Author Topic: Disney Cruise Line galley cleaner  (Read 21962 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #15 on: 31/July/2010 »
Ja idem za dva miseca na carnival. Sad me u oci bodesh sa ovime. Mislim gle. Ko konobara na carnival tera da bude na carnival.
Ja cu sada poci na carnival ako je "lose" kak kazete da je lose pa cu iduci ugovor aplicairat disney i nishta me drugo ne zanima i bog.
Tako i ti konobari. Svi su vise manje profesionalci i znaju radit.
Pa prije ce njih disney zaposlit nego recimo "mene" koji nikad ne brodu bio nisam. Primjer jedan. Jer poso je isti vise manje svuda.
vjerojatno je nekad bilo teze upast kao konobar na Disney,ali kompanija je u naglom razvoju,novi brod dolazi u januaru,a za godinu dana jos jedan,ljudi se traze i kriteriji nisu strogi,mnogi tu upadaju bez prijasnjeg iskustva na brodovima.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #16 on: 16/December/2010 »
Stvarno nemogu da se ne osvrnem na ovu temu.... neznam da da plačem il da se smijem al stvarno!!! :rolleyes:
Sve sto je Sef rekao i prikazao Zlatku je stvarno istina i stvarno cjeim ljude koje zele pomoci drugima.
Samo bi se osvrnuo na ono da... kad je dosao na brod pa kad su mu nasli rekli koje tebe poslo tu ...i to ,ne vjerujem da su ljudi to mislili zlonamjerno il jalno neg zato jer je sad stvarno takva situacija na brodovima da nasim daju bolje pozicije zbog nasih standardi i to je cinjenica...al u svakom sucaju kao sto je Sef rekao moze biti odskocna daska, sad si tamo Zlatko,trudi se, znaš sve i sretno ti bilo s promocijama!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #17 on: 16/December/2010 »
zlatko je u međuvremenu popušio ozljedu na radu (dizanje tereta) i sada je na liječenju,  :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #18 on: 06/April/2011 »
zlatko je u međuvremenu popušio ozljedu na radu (dizanje tereta) i sada je na liječenju,  :rasta:
Točno i čini se da me ozljeda udaljila od te pozicije i kompanije.Uskoro bi trebao bit na drugom brodu i drugoj poziciji...
Situacija na Disneyu nije kao ranije,promocija sa bilo koje pozicije se puno teže dobiva nego ranije.
Uvijeti za zahtjev promjene departmenta tamo:
1.dva završena ugovora tamo
2.bez warninga makar 6mjeseci prije podnošenja zahtjeva
3.Iskustvo u departmentu za koji se aplicira

Do prije ozljede sam razmišljao da bi mogao zadovoljit prva dva uvijeta,ali treći već možda samo uz neko laganje,a sad životopis moj imaju,dal ga drže neznam.Opet bio je jedan dečko iz Filipina,moj cimer,koji je odradio 5 ugovora kao galley steward i kompanija ga je na njegovu želju počela obučavat kao mesara po njegovoj želji,mada nikad nije radio kao mesar.
Ipak bilo je onih koji su nakon 3ugovora promijenili department,ali školovani konobari sa konobarskim velikim iskustvom mogli su na brod doći samo kao galley stewarti samo zato što su iz Indonezije,Kolumbije,Filipina,itd.Oni su čekali minimum 2ugovora,a do promocije rijetko ko je došao nakon samo 2ugovora(u zadnje vrijeme niko),mnogi su promociju čekali i 4-5ugovora(ugovor je 8mjeseci).
Promocije se najlakše dobije u istom departmentu kao second steward,ali to nije ništa posebno.Plaća je veća samo 200dolara,a nategli se približno jednako teško,uz to tu je i dodatna odgovornost,jer second stewart vodi galley stewarte i njega se proziva i za*ebava kad bilo koji galley stewart nešto krivo ili loše napravi,ali i radi fizikalije sa njima,uz pokoje izuzetke rada u store-u(skladištu),odvoza smeća...
Nakon toga ide promocija u first stewart,ali to su godine i godine,mnogi tamo rade i preko 5godina i nisu dogurali dalje od second stewarta,imaju samo trojica first stewarta,sve stariji tipovi
I nema više one promocije u kuhare nakon 1-2ugovora,niko kog sam upoznao tamo nije došao u kuhare kao bivši galley stewart,možda stvar slučajnosti.
Raspored je približno ovakav
odlazak na spavanje 1:00
buđenje 7:15
doručak
početak radnog vremena 8:00
obično pauza 12:00-12:30
kraj radnog vremena prve etape 15:00,nekad i 15i30
tada odem nešto još pojest,otuširat se i probat ulovit još 1.5-2sata sna,da doguram do ukupno 8h sna
18h početak radnog vremena
20i30-21 pauza za jelo
00:00 kraj radnog vremena
odem još nešto pojest,nabrzaka na internet vidjet novosti,pričekam cimere da se otuširaju,onda se ja otuširam i spremim za spavanje i već je skoro 1:00

Tako da se sve svelo na spavanje i rad,nekad nisam izlazio sa broda i po nekoliko tjedana zaredom.

Opasnost od ozljeda na tom poslu postoji,ali ne kod svih galley stewarta,ja sam dobio poziciju konstantnog dizanja
i spuštanja velikog tereta(što više digneš u 1 mahu to si brži),dok gotovo svi ostali galley stewarti to nisu dobili.
Nakon moje ozljede leđa na toj poziciji promijenjen je princip rada,tako da se hrpe velikih tanjura ne stavljaju više u bačvu saginjanjem,već se stavljaju u neki kontejner da se nemora saginjat.Al sad je kasno,kad meni ode karijera tamo.

A sad da li savjetujem našim ljudima da idu na takve pozicije?
Mislim da bolje ne,druga stvar ako se dolazi do lake i brze promocije i da se teško dobivaju bolji poslovi preko naših agencija,ali put do promocije može bit poprilično dug,a za to vrijeme potrebno je doslovno odrobijat,jer se ni naspavat nemože pošteno unatoč svom slobodnom korištenom vremenu samo za spavanje,smrad od ukiseljene hrane je popriličan i konstantan.
Našim ljudima nije problem uz minimalan trud i neki osnovni engleski dobit preko agencija puno bolje pozicije pa čak i bez iskustva u departmentu za koji se aplicira.
Stoga moje mišljenje je da takvu poziciju bi trebalo birat jedino ako se zaista neda naći ništa bolje,a situacija u agencijama još nije takva čak i ljude bez ikakvog radnog iskustva.

Čujem se preko fejsa sa svojim radnim drugarima iz Kolumbije,Perua,Indije.
Stanje tamo preko agencija je takvo da njih krcaju isključivo na pozicije od cirka 500dolara plaće,unatoč iskustvu,obrazovanju,tečnim engleskim za njih je glavni zgoditak dobit poziciju konobara prek agencije i to se rijetko tamo može dogodit,zgodne cure još nekako,ali muškarci vrlo teško.

I tako Disney mi je platio bolovanje,sad traže medical update,duguju mi lovu za prevođenje prvog.
Ali mislim da od povratka vjerojatno neće bit ništa.Još da nema nikakvog boljeg izbora vjerojatno bi se vratio,ali dogovorih preko agencije novi posao i za oko 2.5tjedna trebao bi bit vrlo daleko.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #19 on: 06/April/2011 »
Gdje su sad ti fotografi koji kukaju tesko mi je tesko joj kad ovo citam svaka cast majstore  na izdrzljivosti i na motiviranosti .keep it up  ::yes::

Offline kvlado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #20 on: 28/April/2011 »
Evo ja bi samo nešto potvrdio na ovu temu, na dreamu nisam siguran da sam vidio itijednog evropljaninana na toj poziciji, ljudi sa jamajke, trinininada, perua, meksika, indije..
Posao izgleda težak da teži ne može biti.. Dosta su nervozni, ali treba ih razumijeti i respektirati jer kad navale svi ti konobari u potrazi za šalicama, side platovima, čašama, mislim da ni ja na njihovom mjestu nebi bio ništa bolje volje. svaka čast dečkima. Evo danas je bio enberkejšn doručak, bili su zatrpani svim mogučim tanjurima, čašama, capovima u visinu od pola metra i širinu 7 metara. Nisam siguran al mislim da ih je bilo 6 do 7 tamo.
Što se tiče napredovanja u diningu, veoma je lako, jer je manjak radne snage i mnogo ljudi fali. Počneš kao asistent, što je izvrsno i penješ se sa malo iskustva na poziciju servera. Razlika 1 dolar u plači.
Ljep pozdrav svima.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #21 on: 28/April/2011 »
Samo malo da dopunim procedure za promjene pozicija na DCL-u.
Naime, postoje tri vrste transfera: Intra-departmental transfer, Inter-departmental transfer i job listing application.
Za prijavu za promjenu pozicije potrebno je 6 mjeseci s kompanijom i jedan kompletan ugovor bez warninga.
Intra-departmental transfer odnosi se na promjenu pozicije unutar departmenta, Inter-departmental transfer odnosi se na promjenu pozicije i promjenu deparmenta (npr. iz F&B u Entertainment), a job listing application je prijava za neku od objavljenih otvorenih pozicija od strane HR departmenta. Svaki zaposlenik može u datom trenutku imati tri konkurentne prijave na job listing, odnosno, može se prijaviti na tri različita posla odjednom. Svaki put kad se otvori neka pozicija HR department salje mail svima s pristupom emailu te stavlja oglase na oglasnu plocu. Glavna ideja je da preferiraju recruitment "iznutra", odnosno, prvo pokusavaju popuniti radno mjesto s postojecim zaposlenikom.

Teoretski, vaš Leader bi vas trebao obavijestiti o svim promjenama i procedurama vezanim za promocije i promjene pozicija za vrijeme onog "Team Talka" te vam maksimalno nastojati pomoci u unaprijeđenju vase karijere s DCL-om. Sve u skladu s ideologijom "Setting You Up For Success".
Teoretski. :)

Procedura za promjenu pozicije je da se kontaktira svog "Leadera" koji vam onda pomaze u popunjavanju jednog od tri formulara i sve to stavlja u jedan ružičasti fascikl koji onda (uz Performance Review i svoje preporuke) prosljeđuje HR deparmentu.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #22 on: 30/April/2011 »
Evo danas je bio enberkejšn doručak, bili su zatrpani svim mogučim tanjurima, čašama, capovima u visinu od pola metra i širinu 7 metara. Nisam siguran al mislim da ih je bilo 6 do 7 tamo.

Jel ovako nekako?



6-7 je overkill. Kada sam ja radio raspored bilo ih je 5 samo kad je najveća frka. Inače 3.  :pop:
Moj bivši šef, koji je radio u tom dishwashu, je znao namjerno srušiti ovu hrpu tacni i coffee cup-ova na pod, točno ispred ulaznih vrata u restoran. Onda bi došao HDwaiter jer waiteri nisu mogli izići iz restorana, i naribao bi konobare da bolje slažu čaše, tacne, i ostali pribor, ili nema izlaska sa broda do podna. U tome i jeste stvar, što konobari žure završiti što prije sa doručkom, da mogu prije u grad.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Washing dishes is my dream come true .... NOT
« Reply #23 on: 29/November/2012 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #24 on: 06/March/2013 »
Hahaha sa ovim Aleksandrom sam pio pivo pre nego sto je otisao na odmor sad pre 2 meseca, nije se pohvalio da je izasao na teljevizor  :rofl:

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #25 on: 10/March/2013 »
Galley Steward-i ne ribaju pećnice!to ribaju kuvari.Stewardi ribaju šporete,vent. haube,pod,zidove...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #26 on: 10/March/2013 »
Galley Steward-i ne ribaju pećnice!to ribaju kuvari.Stewardi ribaju šporete,vent. haube,pod,zidove...

...iznose smeće, peru kante za smeće, peru metalne rešetke na odvodnim kanalima u kuhinjama, peru poklopce na A/C odvodima, prostore u zidovima/podovima odakle dolazi voda, glancaju/poliraju zidove i plafone, kemikalijama odmašćuju grill-ove, udišu otrovna isparavanja ... frka ljudi moji, frka ...



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Maro dcl

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line galley cleaner
« Reply #27 on: 10/March/2013 »
...iznose smeće, peru kante za smeće, peru metalne rešetke na odvodnim kanalima u kuhinjama, peru poklopce na A/C odvodima, prostore u zidovima/podovima odakle dolazi voda, glancaju/poliraju zidove i plafone, kemikalijama odmašćuju grill-ove, udišu otrovna isparavanja ... frka ljudi moji, frka ...





Za ovwe decke samo respect rade doslovno ko robovi,i da se osvrnem koliko ima europljana na toj poziciji = niti jedan barem na dreamu i fantasiyu gdje sam sada