Author Topic: Disney Cruise Line galley cleaner  (Read 21926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Disney Cruise Line galley cleaner
« on: 13/April/2010 »
Bio sam jučer na intervjuu za Disney i dobro je prošao, sva pitanja sam kužio i na sva pitanja sam pronašao odgovor.
U Ep-u obzirom na moja radna iskustva u tvornicama i skladištima prijavili su me za posao custodial hosta, ali nakon malo razgovora sa ispitivačem, rekao mi je da bi me bez obzira što moje iskustvo ne odgovara, dao posao galley cleanera, što je kao finiji posao za istu plaću, ali za razliku od custodial hosta nema opasnih kiselina sa kojima se radi od čega mogu nastradat ruke i oči, već se više kontaktira sa ljudima što daje bolju mogućnost usavršavanja engleskog, čiste se finija mjesta, a postoji dobra mogućnost unapređenja na bolju poziciju.
Rekao mi je da će se ta pozicija za mene oslobodit u 6. mjesecu, znači još oko 2 mjeseca.
Mogu reći da sam zadovoljan.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #1 on: 13/April/2010 »
To je fizički, ali i psihički, jedna od najtežih pozicija na brodu. Ako si jak, čeka te potwash sa hrpom masnih zdjela koja je veća od tebe, a ako si sretnije ruke, dobićeš dishwash mašinu dugu 10-ak metara, koja dnevno opere 10-ak tisuća tanjira.

Istina je da sa te pozicije možeš napredovati i u bar, i u restoran, i u kuhinju, pa i drugdje, ali se moraš dokazati pred svima, a ugovor ti neće biti kraći od 8 mjeseci. Što god kuhari zaprljaju, bilo pod, bilo zidovi ili pećnica, tvoje je. Odnosiš smeće i otpatke nekoliko puta na dan iz kuhinja, u vrećama i sa kolicima.

Noćna smjena je nešto lakša, ali u nju uzimaju samo iskusnije ljude, koji imaju više slobode, ali svejedno su pod nadzorom.

Imaćeš zelenu uniformu od poliestera, a evo jedne tipične slike galley cleanera, snimljene mojom rukom:





Jesi li još uvijek zadovoljan?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #2 on: 13/April/2010 »
Hvala na odgovoru i slikama!
Naravno još sam uvijek zadovoljan.
Radio sam do sada razne istovare,fizikalije sa nonstopnim dinamičnim saginjanjem i podizanjem tereta po smjenama od 12sati,nekad i do 16sati i nevidim ovo kao nešto bitno zahtijevnije,ako mogu podnijet drugi,mogu i ja,inače poprilično sam žilav i izdržljiv.
Osim toga ovdje nemam posao i već sam gotovo dekintirao,a živim sam,tako da je odlazak na brod za mene kao neko svjetlo na kraju tunela.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #3 on: 13/April/2010 »
Hvala na odgovoru i slikama!
Naravno još sam uvijek zadovoljan.
Radio sam do sada razne istovare,fizikalije sa nonstopnim dinamičnim saginjanjem i podizanjem tereta po smjenama od 12sati,nekad i do 16sati i nevidim ovo kao nešto bitno zahtijevnije,ako mogu podnijet drugi,mogu i ja,inače poprilično sam žilav i izdržljiv.
Osim toga ovdje nemam posao i već sam gotovo dekintirao,a živim sam,tako da je odlazak na brod za mene kao neko svjetlo na kraju tunela.


Bravo onda, biće nešto od tebe ...  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #4 on: 19/April/2010 »
sad je iz agencije potvrđeno da sam dobio posao  :uzdravlje:
,evo malo sam googlao i našao još neke informacije
http://www.dcljobs.com/pdfs/GALLEY.pdf

Sad ono što mi je nejasno je vrijeme između 3-6sati popodne 3xtjedno,pretpostavljam da je 4x tjedno to vrijeme popunjeno nekakvim radom?
Šefe jer se slažeš sa opisom i radnim rasporedom na ovom linku?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Papa Eric
« Reply #5 on: 19/April/2010 »
Kaj da ti velim, sve te ljude na slikama znam, a najjači je crnac sa Jamajke Eric, koga svi zovu Papa, kada sam ja napuštao Disney, njegov sin je trebao doći u galley cleanere. To je sve na Wonderu. Eric je u svojstvu galley cleanera prisustvovao i prvom isplovljavanju Magic-a u Veneciji 1999-e).
Jedan je od dvojice Jamajčana koji su odbili promociju koja im je donosila manje posla i više novaca.

Popodnevni raspored je otprilike takav, a one dane kada nije - zauzet si i radiš (otok, embarkation day, itd itd ...)

E sad, ... ja sam napustio Disney prije 6 godina, neke stvari su se morebit i promijenile.

                Papa Eric administrira dishwash                       Dva Second Steward-a
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Papa Eric
« Reply #6 on: 30/July/2010 »
Evo da se i ja konacno ponovno javim brodskim internetom,ukrcan sam na Disney Magic prije vise od mjesec dana i radim na poziciji galley stewarta,posao je relativno tezak,najveci je problem neispavanost,ali sve skupa kad se zbroji i nije tako lose.Jedini sam u cijelom departmentu iz Evrope i naisao sam na masovno iscudjavanje nasih ljudi tipa  ^pa ko te tu dovede^ ,^ala su ti ga ucherali u agenciji^,^svaka cast kako izdrzavas^,^zar ne vidis brate da si jedini beo ovde^.
Konobari zaradjuju otprilike trostruko vise i nasi ljudi rade iskljucivo kao konobari,ima ih oko 40 na brodu.
Zasada planiram ostat cijeli ugovor.
Internet na brodu je skup pa necu previse pisat,javit cu se drugi put opsirnijim tekstom.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #7 on: 30/July/2010 »
Nemogu vjerovati da si jedini Evropljanin u departmentu.
U moje vrijeme bilo nas je u omjeru oko 15/60

Za iščuđivanje je jednostavno objašnjenje. Ljudi se žele izdići iznad tebe i time ti indirektno govore da nisi pametan kao oni.
Dobro im dođeš da si mogu reći kako su još i super prošli što rade kao konobari.
Pritom ne misle da svi mi prolazimo drugačije životne puteve, i nemamo svi isto školovanje, iskustvo i vještine.

Dobra ti je odluka da odradiš ugovor do kraja. Tada sa tim iskustvom možeš otići u drugu agenciju i proći za nešto jače.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #8 on: 30/July/2010 »
Gle Zlatko sto je tu je. Sad odradi sto si potpiso da cesh odradit i to je to. Nije lako vjerujem. Slicna s**** se i meni desilo. Isao sa Korcule(dao otkaz, gazda nije ispostovo placu kak smo se dogovorili). BTW dogovor za mene svetinja. Nebtino ugl.

Tamo bio barmen i konobar. Nije tezak posao bio. Ekipa odlicna. Odlicno mi bilo.

Ugl kak sam dao otkaz. Poceo trazi drugi posao i sad kak imam iskustva u ugost. Vise manje sve znam radit. Tako sam ja brzo i posao naso. Dao otkaz 05.07. navecer. Posao naso drugi dan za manje od 10 min.

Sad radim na cresu ko konobar u koktel baru. Ima nas 4 konobara. Napravimo promet recimo 7-8 tisuca kuna. Ja imam 4-5 tisuca kn u novcaniku. Radim navecer nonstop jer ima najvise posla. Radim sa "gazdom" koji ne radi nish. 80% posla ja odradim nekad i 100%. Sto sa gostima sto priprema sto spremanje.

Ugl. nebo i zemlja sto se tice kak sam prije radio i kak sad radim.

Al reko okej. Zaradit cu josh nesto malo para. To ce mi dobro doci za brod da imam. Uglavnom u svoje 24godine ovo mi jedan od losijih poslova i sto se organizacije tice i para opcenito. Nikad manje para necu zaradit nego ove sezone. Al doso sam ovdje. Obeco sam odradit i odradit cu bez obzira na sve. Al zato iduce godine ako budem imo vremena odradit cu 7-8 misec samo i prek ugovora. Sve je to skola. U jednu ruku mi i drago sto sam "naj***".

Ne daj se.

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #9 on: 30/July/2010 »
Kolko vidim... ne hvale baš tvoje radno mjesto tak da... Drž se!!!

Kolko te plaćaju?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #10 on: 30/July/2010 »
Teško ćemo dečka čuti uskoro, satelitski internet je skup i spor, mislim da bi trebao imati 800-900$ sa overtime-om.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Loborek

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #11 on: 30/July/2010 »
uh... malo je to....  :(

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Perception is everything
« Reply #12 on: 30/July/2010 »
uh... malo je to....  :(

Malo je tebi. Meni je još manje. Njemu je prihvatljivo. Nekome tko nema posao i čita ove redove je to super lova.
I ponovo se vraćamo na misao vodilju ovoga foruma:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #13 on: 31/July/2010 »
Kolko vidim... ne hvale baš tvoje radno mjesto tak da... Drž se!!!

Kolko te plaćaju?
danas bas stigla placa za 14dana odradjenih 439dolara, sto bi znacilo za 30dana oko 935dolara, ipak Disney mi je platio kartu i za koji mjesec cu dobit povrat novaca za medicinski pregled, cuo sam da asistent konobari na Carnivalu imaju oko 1000 dolara, ali placaju kartu i ljecnicki pa ispada da sam sa placom mozda i u boljoj poziciji, ali na Disney dolaze vrlo bogati gosti i ostavljaju visoke napojnice, tako da tu konobar asistent zaradi u prosjeku 1700 dolara, a pravi konobari u prosjeku preko 2500dolara, sa tim da na Karibima uspiju zaradit i do 4000dolara mjesecno, ali u Evropi gosti ne daju velike napojnice i manje je gostiju u prosjeku, tako da zarada njima varira, Disney je kompanija o kojoj navodno vecina Carnival konobara masta.

 Ipak nisam imo izbora i morao sam na brod i nije mi zao.

Ljudi koji rade kao galley Stewarti najvise dolaze iz amerike: Honduras, St. Vincent, Jamajka, Kolumbija, Peru onda nesto iz Mauritijusa (otok blizu madagaskara), te solidan postotak iz azije: Indija, Filipini, Indonezija.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #14 on: 31/July/2010 »
Ja idem za dva miseca na carnival. Sad me u oci bodesh sa ovime. Mislim gle. Ko konobara na carnival tera da bude na carnival.
Ja cu sada poci na carnival ako je "lose" kak kazete da je lose pa cu iduci ugovor aplicairat disney i nishta me drugo ne zanima i bog.
Tako i ti konobari. Svi su vise manje profesionalci i znaju radit.
Pa prije ce njih disney zaposlit nego recimo "mene" koji nikad ne brodu bio nisam. Primjer jedan. Jer poso je isti vise manje svuda.