Author Topic: Arcalia Cruise Portugal  (Read 18812 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #15 on: 06/February/2011 »
E brate svaka čast..napokon! Sretno!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #16 on: 06/February/2011 »
Hvala ti stari. Eto,skoro pa u isto vrijeme krecemo  :yeah:

Offline Bl@z@

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #17 on: 07/February/2011 »
Ja sam isao preko agenta ovde u Srbiji za tu kompaniju, ali nisam otisao zbog toga sto traze dva vezana ugovora po 9 mes. Stim sto se ima oko 3 mes. kao odmor, nije mi bio jasna jel to placen odmor ili ne. Inace ovaj agent mi je trazio da zavrsim kurseve A-VI/1 i VI/4, kao i A-V/2 I V/3, lekarski i pomorska to je sve kostalo oko 700e. I posle svega jos je trazio 1200e za dve povratne karte do Lisabona. Uh, ajd neka se jos neko javi nezelim da budem usamljena naivcina  :banana:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #18 on: 07/February/2011 »
sretno youngotlaw,sječam se kad smo išli u vž,eto godina dana već,al tko čeka dočeka
BTW arion je do prije bio hr brod i zvao se...j***te zaboravio sam, oT nebitno
Sve u svemu puno sreće!!!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #19 on: 07/February/2011 »
Hehe,da dugo vremena prodje. Brod se zvao "Istra" :)

Hvala ti Ledeni,cucemo se jednom.  :uzdravlje:

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #20 on: 07/February/2011 »
svaka čast na strpljivosti, isplatilo se na kraju krajeva... sretan put i mirno more!  :uzdravlje:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #21 on: 07/February/2011 »
A vidjecemo koliko se isplatilo,jedva cekam da krenem. Nadam se da ce biti sve onako kako sam i zamislio. Takodjer,jeeddva cekam da podjelim sve informacije i utiske sa vama !  :run:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Agencija Mediator = Prevara
« Reply #22 on: 19/May/2011 »
Dragi moji, ne znam odakle da krenem.

Da li odma da kazem da sam ispao najveci i***t kojeg je svijet vidio, ili da kazem da ljudskom bezobrazluku nema kraja.
Kao sto vidite iz mojih predhodnih postova, ja sam se smatrao zaposlenikom Classic Int. Cruise kompanije, smatrao sam da sam vec Cabin Steward, iako nisam krocio nogom na aerodrom a kamoli na kruzer.

Zasto sam bas mislio da je sve tako sjajno, sigurno se pitate.. Nakon sto sam od 15 godine shvatio da je moja zelja raditi na brodu, putovati svijetom, zabavljati se, silno sam cekao da napunim 18 godina i upustim se u traganje za poslom. Naravno, nisam odmah krenuo, bilo je i nekih problema, ali u 8 mjesecu 2009 godine sam kontaktirao pokojnog Milosa Majdanca (r.i.p.)..
Isao sam sa namjerom da dobijem bilo kakav posao, ali nakon obavljenog razgovora sa njim, on je predlozio da idem za fotografa. I ok..Tako je i bilo, krenuo sam da ganjam to.
Bio i na treningu u Zg, prosao i to. Ali u medjuvremenu naletim na jedan oglas, jednog bjednog "agenta" iz Varazdina (RM). Nakon sto sam razgovarao sa njim telefonski, uputio sam se direktno kod njega u Varazdin, tacnije selo kraj Varazdina. Fino me je ugostio, malo popricali na engleskom, rekao mi sta mogu da ocekujem, sta mi treba da izvadim od dokumentacije. Ok, sve sam saslusao i odmah po tom poceo da ganjam sve to. Naime, za ovu kompaniju potrebna je pomorska knjizica, potrebno je primiti vakcinu protiv zute groznice, itd.. Posto sam ja Banja Luke, morao sam da idem u Beograd 2x, kao i u Rijeku 2x, da bi sve to izganjao, plus sto su cijene svega toga bile prevelike, alo dobro.
Digao tada jedan kredit da pokrijem to sve naravno. Imao posao ovdje, zaista dobar posao, da bi dao otkaz misleci da cu u 3 mjesecu da se ukrcam bas na jedan brod. Ali,navodno, zakasnim za dokumentacijom. Dobro,u redu, shvatam to. Ostao sam bez posla, i imam kredit, ok.. U 5 mjesecu prosle godine zove me RM i pita "da li si spreman, imas li novce, za 5 dana ides kao Cabin Steward na Arion ",ja onako zbunjen "naravno da imam, odlicno, pustolovina moze da pocne ".. Odmah nakon razgovora sam potegao neke stvari, i digao jos jedan kredit jer RM trazi 1200e za kartu koju placa kompanija, ali ok, opet kad se uzme u obzir to je to od troska ,s' obzirom da npr. na Carnivalu ili tako placas uvijek kartu. Nakon sto sam digao kredit, kupio sve potrebne stvari, cipele, nesto garderobe, on me zove i kaze "nista od toga, upao je neko drugi",ALOOO ?? Iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec njegova prica je bila "evo jos par dana pa ce biti nesto".. Naravno, kao sto sam i rekao, ja i***t slijepo sam vjerovao tim rijecima i obecanjima, jer vec sam previse para ulozio da bi sada odustao. Kako sam vracao kredit ni sam ne znam.. Dodje i 2011 godina ja jos na kopnu, vec je pocela sprdnja od strane drustva..
U 2 mjesecu ove godine opet ista prica.. Kaze RM "sad u 3 mjesecu ides 10000000 %, nema vise za*****ancije, da i tebe vise rijesim, pa dosta mi je".. I ja naravno sav sretan povjerujem u to, povjerujem jer znam da je prosle godine, mislim 2010 u 3 mjesecu poslao par ljudi, pa reko i sad ce.. Opet nista, i opet iz dana u dan ista stvar, stalno neko odgadjanje. Nisam mogao vise da trpim, odustao sam. Prevelik mi je sok bio to da sam opet ispaljen.
Dakle, 1.5 godina cekanja uzalud, 1300e baceno u zaborav, jos 1500e sje*ano pokrivanjem prvog kretida, kad sve podvucem, sje*ao sam 3000e uzalud !!
NI U KOM SLUCAJU SE NE OBRACAJTE AGENCIJI MEDIATOR,TACNIJE RM-u,JER CE TI OSTARITI DOK VAS UKRCA !! Idite preko uhodanog puta.
Meni nista drugo ne preostaje nego da se nadam skorom intervjuu u nekoj od provjerenih agencija!
:uzdravlje:


EDIT by ŠF
Ime "agenta" editirano i svedeno na inicijale
Dodane poveznice za lakše distribuiranje texta na socijalne mreže

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #23 on: 19/May/2011 »
Zao mi je stvarno zbog problema koje si imao, u potpunosti te razumem, novac nije mali pogotova za nas sa Balkana. Necu da ti solim pamet kako si iz prve trebao preko proverenih agencija jer si i sam to zakljucio.
Sto se proverenih agencija tice ovih dana su intervjui ali mislim da si zakasnio. U svakom slucaju svaka cast na psihickoj izdrzljivosti povodom svega. Nadam se da ces uskoro otici i zaboraviti na 'ruznu' proslost.
Sto se tog RM-a tice i slicnih njemu, nemam adekvatnu rec kako da ih nazovem, kao Hriscanin ne mogu da kazem da zasluzuju da trunu u paklu ali definitivno zasluzuju trunjenje u zatvoru i to na duzi period!
Why Always Me?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #24 on: 19/May/2011 »
I ja se nadam da ce se uskoro sve rijesiti na najbolji moguci nacin,i da cu konacno da odem..

OPET NAPOMINJEM,IZBJEGAVAJTE AGENCIJU MEDIATOR I AGENTA RM !!! TESKO CE TE OTICI NA TAJ BROD NA KOJI ON VODI  :deda:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #25 on: 19/May/2011 »
Drži se Outlaw, kod tebe se pokazalo da je najbolje ići utabanim stazama, i ne odustaj, sve će se pare vratiti kada dobiješ posao.
Ovakvi "agenti" su postali rijetkost, jer se informacija danas brzo širi, zato podijelite text preko Twittera, FB i drugih mreža
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #26 on: 19/May/2011 »
Hvala sefe na podrsci. Svakako da je najbolje ici utabanim stazama,ali eto,ko je lud lud je. Bolje i sad da ucim na greskama nego poslije..

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #27 on: 20/May/2011 »
kakav prevarant!!!ufff..pa tog gada treba dobro prebiti!
a jedno pitanje: jesi li pokusao da zoves tog monkeya i da trazis svoje pare nazad???
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #28 on: 20/May/2011 »
Pa mislis i da trazim da bi mi nadoknadio nesto od para ? Boli njega k... sto sam ja zbog svega upao u kredite. Al neka, Bog sve vidi.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Arcalia Cruise Portugal
« Reply #29 on: 20/May/2011 »
Meni stvarno nije jasno zasto idete okolo trazit posal a imate stotine ljudi sa ovog foruma koji su osli preko provjerenih agencija.

Cemu trazenje tople vode. Cemu ljudi moji.

Ja sam se snervo kad sam ovo procito.

Da se tako date navuci.