2010!!!

FINALNI INTERVIEW JE OD 13. DO 16.JUNA U BEOGRADU!!!

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
@ Oggee - hvala, puno, ovo je bas od pomoci, detaljno opisano! bravo i hvala jos jedanput!

@ Doctor -kolage, hvala na info, ovo mi je bas super doslo!!!!!

srecno svima onima koji imaju jos nesto da dostave ili na necemu da porade, pa se vidjamo uskoro!!!!!

pozdrav
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
E Ogi a kakav je taj test engleskog, ako mozes da se setis nekog pitanja ?
Neki primer...

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
E Ogi a kakav je taj test engleskog, ako mozes da se setis nekog pitanja ?
Neki primer...

Jo bato. Komunikacija traje izmedju 5 i 10 min., pritom je devojka sa kojom sam razgovarao trazila da joj za pocetak kazem odakle dolazim, koliko imam godina, sta sam zavrsio, sa kim zivim, kako sam dosao do info o kruzerima, gde sam ucio engleski, koliko stolica, stolova i prozora ima u prostoriji, kakve su boje zidovi, da brojim od 1-10. Potom sledi slozeniji deo, opisivanje - kancelarije u kojoj smo se nalazili, prethonog iskustva u kuhinji, mog grada i sta bi preporucio ljudima koji u njega dolaze, mog najboljeg prijatelja. To je u principu 90% onoga sto sam ja imao na tom testu.
Kako mi je rekla, u zavisnosti od departmenta postoji osnovni prag znanja, za kuhinju i ostale "mutave" pozicije je to 2 (na skali od 1-5), znaci malo jace od onog YES, NO, MAYBE. Koliko je za bar  -()-  aj hev no ajdia, ali mislim da je znatno iznad te dvojke.
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Hvala Ogi, pomogao si mi, sad bar znam sta da ocekujem

Offline Boban87

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Poz svima, ja sam u drugoj grupi koja ide 6.6. Zanima me koliko je dugo trajao taj intervju,i da li ste imali neki razgovor sa ljudima iz agencije pre toga(da vam objasne sta da kazete i tako to) Unapred hvala i da li je neko pao na tom testu. :)

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
@ konta

Ajd da te ful pripremim - ova cicika sto te testira izgleda dobro koliko dobro i prica engleski.  =""  Ne daj se dekoncentrisati  ;D


@ Boban87

Ako mislis na preliminarni, traje do 10 min. i uglavnom se letimicno proveravaju tvoje snalazenje u komunikaciji na engleskom i verodostojnost informacija koje si naveo u CV-ju. Iz mog iskustva, agenti te delimicno pripreme nekim savetima, ali ne mozes da znas sta te tacno ocekuje. Mada su prisutni, momci iz SC ne uticu na tok preliminarnog, jer si "u rukama" g-dina Janosa iz agencije Gastro Guard. On ume da te cimne pokusavajuci da te isprovocira i zabuni, cisto da vidi koliko si labilan po tom pitanju, ali to mu je posao, u globalu je skroz ok lik. Naravno da mozes da padnes, ako ne zadovoljis kriterijume - ne znas dovoljno dobro jezik, neke osnovne stvari iz struke ili podatke iz CV-ja, ili te trema natera da totalno zavezes. Meni je frka na preliminarnom bila 14 puta veca nego na finalnom, ipak, covek me je pitao samo stvari koje su zaista kljucne za posao pica-majstora. Istina, u jednom momentu je pokusao da omalovazi moje iskustvo u poslu, ali ja sam zahvaljujuci ovom forumu znao da je to trik-potez  +U+

Nauci CV napamet (narocitu paznju usmeri na datume) i na intervju udji pokusavajuci da odas utisak samouverene, pozitivne osobe, koja zna sta hoce u zivotu. Uzgred, pokusaj da na forumu nadjes nekog ko je prosao preliminarni za istu poziciju, pa da iz prve ruke cujes gnusne detalje. GUD LAK BRE   :moli:  
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline konta

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Jao Ogi nemoj to da mi radis, to saznanje mi nije bilo potrebno , xa xa

Bobane

Preliminarni totalno OK, kao i ispitivac Janos, pravi gospodin
Ja sam bio jedini Bar waiter, usao u kancelariju hello - hello
rekao mi imas dva minuta da kazes sve o sebi, family background i radno iskustvo
Ja poceo samo mleo dok me on nije prekinuo i pitao koje koktlele znam,ja rekao klasike, -On rekao OK nabroj mi 15 klasika, ja nabrojao.
Onda me pitao koliku sam platu imao na zadnjem poslu, ja rekao 700e i onda on pokusao da me isprovocira kaze jel znas da je plata za bar waitera 800 usd
ja mu kazem OK mora od neceg da se pocne i to je u sustini to, sve ukupno trajalo max 10 min
bas sam imao tremu  par puta sam i pogresio u vremenima, al nije nista strasno, sa ove distance mi izgleda smesno i sigurno ce biti bolje na glavnom,
tako da samo napred

Offline Boban87

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hvala, ako ima jos nekog na forumu da je prosao preliminarni neka podeli utisak. Ja sam koknurisao za buf.st. Engleski mi jedino i ide tako da me jedino trema brine:) a da li je sa Janosm samo konveryacija ili moras da npr. pokayes kako nosis tanjire,namestas sto i tako tome slicnom.

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
a da li je sa Janosm samo konveryacija ili moras da npr. pokayes kako nosis tanjire,namestas sto i tako tome slicnom.

Koliko ja znam, samo prica, dok na finalnom moze da te lako dokaci i taj prakticni deo koji pominjes.
Mesi, mesi, nece da ti skodi...